Svadobý rozpočet so všetkým pre 150 hostí

Profilova fotka
Keďže sú tu niektoré informácie už staršie a doba sa rýchlo mení, ceny zvyšujú, rada by som vedela, koľko asi tak stojí svadba pre 150 +- hostí, na dedine, nie prehnaná. So všetkým, hostina, kameraman, fotograf, DJ, nevesta, ženích... Ďakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
No....tak dostal ma ten počet 150 ludi??? Už ten počet je trochu prehananý si myslim. Už len to obživit ... My mame cca 70 ludi a to este okresavame... vychádza nam to na 5-6000 eur(pocty sme aj trochu prehnali).. A to ešte zgrlosime. JE sice pravda,že mame fotografa za 500 eur , a skupinu tiež, ale nemame zase kameramana a platime len za menu a nie za prenajom saly...Zavisi vsetko aj od menu, platenia obsluhy, saly atd....
Odpovedať
Profilova fotka
na hrubo spočítané...odhadom... :) na zedlo (na dedine) počítaj cca od 19-22eur na osobu takže len jedlo máš za cca 3 200eur. Ak nájdeš cenu pod 19eur tak super...aj ked možno sa to odrazí na kvalite jedla..jedlo je najdôležitejšie... :) Dj - od 150-300eur--záleží aký :) fotograf - to je naozaj rôzne, dobrý vezme aj 400-500 eur..nájdeš aj do 200 myslím... kameramana - by som vynechala...už to nikto nepozerá...fotograf ti spraví krátke videjko :) nevesta - ak pôjdes na UK alebo do Poľska...oplatí sa...kúpiš šatky od 200eur so všetkým...záleží aké... topánočky ti stačia aj za 30eur....na jeden večer :) kaderník účes - cca 20-30eur, kozmetička od 10eur ženích...uff..to je rôzne....oblek kúpiš aj za 150-200eur, košeľa cca od 15-20 vyššie, topánky ak kožené tak aj 70-90eur no a ešte výzdoba...to je vysoká položka...ak to spravia v sále už to máš v cene..nebude to nieco prevratné, ale ak si na tom nepotrpíš .... inak výjde so živými kvietkami cca za 300eur.. ja toho ešte dosť...výzdoba na auto...kostol....atd...prstienky...torta, koláce.....alkohol...uf...to aj cez 500eur daších navyše... takéto veľké svadby sú zbytočne drahý špás ...:( radšej to skús preriediť...a pozvi len ludi s ktorými sa naozaj stetávaš a nie len zo slušnosti :) ...to je môj názor..lebo peniažky treba na iné ....
Odpovedať
ja by som nad tým v tvojom prípade moc nepremýšľala, zavrela oči a platila :-N ale keďže na dedine a nie prehnané, tak 6000? Ale to je veľmi odptimistický odhad.
Odpovedať
Aj my budeme mať svadbu na dedine a okolo 150 ľudí (no to je náš zrátaný konečný počet ale ako to už býva, myslím si, že min. 10-15 ľudí z toho nepríde) no ale tak cenovo to rozpíšem orientačne takto: Menu- na osobu 13eur ( a to máme najlepší catering v okrese..) a detská porcia je menej tak dokopy cca 1800 eur Fotograf a kapela sú naše najdrahšie položky 700 + 700 = 1400 eur Prenájom sály a výzdoba nejakých 400 eur Zákusky(+ovocie) a alkohol(+vody) veľmi odhadom toto počítam teraz asi 1000 eur Teraz zase nahrubo dám, že šaty+oblek+topánky pre oboch a ešte svad.kytica a pierko cca 700eur Nejaké darčeky pre hostí, ak rátam darček na osobu za cca 1euro tak to máme +/- 150eur No a kameramana ešte nemáme, chceme ho ale na ňom už musíme šetriť, tak nejakých 300 eur rátam. A určite sa nájde ešte veľa vecí ako milodar pre kňaza a organistu(zbor), minibus zo ženíchovej strany budú potrebovať) a výzdoba do kostola (100eur) a obrúčky(400?) ... Čiže nedá sa nikdy presne vyčísliť, koľko tá svadba bude stáť, môžme sa len dohadovať, že približne... mne to takto vychádza okolo 6300 eur.. to keď sa dá napoly tak je pre jednu stranu okolo 3150 eur.. ale máme to šťastie, že v duchu rodinnej tradície nám obom základné položky platia rodičia, čiže nám ostane len fotograf+kapela+kameraman+šaty+oblek a tie darčeky pre hostí....čiže max 2500eur, a to sa dá utiahnuť :-)
Odpovedať
