September 2008 Poprad. Máte rovnaký termín svadby?

Ahojte bambulky. Tak rozhodla som sa zalozit novu temu, pretoze v ten (popradcanky, kezmarcanky kde ste) je uz toho tolko popisane, ze neviem kde je sever :-D Tak dufam, ze sa to tu pekne rozbehne, navzajom si poradime, poklebetime a tak. Tesiiiiim sa ;-)
Odpovedať
1
2
10
Profilova fotka
Ahojte.. ja mam sice svadbu 30.08.08, ale som za to Popradcanka, tak hadam tu mozem prispievat aj ja... :-) ved je to koniec augusta, cize sa blizime ku septembru.. Ahoj Kati, tak ako ste pokrocili s pripravami? Ja zatial stojim.. cakam na priatela, kym sa vrati priatel z Talianska... a pokracujeme vo vybavovani veci.. tak zatial sa majte a verim, ze sa tato tema rozbehne... pa
Odpovedať
Ahojte kočky, ja som takisto Popradčanka, svadbu budem mať síce už 21.6.08, ale dúfam, že sa na mňa nenahneváte, že sa vám tu trošku "votriem" ;-) Ja som pri prípravách takisto ako lulu26 tak trochu brzdená tým, že priateľ pracuje v zahraničí, zatiaľ máme zajednaný kostol, hostinu (bude v penzióne Sv. Juraj v Spišskej Sobote) a fotografa - máme veľmi šikovného kamaráta, ktorý sa zhostí tejto úlohy. Kameramana sme sa rozhodli, že nechceme, tak budú iba fotočky :-) Ešte zháňam DJ, ak má niektorá z vás nejaký tip, budem veľmi vďačná ;-) Tak sa zatiaľ majte a píšte, prispievajte, nech sa to tu rozbehne ;-)
Odpovedať
Ahoj lulu, ked mam pravdu povedat tak som vobec nijako nepokrocila. Momentalne sa stahujem k mojmu drahemu do Sp. Soboty, tak teraz mame robotu s tym. Ale mohla by som sa konecne rozhybat, co??? Zatial mam len tu miestnost u Vas v hoteli no a pan Macak mi uz aj poslal ake menu robievaju na svadby. Nevies lulu ci v Sp. Belej saty aj poziciavaju, alebo len predavaju???Tam vraj maju najkrajsi vyber, tak pojdem asi tam, len este neviem kedy :-(
Odpovedať
ahoj adik64, som rada ze si sa tu "votrela", asppon nas tu bude viac a viac si poradime a tak. Ktory kostol mate zajednany??? My by sme chceli v Sp. Sobote ale citala som a aj pocula, ze je tam dost hnusny farar tak neviem a este k tomu vsetkemu moj priatel nema birmovku. Baby, ked sa vybavuje kostol treba ist najprv na matriku??? Adik a s kym si sa rozpravala ked si dojednavala hostinu v Jurajovi??? a kolko to vyjde na osobu???kolko budete mat ludi? My asi tak okolo 80 :-S A co sa tyka hudby tak my by sme chceli radsej zivu hudbu, tak uvidime.
