Kapverdské ostrovy

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Baby pozerala som kapverdske ostrovy a bolo by to pre nas to prave - klud, hotel bez deti, biely piesok, krasny ocean. Len neviem, ci tam nebude cely pobyt fukat a ci sa aj v tom oceane kvoli vysokym vlnam okupeme. Citala som rozne fora. Taktiez som sa docitala, ze v zimnym mesiacoch tam velmi fuka a v letnych malo. Bol tam dakto aj v letnych mesiacoch, lebo na forach som nasla referencie od ludi, co tam boli v zime. Dakujem :) Pripadne mi viete poradit fajn destinaciu? Poziadavky: 15 dni, all inclusive, pozvolny vstup do mora, hotel dakde v ustrani, sukromna plaz, biely piesok, pekne bazeniky so zakutiami.....
Odpovedať
1
2
@sabina255 ďakujem veľmi pekne za reakciu :) pôjdeme určite :)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
@tatiana0106 ahoj boli ste nakoniec na Kapverdoch? :)
Odpovedať
Ahojte, pre tých, čo zvažujete Kapverdy tak vrelo odporúčam. My sme boli v auguste, samozrejme na fórach som sa dočítala, že bude pršať, že nebude pekne a pod. a že sa chodí v zime. Ale my sme mali perfektné počasie, rovnako svokrovci v júli, ani len jediná kvapka. S domácimi sme sa rozprávali a že tam ani nemajú žiadne obdobie dažďov, v priemere za rok je tam minimum zrážok a skôr je to o prehánke, po ktorej zase vyjde slnko. Klíma mi tam úplne sedela, pretože človek nie je morký len čo je 10 minút vonku ako v niektorých exotických krajinách :) tu vám vydrží aj makeup aj vlasy :D ani sa nespotíte, povieval stále príjemný vetrík, slnko sa občas zatiahne. Prvý deň sme mali prevažne pod mrakom, ale bolo teplo a sme podcenili opaľovacie krémy a spálilo nás neskutočne, tak pozor na to. Keď je priame slnko je inak naozaj silné a doslova páli, je to blízko rovníka, tak asi aj z toho. My sme boli konkrétne na Boa Vista a pre mňa to bol neskutočný raj. Žiadne preplnené pláže, hlava na hlave. Tam je tak rozsiahla pláž, že aj keď nás bolo na mieste cca 200, tak sme sa stratili. :) No a môžete si tam chodiť na dlhé dlhé prechádzky. Oceán je krásny, voda bola teplá. Dva dni sme mali mini vlny, žltá vlajka. Dva dni červenú, kedy som ja napr. do vody nešla, ale môj muž ten sa tam vybláznil ako malý chlapec - ako aj vačšina ostatných :D Bývali sme v hoteli Iberostar, služby, bývanie, animácie perfektné, veľká spokojnosť. A čo sa týka ostrova samotného, tak ten mi učaroval a vedela by som tam zostať na oveľa dlhšie. Je to taká mesačná krajina, v podstate žiadna zeleň, v strede ostrova je naviata púšť, viete vybehnúť na rôzne výlety, stretávate samých usmiatych ľudí. A podstatné je NO STRESS. Inak ak môžem poradiť, čo sme my nevedeli, tak zobrať pre deti nejaké pastelky, maľovanky, zošity - nie sladkosti, na výletoch stretávate domácich a deti a tie sa strašne potešia. A tiež na pláži viete spraviť výmenný obchod, za nejaké staršie tričko, ktoré vám je možno malé alebo ho vôbec nenosíte, vymeníte za nejaký suvenír alebo inú protislužbu. :) Oni tam nemajú žiadne obchody, tak nemajú moc kde takéto veci nakupovať. My keď nebudeme vedieť kam, tak zase plánujeme na Boa Vista :D Muž chcel ísť hneď zase, ale musíme byť otvorení aj iným krajinám ešte :) ale rada by som sa tam opäť vrátili. Je to super aj na svadobnú cestu. Veľa ľudí si vyberá hotel Riu Karamboa, ktorý vyzerá ako z rozprávky, my sme sa boli k nemu prejsť a mne sa vôbec nepáčila ich pláž, bol tam čierny piesok a strmý vstup do mora, okrem toho väčšie vlny kvôli polohe, ako mal napr nás IBerostar. Tak ja som bola rada za náš výber, dali sa tam vybrať aj krásne domčeky s perfektným výhľadom na pláž - my sme iba okolo nich chodili, nebývali v nich :D Chcela som toto napísať, lebo hľadala som pred touto dovolenkou info o Kapverdách a nebola si istá, tak som chcela podať skúsenosť ďalej. Strašili nás inak aj ZIKOu, ale nemali sme ani jedného komára :) Tak ak pôjdete na Kapverdy tak si to určite užijete naplno!
