Redovy tanec co a ako to prebieha

Ahojte, neviem si predstavit ako vyzera ten redovy tanec... ako to presne prebieha Mam v plane len ten tanec. Nechcem ziadne ceremonie, cepcenie atd. Vie mi to prosim niekto vysvetlit? Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, redovy prebieha takto: Svadobní hostia vytvoria okolo mladuchy (ktorá ne už prezlečená do kroja, alebo do popolnočných šiat) kruh, postupne s ňou tancujú všetci z tohto kruhu, pričom družička, alebo iná poverená osoba vyberá do košíka, polievkovej misy peniaze, ktoré tanečník do tejto nádoby vhodí. Je tiež zvykom, že mladucha pred tancom rozhadzuje z košíka, ktorý má v ruke cukríky, alebo iné drobné sladkosti, Dúfam, že som Ti aspoň trocha poradila. Prajem krásny deň.
Odpovedať
@snubenka75 Dakujem velmi pekne :)
Odpovedať
@zuzanka1910 ešte by som doplnila, že po tom ako svadobný hosť dotancuje s nevestou dostáva "výslužku" - my sme ženám a deťom dávali minitortičku a muži dostávali minifľaštičku s etiketou s našimi menami, dátumom svadby a textom ďakujeme. Mužom sa zvykne nalievať štamperlík tvrdého, ale keďže ho nie všetci vypijú, zbytočne je s tým robota, môže sa aj rozliať a pod., tak sme radšej dávali minifľaštičku. Tieto "výslužky" rozdávala ďalšia poverená osoba.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?