Kedy treba začať riešiť obrad v kostole?

28. jún 201910

Ahojte 🙂 prosím Vás, kedy treba začať riešiť obrad v kostole? Ako prebieha taký obrad, na čo netreba zabudnúť pri riešení cirkevného obradu? Keby ste mi povedali k tomu čo najviac, bola by som Vám vďačná 🙂 A ako to je, keď dvaja grékokatolíci sa chcú vziať v rímskokatolíckej cirkvi? Žijeme na východnom Slovensku, ale obrad bude na západnom a tam zas prevláda rímskokatolícka cirkev. Ja nie som ani pokrstená, ale momentálne riešim s naším farárom krst, príjimanie... a budeme riešiť aj predmanželskú prípravu. Netuším, ako to je s obradom v kostole, bola som na dvoch takých obradoch a to už bolo dávno... A s rodinou sa nechceme o tom rozprávať, pretože ich chceme prekvapiť a cez pozvánku im oznámiť, že obrad nebude civilný, ale cirkevný 🙂

 • Ak máte takýto špecifický prípad, tak by som to začala riešiť hneď. Neviem, či to je vôbec možné, ak ani jeden z vás nie je rímskokat. My sme boli prvýkrát za farárom presne pred rokom a svadbu sme mali 1.6. Max. pol roka pred svadbou by sa to malo začať riešiť kvôli náukám.

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém
  Odporúčaní dodávatelia
  Svadobné pierka, náramky a iné doplnky
  Elegantné priestory Hotela SENEC Vám dokonale doplnia predstavy o Vašom najkrajšom dni. Ponúkame Vám priestory s kapacitou do 350 osôb.
  vyzdoba-orava
  Celé Slovensko
  Zhotovenie alebo zapožičanie svadobnej výzdoby, klubových tanierov, okrúhlych stolov, stand by stolov a chiavari stoličiek.
  Články od našich partnerov
  Spoločné bývanie novomanželov: ako si vybaviť hniezdočko lásky
  Koľko stojí svadba? Tipy, ako znížiť náklady za svadbu na minimum
  Najdôležitejší doplnok nevesty ? Čo môžeme povedať o kabelkách?
  Archív článkov od partnerov