Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
1
234
235
@salsiccia Ahoj dakujem za odpoved. No ideme len na jeden den tiez. Vy ste boli cez cestovku? My ideme vecer busom rano prideme nalodime sa do benatok a v programe je napisene ze ked bude pekne pocasie, na kupanie, tak mozme byt doobeda v Benatkach a poobede sa kupat, na noc znovu domov. Je to take na rychlo..No som zvedava ake bude pocasie. Inak sa tesim a som plna ocakavania. Vam sa teda pacilo??:)
Odpovedať
Profilova fotka
@ivana29 my jsme byli sami, jeli jsme trajektem z nějaké vesnice (už si nepamatuju jméno |-| ) blízko toho našeho ubytování u moře, ale byli jsme tam prakticky samoorganizovaně. mně se líbilo moc (chodili jsme těma uličkama a koukali, co tam je kromě obchůdků se sklem a se suvenýry a jak/jestli tam žijou ti obyčejní Benátčané a tak), ale my nejsme typičtí turisté, že bychom šli tam, co jsou všichni, rozhodně jsme nešli do muzeí nebo nějakých budov (což neodsuzuju a priori jako možný program, ale na jeden den se to prostě nedá absolutně stihnout). na Buranu (myslím, ale nejsem si jistá) se dá jít do továren na sklo a koukat na skláře, jak pracují, je to určitě zajímavé, ale nemám přehled o cenách. a většinou se ti samozřejmě budou snažit něco prodat, a ceny nebudou lidové.. je to nějak organizované, ale to opravdu nevím, to jsme nepodnikli. na jeden z těch vedlejší ostrůvků bychsi asi zajela, časově to není extrémně náročné (počítej tak hodinu a půl s cestou, pobytem tam a cestou zpět na hlavní ostrov) a je to osvěžení a vidíš z toho kanálu i ty další ostrovy
Odpovedať
Dievcata, Talianky. Byva na konci aprila pocasie v Taliansku na kupanie???
Odpovedať
Profilova fotka
@ivana29 záleží na tom, jestli jsi lední medvěd ;-) jde o to, že i když by bylo teplo, což teplo kolem 25 stupňů klidně být může, tak voda nebude prohřátá ani náhodou. my jsme byli u moře loni na konci května a muž tam vlezl jednou a já nad kolena jednou (ale byla jsem těhotná, tak jsem nechtěla riskovat nějaký šok pro prďouse). voda byla ledová, i když jsme se přes poledne před teplem schovávali..
Odpovedať
@salsiccia tak plavky nechavam doma :-) A inak kedy byva najviac turistov v Benatkach?? Mesiac april by nemusel byt v Benatkach preludneny,ci??
Odpovedať
Profilova fotka
@ivana29 tak na to už ti odpovědět neumím. rozhodně karneval a pak v létě, lidí bylo hodně (byli jsme v půli července), ale jak jsem psala, že jsme byli takoví divní turisté, tak se to aj dalo, ale lidí bylo fakt dost. poslední dobou mi přijde, že turisti jsou všude pořád, že spousta lidí využívá právě to, že mimo sezónu bude míň, ale pak to nakonec tak nevypadá, ale určitě bude duben lepší než léto :)
Odpovedať
Profilova fotka
@ivana29 nejvic turistu je tam v srpnu, to naprosto nedoporucuju, protoze jsou vsude strasne davy, misto prochazky Te proud lidi unasi, kam vlastne ani nechces, v restauracich narvano. duben by mohl byt relativne v pohode. jo, a pokud nejdes s pruvodcem/domorodcem a jsi zvidavy turista, ktery chce okukovat hodne zapadle ulicky (ale musi stihnout vecer autobus nebo vlak), tak doporucuju i mapku nebo navigaci. ;-) jinak Benatky i okoli jsou krasne, skoda, ze na to mate jen jeden den!
