Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna napadlo me to,kdyz se objevilo tema porod,ja bych to klidne popsala i ziveji, ale verejne se mi moc nechce
Odpovedať
Profilova fotka
holky, k zalozeni te soukrome skupiny zkuste napsat mail adminovi, oni urcite poradi....nebo to zkusim ja, jdu na to :-)
Odpovedať
Profilova fotka
tak holky soukroma diskuze je zalozena. bohuzel nejde zkopirovat tahle, musime zacit od zacatku. najdete ji pod soukrome diskuze, jmenuje se Italky a budouci Italky vsechny sem ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@yizheng ty jsi rychlik :-) tusim nam vsem musis udelit pristup, kdyz jsi zakladatelka ;-) tak ja jdu
Odpovedať
Profilova fotka
Lacné lety priniesli Amsterdamu nový druh prostitúcie: Ide o ženy, ktoré využívajú nízkorozpočtové letecké spoločnosti. Za cenu lacných lístkov priletia na amsterdamské letisko, ulovia pár zákazníkov a večer odletia domov. Novinári boli upozornení, že ženy z krajín východnej Európy, najmä z Poľska, využívajú lacné letenky nízkorozpočtových spoločností na výkon najstaršieho remesla na svete... Este ze existuju polky, co by sme inak robili, takze teraz ked ma zase niekde oznacia z vychodnej europy a nebodaj z Polska sa mozem nasr... este viac? :-) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jenny hahahahahahaha uplne se ohybam v pase........................ hahahahahhaa, tak tu som sa ja pobavila, lol :-D @yizheng idem hladat :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@holky, ja som teda nasla sukromne skupiny, je ich tam 6, ale nasa nie.. fnuk?
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinko, ja to kontrolovala a do skupiny pristup mas. to je divne =-)
Odpovedať
Ahoj holky, vsechny vas zdravim.O vasi skupine jsem se dozvedela pres kamaradku...jsem s pritelem uz ctvrtym rokem a spolecne jsme se rozhodli, ze bychom chteli spis zkusit zkusenost zivota v Cechach nez v Italii.JSem z Prahy a musim priznat, ze Praha je pro me mnohem zajimavejsi nez Milano a nastesti i pritelovi se u nas moc libi a od rijna zacne i pracovat :-) trosku se toho bojim, ale zaroven jsem i moc stastna, ze zacneme spolecny zivot.Oba uz mame dostudovano tak ted asi nastal ten spravny cas.Mate nekdo podobnou zkusenost? Predem diky Danca
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj Danielo, vitej mezi nami. myslim, ze zadna z nas tady podobnou zkusenost nema, vsechny bydlime v Italii,...ses jedna z tech stastnych, co se ji podari zustat v Cr ;-) . jak je na tom pritel s cestinou? je schopny se domluvit? jak nasel praci? mozna bys ty mohla dat nejakou radu nam, ze @ditakir, @yellowbanna ;-)
Odpovedať
Aha tak to je skoda, ja jsem si myslela, ze nektera bydlite v Cechach a zajimalo me jak se pritel ci manzel aklimatizoval.No jinak muj pritel cesky jeste neumi,ale anglictina je dobra tak si myslim, ze by to nemel byt velky problem.Znam spoustu cizincu (tedka teda mluvim za Prahu a sve zkusenosti)co cesky umi opravdu jen par slov a staci jim to, protoze se stejne jak v praci tak ve volnem case pohybuji ve spolecnosti kde se mluvi anglicky.Pritel nasel praci v jedne mezinarodni firme, uspel pri pohovoru dlouho se nerozmyslel...slo to celkem hladce teda musim "zaklepat" jsem poverciva.A co vy jak se vam zije v Italii?Ja jsem byla skoro rok v Milane,ale vubec se mi tam nelibilo tim opravdu nechci nikoho urazit...mhd hruza,lidi ve stresu a to teda permanetne,mesto zelen skoro nulova a parky plne pristehovalcu.Tot ma zkuzenost a pritel,ktery je rodily milanese je na tom stejne takze zkusenost v zahranici jen uvital on uz teda c zahranici nastesti i studoval tak ani neni zadny mamanek a rad poznava nove zkusenosti a lidi.... :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@dany81 : Taky Te tu vitam. Ja znam jednu holcinu,ktera zije v CR s manzelem Italem, parkrat se tu objevila na foru,ale uz sem docela dlouho nechodi. To je fajn,ze Tvuj pritel nasel praci v Praze, to by se asi libilo i memu manzelovi (pokud by to ovsem bylo dobre placene ;-) ), ale ja se do Cech zase tolik nehrnu, jelikoz se mi v Italii hodne. libi. Na jednu stranu bych rada zkusila neco noveho (jako treba zkusenost v Praze),ale zase mam strach ze by zmeny mohly vest k horsimu....
