Kvety, stoly, kolace DIY

Ahojte, planujete si niektora robit na svadbu vsetko sama? Myslim tym -objednat kvety vo velkosklade -poobjednavat veci na vyzdobu stolov a saly -zhotovit fotostenu -kolace tiez budeme piect domace Zaujima ma potom hlavne ako to budete riesit casovo. V piatok sa vyberiete s uz zhotovenymi kyticami, dekoraciami zdobit salu a stoly? Alebo to nechate na kamaratky? Na chate, kde budeme mat svadbu mi bolo povedane ze v sobotu od rana sa tam da chystat vsetko a nosit kolace atd. Nie je to neskoro? A poprosim tip, kde tieto veci objednat. Na Aliexprese som este nic neobjednavala. Da sa odtial objednat viac veci naraz alebo sa plati nejake clo? Vdaka.
Odpovedať
ja si robim vyzdobu ( kvety aj stoly a ostatne) sama. Salu ideme chystat v piatok vecer, ostatnu vyzdobu dokoncia v sobotu rano druzicky. Vyzdobu som objednavala hlavne z aliexpressu, treba si dat akurat pozor aby hodnota balíčka (objednávky) nepresiahla 22e uz aj s dopravou inak sa moze stat ze na colnici zadrzia a bude treba doplacat.
Odpovedať
@helenka926 dakujem pekne za odpoved, tak popozeram na tom Ali nieco. A budete objednavat odtial aj umele kvety? Alebo budete mat vsetky zive? Bojim sa, aby nevyzerali hrozne
Odpovedať
@katlu ja si robím všetko sama tiež... na začiatku som mala veľké oči, že si aj koláče a tortu budem piecť sama, ale pochopila som rýchlo, že to asi také jednoduché nebude logisticky. Ak si chceš všetko zdobiť sama, ako chceš stihnúť upiecť aj zákusky, ktorých musíš mať minimálne 100? Ja si napečiem týždeň vopred nejaké suché, pár kusov, viac stíhať určite nebudem. Kvety do sály - mám kvetinovú farmu - tie mi dovezú podľa dohody, asi v sobotu ráno do sály, prebrať a vyplatiť to pôjde kamarátka, pretože ja už na to čas nebudem mať. Zdobenie sály - všetko všetučko si robím sama - zdobila som si svietniky čipkou, ktorú som objednala z ali za pár centov, svietniky som si objednala malé, sklenené zo stránky kreamax, som s nimi veľmi spokojná. Vázy budú čisté, sklenené, priesvitné, tie si objednám s Ikey. Sviečky mám aj v skle originál, vanilkové z tesca za necelé euro, na nich bude tiež biela čipka. Budeme mať okrúhle stoly, takže na každom bude jedna kytička z dálií, na hlavnom stole bude veľká ikebana tiež z týchto kvetov. Darčeky pre hostí - objednala som si mini črepníčky tiež z kreamaxu, kde budú zasadené kvetinky, niektoré z môjho okna, iné dokúpim. Kvetináče ešte z vrchnej časti maľujem po večeroch zlatou farbou, pretože aj čísla na stoloch budú zlaté. Tie som kúpila zo stránky helium king v takej hnedej jemnej farbe a prestriekala som ich na zlato. Veeľmi veľa vecí mám z Tedi - napr. jutovinu za 3 eurá, smerovacie tabuľky, kam s kriedovou fixou popíšem čo kde je (candy bar atď). Kúpila som tam aj stojany do candybaru, fotorámčeky, veľké rámy drevené na zasadací poriadok atď. Z heliumhing som objednávala ešte servítky do candybaru, nápis mr&mrs, tyl široký aj užší na stoličky a do vchodu. Z aliexpresu mám iba svetielka, ktoré budem dávať do fliaš, nejakú čipku a to je všetko. Neoplatí sa mi na to čakať dlho, tak čo sa dalo som objednala zo Slovenska a finančne ma to vôbec nezruinovalo. Sálu idem chystať v piatok poobede kedy si tam budem môcť priniesť už aj alko/nealko, invetnár do candybaru, ktorý mám tiež vlastný, zákusky a fotostenu. Tú mám tiež vlastnú a rekvizity mám z Tedi, Aliexpresu a niečo už som mala doma.
Odpovedať
@zajo123 dakujem ti pekne za tipy, co kde popozerat. Toto som potrebovala 🙏 S tymi kolacmi si to este premyslim, my sme s mamou napiekli segre na svadbu komplet vsetko, od puncovych, veternikov, laskoniek az po torty.. Piekli sme korpusy, ktore isli do mrazaku a 1-2 dni pred svadbou sa dokoncovalo. No teraz ma caka aj ta vyzdoba, tak uvidim.. mozno fakt len suche napeciem a vacsinu poobjednavam. Este raz dakujem za tipy. Kedy mate svadbu?my az budici rok na jesen, chcela by som vsetko v takom vintage - jesennom style. Ked budes poyom predavat vyzdobu tak mi kludne posli fotky 😄 Kolko vas bude?
