Prstienky z bieleho zlata

Ahojte ženušky. Prišla som si k Vám po radu. Plánujeme s priateľom sobáš a momentálne sme pri výbere obručok. Obaja sme za biele zlato, pretože sme za minimalizmus a nenapadnost. Moja otázka na Vás je aký je váš názor na obrúčky z bieleho zlata? Dakujeem
Odpovedať
Aj my sme si vybrali z bieleho zlata, este jednoduchsie ako vy, cislo len kruzok a z vnutornej strany vygravirovane nase mena. Zlato a ani sperky zvycajne nenosime. Biele zlato je jemnejsie, takze skor si nan zvykneme a viac sa hodi k nasmu tonu pleti.
Odpovedať
Ďakujem krásne za odpoveď 😊 ešte by ma zaujímalo, ze akú rydzost zlata ste zvolili? 😊
Odpovedať
Profilova fotka
@viktoria28o Podľa mňa je to čisto vec vkusu a dnes sa už nosí naozaj hocičo, je to každého osobná vec. Ja som si vždy myslela že si kúpim obrúčku z bieleho zlata (zdalo sa mi to moderjenšie), ale nakoniec som išla do žltého. Ale určite by som sa neriadila druhými, dajte si to, čo sa vám páči, čo sa vám hodí a čo je vám pohodlné.
Odpovedať
@viktoria28o to netusim, ale verim, ze sme siahli po kvalite - Zlatokov.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, ja mam snubny prsten z bieleho zlata a tak budem mat aj obrucku nakoniec z bieleho zlata ale snubenec chcel mat zo zlteho tak bude mat inu farbu ako ja. Ale tym ze som sa dlho rozhodovala tak som si o tom vela studovala a zistila som, ze si treba dat pozor na to z akej zliatiny je to biele zlato urobene. Napriklad moj prstienok nosim uz rok a je stale krasny biely ako novy ale videla som uz vela obrucok, ktore zozltli. Je to sposobene tym, ze biele zlato sa v prirode nevyskytuje a je teda len zliatinou roznych kovov aby vyzeralo bielo a nasledne sa este prsten potiahne vrstvou rhodia a vtedy je pekny biely. Lenze to rhodium sa casom a nosenim zosucha a potom vidno tu povodnu farbu, ktora je niekedy mierne do zlta. Ale myslim ze ked je v tej povodnej zliatine viac paladia tak su prstienky aj bez rhodiovania "belsie" a tym padom ked sa to rhodium zosucha tak maju stale peknu farbu 🙂 Nenapisala som to sice velmi "odborne" 😄 ale dajte si na to pozor pri vybere urcite 🙂
Odpovedať
@sonicka_kov 😊 veľmi pekne ďakujem za krásny výklad 😊 veľa o tom čítam a už mi z toho šibe 😞 už sa smejem že si dáme drevené obručky 😂 priateľ chce silou mocou z bieleho zlata.. Ja keďže mam sľubný tiež z bieleho logicky pasuje k tomu obrúčka z bieleho zlata.. Ale čím viac čítam tým menej viem 🙈 a už mám pocit, že asi chcem žlté obrúčky 😂 alebo si ich dáme vytetovat 😂 je to masaker
Odpovedať
Profilova fotka
@viktoria28o ja som toto riesila od zasnub.. Na mna priatel hned vyrukoval ze on chce zlte obrucky. Uz som inak aj mala zltu doma ale dala sa vratit a vyrobili mi novu z bieleho zlata 😀 Ale ozaj ten moj prsten vyzera stale rovnako takze urcite sa neboj ist aj do bielych len nech su kvalitne, radsej investovat ako byt potom smutny
Odpovedať
A akú rydzost bieleho zlata ste zvolila? Myslím tym 375 alebo 585 atď. 😊
Odpovedať
Profilova fotka
My budeme mať tiež obrúčky z bieleho zlata. Dali sme si ich vyrobiť. Keďže žlté zlato vôbec nenosíme, skôr striebro tak to bola pre nás najlepšia voľba.
Odpovedať
Profilova fotka
takto budú vyzerať.
Odpovedať
Ženušky, ďakujem za každý komentár 😊 nakoniec sme šli s priateľom do zlatníctva a vyskúšal si zlatú matnú obrúčky na ruku a zhodou okolností, bez toho aby som videla akú si skúsil) som siahla po rovnakom modele prsteňa aj ja 😊 čiže sme si osudné vybrali rovnaké a boli sme unesený 😍 keďže žijeme v zahraničí, tak cena sa mi síce zdala privysoká ale keďže sa vydávam len raz a on ženi tiež len raz, dúfam 🤣, tak sme ich kúpili a teraz už len čakáme kým si budeme môcť presne ísť 😊
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?