Dievčatá - ročník 1989. Ktorá je už vydatá?

Zobraz úvodný príspevok
:-) holky, ktorá je tu už vydatá, alebo zasnúbená? prípadne už má bábo?
Odpovedať
Profilova fotka
nelynka..tak to je ten tvoj svagor teda..nenapada mi ziadne take slovo..jedine kaktus :-D ale to sa nato enhodi.. no kawasaki..ja som nic z toho co som pisala nemyslela zle..chcela som len povedat ze kazdy je iny a kazdy berie vela veci inak..
Odpovedať
Profilova fotka
adi, mne to hovorit nemusis, ale pacil sa mi ten kaktus, presne mi to na neho sedi..neviem preco :-D :-D no je to s nim tazke, s mojom drahym sa nejako moc nebavia, len cez zuby, nikdy vraj nemali dobre vztahy.. jeden cas dokonca spolu ani nehovorili, lebo svagor si myslel ze ma jemu moj mm prebral, co je blbost lebo moj drahy za nic nemoze a svagrovi som nikdy nepatrila, on proste neni moj typ... ale tak nejako sa prestal hnevat a aspon kym som aj medzi nimy tak sa nejako spolu bavia..aspon koli svokrovi to je dobre, lebo vie ze ked bude treba tak svagorvi pomozeme...ked sa bude dat.. no len, zatial mame koli nemu len a len problemi, nic viac..
Odpovedať
zamilovana. ozvi sa , ty by si mala byť podľa všetkého už po svadbe, tak sa príď pochváliť... inak baby :-( ja som mala s tým mojim teraz trojhodinovú debatu, miesto toho aby soms a učila na prijímačky :-( a som dosť nešťastná, bavili sme sa o svadbe a o spoločnom živote atď... :-( viete, to moje "mladé ucho" 19 ročné je fakt ešte akési mladé... vraj ma strašne miluje a vie, že chce byť so mnou, ale až niekedy raz potom možno ... tak viete si to predstaviť... ale čo som asi mala aj iné čakať od 19 ročného chalanka, nie? :-( ale som z toho smutná , mne môj vek nerobí problém, a fakt by som sa už aj rada možno vydala... len ako nakopnúť toho môjho drahého ? :-(
Odpovedať
Profilova fotka
petra, na 19rocneho chlapca nesmies tlacit.. maloktory v tom veku chce svadbu..povecsine chlapi mladsi ako 25 sa malokedy zenia kym nemusia... a ja osobne by som povedala len tolko, ze chlapci trosku pozdejsie dozrievaju ako holky..v tom veku ty mas rozum 23rocnej a on rozum 17rocneho... len cakat nic ine ti neostane ;-)
Odpovedať
no, výborne... a kedy sa ten vekový rozdiel začína tak trocha vyrovnávať ?
Odpovedať
petra89: prijimacky mam 22 juna obidve odbory naraz v jeden den, ale pohodka, dufam ze to zvladnem.... inak si myslim ze rozdiel medzi babou a chalanom sa nikdy nevyrovna... mozno zacne chlap uvazovat vaznejsie,ale az tak po 25 rokov a skor pochybujem, ale aj tak to bude vzdy len chlap co znamena baby... :-) :-) petra89: radsej ho do nicoho nenut, nech to plynie samo to bude najlepsie, sama uvidis, moj nazor.....
Odpovedať
kawasaki: veĎ nechcem ho nútiť, ale po troch rokoch vzťahu by si už mohol byť nejak istejší a vedieť čo od toho čaká :-( ja neviem , on ako keby svadbu bral ako koniec života alebo čo :-( ale veď to má byť začiatok niečo ešte lepšieho :-(
Odpovedať
a ak to nechám plynúť, pri ňom sa nejakej reakcie dočkám tak asi o sto rokov... :-(
Odpovedať
Profilova fotka
peti neboj sa dockáš sa reakcie on sa možno ešte potrebuje vyblázniť a dospieť a manželstvo berie ako niečo zväzujúce, priateľ to bral tak tiež no po istých udalostiach dospel, požiadal ma o ruku a teraz spolu plánujeme svadbu ktorá nakoniec možno bude skorej ako v roku 2011. Peti ono ešte k tomu 19 a 19, ty už si rozumovo na tých 19 ale chlapi dospievajú o dva roky neskôr, čiže on je teraz vo veku 17. Z toho si nič nerob aj uško dospeje a bude z neho veľký chlap, ktorý bude presne vedieť čo od budúcnosti a od vzťahu očakáva. :-) Kawasaki: budem držat palce na príjmačkách neboj, oni sú všetky lahké, len na niektoré odbory sa hlási veľa ľudí čo ist nebude tvoj prípad ;-) No ja som si opäť perfektne zafotila..jediny odreagov popri hľadaní práce. Neviete o niečom kde by dávali dobrú kritiku na fotografie, lebo čo prispievam na vivo.sk tak tam to ide dolu vodou a nikto už nekomentuje :-(