Odpovedať
@katlu pokojne mi napíš do správy a môžem ti potom poslať aj nejaké fotky. My máme svadbu 29.8.2020, ľudí bude 57 a večer cca 20, tiež mierne zaryjeme do vintage štýlu, ale len tak jemne. Pozri môj album, také kvety budeme mať, kvitnú na konci leta na začiatku jesene, možno oslovia aj teba. Pôvodne sme chceli všetko také jemné, ale keď som videla aké krásne vedia dálie byť, rozhodla som sa, že to môže byť svieže a farebné. Budeme mať aj zlaté doplnky, niečo málo som si vyrobila sama, alebo dozdobila podľa seba. My sme tiež s mamou kedysi zvykli pekávať vo veľkom, ale na svadbu si netrúfame :) budú iné povinnosti, nedajbože by sa niečo pokazilo, alebo bolo nutné niečo niekde ešte vybaviť a budeme len zbytočne v strese. Mám cukrárku, ktorá mi výslužky aj nakrabičkuje, pretože máme doma teraz iba jednu chladničku, tak by sme to nemali kam popchať, kým sa roznesú. Ale suché ako linecné, crinkles a nejaký punčák si chceme urobiť samé. Ale neviem ako to budeme časovo zvládať dve. Ešte 3 mesiace dozadu som si chcela aj tortu pre 60 ľudí piecť sama, pretože bežne pekávam torty, ale náhodou sa mi niečo nepodarí alebo to bude trvať dlhšie a len budú nervy. Takto to mám bez stresu a viem, že cukrárku som si vybrala super a ešte mi napečie aj bezlepkové :)
Odpovedať
@zajo123 ahoj, aj my mame vtedy svadbu 🙂 ja budem mat v hladnej ulohe cipku, jutu, levandulu a gypsomilku🙂 tiez si vazicky zdobim sama ...nech vam to vyjde ako ma 🙂
Odpovedať
svadbu mame 29.8, ludi cca 58 plus 10 ludi po 20tej hod. A tiez si robim vsetko sama, zbierame pohare z uharkov, sirupov, vina...hocicoho, zdobim jutou a cipkou. Kedze mam levandulovu svadbu tak mam par cipiek tak jemne fialkovych, ale po vascine biele s jutou, ked tak fialovy motuzik...Na stolicky si davam tiez cipkovu maslu. Ja som teraz v Anglicku ( svadba bude doma), takze vsetko objednavam z Ebay, ten je moj kamos 😄 za par supiek...alebo z obchodov podobnych teddi a pepco. Este budem potrebovat nieco na zasadaci poriadok a taku welcome tabulu...Mozno zozeniem nejake zrkadlo alebo neviem. Salu budem so sestrami a kamaratkami zdobit v piatok, chcem poprosit kvetinarku ci by do restauracie nebehehla so mnou a pekne naaranzovala. Moj snubenec mi vyrobi aj slavobranu. Kraasnu ´ikebanu´, vencek, pierko, naramky pre druzicky a sponky pre male dievcata mam od Handmade by Sabi - na FB,je to krasne, pridam aj fotky.
