11.6.2011 - Koľko z nás má v tento magický deň svadbu?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte mile nevesticky, nenasla som temu s tymto datumom. Ako vam idu pripravy nevesticky? Ci si myslite, ze je stale casu dost? My uz mame salu, fotografa, kameramana :-)
Odpovedať
Profilova fotka
usacek aj ja sa velmi tesiiiim x-) fiiiha a odkial je cukrarka??ja som oslovila zatial iba jednu cukrarku z NZ ktoru som "vylašovala" na nete ma dobre ceny celkom ... kolko druhov zakuskov davate robit ?? my zatial sme sa zhodli na tychto : zamatova rolada,puncovy rez,kokosky,linecke,dalsi neviem ako sa presne vola taky plnkovy a jedna z tych plniek je penova taky cokoladovy+2 torty jedna 2 poschodova hlavna a potom taka manzelska postel smiesna s nohami co trcia-tieto dve torty nas vydu na 70-80 eur dokopy (zakusky vraj staci 5-7 kuskov na osobu) jedna baba v jednej teme-uz neviem v ktorej pisala ze 14 druhov zakuskov mala pri 60 hostoch to sa mi zda moc vela nejako ... nestacilo by nejakych 7 druhov na 55 hosti ako mame my ?? zatial ... uff ked ja sa stale neviem rozhodnut aky zavoj ...skusala som zatial iba taky obycajny a bolo to celkom fajn ..chcem si este skusit ten spanielsky zavoj ale pochybujem ze sa mi to bude hodit ... teraz maju uzasne akcie na topanky v Deichmane a Johnovi Garfieldovi chystam sa kupit si biele balerinky a topanky svadobne si kupim az tak v aprili asi ... mojmu drahemu som musela mesiac vymazavat z hlavy napad ze odvoz-koc s konmi ja mam takeho romantika doma,no zase ja az taka nie som romanticka a navyse mne staci aj nasa Mazda 6 ako odvoz ved sa tak tesim ako to nase krasne auticko budem vyzdobovat :-)
Odpovedať
Profilova fotka
No ja mam cukrarku z Plaveckeho Stvrtku a pecie za 0,22 za kus zakusok a tortu 3posch za cca 50,-eur.. Slane za 7eur za 1kg. Ja budem mat max 40 hosti, ale aj s vysluzkami atd si objednavam pre istotu 400ks. Ale uz by sme tu asi nemali riesit kolaciky, lebo nas admin upozorni na "odbocenie od temy" :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ved tema je o svadbe usacik a stale preberame svadbu predsa ... pisem si v teme svadba v roku 2011 ale zalozila som aj tuto temu nech by sme si vedeli presne napisat co ktora ma kedy vybavene predsa je rozdiel mat svadbu v januari ci aprili alebo juni ci septembri ... takto si napiseme co uz je vybavene a nebude nam aspon "prihrarat pod riťkou" s terminmi a vybavovackami ;-) cukrarku ja neriesim nejako extra este mam na to cas do toho februara myslim si ze v marci uz bude fajn ked budem mat vsetko vybavene uplne a mozem sa potom zaoberat sama sebou zatial mam dj+starejsieho+fotografa+skoro kameramana :-) v septembri zacnem riesit skusky siat nech viem co sa mi hodi a co nie,oslovim majitela kuchyne co a ako na co sa mam pripravit ...v januari si konecne vyberieme konecne oznamko ktorych navrhy uz mam a je ich vela a vela ich dovtedy este aj bude... na vyrocie zasnub 14.2.si kupime obrucky(aspon mame taky plan) vo februari nam pan farar povedal ze treba prist + matrika a v aprili musim ist na nasu faru vybavit krstny list-ten nesmie byt starsi nez 3 mesiace ...a zacnem riesit menovky na stol ktore si budem sama vyrabat ....vyzdobu uz presne viem co chceme,sme sa obaja na tom zhodli len musime este zriesit v akom duchu kvetiniek sa nasa svadba ponesie,ja chcem kyticku z ruziciek urcite ale vyzdoba s ruzi bude velmi draha takze premyslam nad gerberami ...co kvitne v juni??chcela som gladioly ale tie su az v lete ...