Odpovedať
Jedna foto. Na druhej strane boli samozrejme aj ľudia :) ale týmto smerom sa dalo ísť na siahodlnú takmer nerušenú prechádzku :)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Ahojte 😊 bol niekto v hotely Royal Horizont ostrov Boa Vista? Zaujima ma ake bolo ubytovanie a sluzby. Dakujem 😊
Odpovedať
@tanickake22 poviem ti 19.6 ;-)
Odpovedať
@z1984 Ďakujem. Budeme čakať. My ideme 6.7 :)
Odpovedať
@tanickake22 to saa minieme
Odpovedať
@tanickake22 ahoj my sme boli v tom hoteli minuly rok.. ubytovanie bolo pekne čiste Jedlo pestré, chutne :) Nebolo tam milion ľudí čiže sme sa tam netlačili hlava na hlave :) Jediný problém bol ze ostrov ma problém so švábmi. Striekaju ich denne bolo ich vidno na chodníku ( mŕtve , sem tam živé ) ale nastatsie v izbe sme žiadneho nemali. ( ja osobne by som ani zaspať nevedela potom :D) Cize ak mas fóbiu z hmyzu ako ja odporúčam zobrať nejaky sprej proti hmyzu a sem tam si vystriekat izbu . Môj priatel to robil denne povinne :)) Inak služby super odporúčam :)
Odpovedať
Baby taka otazka ako ste tam chodili oblecene? Moj muz cital ze chlapi dlhe rifle a zeny zahalene na veccere a obedy
Odpovedať
Skus napisat na flying banana cestovku, robi to taky mlady chalan, urcite ti poradi zdarma :) Pripadne si najdi fb skupinu "tour de svet" opat slovenska skupina a velmi radi ti napisu osobne skusenosti :) uzite si :)
Odpovedať
@julia1988julia dakujem velmi pekne
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ďakujem Vám babenky :)
Odpovedať
@petik30 v 2012 ste písali že idete koncom septembra na Kapverdy, boli ste? My plánujeme svadobnú cestu na začiatok septembra, ale celkom sa bojím, lebo vraj september je najdaždivejší :(
Odpovedať
Profilova fotka
@luciab161991 Ahoj, boli sme na Kapverdoch koncom septembra a bolo super. Co sa tyka dazda, tak prsalo asi tri krat, ale aj to sa potom hned vyjasnilo, ziadne celodenne dazde. Takze ja odporucam a isla by som opat. Ale to az, ked nasa mala bude vacsia 😉.
Odpovedať
A čo sa týka vetra fukalo moc?? Bolo veľa ľudí? Su tam aj nejaké bary kde sa da zabaviť? Vopred dakujem za info @petik30
Odpovedať
@luciab161991 podla toho kam idete. My sme boli na boa vista a tam nieje nic ale zas su tam zaujimave vylety
Odpovedať
Profilova fotka
@luciab161991 vietor pofukoval, ale nebolo to nic strasne, prave naopak, aspon nebolo horuco. My sme mali v hoteli all inc, takze sme nechodili von, chodili sme aj skoro spat 😂. My sme teda boli na Sale a v meste Santa Maria sa da ist von, su tam dobre restiky. Nasa znama, ktora je letuska, to velmi ospevovala. My sme boli v meste na nakupoch, dali sme si dve velmi chutne kavy a platili sme 1€. Neviem ake ceny su teraz. Ludi nebolo vela.
Odpovedať
Profilova fotka
asi by mi maly vietor nevadil, v takom teple je to si viac než osviežujúce, či????
Odpovedať
@lubiba my sme boli od 19.6 do 4.7 . Cez den super ale vnoci chladnejsie. Ale nejak ten vietor som ani nevnimala ako negativum. Je tam naozaj krasne. Využili sme aj vylet na štvorkolkach. Určite odporučam
Odpovedať
waaau krasne. kolko tak vinde takato dovolenka. musi to byt asi celkom palka
Odpovedať
Kočky ako ste tam prosím leteli? vidím, že sa letí aj z Bratislavy... Kde ste prestupovali? ďakujem :)
Odpovedať
@petik30 Cez aku cestovku ste leteli ? Ja som to pozerala, ze by sme tam isli na dovolenku, lebo som na to pocula dobre ohlasy, zatial kazdemu sa pacilo. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, my sme leteli cez nemecku cestovku, lebo sk ck neponukali termin, ktory sme mi chceli. Nespomeniem si ktora to bola, ale urcite jedna z tych velkych.
Odpovedať
Profilova fotka
@marianna456 Ahoj, my sme leteli cez nemecku cestovku, lebo sk ck neponukali termin, ktory sme mi chceli. Nespomeniem si ktora to bola, ale urcite jedna z tych velkych.
Odpovedať
kamoska je teraz na Boa Vista, hotel Iberostar, 28 stupnov, cely cas zamracene, fuka ale zrazky ziadne, bozsky klud
Odpovedať
@janelicious03 ja som tam bola minuly rok a bolo tam krasne. no musim povedat, ze som bola mozno aj trocha sklamana, ze tam az tak moc fukalo a tym padom sa nedalo moc nedalo v oceane kupat :( ale inak je to exotika za primeranu cenu v tomto obdobi
Odpovedať
@puklinha to chapem, ja sa tam zatial nechystam kedze na mna je to az prilis nudne, my s drahym potrebujeme aj na dovolenke viac akcie :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Ja som sa nechala inspirovat kamaratkou, ktora tam bola na sustredeni Miss slovensko a bola spokojna. Mne sa az tak velmi nepacilo. Nabuduce radsej navstivim grecko, ktore je viac roznorode ako kapverdske ostrovy. Samozrejme kazdemu sa paci nieco ine. Za mna teda raz a stacilo :-) :-)
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?