Austrálsko - slovenská svadba na Slovensku. Čo všetko treba vybaviť?

Ahojte, vedel by mi prosim vas niekto poradit? S priatelom ktory je australcan sa berieme 2.augusta na Bojnickom zamku, ale nikde nemozem najst presne info na potrebne dokumenty. Diky moc, Lenka
Odpovedať
Profilova fotka
lenicka, skus tuto temu o svadbe s cudzincom http://www.mojasvadba.sk/forum/show.p... alebo tuto starsiu temu o svadbe s australcanom v AUS alebo na SK http://www.mojasvadba.sk/forum/show.p...
Odpovedať
lenicka80, skus napisat jednej babenke, co tiez mala svadbu s australcanom - jej nick je 'rachel' - ona Ti urcite bude vediet povedat :-)
Odpovedať
Profilova fotka
lencika - aj "kama" si brala austracana a svadbu mali na SK, bolo to sice pred asi 2r., no mozno ti pomoze
Odpovedať
Profilova fotka
lenicka80 Baba moja zlata...beres si australcana a chcete sa zobrat na slovensku????Ako si na tom s vizami???Potrebujes aj manzelske viza zostat v australii alebo uz viza mas....A k tej svadbe na slovensku...My sme to vzdali a vsetky baby co poznam ze si brali australcanov alebo cudzincov sa radsej zobrali najskor na matrike tu v australii apotom si spraviliu svadbu doma v kostole....V australii totizto na sobas potrebujes iba rodny list a pas...A zosobasia vas bez problemov a hotovo....Kdezto na slovensku tvoj drahy bude potrebovat 1000 papierov,dokumentov vsetko prelozene...overene...atd....kazdy ti hovori inak..nevies comu treba verit no hotovy horor...My sme sa najskor zobrali v Australii na matrike civilne minul;y rok v aprili...a potom sme mali cirkevny sobas doma na Slovensku 16.augustew kde sme ziadne papiere nepotrebovali,iba sme po sobasi podpisali cirkevnu zapisnicu....Ak ams akekolvek otazky kludne mi pis...najlepsie IP....
Odpovedať
Ahoj Rachel, co sa tyka mojich viz, to je v poho, som permanent resident a po svadbe si planujem poziadat o citizenship. To co si mi pisala ma ani tak neprekvapilo, myslela som na to aby sme sa zobrali na rychlo tu a az potom doma. Volala som aj na konzulat v Canberre ci by mi neporadili, ale chlapik co sa zaobera tymiti vecami prednedavnom zomrel a este ho nenahradili. Zacinam uz trochu stresovat, neznasam papierovacky a co som zatial zistila zda sa ze budeme potrebovat milion papierov. Diky za radu, ak sa mi potvrdi, ze su to fakt same opletacky asi sa naozaj budeme musiet zobrat najskor tu.
Odpovedať
Profilova fotka
lenicka80 no uvidis..potvrdi....Okrem mna poznam dve baby ktore si to zistovali,tiez planovali svadbu doma....ale potom to vzdali a zobrali sa najskor tu v australii...Ako dlho uz zijes v Au???a kde presne si???
Odpovedať
rachel som tu uz 5 rokov....mam 6 mesacne babo, chalana, Charlieho....straaaasne je zlaty. byvame na Coogee, takze sme na plazi kazdy den, chodime do Wylies Baths, robia tam dobru kavu.... a co ty? kde zijes? co robis?
Odpovedať
Ahoj Rachel, este mam prosim ta jednu otazku. Na svadbu tu staci mi moj prelozeny rodny list a pas? Chcu vidiet aj potvrdeny original rodneho listu zo slovenska? Pytam sa preto, lebo ja mam akurat prelozenu verziu v anglictine ktoru som pouzila na viza. Diky
Odpovedať
Profilova fotka
lenicka80 No tak ty si tu uz zabyvana....Cogie je krasne...obcas tam zajdeme na obed alebo len tak na plaz...Ja som tu len vyse roka...my byvame v Erskineville v Sydney Park village....a pracujem pre Chanel ako Beauty consultant...My babo zatial nechystame....kopa casu...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
Profilova fotka
iveta6384 • Dnes o 00:14 Ahojte chcela by som vas poprosit, ci mate niekto skusenost so svadbou s australcanom na slovensku???? Volala som na nasu miestnu matriku a tam mi povedali co zenich potrebuje a sice: rodny list apostillovany osvedcenie o pravnej sposobilosti na uzavretie manzelstva ( jeho meno, priezvisko, datum+miesto narodenia, rodinny stav, trvaly pobyt obcianstvo ) a musia tam byt aj udaje o mne, s kymuzatvara manzelstvo (meno,priezvisko, miesto+datum narodenia, trvaly pobyt obcianstvo) Tak prve to chapem, viem co je apostillovany, to jeok, ale to druhe??? Vie mi niekto poradit ktory urad nam vyda take osvedcenie a este k tomu ked tam maju byt aj moje udaje ci mu to vydaju, kedze ako im to dokazeme,ved si to moze povymyslat a napisat udaje niekoho ineho Ak niekto viete, ozvite sa moc mi pomozete, vopred dakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
Osvedcenie o pravnej sposobilosti na uzavretie manzelstva sa vola Certificate of No Impediment to Marriage http://www.ag.gov.au/www/agd/agd.nsf/... to by si to mala najst. ja som si to teraz vybavovala na Novom Zelande a v pohode ziadna veda, potom sa to musi dat prelozit do slovenciny.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?