Odpovedať
Profilova fotka
ja mam satky uz daaavno vysnivane, vcera som si ich bola vyskusat a kupim ich cez net na mieru :-) co kvitne v juni podla mna nemusis riesit, lebo co nekvitne tu, kvitne v sklenikoch v holandsku alebo inde a aj tak nas ekvetinarstva v drvivej vacsine nakupuju zo zahranicia.. Takze ak si povies, ze chces gladioly, tak ti podla mna zozenu gladioly ;-) Ja som na 90% rozhodnuta pre biele tulipany.. Kedze budem mat obrad na hrade Devin (a to je jedine miesto, kde ho chcem mat - bez kompromisov ;-) ), radsej som to rezervla uz teraz, aj ked mi pani na matrike povedala, ze az v janurai staci priniest papier..
Odpovedať
Profilova fotka
myslim si ze si dobre urobila ked si si ho uz teraz rezervovala ...ved je to hrad a urcite tam byva dost svadieb ... to mas pravdu ze by mi ich zohnali urcite len za aku cenu ...nie ze by som setrila a bola drzgros ale radsej investujem do kvalitneho videa ktore mi ostane a budem mat lacnejsie kvietky ved predsa kazde kvietky su krasne ...nasa dizajnerka-kvetinarka pyta dost velke palky za to a tak si radsej niektore veci zozeniem sama ... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
veru s tym hradom - nastastie malokto vie, za sa tam da urobit obrad, ale na druhej strane, robia tam max jeden denne, kedze si musia ludia vsetko doniest a pripravit sami (lavice, altanok, vyzdoba atd), tak by bolo nemozne, aby niekto bol pred alebo po a nemali by sme istotu, ci sa stihnu zbalit a my zase rozbalit ;-) Ano, s kvietkami mas pravdu. Ja uprimne povedane takto pristupujem uplne ku kazdej polozke - samozrejme chcem kvalitne veci, ale rozhodne hladam to najlacnejsie z danej kategorie (napr obrucky budeme mat z wolframu - su rovnako krasne, neporovantelne lacnejsie a navyse - neznicitelne, neposkrabatalne..) nemyslim, ze svadba by mala cloveka financne zruinovat.. Moja kamaratka mala svadbu na luke, sami si priniesli stan, rodina napiekla kolace, urobili studene misy - cele to stalo par korun no bolo to naaaadherne! je to predsa oslava lask, a nie prezentacia plnej penazenky v style "aha, na co my mame.." ;-) aj tak ale, nech sa snazim ako sa snazim, pod 2500 sa s mojou svadbou dostat neviem.. :-|
Odpovedať
Profilova fotka
usacek my mame tych 2600-2800 eur na svadbu ale snazim sa to urobit za tych 2400-2500 maximalne ...to ostane nech je ako rezerva keby nieco platime navyse dufam ze sa take nic nestane ale ... takze mam na teba vaaaznu otazku obrucky z wolframu sa pacia aj nam ale "vraj" ked ti nahodou spadne tak sa rozleti na milion kuskov ze je to ako sklo ...nevies o tom nieco ?? lebo ak je to tak my ich potom mat nebudeme,co ked mi spadne pri kupani vo vani a este ma to aj poreze ?? ja osobne vobec nemienim investovat ani halier do svadobnych poharov,lampionov co balonov stastia ci co to je ani fontana cokoladova nebude naco??bude tam vela zakuskov aj ovocia a sice mame dost deticiek ale zbytocne by sa uspinili ... kolko budes mat ludi??my 55 aj s nami 3 uz ked ratam (ak nevies my uz mame 11 mesacnu dcerku Emmku) x-)
Odpovedať
Profilova fotka