Odpovedať

Odpovedať
Profilova fotka
Ja som si takisto robila všetko sama, až na tie koláče. Mama chcela niečo vymýšľať ešte niekedy v stredu, štvrtok, ohľadom takých suchých, ale zistila, že budeme radi keď budeme stíhať to, čo máme nachystané :-D Čo da týka výzdoby, tak tam sa to nazbieralo asi zo všetkých možných kútov. Čísla na stôl som si vyrobila pomocou dreva z Hornbachu a string art (motanie šnúrky na klince), váza na kvety je z Tesca z domácich potrieb (majú tam momentálne akciu vázy za 1,09€ tuším alebo tak nejak), kahance z lokálneho obchodu, svietniky vyrobené zo zaváraninových fliaš, behúň na stoly mám zafarbenú gázu z lekárne. Kruhy za hlavným stolom, to je mix kruhov z kreatívneho e-shopu (mojareproma), umelých kvetov z Ali a lokálneho obchodu. Svietiacie písmenká mám tiež z Ali, mama vyrábala knihu hostí z lepenkového dreva z tenkých malých prepraviek, nápis vitajte je tiež z podstavca na tortu, umelej zelene z Ali, takisto zasadací poriadok je starý rám premaľovaný na bielo s čiernym hrubým papierom z papierníctva a umelou zeleňou. Menovky z čierneho kreatívneho papiera a korkových zátok, darčeky pre hostí budú vonné sviečky s nasušenými kvetmi v zaváraninových pohároch :) Zeleň do váz na stoly budem objednávať z burzy, už som to nedávno skúšala "na nečisto" aby som vedela čo mi príde, takže to plánujem objednať na piatok (aby boli čo najčerstvejšie) a hneď ich aj poviazať do kytíc, ktoré mi baby hodia do vázy v sobotu, keďže ja so zdobením nemám veľmi na výber (v piatok je pred nami svadba, takže zdobiť musia prísť kamošky v sobotu, a keďže sála je 50km od miesta bydliska, budú tam musieť ísť bezo mňa). Kvety budeme mať z vlastnej záhrady (nasadili sme gypsu minulý rok a mame začínajú kvitnúť aj hortenzie už). Všetok tovar (alko, tortu, koláče) tam nesieme už v piatok, v sobotu by to bolo už dosť o držku. Poradím, čo môžeš urobiť skôr, urob skôr, aj keď budeš stíhať v piatok, vezmi kamošky a choďte v piatok. Ja keby som mohla, tak určite by som to neriešila v sobotu. Z Ali ber od predajcov čo majú vysoké hodnotenia a reálne fotky od kupujúcich v nich, lepšie budeš vidieť kvalitu toho, čo ti príde. Jedna objednávka nech ti nepresiahne spomínaných 22 eur, mňa vždy nad danú hodnotu čakalo platenie dph na colnici :-p mám odtiaľ aj jemné svetielka do kahancov, aj takú umelú zeleň (eukalypty), tak ti potom môžem hodiť link na ne, ak by si chcela :-)
Odpovedať
Dakujem vam baby za reakcie, ste zlate, aj toto som potrebovala vediet, co kde objednat. To pecenie kolacov teda este zvazim, no vyzdobu budem robit sama, skoda ze tam nemozeme ist uz v piatok, lebo mavaju svadby aj v piatok vraj. To je take jedno minus pre mna 🙄 lebo budem potrebovat aby mi tam v sobotu niketo vyviezol kvety, fotostenu, nazdobil stoly, odviezol kolace, alkohol....... proste kopec vsetkeho a budem sa musiet spolahnut na to, ze sa mi bude pacit ako mi kamosky nazdobia stoly a tak. Aj tak si neviem predstavit ako toto stihneme casovo.
Odpovedať
Ved aj baby potrebuju ist kadernicke, niektore mozno aj na licenie... 🤷‍♀️
Odpovedať
Profilova fotka
@katlu no ja som poprosila dievčatá, ktoré neriešia kaderníčku ani líčenie, práve preto, že iné by to nestíhali. Tým, že som vedela, že v piatok je tam svadba, pripravila som úplne jednoduchú výzdobu, navyše plánujem ísť do sály a cake bar a jeden zo stolov pripraviť na skúšku a odfotiť, aby vedeli, ako by to malo vo finále vyzerať. Kvety do váz im pripravím ešte v piatok doma a poviažem do kytíc, aby ich už len náhadzali do váz a nebabrali sa s aranžovaním. Takisto výzdobu aj menovky budem baliť po stoloch, aby napríklad nemuseli hľadať kto kde sedí, každý stôl bude s príslušnými menovkami a výzdobou zabalený v osobitnej krabici. Také zlepšováky, ktoré urýchlia robotu, predpokladám, že dvom dievčatám to bude so všetkým trvať maximálne dve hodiny. Skúsila by som sa sály opýtať, či je možné doniesť tovar (alkohol, koláče) deň vopred. Ak robia svadby aj v piatok, mali by mať priestory pre tovar pre dve svadby, veď množstvo ľudí nemá čas ešte vo svadobný deň zapodievať sa znášaním tovaru... 😒
Odpovedať
Článok sa načítava...
