Svadba sa zmestila do rozpočtu 840 €

Zobraz úvodný príspevok
Skoncil sa ten svadobny osial.A konecne si mozem vydychnut,Vsetko vyslo podla predstav,aj pocasie bolo prijemne a dokonca aj rozpocet bol prijatelny.Za svadbu celkom za vsetko spolu sme zaplatili 840 eur.
Odpovedať
@domcicipatcici čo ja, len aby ti kacka odpustila :-D
Odpovedať
@666kacka666 z čoho máte spravené obrúčky?????
Odpovedať
a čo ste mali ako výzdobu?
Odpovedať
Profilova fotka
My sme tiež chceli malú a "lacnú" svadbu, ale keď sme potom priratúvali euro k euru vyjde nás to viac ako sme chceli, pretože len obrúčky nás budú stať 800€, keď teda rátame všetko, aj suroviny na koláče a kuchárovi na jedlo, suma sumárum 5000€ to bude určite :-) ale nevadí, bude to podla naších predstáv :-) už teraz nelutujem a ja osobne neuznávam teoriu za malo penazi vela muziky, pretože na niektorých veciach sa jednoducho šetriť nedá.
Odpovedať
@fadama Uz som to asi pisala vyssie,ale nevadi.Saty stali 40eu,dvoje obrucky tiez 40,kytica s pierkom 65,fararovi sme dali 50,oznamenky 50,jedlo a pitie v tom je aj alkohol pre 22ludi 300eur,a este drobnosti ako kadernicka,topanky,vyzdoba na auto a tak.Zakusky som piekla sama akurat tortu sme si dali spravit a dalsie sme dostali do daru.Fotenie sme mali zadarmo.
Odpovedať
@uhrinova_magda Usetrit sa da ak sa chce.Ja osobne som nechcela vobec svadbu,muz bol iniciator.Tak sme si spravili ale malu svadbu.Neuznavam tisice euri vyhadzovat za svadbu.Pisala som vyssie co kolko stal.
Odpovedať
@666kacka666 z čoho máte spravené obrúčky???
Odpovedať
@domcicipatcici Saty 40eur zo salonu z Trencina.
Odpovedať
@zuska_bluzka Poznam ludi co sa zadlzili kvoli svadbe,kedze vacsina dievcat chce velku honosnu svadbu za tisice.A co by chlap nespravil pre milovanu osobu.Ja take svadby neuznavam.My sme mali mensiu svadbu a zvladli sme to bez akejkolvek pomoci.Vsetko som zorganizovala sama,od rodicov sme si nezobrali ani cent.A posedenie sme mali v restauracii a nebol to ziadny trapas.Vsetci hostia sa citili skvelo.
Odpovedať
@domcicipatcici Obrucky su z wolframu,je to cervene zlato.A vyzdobu bielo kremova farba,kvety ruze a kaly.
Odpovedať
Profilova fotka
@666kacka666 a co ked niekto chce honosnu svadbu za tisice? co je na tom zle? ked na to ma nech ma svadbu aku chce. to, ze sa niekto zadlzi kvoli svadbe, je jeho sprostost. robim taku svadbu, na aku mam peniaze. pre niekoho su nejake veci zbytocnosti, pre niekoho nieco, co si vysnival a je to prenho dolezite. cize odsudzovat teraz niekoho kto mal drahsiu svadbu tiez nie je na mieste. nech si kazdy urobi tak, ako najlepsie vie
Odpovedať
Profilova fotka
@666kacka666 ani ja by som sa kvoli svadbe nezadlzovala a nevyhadzovala za svadbu 10 tisic ale ani za 900 eur si to nedokazem predstavit, ale ani pri 50 ludi sa to ani neda vopchat do takej sumy. :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@rmnka po pravde -nie ze by to Bol nas pripad-ale ja dokonca neodsudzujem ani ludi co sa "zadlzia" kvoli svadbe. Ved aj auto si Ludia kupuju na leasing a dovolenky na kreditne karty. Tak ak si splnia sen a stoji im to za to nech :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@chris131313 mas pravdu :) ale kazdy by mal ist v ramci svojich moznosti aj v tomto pripade :)
Odpovedať
Profilova fotka
@rmnka jasne ako so vsetkym v zivote
Odpovedať
@rmnka Ja neodsudzujem,len som napisala svoj nazor.Berem aj to,ze kopa ludi vyhodi za svadbu nemale peniaze,ale ja by som to nerobila.Si zober das priklad 5tisic eu za svadbu.Je to iba jeden den,a co ti ostane z toho?Nic.To ako by si vyhodila peniaze do luftu.
Odpovedať
@soave My sme boli spokojny s tym co sme mali,hostia boli spokojny zabavili sa,co viac treba.A ani sme nemuseli za to vyhodit kopa penazi.
Odpovedať
Profilova fotka
Som sa chcela zapojit, ale co na to povedat? Vsetko sa da za minimum a aj bezhranicne.. nech sa kazdy zariadi ako moze a chce :-) hlavne ze sme stastni ;-)
Odpovedať
@kathy Presne tak,hlavne ze sme stastny.
