Aké sú výhody a nevýhody svadby v októbri?

Dobrý deň, myslím že sa to tu už riešilo, ale vždy sa to zvrhlo do súkromnej diskusie o výzdobe termíne a kvetoch neviest. Zariadenie, ktoré sme si vybrali má budúci rok jediný voľný termín, posledný októbrový víkend. Preto sa pýtam: Svadba v októbri pre - proti. Zaujíma ma názor už manželiek, ktoré mali, budú mať svadbu v októbri - novembri + -. Navyše máme v pláne obrad vonku, a v stane by som nerada platila za vykurovanie celého areálu.
Odpovedať
Ahoj, my sme síce mali svadbu v septembri ale sesternica sa mi vydávala v októbri minulý rok a bol nádherný deň, teplý. To podľa mňa nezáleží až tak veľmi od mesiaca lebo môže ti výjsť pekný deň a môže ti pršať alebo byť chladno. Nie je to o mesiaci až tak veľmi. My sme sa na jej svadbe dokonca potili a o týždeň už bolo veterno. Asi som ti moc nepomohla ale počasie je nevyspytateľné :-)
Odpovedať
Profilova fotka
U nas mala oktobrova svadba same vyhody, ale my sme mali hrozne stastie na pocasie, slnecno a 23 stupnov :-) Jedina nevyhoda co bola, ze sme museli zrusit pondelkove fotenie a presunut ho uz na nedelu hned po svadbe, lebo od pondelka sa malo pokazit (aj sa naozaj priserne pokazilo) pocasie, takze sme boli v nedelu chcipnuti riadne :-) Ale inak uzasne, jesenna priroda je neopakovatelna na fotenie, pocasie bolo super, nebolo horuco, prijemny vzduch...bola to dobra volba :-)
Odpovedať
Ja mam svadbu teraz v oktobri. Velmi zalezi aky je rok. My budeme mat vcelku zimu, co je velka nevyhoda. Co povazujem za + je, ze som nemala problem so zhananim dodavatelov a dala sa vyrokovat aj nizsia, nebol problem s priestormi. Ja by som do stanu urcite este nesla, pocasie je nevyspytatelne. Este 1. oktobra som som si myslela, ze kabatik ani nebudem potrebovat a teraz je uplne zima.
Odpovedať
@d2e4n6i8s0a nabudúci rok možno bude ešte aj v októbri krásne počasie, však tento rok nás tiež milo prekvapilo a ešte v septembri sme mali dosť veľké teploty. Podľa mňa je fajn mesiac október na svadbu, aspoň vám nebude aj také teplo, nebudete mať problémy zo zákuskami že by sa vám púšťali a podobné veci ktoré sme napríklad mali my, pretože sme mali svadbu v auguste
Odpovedať
U nás mal október len samé výhody. Svadbu sme mali na začiatku októbra (4.), takže počasie bolo perfektné. Celý deň predtým síce pršalo, ale v sobotu bolo skôr zamračené a poobede sa vyjasnilo. Obrad sme mali vonku a nemenlila by som. Bolo veľmi príjemne, nikomu nebolo teplo ale ani zima. Super bolo, že nebol problém ani s koláčmi, lebo nebolo teplo na toľko, aby sa začali topiť :) Koniec októbra je už trošku o niečom inom, už fakt môže byť chladnejšie. Ale to fakt záleží od konkrétneho roka. Držím prsty :)
Odpovedať
V októbri býva niekedy tak krásne, že aj sa sama čudujem. Lebo je popadané lístie a keď vám vyjde teplý deň tak nič krajšie neexistuje. A zároveň nie až príliš teplo. Podľa mňa ideál :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Nakoľko počasie býva nevyspytateľné bez ohľadu na ročné obdobie ,tak sme sa rozhodli na svadbu v októbri 2017, ci uz bude slnečno,dážď, a ci sneh počasím sa odradiť nedáme. Teda termín máme na zmenu času ;-) 28.10.2017 Plusy? Mínusy?
Odpovedať
Profilova fotka
ja som mala svadbu 1.10 a bolo pekne, teplucko a nie horuco :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@d2e4n6i8s0a Myslím,že obrad v stane je dosť risk a to hlavne kvôli počasiu, ľudia môžu mať predsudky ,že v stane nebude dostatočné teplo atď...
Odpovedať
Profilova fotka
My sme mali tiez v oktobri, ale zaciatkom. Tento rok vysiel tak, ze 1.10. bolo krasne, teplo, slniecko, dalsi tyzden 8.10. na nasu svadbu sa ochladilo a boli sme radi ze neprsalo...dalsie tyzdne myslim 15.10. este ako-tak dobre, ale uz bola skor studena jesen...posledny oktobrovy tyzden by som sa uz nespoliehala na to, ze bude nejak teplo, to je uz okolo 10stupnov...my sme mali obrad vo vnutri a bez presunov na hostinu, takze nam to bolo jedno, fotenie tiez dnu...pre nas vyhody za oktober: nebolo teplo, hostia sa nepotili, kolace sa netopili...nemenila by som....ale obrad vonku v taky termin je riziko (ale to je aj v lete), treba si zvazit, pripadne zabezpecit nejaku alternativu
Odpovedať
Vždy je risk že bude pršať alebo fúkať čiže to je jedno asi radšej by som riešila ostatné veci ako počasie.Ak máte dôvody že prečo áno v októbri tak to nerušte kvôli počasiu to neovplyvníš ani v auguste :-D Niekedy je teplo a inokedy zasa prší
Odpovedať
Ďakujem za názory. Tiež sme mali mať 28.10., ale po čase sa nám ozvali, že sa im uvoľnil termín v septembri. Síce bolo a ešte stále je ťažšie zohnať dodávateľov, ale už nemám taký strach že bude tak chladno :)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Ja budem mať svadbu 7.10. a vyslovene, keď som zháňala sálu, pýtala som sa na termíny október/november, nie pre to, že by som mala rada zimu, ale milujem jeseň, vtedy je všetko také farebné a či nám bude počasie priať je vo hviezdach. Hlavné je, že budeme svoji :) . Ako plusy by som dala hlavne to, že nie je vonku 40 stupňov a nie je každí spotení, roztečení a unavení ešte len sa príde do sály. Taktiež je ľahšie zohnať dodávateľov, lebo väčšina svadieb je tak do polky septembra, nakoľko tam je veľký problém zohnať z roka na rok čo i len sálu nie to ešte dodávateľov. A ako mínusy? Čo ja viem možno len to, že už je skôr tma... ale to je také chabé mínus.
Odpovedať
Profilova fotka
My sme mali a nevidím v tom žiadnu nevýhodu. :) Nie je horúco, takže žiaden problém s koláčmi,tortami atď. Na jeseň je počasie stálejšie než v lete. Nám vyšlo krásne počasie, počas celého fotenia slniečko, až mi horúco bolo. Samozrejme je rozdiel, či svadba začiatkom októbra alebo na konci. Tam by som už mala obavy, že bude chladnejšie. Každopádne neľutujeme, že sme mali svadbu v októbri. :)
Odpovedať
Profilova fotka
Iba výhody, hlavne krásna farebná príroda, stále teplo, ale už nie horúco :-) Nám vyšlo nádherné počasie, a to sme mali svadbu v Tatrách, nemenila by som :-)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?