Katolíčka a rozvedený evanjelik sobáš v katolíckom kostole

Pekný deň. Poprosila by som o radu. Ja som katolíčka a priateľ evanjelik, avšak je už rozvedený. Bral sa ale iba na úrade v kostole nie. Prosím vás bude možné sa zosobášiť v katolíckom kostole? Ďakujem
Odpovedať
Hmmm to je tazko povedat, ako skor by som povedala, e to bude na ochote daneho farara z kostola, kde by ste chceli mat svadbu
Odpovedať
@juliana131 to je podla mna jedno, ked mal svadbu, ale je rozvedeny a cez to neviem, ktory farar by len tak prizmuril oci
Odpovedať
Profilova fotka
Aj ste sa na to skúšali už na niektorej fare pýtať. Dosť by ma to zaujímalo, či sa to dá alebo teda nie
Odpovedať
Profilova fotka
vsetko zalezi od knaza, my sme mali nastastie takeho ochotneho, ktory by pre nas spravil fakt ze cokolvek 😄 to je skutocne radost, ked na takeho nadabis. sestre jeden nechcel ani dieta pokrstit, pretoze neboli zobrati. niektori to beru smrtelne vazne, inym je jedno a neriesia, treba si jednoznacne zistit.
Odpovedať
Boli ste sa teda už niekde pýtať? Mohla by si nám dať vedieť
Odpovedať
@brunetka28 ešte nie, nakoľko spolu ešte len chodíme. Ale rozprávame sa o tom a mne na tom veľmi záleží (na tej svadbe v kostole). A bojím sa, že ro nehude možné.
Odpovedať
@juliana131 ak ti na svadbe v kostole tak veľmi záleží odporúčam sa ísť spýtať na faru hneď. Totiž ak to nie je možné, budeš sa musieť rozhodnúť čo ďalej a prípadné ukončenie vzťahu je vždy lepšie skorej. Môj snúbenec je rozvedený (katolícky sobáš), pokúšal sa o anulaciu aby si mohol zobrať inú ženu. Ich vzťah skončil po 4. rokoch keď anulaciu definitívne nezískal a svadba v kostole nebola možná. Ja som prišla do jeho života až potom a prvé čo sme riešili na prvom rande bolo, či mi záleží na svadbe v kostole. Mne nie a tak si ho teraz po 2 rokoch vzťahu beriem. Ale ak tebe na tom záleží (legitímna požiadavka) zistila by som si to u relevantnej inštancie čo najskôr. Prajem veľa šťastia a krásny vzťah
Odpovedať
Profilova fotka
@juliana131 pokial nemal sobas v kostole, iba na urade, moze sa v kostole zenit. Ja som rozvedena (len uradny sobas) teraz sa idem vydavat a knaz mi povedal, ze teda ten sobas predtym je pred Bohom neplatny a teda pred Bohom som vydata nikdy nebola a teda so snubencom mozeme mat sobas v kostole.
Odpovedať
Profilova fotka
Inak co sa tyka krstu, tak ano, my so snubencom mame babatko, a teda pokrstia ho az ked sa vezmeme.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?