Svadba sa zmestila do rozpočtu 840 €

Zobraz úvodný príspevok
Skoncil sa ten svadobny osial.A konecne si mozem vydychnut,Vsetko vyslo podla predstav,aj pocasie bolo prijemne a dokonca aj rozpocet bol prijatelny.Za svadbu celkom za vsetko spolu sme zaplatili 840 eur.
Odpovedať
Profilova fotka
Wau, šikovná, verím že ste si to užili :-) mne sa takýto prístup strašne páči, svadba je o tom, že dvaja ľudia vstúpia do manželstva, potom ak chcú oslávia to s rodinou a priateľmi. Keď niekto nechce dávať veľa peňazí alebo nemá toľko financií, aj tak môže mať krásnu svadbu, tod môj názor. Mimochodo, niekedy si pozerám tie fotky z tých drahých veľkých osláv a veru niektoré mi prídu nevkusne, ale proti gustu.... :-D
Odpovedať
Ja osobne si neviem predstavit ze by som mala len taku mini svadbicku a aj ked neplanujeme velku svadbu ale obdivujem ta ze si sa dokazala tak nastavit ze sa na to tesis a ze ste sa stretli dvaja taki ludia ze vam to obom tak vyhovuje.....Drzim palce :-)
Odpovedať
@denisek9 Tak manzel ma na to nahovoril,ja som nechcela svadbu ani vydavat sa.Ja to berem tak ze ten kusok papiera nikomu nezaruci stastie a ked vidim kolko manzelstiev sa rozvadza.Je to smutne.
Odpovedať
@666kacka666 bud rada - manzelstvo ma vyznam z pravneho aj praktickeho hladiska nie len koli tej oslave :-)
Odpovedať
@aandrejjka Aky vyznam?
Odpovedať
@666kacka666 spolocne sa podielate na majetku, ked sa niekomu nieco stane v nemocnici ti poskytnu info kedz ste manzelia, ked budete mat deti budete mat vsetci spolocne priezvisko a vsetko pojde jednoduchsie aj pri cestovani.. v dalekej buducnosti pri dedeni a tak..
Odpovedať
@aandrejjka Jaj ano mas pravdu,to ma nenapadlo teraz.Ale aj tak vela ludi sa rozvadza a niekoho prave to odradza.
Odpovedať
@666kacka666 na druhej strane ale rozviest sa nieje take lahke ako rozist sa a vela parov to prinuti riesit svoje problemy a nevzdat to hned..
Odpovedať
@aandrejjka Niektore pary to riesia ked maju problem,niektore to hned vzdaju.
Odpovedať
naco otvaras niekolko diskusnych prispevkov, kde hovoris ako malo stala tvoja svadba? Fishing for compliments. inak zaujmave, v kazdom prispveku pises nieco ine - raz pises ze si visaz mala cez niekoho a neplatila sa, inokedy pises ze si platila visaz. A ano - saty vyzeraju ako za 40e
Odpovedať
Paaaani o takej sume som ani nesnivala. Moja teta mala vsetko najlacnejsie domace a handmade a na 50ludi ju to vyslo na 2500€. Vsetci sme hikali ako to dokazala. Nas vysla pre 86ludi 12 000€. Neskutocne a to som mala pocit ze mam beznu svadbu. Klobuk dole pred tebou. Obrucky nas vysli na 40€ lebo manzel zlato mal a ja som obrucku zdedila po babke takze len robota sa ratala a kytica nas vysla s pierkom na 35€ 😂 Dokonca sme mali menu za 32€/os 😂😂😂😂
Odpovedať
Profilova fotka
Super, gratulujem. Aj tak si myslím, že takéto správy patria na tvoj blog a nie do diskusie. Teraz ako čo máme robiť, ak naše svadby vyšli (vyjdú) viac? Hodiť si slučku? Každá máme iné priority a ja ti to neberiem. Ale takéto "diskusie" o ničom ma vytáčajú... Myslím, že diskusie sú tu pre to, aby sme sa opýtali na názor iných alebo si vypýtali radu...
Odpovedať
Článok sa načítava...
A kde ste to mali? Pretože jedlo pre 22 ľudí by u nás vyšlo minimálne 660€... podľa mna záleží aj od časti Slovenska aj od viacerych faktorov...
Odpovedať
@lele773 Piestany.
Odpovedať
@666kacka666 tiez nie som za rozhadzovanie na svadbe za blbosti len preto, lebo to mala sesternica, ked sa vydavala. Na druhej strane, nech si kazdy urobi svadbu podla svojich predstav, ak sa rozhodne na nu vyclenit 10000 eur, je to jeho vec, ak pod 1000, tiez. Inak spominala si, ze si si zakusky piekla sama. Zaratala si do spominanej sumy aj suroviny na ne? Aj energiu, vodu, kazdu kvapku saponatu, ci papierovu utierku? Ja si totiz tiez dokazem upiect zakusky, ale nerobim to, lebo cukrarky kupuju suroviny za ine sumy, ako ja a velmi sa na tom usetrit neda, ak si skutocne zapocitas uplne vsetko.