Odpovedať
Čauko catcate aj ostatné nevestičky, my by sme mali mať sobáš v kostole Sv. Egídia na námestí, to je naša srdcovka :-) A vôbec sa netráp tým, že tvoj priateľ nemá birmovku, ja nemám ani krst, lebo naši ma nedali, keď som sa narodila a doteraz mi to nejako nechýbalo, tak som to neriešila, lenže máme známeho kňaza, ktorého máme veľmi radi a chceme, aby nás takpovediac "odprevádzal" na spoločnú cestu životom, preto sme obaja pristali na cirkevný sobáš. Teraz chodievam na náuky a niekedy v máji by som mala prijať naraz krst, 1. sväté prijímanie aj birmovku...no, som celkom zvedavá, čo ma čaká ;-) Čo sa týka Sv. Juraja, boli sme sa tam asi pred 2 týždňami osobne pozrieť, boli tam len čašníci, s majiteľom sme sa zatiaľ nestretli. Povedali nám, čo a ako, pozreli sme si sálu, ale presnú cenu za jedlo nám nevedeli povedať, vraj závisí od toho, čo konkrétne si vyberieme. Počítam, že tak okolo 600 Sk za osobu. Tento týždeň sa tam chystám zaplatiť zálohu, tak hádam budem vedieť viac. Hostí sme pôvodne plánovali zhruba 30, ale keď sme to začali dávať na papier, vyšlo nám až okolo 50, tak dúfam, že na tomto čísle sa už zastavíme, aj keď predpokladám, že sa to bude ešte kadejako meniť... Kočky a čo svadobné šaty, kedy plánujete začať vyberať? Ja sa chystám až po novom roku, niekedy v januári, príp. začiatkom februára, dúfam, že to nie je neskoro...
Odpovedať
Ahoj Adik, ja sa tiez chystam zaoberat satami az niekedy zaciatkom noveho roka. Isto pojdem do tej Sp. Belej, lebo tam vraj maju najkrajsi vyber. Ale neviem, ty si ides saty kupovat, alebo len poziciavat???Ja si nechcem saty kupovat, co s nimi potom budem robit? Ale neviem ci sa daju v Belej aj pozicat, alebo len kupit. Tak ak niekto vie tak nech poradi. dakujem A piste piste, nech sa to tu rozbehne.
Odpovedať
Ahojky, catcate, ja sa tiež chystám šaty si požičiavať, lebo presne ako ty píšeš, použijem ich na jednu príležitosť a čo potom s nimi? Bola som už aj obchádzať salóny, zatiaľ len tak informatívne, aby som trošku získala prehľad, no a najviac sa mi zatiaľ pozdávala Fatima v pasáži, majú veľmi pekný výber a ceny úplne v pohode - okolo 5tis. vrátane všetkých doplnkov a ešte aj ozdoby na auto. Salón Sissi má naozaj krásne šaty, ale mne sa zdali veľmi také honosné, radšej by som niečo jednoduchšie. Možno skočím aj do tej Sp. Belej, ak si tu nevyberiem, čítala som v Popradčankách, Kežmarčankách, že baby tam boli veľmi spokojné...ale to si nechám len ako takú zálohu, lebo predsa len je to dosť od ruky.
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte kocky, no ja som zo Svitu tak dufam, ze to nebude prekazat ;-) Svadbu tu mam sice napisanu z 30. august, ale asi to budeme posuvat na koniec septembra, lebo moj pracechtivy bracek sa chysta v lete na brigadu do zahranicia a chodi na VS takze sa vrati az koncom septembra. A saty si urcite poziciam, lebo fakt co potom s nimi! Nemam este nic obehane takze budem vdacna za vase rady ;-) A s birmovkou mame aj my problem, sme obidvaja pokrsteni, aj 1. sv. prijimanie mame, ale birmovku nie tak uvidime ako to dopadne. ahojte ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte ja som tiez zo svitu a chcela by som vas poprosit o radu.snubenec nechce mat svadbu v kostole a ja zase nie na nasom komunistickom urade.neviete o nejakom kastieli alebo niecom podobnom kde sa da spravit cirkevny obrad?budem vam velmi vdacna...
