Svadba v roku 2014

12. nov 201384

Svadba v roku 2014, nájde sa tu niekto? už ste začali niečo vybavovať?je skoro vybavovat veci? kedy ste zacali saty zhanat?

• Ja si myslim, ze je to urcite este skoro. My planujeme buduci rok v juni a teraz sme zacali zhanat kapelu a salu. Su to dve najhlavnejsie veci, ktore potrebujes tak rok dopredu. Ostatne ma cas🙂

• @katka16121986  to by si musela mať záujem o veľmi vychytených dodávatelov 🙂 kľudne si môžeš dať ešte rok voľno, ale inšpirovať sa nie je nikdy skoro.

• tak to je teda dosť skoro, ja osobne nechápem baby, ktoré sa zaoberajú svadbou aj rok dopredu a nie ešte 2 roky, ale tým nechcem nikoho uraziť 🙂 to je tak dlhá doba, že dovtedy sa môže stať čokoľvek, prinajmenšom sa ti tak zmení vkus, že budeš plánovať po roku odznova 😃 ja som intenzívne plánovala svadbu pol roka a bez problémov som zohnala všetko to čo som potrebovala a po čom som túžila 😉

• Sponzor fóra
  • @9majusska  tiež mám rovnaký názor, ja som pred dvomi rokmi nevedela že sa budem vydávať, a fakt sa môže všeličo stať... a potom to rušiť. Ak nie sú zásnuby, nemá význam to riešiť, a keď sú tak do roka a do dňa a to je dosť času. My plánujeme 8 mesiacov a aj tak už 3 budeme len čakať, mali sme to dať na skorej 🙂 načo to predlžovať, a byť tak dlho v téme svadba, myslím, že by to aj mne liezlo riadne na mozog, nieto chlapovi.

• tiež si myslím, že je to hrozne skoro. my sme si stanovili datum a mali sme cca pol roka na všetko. času bolo dosť a osobne som rada, že sme neplanovali dlhšie lebo všetko sa točilo len okolo svadby a uprimne som bola rada, že už je ten deň a hlavne že už sme manželia... jeden deň planovať 2 roky je podľa mňa dosť prehnane... je to len jeden jediny deň v živote! a straviť 2 roky jeho pripravou je zabity čas...... dufam, že ma nezlinčuju za tento prispevok 😎

• @bdaniela  veru, a hlavne to človek môže plánovať 2 roky, a aj tak sa môže stať, že 2 týždne pred ti to odriekne kapela, lebo medveď, a kaderníčka, a fotograf... a čo potom? 2 roky plánovania v keli... aj keď človek vychytá super dodávateľov, všeličo môže do toho prísť. Lepšie je to až tak veľmi neriešiť, ako potom byť zúfalá, ide len o 1 deň :-ä

• lepšie ako plánovanie svadby 2 roky, je príprava na manželstvo: http://www.elegenda.sk/knihy/zivotny-styl-a-rodina/laska-a-partnerstvo/gary-chapman-to-keby-sme-vedeli-pred-svadbou/ to netrvá deň... 🙂

• @gemini255 úplne s tebou súhlasím 🙂 tú knihu mám momentálne rozčítanú a je skvelá 😃

