Aký svadobný dar by ste chceli dostať?

Viem, že je to veľmi individuálne, ale potrebovala by som nejaké tipy... vzťahy v rodine mám také, že môžem v prípade ich záujmu požiadať aj o peňažný dar pre novomanželov, ale chcela by som niekoľko tipov na dary, keď prichádzajú priatelia....(môj zoznam ) je zatiaľ veľmi krátky...
Odpovedať
Profilova fotka
@terina2 my keď sa nás niekto pýtal, tak sme povedali že najradšej by sme peniaze...bývame spolu už 4 roky, takže všetko v podstate máme a nič nepotrebujeme...a radšej si kúpime sami, čo sa nám páči...:)
Odpovedať
My urcite poziadame ečka €. Tazko ti radit co mas poziadat...ziadaj to co ti chyba. I ked napr. my potrebujeme novu chladnicku a teda nemozeme si to zapytat od niekoho, preto radsej ecka budeme pytat...
Odpovedať
Profilova fotka
my este nemame uplne vsetko v domacnosti, takze som si od jednej kamosky vypytala zehlicku (ale to aj preto, ze my sme mali dohodu, ze si nedavame prachy, kedze sme si boli na svadbe navzajom, lebo to by sme si tie peniaze len vymenili) no a ja som si vypytala napr. kvalitny pribor pre 12 osob, navliecky na periny - to su veci, ktore sa nepokazia a potesia, teda aspon mna a ked prednesies svoje preferencie tym co kupuju nemusi to byt az taka katastrofa. Mne to pride trapne pytat peniaze, preto ak mam napad na dar, dam ho a ked nie, tak to necham na hostoch.
Odpovedať
zuzicka122-určite ti nemusí byť trápne pýtať peniaze,teraz sa to tak robí bežne a aj staršia generácia už pochopila,že pre mladých sú lepšie peniažky,aby si kúpili čo im treba,čo sa im páči a hodí.Aj ked nemáš ešte všetko tak kludne si popýtajte s drahým peniažky odložíte si a kúpite si budete potrebovať. x-)
Odpovedať
Aj mne bolo trosku blbe pytat od kamaratov peniaze, ale napokon som povedala, ze bud nejaku poukazku (napr. Ikea), alebo take cosi a myslim, ze boli vsetci radi, ze nemusia zhanat ziadne dary a dali mi peniazky. Ked sa vydavala kamaratka, poprosila nas o poukazku do detskeho obchodu (bola tehotna) - to bolo tiez fajn. Takze porozmyslaj, v akych obchodoch by si si vedela cosi kupit:) My sme z vecnych (uzitocnych) darov dostali kucharsku knihu, poukazku do wellness-u, 2 poukazky do Ikea.. to su celkom fajn veci:)
Odpovedať
Profilova fotka
@terina2 my si od jednej skupinky priatelov pytame bibliu- krasnu, ilustrovanu.. 8-) ale inak zvysok peniaze od ostatnych..
Odpovedať
Profilova fotka
svadobnú cestuuu!!! :)
Odpovedať
Profilova fotka
@vlcik1 tak to by sa pacilo aj mne,ale dostaneme peniaze,iba od najblizsej rodiny nejaky ten dar
Odpovedať
Profilova fotka
http://www.mojasvadba.sk/wedding_regi... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
my si postupne spisujeme nejaké veci, ktoré si sami nebudeme kupovať teraz, lebo berieme hypotéku na byt, a považujeme ich za luxus, ale potešia. a vieme, že kamoši nám chcú dávať radšej dary ako peniaze, tak im tým vyjdeme v ústrety... v zozname máme rpedbežne: waflovač (trojkombinácia: waflovač, sendvičovač, gril), kvalitnejšia žehlička, sväté písmo, a rakletovací gril.... ale keď dokopeme kúpu bytu, iste ešte nájdeme pár vecí, čo by sa nám hodilo :)
Odpovedať
Profilova fotka
Alebo teda peniaze na svadobnú cestu, koľko sa vyberie, podľa toho sa zvolí miesto LAST MINUTE :)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 1 roku
@slniecko1 Tak tomu hovorim skvely zoznam! premyslene do detailov s tymi odkazmi na eshop. A tvoj uvodny koment nema chybu! P.S. A mas super vkus, tiez by som si z toho vybrala.:)
Odpovedať
listky na glastonbury festival, ale tie su vzdy vypredane:-(
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
My sme ako jeden zo svadobných darov dostali víkendový wellness pobyt v perfektnom hoteli v krásnom prostredí. Po svadbe nám takýto oddych padol naozaj vhod a odporúčame to každému :)
Odpovedať
Profilova fotka
My sme dostali hlavne peniažky, 2 svadobné albumy, z toho jeden krásny ručne robený, mixér, krásny príbor a 2 veľké darčekové koše. :)
Odpovedať
Dúfame že to budú hlavne peniažky kedže sme sa sťahovali do nového bytu. No nepohrdneme ani vecami do domácnosti alebo nejakými drobnosťami. Je mi to v celku jedno však svadba nie je o daroch predsa. Nebudem robiť drámu ak dostanem aj nejakú hlúposť čo vobec nepotrebujem. Ale teším sa čo si pre nás hostia pripravia :-D
Odpovedať
My by sme napríklad chceli dostať odšťavovať alebo rovno kuchynského robota. Len to sa ešte musíme dohodnúť a povedať aby v kľude sa naň aj poskladali, keďže je to dosť finančne drahý darček. Ale na tomto sme sa so snúbencom zhodli, že by nás obidvoch potešil takýto dar a samozrejme ešte viacej mňa:-)
Odpovedať
mňa by potešil kitchen aid mixér, nejaké fakt krásne a kvalitné obliečky, poukaz na pobyt/večeru, strieborný príbor, porcelánový servis...
Odpovedať
my tiez povieme ze mozu prispiet na svadobnu cestu.. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@zuska_bluzka presne o tieto veci sme my poziadali na Vianoce :)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?