Nevesty z Trnavy, pridajte sa

13. dec 201688750
  • nelly,
    mne napr v trnave vybavili pas za 3 dni.... mala som klasickú lehotu - do 30 dní a o 3 dni mi prišla SMS, že pas je hotový. záleží teda asi koľko majú práce.... ale aj segra si dávala robiť a tiež ho mala o pár dní....
    tak veľa zdaru...

a myslím si to, čo hanka, že bez platného OP ti pas asi nevydajú.... ale za opýtanie nič nedáš... skúš si zavolať...

• hej inak ja som sobasny list potrebovala len na OP, vsade inkde uz pytali len OP, ze ked my vystavili novy, tak oni uz ten SL nepotrebuju....

• michala, dakujem za info, ale priebezne som sa to tu uz docitala. my akurat riesime s luckou papiere, ktore potrebujem na matriku. lebo obe mame sobas v univerzitnom kostole a tam si treba podat specialnu ziadost na arcibiskupsky urad v TT. takze sobas mame schaleny, ale nevieme, kam si mame ist pre ten papiere, ktore treba odovzdat este pred sobasom na matrike? a co su to vlastne za papiere? uz som sa to tu pytala viackrat, ale zatial som sa k nicomu nedopatrala. neviete mi niekto poradit? najskor tie vydate 🙂 a tie papiere treba odovzdat na matrike v TT, alebo to mozem vybavit aj na matrike u nas v Krizovanoch?

• Sponzor fóra
  • to ja neviem, ale viem, ze matrika je podla miesta konania sobasa, teda my nie sme ani jeden z TT, ale sobas sme mali v TT a boli sme na matrike v TT a tam nam dali tlacivo, co sme pred nimi podpisali....ale ako to je v katolickom neviem, ved to najhlavnejsie vam na tych pouceniach nepovedali? 😐

• smeji ja keď som bola na matrike tak mi povedali, že oni mi dajú papier pre farský úrad,bez neho sa nepohneme...je to bordel, tieto papiere 😠

• hanka neverila by si, ale na papiere nezostalo miesto... ponaučenia boli o sexe, ako máš splodiť dieťa a tak... 😃 pre nich asi nie su papiere podstatné 😦

• ahojte baby,
    citala som, ze sa bavit o vybavovani OP. na vybavenie OP po sobasi nie je iba 15 dni? mne sa zdalo, ze je to len 15 dni a taka som bola stastna, ze som to stihla prave na 15-ty 🙂 🙂 😉 😃

po akom case po zmene mena ste menili rozne poistenia? ja som sa k tomu stale nedohrabala 😒 😶

• hani, my sme na pouceniach este neboli. vlastne pojde iba skoromanzel, lebo ja nie som veriaca. takze by som mala ist najskor na matriku? tak uz mam v tom gulas totalny...

• No ja som sa vydávala 26.04.08 a občiansky som si bez problémov a pokút vybavila 11.06.08. Sobášny list sme mali hotový 3 dni po svadbe. Na matriku nám podpísanú zápisnicu zo sobáša odniesol samotný kňaz, ktorý nás sobášil. Tak isto som nahlásila zmenu vodičáku - ten som mala hotový (už európsky) za 3 dni. Asi sem možno celkom nepatrí môj príspevok, lebo som z BA, ale ako som sa bála týchto vybavovačiek, tak to išlo super hladko. A to som si ešte vybavovala aj trvalý pobyt v BA - aj to úplne v pohode. Mala som asi šťastie. Teraz ma ešte čakajú tie poistky a všetko ostatné.

• vive, mne chodia este teraz vselijake papiere na stare meno.... 😃

• Pravdu povediac, veľmi sa mi tie žiadosti o zmenu priezviska a trvalého bydliska nechce písať. Ale bývam cca 100km od rodičov a už ma fakt nebaví, keď doporučenú poštu poštárka nechce odovzdať otcovi ani s mojim splnomocnením. Ale nejde samozrejme len o to. Mám rada, keď sú veci na poriadku.