• @katka16121986
    Ahoj,

baby majú pravdu v tom, že je asi zbytočné takto sa dopredu stresovať. Ale. Všetko záleží od toho, či máš napríklad vysnívanú reštauráciu, fotografa,... Vysvetlím: My sme svadbu začali plánovať dosť dlho po zásnubách (skoro dva roky, žiadne do roka a do dňa lebo sa jednoducho zmenila situácia, čo je dnes, žiaľ, dosť časté), a to v decembri 2011 s tým, že sme sa chceli vziať v septembri 2012. Čo čert nechcel, reštaurácia, kde tú svadbu chcem mať (z viacerých dôvodov, a nejde len o sen), nemala ani náznak voľného termínu, majú rezervácie na všetky piatky a soboty celý september a október (čo sú mesiace, kedy si svadbu predstavujem) s tým, že majú dokonca aj "náhradníkov" pre prípad, že by im to niekto odriekol na poslednú chvíľu. A tak sme sa rozhodli, že keďže nám z rôznych dôvodov vyhovujú len tieto dva mesiace, svadbu sme v decembri 2011 rezervovali na september 2013. Čiže takmer dva roky dopredu. Je mi jedno, čo si kto o tom myslí, ja viem, prečo sme sa rozhodli tak, ako sme sa rozhodli 😉. No a odvtedy si rada pozriem fotky neviest a budúcich neviest, ale je to zatiaľ skôr v štádiu zaháňania nudy a stresu než kvôli svadbe. Takže na isté veci nikdy (očividne) nie je skoro, ale určite sa nestresuj 😉.

• @9majusska  aj ja som ju kupila, nejaka nevesta to tu spominala,... a priznam sa, ze sme mali aj zive debaty s mojim 🙂 ale lepsie pred ako po svadbe 🙂

• @gemini255  jeeej a tu knihu mi nevies pozicat? pozeram ze je vypredana.... a k teme - planovat svadbu dva roky dopredu je s prepacenim pekna blbost... my svadbu riesime tak od januara a v pohode vsetko stihame...

• @kaktusik  skus panta rhei v BA,a opytat, lebo kamaratka ju tam kupovala. pravdepodobne pojdem v juni do BA, za sestrou 🙂 tak by sa dalo doviezt z Prahy

• nič v zlom, ale svadbu plánujem ako oslavu spečatenia zväzku a života s vysnívaným mužom a nie pre jeden obed vo vysnívanej reštaurácii či videa od kameramana.... mam pocit že niektore baby zabudli kôli čomu sa vydavaju. alebo sa vydavaju len kôli svadobnemu dňu samotnému a ohúreniu rodiny a okolia... samozrejme, že každa chceme ten deň prežiť čo najkrajšie, ale niektore zabudaju, prečo sa vlastne vydavaju. je to smutne, že ich zaujimaju viac šaty ako ženich.... 😐

• fúha to je dosť skoro napríklad také šaty ktoré si teraz vyberieš o dva roky budú vyzerať asi zle 🙂 prípadne už budú predávané ako stará kolekcia 🙂
    ale možno napríklad na zajednanie kapely alebo reštaurácie (ak je to niečo vychytené) je dobré myslieť v predstihu. Komentáre typu, že za dva roky sa môže zmeniť všeličo a či vôbec budú ti dvaja spolu sú neopodstatnené, náš fotograf mal ísť fotiť svadbu na začiatku júna a minule z neho vyšlo, že job mu odpadol, lebo tí dvaja sa rozišli (takže 2 mesiace pred svadbou) 😐

• Sponzor fóra
  • @cathy83  no veď ale presne o tom tu píšeme, že veľa vecí sa zmení aj za mesiac, za dva a nie ešte za 2 roky 😃 za 2 roky môže skrachovať aj tá najvychytenejšia reštaurácia 😃 a čo potom? 😃

• @9majusska  no to je tiež pravda 🙂 my to máme celkom operatívne, v marci sme si dohodli termín na júl tohto roku a už máme viac-menej všetko objednané a nachystané, a pokiaľ viem bratranec to zorganizovali za mesiac 😃 takže všetko sa dá

• ja som tiez toho nazoru, ze este na vybavovacky je prilis skoro...a preco prave 2014? ked uz uvazujete nad svadbou, tak preco cakat tak dlho... 😉

• My sme mali dvakrát zmenu termínu, včera som začala s prípravami - fotograf, dneska ideme rezervovať sálu. Šaty ešte nemám, ani ženích, takže pohoda. 🙂Už viem asi 3 mesiace že sa budem vydávať, a odvtedy som nervózna, stresujem, a teraz už viem, že je to hlúposť. Chcem, aby všetko bolo v poriadku, ale už mi ide na nervy...celá tá príprava. Takže teraz rezervujem všetko a potom nechcem nič riešiť, treba čakať na ten september. 😉

• Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.