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj princess, no citam aj v inych forach o tvojom probleme. ale fakt netusim ze kde je tu nieco take na blizku, mozno keby si skocila na matriku sa opytat vies ci su aj ochotni ist robit sobas niekde inde ako na urade? ale ak nieco take najdem tak ti dam urcite vediet. ahoj :-)
Odpovedať
Ahojte babenky, dost dlho som sa tu neukazala, lebo som skoro stale v praci. ale budem sa snazit chodit tu castejsie a dufam, ze sa tu podozvedame od seba zaujimave veci a aj si poradime. My sme sa konecne s priatelom dokopali k tomu, aby sme zasli za spissko-sobotskym fararom a poviem vam, ze to bol des a hroza. Ten farar je neskutocne neprijemny a nie velmi ochotny. Ked sme od neho odchadzali, tak som bola dost nervozna a zaroven mi bolo aj smiesne. Prisli sme teda tam, zaklopali sme na faru. Otvoril nam prispaty pan farar, vosli sme dnu. Cely cas sa s nami bavil v chodbe pri dverach. Najprv hned sprdol priatela, ze ho nevidi kazdu nedelu v kostole, ze on to sleduje a ma A-cka. Pytali sme sa ho ci musia mat obaja birmovku, ked chceme mat svadbu v kostole tak povedal, ze ano. A ked som mu povedala, ze sestrina katechetka vravela, ze staci ak ma birmovku, len jeden tak to staci tak povedal, ze ano staci, ale kedze je januar a birmovka je v maji, tak si ju priatel stiha urobit tak si ju aj urobi a viac sa ani nebavil. Bral to ako uz samozrejmu vec. Takze musel ist priatel za dekanom do popradskeho kostola a dohodnut sa s nim, ci ho nevezmu na tu pripravu. ten ho odporucil na pana kaplana Gurcika a s nim sa priatel dohodol ze absolvuje pripravu unho. Takze asi tak nejakol Uz sa "tesim" na tie nauky s fararom zo soboty. Dufam, ze to v zdravi prezijeme. Ak ma niekto skusenosti s panom fararom o ktorom som teraz pisala, tak nech napise. Tesim sa na vase prispevky.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj Catcate, neviem, no my tiez chodime s priatelom za panom fararom do Soboty, ale taky pocit som z neho nemala a to pritom moj priatel nema ani krst, nie to este birmovku, zacali sme k nemu chodit rok dobredu pred nasou svadbou.. a priatel este pracuje v Taliansku a vobec nam nerobi problemy, vychadza nam uplne v ustrety. Na Velku noc ho budu krstit, myslim aj prijmanie a na birmovku napise biskupovi, aby urobili vynimku, kedze toho roku to uz nestihne. Tak neviem...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ahoj Lulu, tak neviem mozno je len nejak upriameny na mojho priatela, lebo ani proti mne nic nemal. Ale na nom sa poriadne vyburil tak neviem. Vidis, ze si musi robit birmovku aj ked ju mat nemusi kedze ju mam ja. Ale to je jedno. Snad to nejako zvladneme. A uz chodite aj na nauky ci este nie?
Odpovedať
Profilova fotka
AHoj catcate, ano, uz chodime od augusta, no, tak aj na mojho priatela, ze kde bol doteraz, najpr to vyznie, ze sa asi karha, ale potom sa smeje, tak to niekedy ani nevies, ako sa mas tvarit. A kde mate svadbu?
Odpovedať
Svadbu mame v kostole v sp. sobote a potom hostinu v hoteli sobota
Odpovedať
a ako vlastne prebiehaju tie nauky. co vsetko sa vas tam vypytuje a ako dlho to trva???
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte baby, mozem sa pridat? mam tiez svadbu v Poprade, v septembri a tiez v kostole v Sobote. No a pat farar ako pise catcate je tvrdy oriesok :-|
Odpovedať
Profilova fotka
cca sme tam hodinu, no a zacal uplne od stvorenia sveta a vzdy da nieco sa naucit priatelovi. Teraz sme skoncili pritom, ze musi vediet modlitby a 10 prikazani. Hej, babky a ked mame trvaly pobyt v Poprade - ako meste, to treba nejake potvrdenie od farnosti v Poprade, ze chceme svadbu v Spisskej Sobote?