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@dany81 ahoj, taky te tu vitam... prinasis dobre zpravy ;-) My zijeme kousek od Milana, ale ted jsme se s manzelem rozhodli, ze v Italii to pro nas neni to prave orechove a chceme se presunout do CR, nicmene do Brna. Ted to stoji a pada "jen" s tim najit pro manzela dobrou praci (ja jsem na materske). On cesky taky nemluvi, rozumi slusne, ale mluvi minimalne, spis vubec. Taky to chceme hrat pres anglictinu (oba jsme leta pracovali v Irsku, takze by to nemel byt problem)...zatim jsme rozeslali par zivotopisu, ale nic se neuchytilo :-( Muzu se zeptat, v jake firme dostal tvuj pritel praci? Jestli nechces verejne, tak mi prosim napis do IP, fakt se ted chytam kazdeho stebla a potrebuju povzbudit, ze je nase rozhodnuti proveditelne... =-) I kdyz vim, ze v Brne to bude jeste o fous tezsi, ale z rodinnych duvodu nikam jinam nechceme... Jinak pod to, cos napsala o Milane ja se klidne podepisu a to ani nebydlime primo ve meste, jsme cca 30km SZ, Rescaldina - znas? Muj muz v Milane pracuje v centru, dojizdi kazdy den vlakem a i to je jeden z duvodu, proc chce pryc...taky je uplne hotovy ze vseho toho stresu kolem, to mesto snad stres vyzaruje..teda pokud tam nejedes v srpnu jako turista, protoze to jsou vsichni milanesi na jihu na dovolene :-D Ja myslim, ze pokud tvuj pritel sam uvital zmenu, vubec bych se o jeho aklimatizaci nebala, v Praze je uz opravdu mezinarodni prostredi, v zahranici uz byl, pocitam, ze diky tobe Prahu a CR aspon trochu zna, takze vi, do ceho jde...drzim vam pesti!
Odpovedať
Profilova fotka
@dany81 ted jste jeste v Milane nebo uz v CR? A nebo nekde na dovolene ? :-)
Odpovedať
Ahoj holky, tak jsem rada precetla vas nazor.Ditakir muzes mi prosim napsat kontakt na tu holcinu co zije s manzelem v Praze anebo treba email...teda pokud by ji to nevadilo samozrejme...chtela jsem se zeptat hlavne na par informacnich veci.No jinak Italii mam moc rada nechtela jsem, aby to vyznelo nejak spatne studovala jsem i italsky gymnazium v Praze, ale asi Milano pro nas neni to pravy orechovy.Mam rada italskou kuchyni,modu i rodina a pratele meho pritele jsou opravdu fajn.Co se tyce prace v Praze,kterou dostal pritel v Praze je lip placena nez jeho v Italii plus ma i sluzebni auto..info napisu yellowbanna.Ten krok neni urcite unahleny dlouho jsme ho probirali,ale opravdu je v Praze myslim mezinarodni prostredi a jemu se u nas moc libi a uz tu ma i par kamaradu takze snad to bude vse ok a vim,ze v Praze je i hodne Italu,kteri poradaji ruzne akce,srazy a serate a tema takze se toho ani tolik nebojim.Rescaldina yellowbanna neznam,ale znam hodne ty okolni radoby "mestecka"ani vlastne nevim jak je nazvat.Tam snad chodi jen prespavat lidi,kteri pracuji v Milane...znam...binasco,bucinasco,abbiategrasso anebo jak se vsechny jmenuji je jich snad 100...prijde mi to jak u Tokya takove ty mesto-bunky kde prespavaji lide co pracuji v Tokyu...je to fakt podobny hruza uplnou husinu jsem mela,kdyz jsem to videla :-D preji vsem hezky den..dovolena bude az v zari tedka pracuji
Odpovedať
Profilova fotka
@dany81 jaj, to je ale vystizny popis mest v okoli Milana :-D Holky tady vedi, jak si na Rescaldinu porad stezuju... tak si predstav, kdyz tam pak nekdo (ja) neni jen na prespani a cely dny blouma s kocarkem po liduprazdnych ulicich, ha! Urcite se vam bude v Praze darit lip, kdyz je na to pritel takhle nateseny, Praha je fakt plna cizincu i Italu, takze podle me fakt nebude problem...
