Musia byť na matrike dvaja svedkovia?

Profilova fotka
Ahojte :) chcem sa spytat ked sa s priatelom budeme brat na matrike ci musia byt dvaja svedkovia alebo staci len jeden? A ci musim mat svadobne saty alebo nie? :)
Odpovedať
Nikto Ťa nemôže nútiť mať svadobné šaty :-) Podľa môjho názoru je ale škoda nevyužiť príležitosť na to, aby si si mohla obliecť niečo naozaj výnimočné a krásne...
Odpovedať
Profilova fotka
svedkovia by mali byt dvaja. ako svadobne saty to je tvoja vec no v rifliach by si hadam ist nechcela. nemusia to byt pompezne svadobne saty, no take jednoduchsie by si si mohla obliect ;-)
Odpovedať
tak svedkovia pokiaľ viem musia byť dvaja. ale je jedno kto to bude, podľa mňa sa nájdu dvaja ľudia, ktorí by vám to išli dosvedčiť :) a nemusíš mať zrovna svadobné šaty ak teraz nemáte peniažky alebo máš pocit, že to ani nepotrebuješ. pokiaľ nechceš tak nemusíš mať ale zase je to taká výnimočná príležitosť si obliecť také princeznovské šaty. je to na teba ako sa rozhodneš :)
Odpovedať
Profilova fotka
Svedkovia hej. Este som aspon nezazila, aby stacil len jeden svedok. A obliect, no to je na tebe, ale tak nejaka slavnost, by v tom mohla byt ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Svadobne šaty mať nemusíš, to nieje pravidlo...a svedkovia musia byť dvaja, jeden tvoj a druhý tvojho partnera :-)
Odpovedať
áno musia
Odpovedať
svedkovia musia byt na 100 percent dvaja, inak to veru nejde a ak nechces tak saty nemusis mat ale podla mna by to bola skoda. aspon nejake kratke biele by si mohla mat :) aby si to potom nelutovala
Odpovedať
@mala_fefe svedkovia musia byt dvaja, lebo jeden je tvoj a druhy je tvojho snubenca. A saty, to uz je cisto na tebe, co si oblecies. Nemusis si davat, pokial nechces vyhadzovat peniaze na ne. Kludne si mozes dat aj gate a bluzku alebo len nejake saty
Odpovedať
ak chceš mať len takúto svadbu, tak podľa mňa sú ti aj svadobné šaty na nič. stačili by len také no spoločnskejšie alebo biely kostým. to by bolo fajn, oživíš ho červenými lodičkami a budeš šik :) svedkovia musia byť dvaja, prečo? nemáte nikoho druhého?@mala_fefe
Odpovedať
Keď sa budete brať na matrike, tak nemusíš mať svadobné šaty. Svadobné šaty nie som podmienkou žiadnej nevesty. Aj keby si mala v kostole, tak nemusíš mať. Ale svedkov musíš mať dvoch aj tam aj tam
Odpovedať
Profilova fotka
preco sa pytas? neviete nikoho zohnat? na urade vam moze svedcit hocikto, nejaky kamarat alebo kamaratka sa isto najde :) a saty nemusis mat take klasicke svadobne, kup si hocijake alebo taku tu nadychanu kratku suknu a hotovo
Odpovedať
Profilova fotka
to co je iste je, ze by mali byt dvaja svedkovia. mozes niekoho oslovit aj na ulici - to je jedno :) a kedze ako sa zda, chcete mat svadbu v sukromi a len so svedkami, tak by som asi ani ja nevolila klasicke svadobne saty, i ked je to podla mna skoda, si ich aspon raz v zivote neobliect :-|
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@lenuscha15 neviem si predstavit, ze za svedka by som mala uplne neznameho cloveka. Viem, ze si to napisala len obrazne ale tak snad ona bude mat niekoho z rodiny, ktoreho by mohla oslovit:-)
Odpovedať