Ahoj, aj my máme svadbu v malej dedinke. Hostí máme trošku menej ako vy (110). Cena za celú svadbu je fakt individuálna. Ale skúsim ti ten náš rozpočet problížiť. Fotograf: 250 € Kameraman: 400 € Hudba - živá: 600€ prenájom kulurneho domu: 130 € Alkohol: 700 € Výzdoba - robím si ju sama, ale nebude to nič jednoduché :D : cca 350 € obrúčky: 500 € oblečenie oboch: cca 1000 € (ja mám šaty u ukrajiny, ženích šitý oblek v pavane) kňaz, organista, výzdoba v kostole: 200 € Jedlo na svadbe (nebudeme mať švédske stoly) : 10 € na osobu - tu chcem podotknúť, že kuchárka je rodina ženícha a budeme mať veľa potravín z domu: t. j. zemiaky, kurčatá domáce, vajcia, kapusta, rezance do polievky. nemám tu plno vecí zarátaných, toto je asi taký základ, ale je pravda, že tie maličkosti stoja najviac! Darčeky pre hostí nedávame, radšej investujem do kvalitnej cukrárky, ktorá mi urobí tortu z vareného krému, ktorý je úžasný miesto toho margarínu :-x . Ak by si mala nejaké otázky, kľudne napíš IP :-)
Odpovedať
svadba bola v septembri. 50 dospelych . Hostia aj s ubytovanim 1500 (bezkonkurencna cena asi preto, ze to tam rusia, jedlo perfekne, spat sa tam dalo, ale nic moc) Pozicanie siat 350(platili rodicia) Zenichov oblek 300 topanky 30 (to boli druhe, prve nepocitam nepouzili sa) Balerinky 40 Spodne pradlo 60 Fotograf 300 kameraman 50 (kamarat,ale nezobral nic) autobus ??? (nezobral nic) vyzdoba auta 60 sperky 90 vyzdoba 60 (zdobili sme sami, objednane z ebay, daco kupene) Dj 200 vyzdoba kostola 100 (aspon myslim, platila svokra) alkohol 300 (platili rodicia) obrucky 600 krizik 15 torta, zakusky 500 (platila svokra) Kadernicka, makeup 100 (platila som aj za mamu a sestru) Ceny su oriantacne. Ale vazne ta miestnost zavazila. takto to vyslo na cca 3000 a cakali sme dvojnasobok. Samozrejme ta cena za priestory a ubytovanie zavazila najviac a asi tolko sme dostali aj naspat. Jaj a zabudla som oznamka cca 100. Nepocitam: umyvanie auta. V kostole nam spievali zadara. Farar dostal 50ku ako milodar. Za predmanzelske pripravy sme dali dobrovolne 50ku. 5 eur za dalsi original sobasneho, jeho preklad. Kedze som vybavovala zo zahranicia tak zvyseny ucet za telefon. (okrem horeuvedeneho otvrdenie ucasti hosti). Mali sme choreografku na prvomanzelsky (radsej nepocitam) Vytlacenie spolocnych fotiek na pockanie cca 50 eciek. Popolnocky 50 (mala som z pozicovne k satam, len som nasla ine) To su veci co nemuseli byt.
Odpovedať
My mame cca 120 hostí a tieto náklady: jedlo - kuraci vyvar+ kuracie prsia+ryža+zemiaky+kompot, sviečková a švédske stoly - veľa vecí si vieme zohnať takže to cca 900€ alkohol - 500€ nealko - 200€ fotograf - 250€ kapela - 300€ starejsi - 150€ obrúčky - 400€ šaty nevesta+závoj a doplnky - kúpene, tu na MS - 200€ oblek +košela vesta-ženích - 250€ výzdoba - robím si sama - 200€ popolnočky - kúpené tiež tu na MS - 50€ topánky - ja+ženích - 70€ krížik - 10€ podbradníky, vankúšik na obrúčky a podobne veci - 50€ výzdoba auta - 40€ Make-up - zdarma :-) účes - 70€ - aj s farbením vlasov oznámenia - 40€ svadobná kytica - 40€ sála - 200€ zákusky - platia rodičia Rátame teda, že sa zmestíme do sumy 4000€
Odpovedať
7000+ €
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
lucialacik ďakujem za odkaz, pomohol, je tam dosť veľa čo by sa aj mohlo zabudnúť :-) ja predpokladám okolo 100 ľudí a rozpočet do 5000 eur :-) šaty asi aliexpres do 200 výzdoba, jedlo a sála je všetko v jednom 23 eur na osobu :-) 2300 eur hudba (DJ + živá hudba) do 500 eur spolu fotograf 300 eur ženích do 300 eur alkohol- pochutiny 500 eur koláče 300 eur Oznámenia, domáca výzdoba, ostatné prkotinky do 500 eur, teda toto všetko aspoň dúfam :-)
Odpovedať
Profilova fotka
my sme mali okolo 120 ľudí a celá svadba nás vyšla cca 6 500 €
Odpovedať
ono sa nazbiera aj na drobnostiach...do coho dam vysluzky? do krabice od topanok asi nie...sice za tie kupovane krabice nedas majland, ale takych veci je milion.
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?