no tak priznam sa, ze ja baloniky a podobne kravinky chcem, ale zase som to zohnala za "5korun" :-D aj ked babka babke a bude prekvapena zo zaverecneho uctu :-| no cokoladova fontana je vrcholna sprostost.. Wolfram je neznicitelny kov na stupnici 1 - 10 je na 9mieste pred diamantom. Je neohnutelny, neposkriabatelny (jedine tym diamantom zeby si do neho rypala ;-) ), ale je pravda, ze jedine, co ho moze znicit je SILNY naraz - vetdy sa fakt rozpadne na drobne kusky. Ale silnym sa mysli naozaj napr. riadna rana kladivom, rozhodne nie pad, mozno tak z 10poschodia :-D Toho sa urcita bat nemusis, ono nie je to nadarmo najtvrdsi kov, predsa by ho nejaky pad hoci aj 2 metrov nemohol "rozhadzat".. Ja som si o nom zistila dost, som otiz aj alergik a wolfram sa yvraba z roznymi primesami, najcastejsie nikel, ale su aj bezniklove, su o malicko drahsie, ale zase ci dam za neho 25 alebo 40 eur, to uz je jedno.. A prinajhorsom, keby si nahodou raz pri nejakej manzelskej hadke :-D smarila z okna a on sa rozpadne, tak si velmi lahko kupis novy.. za tymi par eurami plakat nebudes, narozdiel od toho, keby si stratila 300eurovy zlaty.. ;-) my budeme mat max 40 ludi, rodiny mame male, ani privela kamaratov nemame, takze kdesi v rozpati 30 -40 mam predbezny plan. A my sme zatial len dvaja - gratulujem k malej princeznicke ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
usacek dakujem za vysvetlenie toho wolframu takze som rozhodnuta pre wolfram kedze je to takto :-) a da sa spravit aj v cisle 47-48 ?? ja som videla len cislo 52 + a to je velikôôôôô :-N
Odpovedať
Profilova fotka
:-| od cisla 49 myslim sa da - to viem urcite, lebo to mam ja ;-) ... pokukam ti na nete, ale nehladaj v slovenskych, ja si to budem objednavat zo zahranicia - maju vacsi vyber. Len teda gravirovanie asi potom skor doma, to som este nezhanala niekoho, kto graviruje do wolframu.. Pokukam aj to ;-) dam ti vediet potom
Odpovedať
Profilova fotka
jaaj a este jedna info - wolfram je velmi tazky - jeden prsten vazi zhruba ako 10 zlatych. Ale teda necitit to na prste samozrejme, len aby si sa nezlakla.. A tie prstienky su trosku hrubsie - myslim nie vysku ale hrubku od prsta, nedaju sa urobit uplne tenucke - aj ked teda cim tensi (uzsi) si objednas, tym tensi (od prsta) bude. Ale my budeme mat 6mm siroke, tak to uz je cca 3mm hrube..
Odpovedať
Profilova fotka
jeee dakujem za info my to doma vsetko preberame spolu pekne a stale zvazujeme ...boli sme vcera v dalsom zlatnictve novom co tu v LV otvorili a pytam sa pani predavacky-nemate aj wolframove obrucky?? odpoved : a to je co,ake z coho ?? chichi :-D tak som sa jej teda spytala na obycajne a 50 euro/1 gram tie co sa nam zapacili bielo-zlate,pre mna s 1 kamienkom 426 euro dokopy :-.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
ahojte kočky :) tiež by som chcela mať svadbu v tento dátum.. len sme ešte nejako nezohnali vhodné miesto :( pozerala som, že ste tu riešili obrúčky z wolframu.. my sme rozmýšlali nad obrúčkami z chirurgickej ocele, pre mna by tam boli aj dva alebo tri kamienky brilianty.. chcem sa ale spytat na tie wolframove, kde sa take daju zohnat? :)
Odpovedať
Profilova fotka
wolframove sa daju kupit aj u nas - v obchodoch aj cez e-shopy rozne (daj si do googlu "wolframove obrucky"), ale lepsi vyber za dobre ceny su aj v zahranici - normalne to dorucia aj na Slovensko..
