Koľko dať za sobáš v kostole v okolí Bratislavy?

Baby náš pán farár ešte nič nespomínal a aj keď sme sa pýtali tak neodpovedal... koľko pokladáte za vhodné “zaplatiť” za sobáš v kostole? Resp. koľko ste dali Vy? Ďakujem za všetky odpovede :-)
Odpovedať
my sme davali myslim 70, ale to aj kvoli tomu ze nas bol ochotny sobasit farar z inej farnosti, bol velmi mily pocas priprav a aj nam pomohol v jednej veci pred svadbou.
Odpovedať
@monol ďakujem Ti za odpoved! A dávali ste peniažky aj organistovi? Resp. tie peniaze sa dávajú priamo farárovi alebo ako? Je to take osobnejšie ale nemám sa to koho opýtať lebo jednej známej to riešila babka druhá známa si nepamätá tretí sa brali na úrade ... 8-(
Odpovedať
Fararovi 50e A spevokol 40e (keďže som chcela iné baby ako sú u nás v kostole, ktoré nič nechceli ale aj tak sme dali do obálky)
Odpovedať
@bfb ano, davali sme aj organistovi a tiez zvlast v obalke (kedze ten tiez nebol z nasej farnosti :D ) co viem od znamych co sa brali v Dome sv. Martina, tak tam maju normalne taky "cennik" ze organista - bez omse, s omsou, s huslistom, samotny atd.. a to vtedy tusim davali fararovi vsetko dokopy btw. este my sme davali aj po 5e ministrantom
Odpovedať
Ja úplne chápem a príde mi prirodzene odvďačiť sa finančne za tieto veci ale príde mi MAXIMÁLNE drzé, keď si v kostole dajú cenník ako v bare :-x v jednom kostole som videla, že do zvončeka nehádzať mince menšie ako 50 centov :-. Myslím, že každý sa má odvďačiť v rámci svojich možnosti a uváženia... A ďakujem za rady! ;-)
Odpovedať
@bfb maximálne drzé? Treba si uvedomiť, že pozícia organistu je práca. Taká, ako každá iná. Ak máte v práci nadčasy, takisto Vám ich zaplatia...
Odpovedať
@lenushinnka nehovorím o organistovi :-) uviedla som príklad čo ma vytočilo v kostole... ten môj príklad - má to byt milodar nie povinná minimálna sadzba.
Odpovedať
Mala by byť... Ale niektorí ľudia nevedia, čo sa sluší a patrí alebo len proste nie sú doma v príspevkoch pre kostol. Súhlasím však s Vami v tom, že do zvončeka nech hádže každý podľa seba, a nie nariadení, pretože niekto je lenivý meniť mince......
Odpovedať
na niektorych farach ma farar doslova pripravene obalky a sam ti povie, kolko do ktorej by bolo vhodne dat. ako to sa mi tak paci najviac, kedze potom vies, kolko stala vyzdoba, organista, spevokol a tak podobne
Odpovedať
My platime organistke a sprievodu na flaute 30e a fararovi tiez nevieme kolko dat. kamosky hovorili, ze 50e, nie je to malo?
Odpovedať
@suzie1987 ja uvazujem tiez o 50 eur kostolu :-)
Odpovedať
Profilova fotka
My sme v KE v Dóme sv. Alžbety platili 60€ - bol to oficiálny poplatok, o ktorom sme dopredu vedeli a dostali sme o zaplatení aj potvrdenie. Všetko bolo zabezpečené, nič viac sme s nikým neriešili a nikomu sme už nič neplatili. Samozrejme za vďaku a spokojnosť sme farárovi potom dali ešte koláče a vínko :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
No mne organista povedal ze 40€ (dava sa chvilku pred obradom) a prispevok na kvety do kostola teta čo tam robi vyzdobu povedala ze je tiez 40€ (dava sa tyzden pred sobasom)
Odpovedať
tych 50 to je take min, neviem podla mna na to nejaka tabulka nie je, kolko das tolko das a malo by to byt dobre :) inak mozno by aj bolo fajn, ak by si na to spravili tak povediac nejaky cennik, aspon by clovek nemal taketo dilemy
Odpovedať
my tiež plánujeme dať 50€, myslím že to nie je ani málo a ani veľa.
Odpovedať
Profilova fotka
@nastta to je taky stred no. Ak niekto chce dat, vsak nech sa paci, nikomu sa take nieco nezakazuje, no menej by som uz len z tej slusnosti asi nedavala
Odpovedať
Profilova fotka
Nám farár povedal (a bolo na ňom vidno, že mu je to dosť nepríjemné :-D ), že organistke, kostolníkovi a za výzdobu sa dáva 70Eur, farárovi sme zatiaľ dali 50Eur, lebo nie sme z jeho farnosti a sme trochu komplikovaný prípad.. tesne pred svadbou mu tiež ešte niečo dáme.
Odpovedať
@lallurita menej asi ani ja nie a zase viacej tiež nie. tých 50€ je tak akurát.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?