• smeji na matriku podpísať žiadosť kde uvádzaš prizviská seba detí a nastávajúceho manžela, tam treba rod. list a OP ..tam dostaneš papier pre farský úrad kde pôjdeš spísať zápisnicu o svadbe...tam treba krstný list a dovolenie k sobášu, ale to podľa toho v akej fare si evidovaná...Ja som mala prijímanie a krst na kopánke tak ja to potrebujem a ostatné už neviem... 😃 😃 😃

• hanka, to poznaaamee.. 😃 😃 😃

• luci, tak to su pre mna novinky. konecne mam aspon trochu jasnejsie vo veciach. dakujeeeem

• lucia - to vazne???? a odkial ako knaz vie ako splodit dieta? nemalo by to byt pre neho tabu???? ci co oko nevidi to srdce neboli?

• Sponzor fóra
  • elanor, kňazi sú neskutočne preškolení. Teoreticky, nie prakticky. A majú za sebou niekoľko semestrov psychológie, a aj sexuoógiu, takže nevidím problém. Len od mužov v celibáte to znie divne. ak by tam sedel lekár alebo psychológ, brali by sme to normálne.

ja som sa vyhla všetkým problémom s papiermi, nechala som si svoje meno.

• miška veľa skúsilo aj tú prax 😃
    elanor by si sa čudovala čo všetko sa človek dozvie na takom ponaučení 😐

• čaute baby...
    aj v trnave bola taká víchrica?? 😞

• caute...neviem, zase som spala ako zarezana..o nicom neviem :-/

• ahoj hani...
    možno v TT nič nebolo... ale v BA sa strhla o cca 23,00 hrooozna víchrica s dažďom. všetko lietalo, stromy šľahali, okná trieskali.... no hrúza. som sa zobudila, že otvorilo okno a strhla som sa, že na mňa padne 😞
    padla dokonca sieť, z T-Mobile sa nedalo vôbec volať.... no hrúza.....

• hej bola aj manzel mi hovoril, ze zatvaral okna...

• ahojte, veru pri trnave sa vsetci certi zenili. co pocuvam kolegyne, tie si tusim mysleli, ze prisiel koniec sveta 😬

• ale už zas svieti slnko jak šialené 🙂

jéjda, ja už odškrtávam dni do dovolenky 🙂

• leni, aj my s muzom uz kazdy vecer kvakame len o dovolenke...este nekonecny tyzden 😐 ...no tak ja by som aj koniec sveta prespala, tusim 😃 😃 😃 😃

• aj ja chceeeem dovolenkuuuu!!!!! ale zatial nehrozi 😞 😞

• idete už za týždeň?? a kam hani? neviem, či si to už písala, ale ja som nepostrehla...

• viver...keby som nemala naplanovanu, tak ma to tiez nejak neberie, ale ked uz clovek vie, ze sa to blizi 😵

leni, ideme teraz na tyzden sa okupat do chorvatska, len tak autom a v septembri by sme chceli ist na nejaky lastminute do Turecka, ale to este nie je na 100% (podla toho, co a ci zozenieme, nieco k veci...) 🙂 a vy to kedy idete?

• jujjj, baby, tak vam zavidim... ale tak v dobrom 😉 uzite si dovolenku, vratte sa krasne opalene a v dobrej nalade 😉
    idem makat 😞

• my odlietame 20.7..... to je niečo menej ako mesiac, ale bodaj by to už bolo za dverami 😃 😃
    ja som tuším 6 rokov nikde nebola .... teda dovolenku som mala, ale nebola som nikde za bránami SR... odkedy som s drahým, tak sme stáli investovali do domu a to peniažky nezostávali, tak o to viac sa na to obaja teraz tešíme 😃

• ja som si tak myslela, ze tento rok tiez nikam nepojdeme, dokoncuju nam byt, zariadujeme, svadba stala kopec penazi...ale ked sme to tak zratali, tak nam vysli aj 2 🙂 tak ma to o to viac tesi.... 😎 idem dnes na skolenie, tak sa tu majte pekne 🙂

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém
    Odporúčaní dodávatelia
    VOĽNÉ TERMÍNY NA SEZÓNU 2020!...

Kreatívny svadobný príbeh si zapamätáte!
    Klasické aj moderné svadobné oznámenia | Humorné aj romantické svadobné oznámenia | potlač servítok, výroba menoviek na stôl, svadobné menu...
    Svadobný a portrétny fotograf
    Články od našich partnerov
    Obálky na svadbe sú minulosťou – inovatívna svadobná aplikácia Modrá stužka
    Exfoliácia - všetky otázky zodpovedané
    Vyberte si snubný prsteň, na ktorý sa budete s láskou dívať do konca života
    Archív článkov od partnerov