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj Dany, tak to je super,ze ma pritel v Praze praci lepe placenou nez v Italii. To bychom se pak do Prahy vrhli hned taky ;-)
Odpovedať
Ahoj Ditakir,diky moc za kontakt.Uz jsem se s Olinou spojila, je moc sympaticka dost me uklidnila a poradila tak se i na tu zmenu tesim vic a vic.Ted i prijede do Prahy tak ji poznam osobne.A co yellowbanna mas nejake novinky, jak se Ti dari?Posilam krasny pozdrav z Prahy
Odpovedať
Profilova fotka
@dany81 ahoj, zadne novinky, ted jsme se vratili z dovolene z jihu, davame trochu do poradku byt, ale jen co se to tu trochu uklidni, tak se zase vrhnem na hledani...snad se na nas usmeje stesti :-)
Odpovedať
Ahojte neviete mi poradit, stahujem sa do Rima a netusim ako sa mam zbalit, teda hlavne ide mi o to, ake su tam zimy, kedze na prvu dovolenku sa chystam az na Vianoce. Dakujem :)
Odpovedať
Profilova fotka
@veronicka ahoj z Rima :-) zimy tady jsou teplotne celkem v pohode (pod nulu to fakt nejde, snih vidavaji tak 1x za 15 let presne 3 cm), horsi je vlhko. takze mas sice treba 10-12 stupnu, ale pocitove o neco min. muzu Ti rict, ze lonskou zimu se dalo bez problemu skoro porad chodit i v lodickach, kozacky jsem uzila minimalne a naopak roky predtim (kdyz jsem jeste jezdivala jen obcasne ;-) ) jsem zase kolikrat natrefila na psi pocasi, pliskanice a zimu. takze kabat doporucuji aspon jeden teplejsi s sebou mit.. kdyz se zadari, budes moct chodit celou zimu v kozene bunde, ale zarucit Ti to nikdo nemuze. plus radim vzit si i rukavice! to vlhko strasne leze do kosti. jinak pokud bys neco potrebovala, napis mi klidne i do IP.
Odpovedať
super dakujem, urcite sa ozvem ak budem daco potrebovat. V Rime som uz bola mnoho krat, ale vzdy v lete respektive na jesen.
Odpovedať
Ahojte, tak uz som aj ja talianka :) pls aky mobil je najlepsi, pre zaciatok asi kartu s kreditom nie pausal :) celkom sa mi pozdrava Wind, ako je to s volaniami na Slovensko. je nieco fakt dobre? Caute zatial
Odpovedať
Profilova fotka
@veronicka na volani na SK mas urcite lepsi poridit si domu net a volat pres skype nebo msn. jinak ja mam Vodafone na kartu a celkem ty ceny nejsou spatne. vyplati se zjistit si, jakeho operatora maji lidi, kterym budes volat nejcasteji, tam je pak sance na slevy a vyhodne tarify.
Odpovedať
dakujem za odpoved, najcastejsie pouzivam skype ale mobil treba mat :) tak som si kupila Wind je tam minuta za 15 centov na slovensko, co je v pohode.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Ahoj holky, nezlob te se, že Vám takhle vstupuju do diskuze. Moje otázka bude mimo téma. Chtěla jsem se zeptat kde jste se vdávali? My s příitelem uvažujeme o svatbě v Itálii na Lago di Garda, chtěla jsem se zeptat jestli nevíte jestli je lepší si vzít na svatbu agenturu nebo jeslti to člověk zmákne zařídit sám? Agentury si říkají nehorázně peníze v podstatě za nic, tak bych to radší všechno zařídila sama. Nevíte prosím Vás jak to funguje. Děkuju moc.
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj @gabbi1, s tim ja ti moc neporadim, my se brali na Morave :-) Snad neco budou vedet holky, co se vdavaly v Italii, treba @paulina21 Ja si ale myslim, ze pokud tu treba uz nejakou dobu zijes, mohla bys to zvladnout i sama...zalezi, jak by sis tu svatbu predstavovala... nebo je i pritel z CR a jen svatbu chcete mit v Italii? Pak bych se skoro primlouvala za agenturu... jaj, ale ted koukam, ze tvoje otazka je uz z listopadu..ooops...tak jak to nakonec dopadlo? Agentura nebo sama? :-)
Odpovedať
Ahojte dievcata. V aprili sa chystam na vylet do Benatok a chcela by som sa dozvediet co najuzitocnejsie info ;-) ;-) :-) Chcela by som sa spytat ze kolko asi stoji cesta po konale gondolou. Chcela by som sa tiez spytat na ceny v Benatkach. Ak by ste poznali nejake dobru lacnu restiku na namesti alebo niekde pri namesti kde by sme to lahko nasli! :-) :-) :-) Za vsetky uzitocne info Vam budem vdacnaaaa
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj...pokud vim, tak tu zadna primo z Benatek neni... ale treba bude nektera z holek vedet....
Odpovedať
Profilova fotka
@ivana29 ahoj, já jsem byla v Benátkách předloni v létě, jen na jeden den, byli jsme kousek odtamtud u moře. za gondolu myslím 50 €, ale nevím, za jakou dobu, nám se to zdálo strašně moc. je dobré si koupit jejich lístek na MHD, můžeš s ním jet na všechny ty ostrůvky, za jeden den se to ale stihnout nedá, takže pokud pojedeš na víc dní, určitě si to objedeš všechno (aspoň přibližně :) ). na jídlo jsme byli myslím na Muraně, ale byla to jedna z restaurací/pizzerií, která nám přišla do cesty právě, když jsme se rozhodovali, co budeme jíst. nebyla drahá, ale ani nijak extra super. ale najedli jsme se. my jsme ten den pojali spíš jako procházky v různých uličkách, Benátky jsou krásné, ale strašně turistické, když ale zajdete trochu mimo hlavní cesty, tak uvidíte i trochu skoro opravdového života. na mě největší dojem udělala sanitka na vodě..
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?