Odpovedať
Profilova fotka
dakujem, pytala som sa preto, lebo na nete som nasla take max. za 20 eur :-D a to sa mi zdalo malo, to tak bezne stoja a fakt to vydrzi? :)
Odpovedať
Profilova fotka
malaberuska ahojky s miestom je to tazke no zalezi na tom kde chcete mat svadbu ... a kolko ste ochotni dat za prenajom miestnosti ... my tento datum mame preto lebo drahy ma narodeniny o dva dni neskor (nech si zapamata vyrocie svadby chichi) az o nieco neskor som si uvedomila ze su tam 4 jednicky tak hadam aj nase manzelstva budu potom na jednicku po cely zivot :-) ja som sa uz pytala v obchode na wplframove obrucky u nas v Leviciach no ani paru o tom nemala predavacka dokonca ani nevedela ze to vobec existuje ... takze my asi objedname cez nejaky e-shop ale musim pozriet mini cislo 47 ... usacek kde si myslela ze u nas?myslela si vseobecne SR alebo nejake mestecko??
Odpovedať
Profilova fotka
trdielko my sme chceli mat svadbu povodne 11.11.2011 kedze draheho stastne cislo je 11 ;-) ale potom sme si to rozmysleli, ze to uz by bola asi moc zima.. tak som chcela tento datum :) svadbu by sme chceli mat niekde vonku, urcite nie na urade a v kostole to asi tiez nie.. a svadbu chceme mat malu tak nejako 20 ludi. skor som chcela niekde na luke alebo tak ale ako som sa dopocula a zistovalo tak to nikto nechcel urobit :( uz by som bola najradsej aby sme mali toto vybavene a s ostatnym by som si az tak hlavu nelamala teraz :(
Odpovedať
Profilova fotka
ale ved ti staci kupit stany tie specialne teraz v auguste budu na to v baumaxe vypredaje :-D pod tym by ste mali par casnikov a spravila by si rauty a svedske stoly nejaku torticku par zakuskov a hotovo samozrejme hudba :-) ja som uz na takej svadbe bola ale len tak kamoske po polnoci sme prisli gratulovat tiez len rodinu najblizsiu mali na svadbe bola tehu nechceli robit velku svadbu ... kupili tie stany,zavolala 3 casnikov,2 kucharky uvarili dali do tych "hrncov" a mali rauty,svedske stoly,len rodina jej upiekla zakusky a slane a mali zivu hudbu a mali to na luke za dedinou,altanok pekne ozdobila kvetinkami,svadba len uradna,on nie je pokrsteny ... a bolo to prenadherne-videla som video ;-) len domacou kamerou brat jej natacal ;-) a fotografa len mali profika :-)
Odpovedať
Profilova fotka
presne tak to mala moja kamaratka - len ona ani casnikov nemala. Nasla si luku s jednym drevenym altankom, tam urobili obrad (aj ujo z uradu sa chudak na luku za dedinou vytrepal ;-) ), postavili dva tie 3x3 metrove stany (ci tiez sa to tusim vola altanok), tam capli tri pivne stoly a sest pivnych lavic - tj takmer 7metrov stolov a 2x7 metrov lavic - to je az pre 30 ludi!, pekne ich prikryli bielym obrusom a bolo. Mamky navarili cosi, napiekli sladke aj slane, aj misy a uuuuplne v pohodicke sa oslavovalo pri hre na gitare a zvuku cvrckov az do neskorej noci.. (ci kym ich komare nezozrali :-D ) Ale bolo to kraaaaaaaasne a romanticke aaach jaj ;-) a nevesta mala uplne jednoduche biele satky a vencek z pupav na hlave.. A cele ich to stalo "5 korun"...
Odpovedať
Profilova fotka
ti casnici boli jej spoluziaci ;-) zo skoly,ona sice nechodila za casnicku chodila somnou len na nasej skole je odbor casnik-kuchar takze taki znami za par korun jej to spravili ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
noo kočky my mame ten problem, ze nam z uradu nechcu ist spravit svadbu niekde na luku :-( hold v BA su asi rozmaznani uradnici... preto hladame vhodne miesto, ktore nebude prehnane drahe.. a zas na druhej strane co sa tyka tych mam a tak, tak to nam nema kto navarit tiez.... s nami to je take tazke trosku ;-) a ako pokracujete s pripravami? :)
Odpovedať
Profilova fotka
a maruska neviem ci ta to oslovi ale taky napad mi trkol v hlave ze v BA bude asi dost skol odbornych kde by boli casnici kuchari cukrari ...co tak oslovit skolu-majstra odbornej vychovy respektive spytat sa co a ako ....ja som na taku skolu chodila a nasi majstri to robievali,ziaci sa pripravili,priucili snazili sa urobit vsetko perfektne skrz im bolo slubene 1 den volno z praxe ked isli robit taketo akcie ale isli vzdy len najstarsi a 1 majster a platilo sa im menej ako profesionalom-majstrovi islo viac samozrejme ...
