Plánujete svadbu s Francúzom vo Francúzsku?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ma niektora zenicha francuza a svadbu planuju vo Francuzsku?
Odpovedať
1
2
Zuzike, co sa volby priezviska tyka, zavisi od krajiny, treba sa opytat na matrike krajiny, kde sa snubenci beru. Dokumenty su na www.mojasvadba.sk v sekcii formality
Odpovedať
Sorry, je to v sekcii SVADBA A ZAKONY.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
Profilova fotka
ahojte dievcata, tak ja to len tak skusam, ci este nejaka z vas sa tu sem tam objavi a pozrie si aj tuto temu. Tak ja mam lasku z francuzska a len aby som priblizila situaciu, budeme mat svadbu v kostoliku a s hostinou na slovensku 21.07.2007 a tu uradnu vo francuzsku 07.07.2007. Ta vo fr. bude iba velmi jednoducha a pozyvat budeme len ludi, co nebudu moct prist na slovensko, len na maly aperitiv a z mojej strany pride iba mamina, ocino a sestra, myslim ze viac nie. Saty svadobne a vsetko co s tym suvisi bude vlastne na slovensku. Takze tak. Ja som si pozrela vase diskusie o jazyku a o tom ako hovoria vasi nastavajuci, alebo dnes mozno uz muzi. No moj Stephane sa uci rychlo ale iba ked sme doma, a hlavne snazi sa hovorit iba po slovensky s mojou rodinou. No este toho moc nenahovori, ale uz vela rozumie, cize ked sem tam telefonujem s maminou tak ma kontroluje, ci hovorim veci naozaj alebo ich zvelicujem alebo ... Ja si kladiem otazku, skor pre tie, co ste uz svadbu mali, ako to prebiehalo "bilangue", ale aktivity ste vyvynuli, alebo nic a vsetko to prebehlo prirodzene. Jendoucho ako ste zvladli jazykovu barieru. Kadzy dobry napad je vytany. Dufam teda, ze ste este blizko a ze sa ozve niekto
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
Ahojte babulky, tak je tu niektora, ktora sa ide vydavat za francuza? My planujeme svadbu na buduci rok. Najprv asi obrad na urade vo francuzsku (len obrad a potom asi len male posedenie) a potom tu oficialnu a velku svadbu na Slovensku. Medzi tymto chceme mat iba tyzden rozdiel. Tak neviem ci sa daju vybavit tie papiere medzitym. Mate niekto skusenosti? A tiez by ma zaujimalo
Odpovedať
Májovka, my sme mali 4-mesačný odstup a ak chceš mať všetky papiere vybavené už na slovenskej svadbe, tak týždeň ti na to určite nestačí ;-) Ide o to, že po civilnom sobáši musíš požiadať o preloženie fr. sob. listu a následný zápis do osobitnej matriky a kým ti pošlú slov. sobášny list, tak to trvá cca 2 mesiace, ale zase načo by si to vybavovala medzi? Po fr. svadbe dozazíš na Slovensko, požiadaš, čo ti treba, len potom musíš počítať s tým, že nový pas dostaneš tak najskôr 3 mesiace po vašom sobáši ;-)
Odpovedať
Ahoj Bihan. Dakujem za odpoved. My mame len problem, ze vlastne teraz sme este mimo Francuzska a SR... A tym sa nam svadba trosku komplikuje, lebo nebudeme vela casu ani vo Francuzsku, ani v SR. Myslis, ze sa da spravit tak, ze zosobasit sa na urade vo Francuzsku, o tyzden v kostole na Slovensku a robit to nezavisle. Viem, ze vo Francuzsku v podstate ten cirkevny sobas neuznavaju... Ozaj, vies sa podelit aj s nejakymi pikoskami zo svadby? ;-) Comu sa vyhnut pri takejto medzinarodnej svadbe... Co zase bolo dobre, co sa pacilo obom stranam - francuzom aj slovakom...