Odpovedať
@666kacka666 je mi úplne jedno čo "uznávaš" a čo nie, hovorím len, že sa dá urobiť aj lacná svadba, určite ešte lacnejšia ako tá tvoja, no otázne je, či by o to vôbec nejaká baba odtiaľto stála. niektoré veci proste neodrbeš, môžeš mať šťastie a zohnať si ich lacnejšie, ale stále majú svoju cenu :-) mne by sa napríklad posedenie kde vychádza cca 13 eur jedlo+alko+nealko na hlavu za svadobnú oslavu nerátalo, pretože tento deň považujem za výnimočný a natoľko si svojich hostí vážim, aby som im ponúkla určitý štandard, ktorý proste 13 eur nestojí ani v Bratislave ani v Humennom... a k tomu zadlžovaniu môžem povedať, že normálny človek sa kvôli svadbe nezadlžuje ;-) proste si na to našetria/odložia bokom a myslím, že väčšine tých peňazí v konečnom dôsledku ľúto nebude... napr. my budeme mať jednu z tých fuj fuj drahých svadieb, no ak by sme na ňu nemali, tak si ju spravíme o 20tich ľuďoch s posedením bez hudby, tak ako vy, no viem, že na veciach ako šaty, fotograf a jedlo by som nešetrila :-) a čo mi z tohto dňa ostane? dúfam, že spomienky nás a našich hostí na to, že bola skvelá zábava, dobrá hudba, všetci sme si pochutnali na skvelom jedle a pití, strávili čas na prekrásnom mieste s ľuďmi na ktorých nám záleží a ešte pár materiálnych drobností :-D
Odpovedať
@zuska_bluzka mna najviac zarazaju tie saty za 40 =-) to mi pride malo aj na obycajne cierne dlhe vecerne saty nie svadobne.. aj obrucky ale ok ak to je nejaka ocel (neviem co take daco stoji..) to zadlzenie ale ani ja nechapem to si akoze niekto zobere pozicku na svadbu ci co? :-D ved ked je ocividne ze niekto nema peniaze na rozhadzovanie ako host by som ani necakala nejaku mega luxusnu svadbu a naopak.. a su lacnejsie veci ktore na svadbe spravia dojem a zas predrazene ktore si clovek ani nevsimne.. spravit takuto lacnejsiu svadbu/posedenie je lahke ale spravit drahu ale aby aj na to vyzerala je uz tazsie podla mna :-D
Odpovedať
@zuska_bluzka Kazdeho osobna vec co uzna za vhodne a co nie.A co ostane zo svadby akurat fotky,a spomienky casom vyblednu.Ale to kolko sa na svadbu minulo na to sa nezabuda.
Odpovedať
@aandrejjka Hej tie saty stali ozaj malo,ale boli pekne podla mna a ucel splnili.Obrucky boli z wolframu preto take lacne.A poznam ludi co sa zadlzili kvoli svadbe.Ako hovorim nie kazdy ma na to tisice,ale ked dievca sniva o velkej svadbe,chalan co ju lubi zobere si pozicku na to len aby ona bola stastna.A potom moze splacat.
Odpovedať
@666kacka666 "fotky,a spomienky casom vyblednu.Ale to kolko sa na svadbu minulo na to sa nezabuda" tak k tomuto nemám čo napísať, asi len, že moja prvá a posledná myšlienka dňa nepatrí peniazom :-D :-D :-D
Odpovedať
Ja neuznávam dva svadobné extrémy bez ohľadu na financie - príliš drahá a príliš lacná svadba. Príde mi drbnuté na nej ušetriť čo najviac (nepíšem, že je to tvoj prípad @666kacka666), ale rovnako aj to, ak sa pripisuje význam každej gebuzine a drobnosti na svadbe. Skrátka, keď sa toľko riešia detaily, že je to na porazenie.
Odpovedať
@666kacka666 tak to je psycho fakt.. mlady by si mal vediet trosku dupnut v takychto situaciach lebo manzelka si zvykne a potom si tazko odvykne :-D na druhej strane happy wife = happy life ale s vsetko s mierou :-D
Odpovedať
@zuska_bluzka Ani moje myslienky nepatria peniazom.
Odpovedať
@aandrejjka Tak vacsina zien ked sa vydava rada chodi do extremov,chcela by vsetko mozne mat co nikto nema su aj take pripady ked sa porovnavaju kto ma krajsiu svadbu.
Odpovedať
@jackiedanielsova Tak moja nebola prilis lacna.Prilis lacna svadba je ked je pritomny iba zenich s nevestou,farar a dvaja svedkovia.Ale aj to moze mat svoje caro.
Odpovedať
:) no takto to poviem. Ak ma nevesta moznost zaobstarat si vacsinu veci zadarmo a ma vela ludi, ktori jej pri svadbe pomozu bez nejakej financnej odmeny, tak sa to urcite da. Ak ste piekli doma, tak jasne, ze ste nemuseli platit velke peniaze niekomu inemu za zakusky a torty, urcite to vyslo o dost lacnejsie. Ak mate obrucky od niekoho kto vam ich dal lacnejsie, tak sa to da. Saty z druhej ruky za malo penazi. Fotografka zadarmo, bez hudby. Je to super. Len je potrebne mat moznost mat to vsetko zadarmo. Ak niekto nema nikoho kto by fotil zadarmo, alebo mu zabezpecil salu zadarmo, alebo zahral zadarmo alebo nikoho kto by mu zadarmo napiekol, tak si musi vsetko platit, a preto vyhadzujeme nehorazne peniaze za svadbu. Ja som tiez planovala malu svadbu, ale nemala som nikoho kto by mi pomohol. Tak sme minuli dost penazi, a to sme tiez nic extra nepripravovali
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?