Odpovedať
@trdielko149: svadbu budeme mať v martine
Odpovedať
Profilova fotka
malaberuska - no neviem ci su v BA rozmaznani uradnici, lebo ta moja kamaratka to mala v ramci BA - ale uz hadam aj 5 rokov to je.. To asi zavisi na cloveku konkretnom. Ale ved vy nemusite mat svadbu v mieste, kde zijete - pokojne chod djame tomu na urad v Modre, STupave, Pezniku atd, kde si len vymyslis, tam si najdi luku a oslov miestnu matriku. Myslim, ze za priplatok by s tym nemal byt problem - teda ak ho zrovna nebudete tahat na dvojhodinovu turu v obleku (toho matrikara) :-D trdielko - u nas som myslela vseobecne v SR, v obchodikoch so sperkami by mali mat ponatie (asi u vas teta v obchode :-D bola vynimka ) a ak nie, tak cez net sa da aj cez nase E-shopy. Kazdopadne, nasla som stranku, kde maju faaaakt krasne, su trosku drahsie (od 50,-eur vyssie), ale obrovsky vyber, aj s kamienkami atd. Poslem ti vecer do IP link, alebo mi to pripomen, keby si mala v IP prazdno ;-) a teda najma - maju od velkosti 47 :-) Ale aj za 20,- je normalna cena - ak je tensi.. Ja som si teraz na skusku, ci mi to naaahdou nesposobi nejaku alrgiu, kupila taky tenky za 6,50 :-D
Odpovedať
Baby wolfram ma jednu velku nevyhodu.. v pripade nebezpecenstva sa neda rozstrihnut ako kazdy iny kov platina,zlato, titan. Preto som sa ja rozhodla, ze nie.
Odpovedať
Myslim lekarskymi nastrojmi
Odpovedať
Profilova fotka
no neviem - akeho nebezpecenstva..? to je ako zamyslat sa nad tym, ci ked sadnem rano do auta nebudem uz vecer po nehode mrtva. Pravdepodobnost, ze by bola obrucka na prste ZIVOT OHROZUJUCA je 0,000000x%.. takze toto vobec neriesim a ak ma ma zabit nerozstrihnutelna obrucka na prste (neviem ako...) , tak nech, budem jedna z mala, co ju zabil prsten :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ivulikivulik uz mas asi naspat ip odomna nechce sa mi to site pisat aj sem ;-) premyslame o wolframe,chirurgickej oceli takze uvidime mozno najdeme prekrasne zlate ...nevieme este sme sa len zacali pozerat po obruckach ...mame cas a casu do juna ;-) usacek cakam cakam :-) ja tiez premyslam ze si nejaky lacnejsi wolframovy kupim na skusku ;-) ja som nasla vcera prekrasne z chirurgickej ocele a kombinacia zlte zlato a kamienok prekrasne dam do albumu :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ano, aj chirurgicka ocel je fajn, len na tu zliatinu ja zial alergiu mam :-( A na wolframe ma prave bavi ta neznicitelnost.. je to mocny symbol - nic ho nopoznaci, nic neohne ;-) a myslim, ze kazdy si vsimne, ze mu prsten zacina byt tesny a nemusi nutne cakat az do "nezosadenosti z prsta". Tym, ze wolfram nie je taky drahy, tak si potom, ked budem mat prsty ako bandasky, prinajhorsom kupim taky isty novy, vacsi.. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
inak ked sme pri datume - vsimli ste si, kolko nas uz je na tento datum v zozname tejto stranky..? fuuuha, to bude vesely den! ;-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?