Odpovedať
@reys Dakujem za odpoved. No dufam ze tam nebude nejak extra moc turistov, poznas dobre Benatky?? Ze by sa nam nieco doporucila co si nemame nechat ujst :) No skoda ze ideme len na jeden den ale asi aj preto je to lacny zajazd lebo je to bez noclahu, inak na Benatky sa velmi tesim, v popise zajazdu je napisene ze ak bude teplo tak poobede sa mozme ist kupat ale to to asi nebude tak budeme az do vecera v benatkach, snad pochodime co najviac.uvidime :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@ivana29 nemas vubec zac.. ;-) nejak ultra dobre je neznam, ale parkrat jsem tam byla, napred v "pionyrskych" dobach hned po revoluci se zajezdem, pak o neco pozdeji taky tak a nakonec jako individualni turista s mym tehdejsim pritelem. kdyz zabrouzdas po netu, tak najdes urcite ty nejvyznamnejsi pamatky, Ponte Rialto, namesti sv. Marka, Ca' d'Oro,.. i s popisem. jinak skvele pruvodce (knizky) vydava Meridiana a Dorling Kindersley, jsou hodne obsahle a vyplati se si z nich nastudovat pred cestou, nejsou tam jen sucha data typu "postaveno v roce XXX", ale i ruzne zajimavosti a tipy na min znama mista, aktivity atd. za jeden den se toho moc stihnout neda, po nejake dobe uz je clovek z toho chozeni a turistu a obdivovani pamatek utahany, takze pochybuju, ze byste stihli kdovikolik. ale urcite krom centra je pekne, jak radila @salsiccia, absolvovat i vylet na nektery jiny ostrov. a ty sklarny take znely zajimave, ale to Ti neporadim, nebyla jsem tam. co muzu doporucit urcite treba na zaver dne: dat si nekde (radeji mimo turisticke trasy, kvuli cene i kvuli kvalite) dobre vinko, protoze Benatsko je kraj mnoha super odrud..:-p samozrejme mistni kuchyne je take skvela, hlavne co se upravy morskych potvurek a ryb tyce, ale to ne kazdy z nas stredoevropanu oceni a navic restaurace v centru jsou predrazene a nabizeji spis takove univerzalni menu, to byste museli spis nekam mimo. tak at se vam vylet vydari!
Odpovedať
Profilova fotka
@ivana29 @reys mi připomněla, čeho se vyvarovat. jakmile bude někde napsané Menu turistico, nebrat a obloukem se vyhnout. ta restaurace/pizzerie může vypadat sebelíp (místně a neturisticky), ale je pravda, že možná tam nic jiného nebude :/ snad mimo centrum, ale kdo ví. jestli budete mít průvodce, tak se zkuste na ty sklárny zeptat, já jsem tam osobně nebyla, jen jsem slyšela od známých známého, že se to tak dělá. jen opět pozor na to, aby to nebylo menu turistico :/ ale v tomto případě se tomu určitě vyhnout nedá, tak nějak s rozumem.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Caaaute baby. Tak o necele 2 tyzdne vyrazame do Benatok, tie co byvate pri Benetkach, tak ake je pocasie?? Lebo teraz ked pozeram na aktualitach pocasie tak skoro stale prsi, len viete ze ci je 100%. :-|
Odpovedať
Ahoj holky, nemáte tip na ubytování v Miláně? :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 1 roku
Ciao jana711 no nie si sama;) :-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
AHoj holky, prý mi tu nejlépe poradíte, co vše je třeba pro svatbu v Itálii. Zatím nemám rozpracované ....prostě mě napadlo udělat to tam při dovolené - budeme v červnu někde dole v Kalábrii. Jen jednoduchá svatba s přáteli....tušíte co všechno musím vyřídit? je to vůbec reálné? Díky moc všem za radu!
Odpovedať
Ahoj holky,dlouho jsem tu nebyla nekolik let :-))) chtela bych se zeptat jestli nektera z vas bydli v okoli Padovy,mam par otazek. Diky Moc a doufam ze se mate vsichni pohodove :-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Profilova fotka
jE TU NEKDO KDO BY MI PORADIL jak naplanovat svatbu v italii na dalku bez agentur? zda se mi to nemozny, vetsina kvetinarstvi apod nema ani webovy stranky
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, tiez som tu nebola pekne dlhy cas...ako sa mate? :-) @lucineni....taliansko je siroky pojem...kde presne planujes svadbu? od severu na juh talianska sa moze vsetko menit ako den a noc, teda servis, sluzby, prostredie atd... na rozne miesta by si musela zatelefonovat (kvetinarstva, restiky atd) a dohodnut sa s nimi...na dialku to nie je lahke, ani co sa tyka istoty, ci niekto nezinkasuje a sluzba ziadna... jedna moja byvala kolegyna organizuje svadby v roznych miestach Toscany (okolie Florencie). pracuje z domu, je holandanka organizuje (hlavne luxusne) svadby pre holandanov, ktori sa tu chcu sobasit... ona je artistka, maluje obrazy, robi kvetovu dekoraciu, pokial viem, jej manzel robi fotografa... ak chces, toto le link s fotkami zo svadieb, co zorganizovala...https://www.google.it/search?q=sonja+de+graaf+matrimonio&biw=1366&bih=643&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=2WXsVOiyMZPWarjJgJAM&ved=0CCkQsAQ alebo na Google: sonja de graaf matrimonio
Odpovedať
1
234
235
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?