Nevesty zo Spišskej Novej Vsi a okolia. Ste tu nejaké?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte kocky, tak ja teda hladam nevesty zo Spisa hadam sme tu viacere, a len tak sa chcem poradit o make-upe, ucese...Svadbu mam v septembri sme to museli prelozit z 23. na 30.09.2006 a dufam ze to je posledny presun ;-) Tesim sa na vase prispevky 8-)
Odpovedať
zmrzlinka - to je nejaka novinka, davat statu, aby neskrachoval ... dufam, ze to nezavedu aj tu ... co sa tyka knazov - tak kazdy je clovek a ako sa oni rozhodnu, tak to bude, ale naozaj som nikdy nerozmyslala nad tym, ze v nejaky cirkevny sviatok v beznom roku nesobasia
Odpovedať
Profilova fotka
dievcata napiste mi prosim kontakt a adresu na nejaky novy salon princes v SNV,aj do IP mozete,niekde som to citala a neviem si rady...prosim pekne :-( boli ste tam niektora ako je tam s vyberom? nebudem sa tam trepat zbytocne? dakujem
Odpovedať
no baby ja po dvoch rokoch tu v Irsku uz nepochybujem o nicom a viem,ze vsetko je mozne a ja som si to nestihla prestudovat na internete,ale zajtra mam volno,tak to budem studovat ako je to s tym jednym percentom.Ja som sa to dozvedela,ked som prisla po dovolenke z prace.Irovia su na tom dost zle.Takze sa boja a chytaju sa kazdej slamky. Inak este k tomu zosobaseniu.Podla mna je to normalne,ze nesobasia vo sviatky.Je to proste jeden z velkych sviatkov a oni maju osme ako v nedelu a ked ich je malo,tak by este sobas nestihli.Nie je sa ,co cudovat.Farsky urad je urad ako kazdy iny a tiez maju svoje pravidla.
Odpovedať
zmrzlinka len mi ide o to ze kazdy z tych farskych uradov je v tom istom state. Tiez by ti nebolo po voli keby kazda policajna stanica alebo ina institucia co ma viacero okrskov si robila co chce. Keby v jednej ti povedali ze mas chripku v druhej ze ta treba operovat ...
Odpovedať
Martina no kedze tu su dva kostoly jeden farsky a druhy len taky tak sme chcelli v tom normalnom nie farskom kedze pre farsky to je problem... ale ono to je problem aj pre ten druhy...
Odpovedať
Spisiacka - ale oba kostoly patria pod jednu farnost, cize maju rovnake pravidla, v SNV je samostatna farnost, vies, vsetko zalezi od cloveka a kazdy je iny, ale chapem Tvoje rozculenie, mna by to tiez vytocilo, drzim prsty, aby sa Ti to podarilo vybavit v SNV, v podstate je jedno, kde sa zosobasite, u nas bol vyber kostola zelanim mojej mamky a velmi sa to pozdava aj draheho mame
Odpovedať
martinka ja viem ze je to jedna farnost mne ide len o ten princip.... vsade hlasaju o pomoci bliznym a podobne... Je to jedno kde sa zosobasime len ide o to ze mam kostol rovno pred vchodom do cinziaku a chceli sme tam... ved tam aj patrime
Odpovedať
Spišiačka a ko ti to vlastne dopadlo? To v meste vás zosobášia? Zlata ten salon je na východe na Kollárovej ulici...ten činžiak od toho grekokat. kostola....a pôjdeš až na koniec činžiaka a tam to nájdeš.....no mne sa zdá, že tie šaty má z Poľska, niektoré sú veľmi prečečkané, ale niektoré mala aj pekné...a sú nové a cenovo od 4500 do 5500sk, vraj preto tak lacno, že je to nový salón. Ona mi povedala, že šaty jej šije sesterka z Talianska, ale že niektoré šaty sú aj z Poľska....no mne sa pozdávali aj na Ukrajinu....
Odpovedať
no v meste sme este neboli ale volal tam tak vraj mame prist. Tam povedali ze nemaju problem zosobasit 15. Len som tak stratila chut na sobas v kostole ze az.... radsej som dnes nikde nesla... uz nato nemam nervy
Odpovedať
Ja som dnes mamke rozprávala, že najlepšie by bolo, keby sme sa vzali niekde na dovolenke a bol by svätý pokoj....rozprávam to preto, lebo strašne veľa peňazí do toho človek investuje......a stále nejaké problémy....
