Meranie obrúčok v Košiciach

Profilova fotka
Ahojte baby, chcela by som sa opýtať, či niektorá z vás nemá skúsenosť s meraním prstenníka na obrúčky zadarmo. Naše bude totiž vyrábať jedna rodinná firma v Čechách, a hoci som sme si merali prsty pomocou papierového prúžka, chcela by som niečo serióznejšie. Máme možnosť si požičať z firmy za určitý poplatok originál meracie krúžky, no chcela by som sa opýtať, či niektorá z vás nemá skúsenosti s meraním zadarmo tu lokálne v KE. Boli sme už v pár zlatníctvach, no všade to robia síce zadarmo ale až v rámci objednávky konkrétnych obrúčok (čo úplne chápem). Ak sa nič nenájde tak je to v pohode, len sme si to chceli uľahčiť z časového aj z finančného hľadiska. Ďakujem!
Odpovedať
@lilnicol ahoj, ak by ste nič nezohnali, dajú sa stiahnuť pdfka kde sú krúžky rôznych veľkostí - na ne priložíte prstene, ktoré máte doma a veľkosťou vám dobre sedia a ten ktorý sa zhodne s veľkosťou kruzka je vaša veľkosť..aspoň možno na double check metódy s papierovým pásikom (Dôležité je ale PDF tlačiť v reálnej veľkosti, nemať v nastaveniach prispôsobenie formátu a pod.) Inak prinajhoršom nie je problém prstene aj zmenšiť/zväčšiť, najmä ak vám ich bude vyrábať mala rodinná firma, ja som si dávala takto upraviť zásnubný a bez problémov, dokonca to bolo v cene
Odpovedať
Profilova fotka
@blabla22 jo, to je v pohode u mňa, keďže mám už snubný, ale moja polovička prstene nenosí vôbec, skúšali sme aj tie papierové prúžky čo sa dajú stiahnuť. Už sme sa rozhodli asi, keďže ani odtiaľto nejak nikto nemal skúsenosti, radšej si objednať tie meracie krúžky od nich, a keby aj náhodou, tak asi máš pravdu, je to malá rodinná firma, tak nám to snáď budú vedieť zmenšiť. Ďakujem za ochotu :)
Odpovedať
@lilnicol inak, keď ste skúšali prstene v zlatnictvach, nebavili ste sa tak nejak neformálne že akú veľkosť práve skúšate? Lebo my keď sme ešte len skúšali, tak hneď povedala predavačka že skúste veľkosť xy. Skúsili sme a bola povedzme mala/veľká, tak teda skúste tuto- a normálne povedala vždy číslo, neboli žiadne tajnosti, som prekvapená že to takto berú. Jasne, s pruzkom je to istejšie, ale vždy záleží aj od tvaru a hrúbky prsteňa..ja som napríklad zásnubný dávala zmenšovať až 2x - pri prvom raze som si skúšala ten vzorkovnikovy prsten, ktorý je relatívne široký, keď bol potom ten môj hotový, stále mi bol celkom veľký, keďže má tu "obruckovu" časť užšiu..je to celkom veda s tými prsteňmi, navyše ja mám napr prst najširší v kĺbovej časti, takže keby som merala s pásikom, tak je mi síce dobrý, ale možno by som ho nedala cez kĺb, na to treba prípadne tiež myslieť
Odpovedať
Profilova fotka
@blabla22 vieš čo, tak priateľ skúšal, vybrali nám pár vzoriek a ako na just mu boli všetky veľké. Keď sme boli skúšať tam, kde mi bral snubný prsteň, tam pani iba tak nadhodila, akú by mohol mať veľkosť, ale potom poznamenala, veď to stačí len tak naoko skúšať, že aj tak sa to upresní pri objednávke. Tak sme aspoň skúšali čo mu pristane a čo nie, hoc aj keď mu bolo všetko veľké. Tiež som sa čudovala, čo je okolo toľko tajnosti... Objednali sme si nakoniec priamo z firmy meracie krúžky, aké majú v zlatníctvach, na výpožičku. Budeme mať totiž prstene z titánu so vzorom a čo som aj čítala u nich na stránke, že v prípade zmenšovania prsteňa na titáne vidno spoj po pájkovaní, tak sa prakticky musíme trafiť dobrú veľkosť :D veru, je to veda s tými prsteňmi
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?