@marika194 to napriklad ani ja, no poznam aj takych, ktori to presne tak isto poriesili, ze svedkovia boli vlastne tetusky z uradu. Proste nechceli, aby to kto kolvek vedel, ze sa brali, tak to riesili takto
Odpovedať
svedkovia musia byť dvaja vždy takže to musíte nejako vyrišiiť :) ale tetušky z úradu vôbec nie sú taký zlý nápad ak nemáte inú možnosť. podľa mňa sa tam nejaká nájde čo bude ochotná.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte dievcata moc vam dakujem ☺😘 s priatelom sa chceme teraz vziat na urade a nabuduci rok ked nasporime peniazky tak v kostole aj s oslavou ☺☺ kedze sme spolu uz vyse 4roky a mame syna tak by sme to chceli najprv takto spravit ☺😘 svedka som uz zohnala,pojde mi kamaratka kedze moj brat este nieje plnolety ale nabuduci rok mi pojde on ked bude v kostole ☺ Do toho aby sme sa s priatelom teraz zobrali ma dotlacil Priatel lebo on to chce uz mat oficialne. ☺😘 Este raz vam moc dakujeeeeem a chcem sa este spytat vlastne pridem na matriku a tam mam povedat ze sa s priatelom chceme zosobasit/uzavriet manzelstvo a ako dalej postupovat ?? Ony nam daju termin alebo ako to dalej pokracujem dakujem velmi moc 😘👏☺
Odpovedať
Profilova fotka
no vypisete si ziadost o uzavretie manzelstva a neviem ak mate nejaky termin tak sa opytate ci je volny, ale to vlastne pisete aj do tej ziadosti alebo sa ich kludne aj opytajte ktory termin maju najblizsie volny ak to chcete co najskor a ten si tam date
Odpovedať
mne sa zda, ze sa to pise do tej ziadosti nie? oni potom povedia ci je vtedy volne alebo nie ale oni tusim robia aj tak, ze viac svadieb za den, lebo na urade to trva nejaku pol hodinku max
Odpovedať
@mala_fefe dobre ste to vyriesili:-) Gratulujem a nech vam obidve svadby dobre dopadnu :-)
Odpovedať
@mala_fefe prídeš na matriku a povieš dátum kedy chcete úradný sobáš, tetuška ti povie voľné hodiny, rezervuje ti termín, dá ti žiadosť - a tu nám povedali, že k žiadosti potrebujeme originál rodných listov oboch snúbencov (napr. v KE žiadne kópie neberú, neviem či to je zákonom alebo tetuškami), tak na to nezabudni, prípadne sa spýtaj mailom vopred, či treba a OP...no a tiež, že musia ísť obaja na tú matriku podpísať žiadosť
Odpovedať
Profilova fotka
Tuším to tak je všade, nie len v KE, hádam by si to len tak nevymysleli :) A ja teda tiež želám aby vám obe svadby dopadli podľa očakávaní a prianí :)
Odpovedať
Profilova fotka
Dakujeme moc :) no problem asi bude kedze ja nemam original rodny list naposledy som ho davala otcovi lebo ho potreboval :( dal by sa rodny list original vybavit na matrike? Dakujem moc za odpovede ste zlate babulky 😘😘
Odpovedať
@mala_fefe podla mna by sa mal dat vybavit. No neviem ti to povedat na sto percent. Chod sa tam spytat, oni ti poradia
Odpovedať
Profilova fotka
To všetko vybvíš na samotnej matrike. Len by bolo fajn, ak by si si to nenechávala na poslednú chvíľu. Byť tebou, tak si všetko idem pozisťovať nejak po predu a všetko si stihneš aspoň poriadne nachystať ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lalia33 odvazne riesenie ale pokial to chceli pred vsetkymi zamlcat tak nemali na vyber. Jedine nejakych kamaratov. Ci oni to chceli pred vsetkymi uplne zamlcat?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?