Odpovedať
no ved prave tiez mam chut zo vsetkym hodit... neviem ale tu faru som si asi privolala... ved vies ako sa mi tam nechcelo ist.... ty si uz bola?
Odpovedať
Hej ja som už bola dávno, aj som to písala...a v pohode...žiadne námietky...len sa nás povedal, že by sme mohli mať aj s omšou, keďže máme všetky sviatosti.....tak neviem ako to bude, ešte sme sa nerozhodli....dal nám termíny náuk....
Odpovedať
Článok sa načítava...
vypisovali ste uz aj papiere z matriky?
Odpovedať
No to najprv sme išli na matriku a tak sme s papiermi išli na faru.......len pozor na fare sú asi len do jedenástej a potom v poobedňajších hodinách, ale nezapamätala som si......ale vezmite si na matriku aj rodné listy, lebo pri vypisovaní tých papierov ich budete potrebovať.....tá pani vám dá papiere a vy si to vypíšete na chodbe podľa vzoru....je toho dosť.....
Odpovedať
no videla som raz tie papiere su vylepene na matrike a fakt dost vypisovania. Nic nehovorili na matrike ze ste tam tak skoro prisli? Ja uz nemam chut aby na mna nietko niekde krivo pozeral..
Odpovedať
Nie nič nehovorili, dokonca na fare už jedny majú náš termín....vieš čo mne je to jedno....nech kukajú keď sa im chce...keby oni robili svadbu, tak postupujú presne tak ako my.....ale kto nerobí, ten nevie, že v dnešnej dobe svadbu musíš vybavovať rok dopredu....
Odpovedať
je to tak no aj mne prislo ze strasne skoro vsetky pripravy zacali.... ale co narobime. Ked vsetko sa tak nejako ponahla... cely svet. Ja nechapem ako to vsetko stihaju tie tehotne dievcata ked vsetko vybavia za jeden mesiac :-D
Odpovedať
ja mam v praci kolegynu, ktora vybavila svadbu za 14 dni:-) nejak sa tym neparala. hold ale v Cechach je to trosku o inom, svadby su bezne aj v piatok......a o 2hej v noci konci zabava........
Odpovedať
adka no tak to klobuk dola za 14 dni... aspon mala menej stresu... nestihla stresovat... my budeme este pol roka v nervoch...
Odpovedať
podla mna najhorsie je to so salami, tie su rezervovane dlho dopredu, zvysok sa da prisposobit
Odpovedať
no no salami je to najhorsie hlavne ked mas vela ludi a nevopchas ich kde si zmyslis...
Odpovedať
cim viac ludi, tym vacsi problem, clovek musi mysliet na to, aby bol priestor na prechadzanie medzi stolami a aby bol aj parket dost velky, hadam to u nas bude v norme
Odpovedať
no malo by byt uvidime...
Odpovedať
takze uz mate vybaveny sobas v meste? boli ste na fare?
Odpovedať
nie neboli sme nikde. Nic nemame vybavene. Nastavaju same problemy uz nato nemam nervy.
Odpovedať
mozno o to krajsia bude svadba a manzelstvo :-) mna tiez niekedy vsetko hneva, ale po chvilke to prejde, drahy ma dokaze ukludnit a povedat nieco, co ma rozosmeje a hned je vsetko lahsie :-)
Odpovedať
no neviem mne to skor pripada ze ako znamenie ze nema byt ziadna svadba... :-(
Odpovedať
Spišiačka nenamýšľaj si, presne nejde tu ani o tú svadbu, ale o to ako sa vy budete ľúbiť, ako budete spolu žiť, čo už je realita, a ide vám to....tak sa netráp nad somarinami....ja chápem, že to rozhodí človeka, ale už nič s tým nenarobíme :-)
Odpovedať
no skusim uz nato nemysliet a skusit vybavit este co sa da. Za tym kameramanom som stale nebola... vsetko ma to vykolajilo z normalu
Odpovedať
A koho to chceš? Toho Poradu už na 100%?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?