Odpovedať
Ahoj Lidia, jasne ze sa mozes pridat. a kedy mas svadbu???My mame 20. septembra o tretej, lebo o stvrtej to uz bolo obsadene. Priatel si nakoniec vybavil nauky v kostole na juhu u takeho mladeho kaplana takze je celkom rad, ze nemusi chodit na nauky ohladom birmovky k panovi fararovi do Spisskej Soboty. Lulu, ja si nemyslim ze treba nejake potvrdenie, ale neviem to isto. A ked skoncite s naukou u pana farara tak vas bude este posielat k nejakej zenskej na prednasky o planovanom rodicovstve ci ee?
Odpovedať
Profilova fotka
Caute baby, nie, my absolvujeme vsetky nauky u pana farara v Spisskej Sobote, pre tu zensku som nechcela na nauky chodit do mesta, ja tam nebudem pocuvat ako sa spermia stretava s vajickom :-) Co ma dnes nahnevalo bolo, ze Reduta si stanovuje nove podmienky a to, ze od polnoci chce vyberat po 1000 SK na hodinu a k tomu sme uz davali 5 000,-Sk za salu, len tak. Idem to tam zajtra omrknut. Menil sa majitel, tak jasne, ze si zmenil aj podmienky, pocula som, ze augustove terminy im ludia zrusili, som tam len ja zatial na 30.08.08 ale co mame teraz robit. Kde najdem nieco ine? Vsetko uz urcite obsadene :-( A o tom potvrdeni, to nam vravel pan farar v Sobote... tak neviem
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte baby, tak my chodime na nauky do Svitu a je to bez najmensich problemov, my mame obidvaja iba 1. sv. prijimanie, birmovku nemame, ale to nam pan farar povedal, ze birmovka sa vyzaduje iba keby sme chceli byt krstni rodicia - tak mozno aj k tej brimovke casom dojde :-) Malo by to byt nejake jednotne, ale ako citam tu, tak je to take vselijake. lulu, asi nejaku dohodu medzi vami a Redutou nemas na papieri, ale predsa uz ked ste sa raz tak dohodli, vy predsa nemozete za to, ze sa meni majitel :-| No skus sa s nimi este nejak dohodnut, dufam ze sa to vyriesi k vasej spokojnosti. tak babenky prajem vam vsetkym prijemne vybavovacky ;-)
Odpovedať
Ahoj Lulu, a nevies kto je tam teraz majitel. Viem ze predtym bol pan Skuta. A je to dost nefer ked sa takto zachovali. ked ste mali raz nieco dojednane tak by to menit nemali nie? Ja som mala v redute stuzkovu a viem ze od nas tiez chceli za kazdu hodinu naviac 1000Sk. Tak neviem. Inac Lulu, ty robis v hoteli Sobota na recepcii vsak? Nevies mi prosim zistit kedy su tam svadby aby som sa prisla pozriet ako to tam vyzera. A v akych farbach tam robia svadobnu vyzdobu?Pan Macak mi to spominal, ale ja som zabudla. :o) Hej a este ta chcem poprosit kontakt na nejakeho dobreho fotografa a kameramana, keby si vedela o nejakom. A ak mas aj nejake fotecky tak posli budem len rada.
Odpovedať
Hej a este jedna vec, bola si uz skusat saty? ak ano tak napis kde. ja ani neviem kde su tu v poprade svadobne salony. Akurat viem ze jeden bol na priori ale ten zrusili alebo sa prestahovali. a jeden je v druzbe.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj Katka, ano ja robim v hoteli Sobota, vyzdoby mame marhulova, bordova, bordovo - zlata,zlata, zlta, bordova, budeme robit aj ruzovu. Svadby mame od konca marca kazdu sobotu, takze kludne dojdi. Info na kameru a foto Ti zaslem do posty. Saty som bola skusat teraz v sobotu v Spisskej Belej, maju tam EddyK, krasne.. mam tam zatial dvoje a zajtra idem do Sissi - Druzba, tak Ti dam vediet. Teraz tam je nejaka mlada pipka a asi chcu rychle zbohatnut, budem mudrejsia zajtra.Znama mi pisala ze Peter a nejaka Lucia Skutova, tak ze by to zostalo? neviem...