@lilnicol úžasný nápad ako to chceš všetko pobaliť a prichystať. Práve dnes som sa dozvedela, že v piatok pred nami tam majú nečakane svadbu (presunutý termín kvôli korone) a ja som bola dohodnutá s majiteľom, že si môžem všetko prísť v pokoji spraviť v piatok, že tam môžem byť aj celý deň a zrazu sa dnes náhodou dozviem toto, od kamaráta toho chalana, čo má v piatok svadbu. Skoro ma vykotilo, mám pocit že sa mi aj srdce zastavilo keď som sa toto dozvedela. Navyše moja svedkyňa ide aj na tú svadbu v piatok, takže neviem si ani len predstaviť v akom stave príde na tú moju. Nemám si ísť ako zdobiť, keďže už 7:30 mám kaderníčku a o 9:00 makeup. Môžem tam prísť jedine na kontrolu. Tiež chcem nazdobiť jeden stôl doma, odfotiť to a poslať do sály, aby to videli. Vraj mi obsluha pomôže, lenže ja tam aj tak ísť nemôžem. Budem musieť zohnať ľudí, ktorým dôverujem, že to dokážu nazdobiť k mojej spokojnosti a neodfláknu to 😢
Odpovedať
Profilova fotka
@zajo123 presne toto sa ináč stalo aj kamoške, mesiac pred svadbou sa dozvedela, že v piatok je tam svadba, prišli sme týždeň pred do sály, prichystali jeden stôl, hlavný stôl, a podľa toho im všetko nakoniec pripravila obsluha, pretože majiteľ jej garantoval, že tam svadba v piatok nebude. Bol to pre ňu stres, to áno, nakoniec poslala kamošku, ktorej dôverovala, aby to šla skontrolovať ako to vyzerá a bolo to úplne v pohode. Veľmi pomôže to naaranžovať ako potrebuješ a odfotiť, vyhneš sa tomu, že kamošky budú tápať ako by to malo vyzerať, proste sa pozrú na foto a poukladajú to podľa nej, a to mám tam kamošku, ktorá mi hovorila, že ona aranžérsky absolútne je mimo, ale keď len poukladať podľa fotky, tak to určite dá 😄 Keď to takto pobalíš, skrátiš tým neuveriteľne čas prípravy, všetko sa to sprehľadní a navyše keď to majú iba vyložiť a neriešiť riasenie prehozu alebo vytváranie kytíc od úplného ničoho, podľa mňa to bude v pohode 😉
Odpovedať
@lilnicol to dúfam. Mne bolo tiež garantované, že tam svadba nebude a dnes sa úplne náhodou dozviem od kamaráta, že tam má svadbu jeho kamarát. Ozaj mi nebolo všetko jedno a keby mi majiteľ nenapíše, že mi obsluha pomôže, tak sa naozaj poobzerám po inej sále, ktorú si budem môcť vyzdobiť. Kvety budem mať z kvetinovej farmy, snáď aj kvetinárka keď príde, naaranžuje to tam, pokojne si aj priplatím, aby to bolo ako tak oku lahodiace. Lebo zatiaľ to vypadá, že najviac ochotní, čo sa týka výzdoby, sú chlapi z rodiny 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@katlu Dobrý deň, opýtajte sa sama seba, budem mať v sobotu čas robiť výzdobu, nosiť koláče atď? asi nie :) Ak máte kamarátky, ktoré sú Vám ochotné pomôcť tak to nechajte na ne, avšak nezabúdajte, že aj oni chcú na svadbe vyzerať pekne. Ja osobne som zažila dve svadby, ktoré som zdobila, a na ktoré som bola pozvaná, prvú svadbu sme zdobili už z časti v piatok a už len kvety v sobotu, píšem že LEN kvety, avšak tak či tak som skoro nestihla kaderníčku ani vizáž ba dokonca museli ich priviezť za mnou domov, našťastie boli obe ochotné. Svadba mala cca 80 hostí. Druhú svadbu menšiu som z dôvodu priestorov mohla zdobiť až v sobotu, svadba 40 hostí. A ako to dopadlo? Nestihla som obrad mojej kamarátky, pretože musela som sa ísť dať učesať, a maľovať som sa chcela sama, avšak keď moja kamarátka a kadernička v jednej osobe videla že to nestihnem tak ma aj namaľovala celé to trvalo tak pol hodina (účes aj vizáž), ale výsledok bol nádherný. Utekala som sa rýchlo obliecť, ale bohužiaľ obrad už začal, tak som pomaly prišla do sály a čakala tam. Tým chcem len povedať, že ja mám už niekoľkoročné skúsenosti s výzdobami svadieb, ta práca už ide ako tak od ruky a čas, ktorý som strávila pri zdobení v mojich začiatkoch a teraz sa zdvojnásobil (myslím tým, že viem veci robiť rýchlejšie), a i tak som sama bola v strese, naháňala som sa a dokonca som ani nestihla obrad (ktorý bol ževraj nádherný). Dámy uvedomte si jednu vec, svadba je len raz v živote (každá to predpokladá), pretože ak si aj chcete všetko robiť samé (chápem, že každý chce ušetriť) robte to v predstihu. Zdobenie sály určite deň vopred, sobota je Váš deň a vy si ho máte užívať. Pokiaľ teda nemáte možnosť zdobiť v piatok, ale v sobotu, nechajte to na kamarátky, ale myslite aj na ne, že tiež sa potrebujú skrášliť, aj tá najjednoduchšia výzdoba zaberie dosť času. Držím Vám palce a prajem všetko dobré, snáď Vám moje rady a hlavne osobný príbeh aspoň trochu pomohol :)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?