• Baby, ale prečo hneď zosmiešňovať? Jednak má každý iné tempo, jednak má každý inú predstavu a iné možnosti. Sú ľudia, ktorí žijú v zahraničí, chodia domov raz do roka na dva týždne a nechcú tým zaťažovať okolie. Sú ľudia, ktorí majú náročnú prácu, ktorí nemajú voľno kedy chcú... Tak ja neviem, poviem svoj názor, ale vysmievať sa? 🙂

• Veď áno, každí to cíti inak. Ja osobne nechcem kvôli tomu toľko stresovať, a preto nám stačia 3 mesiace všetko vybaviť. Asi katka16121986 nepýtala či má rezervovať alebo kúpiť šaty, ale kludne môže rezervovať napr. fotografa, sálu, a také dôležitejšie. Napríklad aj my sme chceli takého fotografa, ktorý je už rezervovaný aj na rok 2013...takže pohoda. 🙂 A keď náhodou niečo mení počas tých 2 rokoch, tak vtedy to bude riešiť. 🙂 Asi myslela tak.

• Tak si stále viac myslím, že na toto fórum nepatrím. Svadbu sme si vymysleli niečo pred mesiacom a teraz v piatok sa bude konať. Kua, ja som prišla o toľké roky príprav!!! Ale zase - mám niečo oveľa dôležitejšie - naše spoločné dieťa, takže sa radšej budem venovať jemu ako nejakým prípravám a snívaní o svadbe. Pre mňa je to čisto formálna záležitosť. Rodinou sme už dávno, iba to chceme mať aj na papieri. a zase, ja som taká osoba, že chcem mať všetko hneď. Asi by ma kleplo, keby som mala na svadbu čakať dva roky 😃 Ale však nech si každý robí podľa seba. V konečnom dôsledku je to úplne jedno. Hlavne, že to skončí happyendom 😵

• @pomme  to mas pravdu, ze kazda ma ine tempo... ale aj moda sa meni, a aj to co a cloveku paci za pol roka sa uz menej a menej a potom su tu temy, co ma robit ked sa mi saty nepacia a zalohu som zaplatila...
    my planujeme svadbu na SVK z Prahy od januara a uz len cakame 😉 moji rodicia ziju v zahranici, sli sme tam 1x poriesit co treba: restauraciu, spanie pre ludi, kameraman, fotograf a DJ sme hned a uz mame aj nauky za sebou, to sme na druhy krat ked sme boli aj skuska ucesu a make upu 🙂 zvysok sa da riesit kde sme, a alko nealko, kolace to az tesne pred. asi som divna, ale aj ked nieco nevyjde, mna to az tak netrapi. ja sa nechcem stresovat.
    @luuubica

• @katka16121986 ja si nemyslím že je skoro alebo neskoro, žáleží od toho ako ste vyťažený, leb ja a moj nastavjuci stále niekde od rána do večera robíme, každa minuta je naplanovana, takže ja sa v tom vyžívam že to vybavujem , lebo sa na to velmi teším, tiež plánujeme mať svadbu na jar 2014, a už mám všetko vybavené, dohodnuté, a o všetkom mám predstavu kde čo a ako , už len aby si to ženích nerozmyslel =)

• Planovat svadbu rok dopredu nie je absolutne vela, pokial mate vyhliadnute miesto a kapelu, o ktorych je doslova bitka. 🙂

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém
    Odporúčaní dodávatelia
    spolu si užijeme Váš veľký deň kdekoľvek na SVK
    najlepší pomer cena / výkon 🙂

Galéria Nedbalka ponúka jedinečné miesto pre Váš neopakovateľný civilný sobaš alebo svadobné fotenie.
    Firma Pamas s.r.o. je významným výrobcom svadobných oznámení. V ponuke nájdete jednoduché ale aj luxusné svadobné oznámenia.