Odpovedať
Ahoj Lulu26, obdivujem saty, ktore mas v albume - tie tretie, nevies prosim Ta znacku a kde sa daju zohnat? Vrela vdaka!
Odpovedať
ahojte baby!Som zo SNV,ale chcela by som sa opytat.Nepoznate niektora DJ pana Visnovskeho?Dostala som na neho odporucanie.Tak neviem,ci volat alebo nevolat :-D
Odpovedať
Diky Lulu za odpoved. Nevies mi nejako poslat fotky zlatej vyzdoby z vasho hotela???Videla som na nete par zlatych vyzdob a velmi sa mi pacili tak budem chciet asi zlatu, len som zvedava ako vyzera ta zlata vo vasom hoteli. a to ked sa pridem pozriet na pripravu saly tak to nebude ziaden problem???Videla si uz nejaku svadbu vo vasom hoteli???A ako sa ti tam vlasne pracuje? No a co sa tyka siat, tak ako to funguje v tom salone v spisskej belej, ako dlho dopredu si treba zarezervovat saty? Treba platit nejaku zalohu? A ako casto im chodi novy tovar? maju tam velky vyber siat? A ake maju otvaracie hodiny? A ake su priblizne ceny siat v tom salone? Co sa tyka reduty, tak ja tu luciu skutovu poznam, ona chodila na hotelovku tak ako ja len bola o tri roky starsia alebo o styri. A viem ze redutu ma jej otec, tak teraz jej to dal asi na starosti.
Odpovedať
Profilova fotka
Kati, takze po poriadku. Mne sa pacila vyzdoba zlato - bordova, jedna svadba bola hraskovo zelena, nevesta si cast doniesla sama, v piatok ukazala casnikom a oni jej to vyzdobili. Problem nie je, ked dojdes, kym tam nie su svadobcania. No, nieco pozhanam a zaslem ti, napis mi tvoj mail do IP. Robi sa mi fajn, dva a dva dni volno, co je super, ked ma dojst priatel, tak si odrobim viac a viac sme potom spolu, kedze pracuje v Taliansku. No a kedy si koncila hotelovku, ja som tam chodila na nadstavbu, koncila som 2004 a brat chodil normal 5 rokov. Saty v Belej su viac menej nove, tie moje 7 500 komplet, bez bizuterky. Maju otvorene kazdy den, zaslem tel. cislo. Zaloha 1 000Sk, ako skor, to neviem, ja uz hladam teraz, ty tak mozno, podla mna marec. No a posielam foto aj na fotografa a kameraman. Mate Dj alebo zivu hudbu?
Odpovedať
Ahoj Lulu, dik za kontakty na fotografa a kameramana. Ked pozhanas nieco tak budem rada ak mi to posles. Mailovu adresu ti poslem do IP. My chceme mat na svadbe zivu hudbu. Asi man pride zahrat pan Piatak, je to priatelov znamy mame ho odskusaneho uz na jednej svadbe tak snad bude dobre. Boze, co sa tyka tych siat tak som normalne zhrozena ake su drahe. Nevies, neoplati sa viac dat si saty usit? Co sa tyka hotelovky, tak som tam koncila v roku 2002. A brat tam kedy chodil? Teba asi poznat nebudem, kedze si koncila v 2004.
Odpovedať
Ahojte kocky, tak aj ja sa pripajam do tohto fora. taktiez som "septembrova". Inac k tej spominanej radute, tiez sme si rezervovali svadbu tam a o nejakom dodatku za kazdu hodinu som sa dozvedela az minuly tyzden. Taktiez som pocula, ze od zmeny noveho majitela sa vraj aj zhorsila kuchyna tak si na to treba dat pozor. No ved uvidime. Prajem pekny den. ;-)
Odpovedať
1
2
10
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?