Odpovedať
Hlavne mysli na to, aby ste si v prídape radnice vo veľkmom meste rezervovali dátum dostatočne včas, lebo niekde už je polroka dopredu obsadené... papiere cez ambasádu vlastne vybavuješ takmer na poslednú chvíľu, pretože nemôžu byť viac než 3-6 mesiacov staré (závisí na dokumente - napr. rodný list k žiadosti na vydanie certifikázov z ambasády max. 3 mesiace strarý - certifikáty platia 6 mesiacov, ak sa nemýlim... možno len tri ?)... Všetko sa dá vybaviť cez poštu (okrem návštevy radnice ;-)), s ambasádou som nemala žiadne problémy, všetko rýchlovka... Čo sa týka vybavovania sobáša na Slovensku, civilný už mať nemôžete a k cirkevnému ťa zrejme farár(ka) požiada o kópiu sobášneho listu (môžete sa dohodnúť, že slov. napríklad dodáte až keď budete mať slov. sob. list)... Čo sa týka tých pikošiek, tak toho veľa na rozprávanie nemám, lebo na Slovensko nám na svadbu prišlo len pár kamarátov (manželova rodina sa od všetkého dištancovala) a s nimi bol jediný "problém" v tom, že aj keď som tam mala babenku, ktorá im to mala všetko prekladať, tak jeden chalan bol svedok, druhý nám to točil kamerou (manželovi som sa snažila pred oltárom ja - aby sme sa zbytočne nezdržovali oficiálnym prekladom), takže pár ľudí z toho aj tak nič nemalo :-p No a potom im trošku vysvetli tradície, lebo nič také ako rozbíjanie taniera, vyberanie peňazí vo vykrúcanke, (často ani sťahovanie podväzku a prenášanie cez prah) veľmi nepoznajú.. teda možno poznajú, ale je lepšie je im to hodiť na papier aj s nejakým mini programom ;-) No a potom im poradiť, aby sa nesnažili dostaviť na Slovensko deň pred svadbou, ale aspoň dva.. nám sa stalo, že mali priletieť vo štvrtok, práve bol štrajk šibnutých kontrolórov na Orly, tak som v strese vybavovala prebookovanie leteniek nehovoriac o tom, že sme ich deň pred svadbou boli vyzdvihnúť o desiatej na letisku (+3h cesty do BB)... hrozilo, že manžel bude jediný frantík na vlastnej svadbe :-D Nakoniec všetko dobre dopadlo a všetci sa skvele bavili :-D (jú, čo sa týka halušie, odporúčam neobjednať každému frantíkovi v rešike rovno tanier halušiek pod nos... väčšine neboli po chuti :-p )
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte baby, neviem ci je tato tema este aktualna ale ak by sa nasla slovenka ktora sa planuje vydavat vo fr v lyone niekdy buduci rok, alebo nejaka co to uz ma za sebou, bola by som rada, mna totiz caka cele toto vybavovanie a netusim ko to idem zvladat :-D myslim take veci ako miesto, dekoracie, saty a vobec ohladom papierov to si uz nejako poradim skor ta mravcia robota okolo hostiny a hlavne ak mate nejake vychytavky bola by som velmi vdacna
Odpovedať
morganne Dnes o 11:08 Ahojte! spomedzi pocetnych prispievateliek sa urcite najde niekto kto chysta svadbu s Francuzom alebo ju uz ma za sebou. Rada by som vedela vase skusenosti s bilingualnou svadbou a uvedenim slovenskych zvykov do obradu atd.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 rokoch
Ahojte baby kde zijete vo francuzku??ja som v strasbourgu...tiez sa mame brat na buduci rok a neviem si rady... :-(
Odpovedať
@2206lucia Ahoj, ja som v Hornom Savojsku :-) Beriete sa vo Francúzsku? S čím máš problém?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Ahojte baby! Neviem, ci je tato konverzacia este aktualna. V lete sa budem vydavat vo Francuzsku (v Hornom Savojsku) a chcela som sa vas opytat, ake papiere treba (staci preklad rodneho listu a certificat de coutume?). Ako dlho trvaju vyvavovacky na Ambasade? Dakujem moc za info
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Prosim vas, kto mi vyda ten certificat de coutume? Ako sa to vola v slovencine? Da sa to aj na matrike, ci na len ambasade? Som s tym uplne stratena, vsade to googlim a k nicomu sa neviem dopatrat.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?