Odpovedať
@666kacka666 no podľa fotiek tiež chápem ten rozpočet... a sorry, ale ušetriť peniaze na svadbe za cenu tvojich šiat napr. - nie dík.. vyzerajú jak pozošívané záclony.. radšej mať všetko, čo k svadbe patrí, než žgrlošiť a robiť kvázi narodeninovú oslavu nad tortou bez sviečok... nie je umenie ušetriť, keď to má vyzerať ako z tretej cenovej
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzuliennka A kde si videla fotky ? Lebo jej fotoblog je prazdny ( aspon mne to tak ukazuje ). :-D :-)
Odpovedať
@fadama tu v diskusii vyššie dala zopár foto zo svadby
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzuliennka Aha dakujem. :-)
Odpovedať
@aandrejjka toto vsetko sa da upravit zmluvou. plus existuje institut spolocnej domacnosti. takze okrem vdovskeho sa vsetko da upravit
Odpovedať
dievcata, myslim si ze zamer autorky tejto temy bol uplne iny - podla mna chcela inspirovat ostatne nevesty aby nezufali a vedeli, ze na to aby si vzali milovaneho cloveka nemusia utratit tisice. Tu nejde o to, ci na to clovek ma alebo nema. Ide o to, ze niekto ma radsej svadbu za 20 000 a potom cele roky nadava ze nema poriesene poriadne byvanie alebo potrebuje prerobit kupelku a nema za co. Ja som tiez toho nazoru ze svadba nie je o peniazoch a to ci stravim krasny den so svojimi blizkymi a drahym, nezavisi od toho ci budeme mat na veceru pecene prasa a saty za tisicku. Respektujem zeny ktore chcu mat pompeznu svadbu, je to ich vec a maju pravo robit ako uznaju za vhodne. Poprosila by som ale keby ste sa do autorky nenavazali kvôli tomu ze nema obrucky alebo saty podla vasho gusta, alebo ze je zgrlos, alebo ze je to hanba ked si neucti svojich blizkych poriadnou oslavou. Je to neslusne, ste dospele zeny tak by ste to mali vediet
Odpovedať
@lucmic117 myslim, ze sme to vsetky pochopili, tu nejde o to, ze treba vyplieskat stovky eur za kazdu somarinu, ktoru zbadam na svadobnom veltrhu. Ale nehnevaj sa, 300 eur za pohostenie pre 22 ludi, vratane alka a nealka? Mne to pripada az trocha neuctive, vsetky svadby v ich rodine prebehli v podobnom duchu? Nejde o to, ze na stoloch musi byt kaviar, ale ja som platila v beznej restauracii za svoju oslavu, kde bolo tiez tolko ludi takmer rovnaku sumu. Lenze to bolo bez predjedla, polievky, iba hlavne jedlo a neskor studeny bufet. Boli tam nejake kavy a pripitok. Alkohol som si priniesla, lebo restayracia patri mojej rodine. Preto bola aj cena takato, teda nizka. Ked pripocitam ten alkohol, vino, uz je to viac, ako 300 eur a na taku udalost, ako je svadba sa mi to zda velmi chudobne meny. To uz radsej okresat rozpocet tak, ze pozvem len rodicov. Samozrejme, nech si kazdy urobi, ako uzna za vhodne, no ja by som asi z takej svadby dobry pocit nemala. Nech sa na mna nehneva, saty jej vobec nesedeli, radsej pozicane od kamaratky, ale take, ktore zdoraznia, co je na zene pekne, nie aby to potlacili. Ja obdivujem nevesty, ktore si porobiia vyzdobu, kolace, pozvanky....ale toto mi pride pritiahnute za vlasy.
Odpovedať
@lucmic117 ak bol zámer autorky inšpirovať, čo inšpiratívne ponúkla? nenapísala tu podľa mňa nič, čo by naozaj niekomu pomohlo. Áno na svadbu nemusí človek minúť tisíce, nemusí minúť ani toľko , čo minula ona. To je myslím, že každému jasné a netreba na to zakladať duplicitné témy vo fóre. Ak chcela pomôcť tak si mohla odpustiť omáčky, že všetko to, čo ona "neuznáva" sú zbytočnosti a generalizovanie " dnešných neviest" ako marnotratné ženy, ktoré si zo svadby urobili preteky v honosnosti. Tak nech sa nikto nečuduje, že reakcie na tieto jej " dobre mienené rady" nie sú zrovna príjmané s nadšením.
Odpovedať
Profilova fotka
uu zase sa otvorila moja oblubena tema :-D :-D
Odpovedať
@rmnka oplatí sa ju čítať?? :-D :-D
Odpovedať
@lucmic117 Ahoj,pekne od teba ze si ma obhajovala,ale aj tak kopa zien nepochopi to o com som pisala.Nevadi,mna to netrapi,ani vyroky typu co jedna vyssie pisala,ze som mala saty ako pozasivane zaclony.Jej nazor.Mne sa tie moje saty pacili,aj preto som si take kupila a aj kvoli cene.A pre mna nasa svadba bola pekna a jedinecna.A ostatni ma nezaujimaju.
Odpovedať
Profilova fotka
@666kacka666 Som myslela, ze Piestany su drahe. Kde v Piestanoch?
Odpovedať
@petersdottir Posedenie sme mali na Cervenej vezi a svadobnu omsu v Drahovciach v kaplnke.
Odpovedať
@666kacka666 a kedze ta ostatni nezaujmaju, otvaras svojej svadbe temu
Odpovedať
@666kacka666 tak načo si tu registrovaná a píšeš diskusie, keď ťa ostatní nezaujímajú? :-D :-D :-D
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?