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte peti..neostane ti nic ine len cakat..aj ked tri roky su relativne dlha doba a mohol by to vediet, ale kamoska s pristelom maju 21rokov obaja, su spolu 6rokov a svadbu ani neplanuju.. najprv mat nejake byvanie, trosku posetrit, pracu a potom riesit zivotne skoky.. neboj, on sa za par rockov pozbiera, a ked nie (tak to vyzneje kruto mozno sa do mna zacnete navazat ale je to len zo srandy) tak sa s nim rozid a najdi si starsieho :-D :-D ja som rok a pol chodila s 26rocnym, ja som mala 17 a ked som sa ho opytala na dieta a svadbu myslis co povedal? ze sa citi mlady a ked ostanem tehotna tak pojdem na potrat ale rizika s tym spojene neriesil..to som oslavovala 18-te narodeniny vtedy.. o rok neskorsie som stretla mojho manzela, za ktorym som odisla do Prahy a rok a mesiac na to bola svadba..a nebolo to tak ze tlacit ho do niecoho.. ale videl sam ze mal za sebou skoro 6rocny vztah ktory stroskotal na hlupostiach a on sa povedal ze rok, dva a svadba pokial bude druha strana suhlasit.. a jasne ze som suhlasila :-D :-D :-D :-D kawasaky a na ake skoly sa hlasis? miska s fotenim ti neporadim.. ja som si tiez bola vcera trosku zafoti, ale nechala som doma dobre baterky tak z toho nebolo skoro nic hehe...kamarat nam vybavil listky na Sensation white - najvecsia tanecna show na svete...tak sme sa boli pozriet..no to bolo uuuuzasne nieco :-D :-D
Odpovedať
miskamisko a nelynka: baby dík, ja to vlastne aj sama viem, že veď ešte má len 19 a od chalanov v tomto veku sa nejaké zázraky asi čakať nedajú,ale tak chápete, ja by som už aj chcela a on nie a nie sa uvedomiť ]-( jasné, treba troška aj našetriť niečo a tak, ale z čoho keď on zarába len tým, že občas doučuje a popri jeho škole sa asi najbližšie dva roky diať veľké veci nebudú :-( nelynka: nikto sa navážať nebude, ja sa priznám, tiež ma všeličo napadlo, že so starším by som bola už úplne inde ale no opusti ho, keď ho miluješ :-p miska: po istých udalostiach ten tvoj dospel... no po istých udalostiach som si myslela, že aj ten môj sa voľakam posunie trocha vo vývine... :-p ale tak nestalo sa zatiaľ... uvidíme čo bude... hlavne mi babulky, držte palce :-) zajtra mám prijímačky, aj v utorok, aj vo štvrtok, a aj další pondelok :-( dúfam, že to prežijem...
Odpovedať
Profilova fotka
peti ja viem ze ty nie, ale chodi sem vela bab, co sem sem tam nakuknu a poniektore su take ze proste neustoja ked niekto napise svoj nazor a je trosku viacej ako kritika.. my sme si za ten rok co sme spolu zili kupili auto, nasporili na svadbu, po svadbe pockali kym dostanem zmluvu na neurcito a v decembri sme sa stahovali do svojho - kupili sme domcek.. ale neboli sme odkazany na rodicov, vsetko co mame mame za vlastne sili.. peti vydrz este, kym nema skoncenu skolu aspon on ani to neries, ty tiez chces studovat urcite tak pockaj, on sa pozbiera ale az casom.. a ten cas pride..ja viem ze sa ti cakat nechce, ja som skoro nevydrzala ani toho pol roka co sme boli spolu..prve mesiace som sa smiala ze somnou nevydrzi a potom som mu hucala za svadbu kazdy den.. a odrazu ostal chorý, z jedneho dňa na druhý z toho bola rakovina..prežil operáciu a po operácii jeho otec vyhlasil, ze teraz sa rozhodne ako ho milujem, ci ostanem alebo od neho odidem a budeme zdolavat problemy s tym suvisiace spolu.. no a ked prisli na navstevu a oznamili sme im ze bude za pol roka svadba, myslela som ze svokor skolabuje od radosti :-D :-D :-D :-D a moji rodicia sa spametali a pochopili ze to neni len srada az mesiac pred svadbou :-D :-D :-D :-D ale viacmenej skoro celu svadbu sme si chceli cvakat sami tak nemohli nic, az ked sa slo platit jedlo, pitie, kolace tak oznamili ze to budu platit oni napolovicu..takze sme este aj usetrili a brali to ako svadobny dar od nich.. ;-) neboj nic, ono to pride, ale casom.. a bude drzat palceky zajtra, daj vediet ako si dopadla potom, aky mas z toho pocit a tak ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
nelynka: tak vidím, že ty si si toho prežila dosť - partnerova choroba - to je fakt na psychiku :-( ale hlavne že ste to spolu zvládli... ;-) a hej, chceme doštudovať obaja, ale svadba a manželstvo počas štúdia by mi absolútne nevadilo... lenže ako som zistila, on by najradšej po svadbe hneď zakladal rodinu , preto sa možno do toho tak nehrnie... i keď - pre mňa svadba nerovná sa hneď detí plný dom :-D no hej, zajtra sa ozvem, ale ružovo to nevidím... :-|
Odpovedať
Profilova fotka
peti no bolo to strasne na psychiku, on to niesol vcelku dobre, len ja som z toho bola dost mimo.. odrazu bol v nemocnici, otazne bolo ci sa operacia podari..strasne som sa bala aby sa mi prebral, predsalen nikdy nevies.. sama doma, nebolo mi setko jedno.. a este k tomu to mal na takom mieste ze to trosku posobi aj na buducnost co sa deti tyka.. tak ono pre vela ludi, uz ked svadba ma byt tak uz automaticky aj zalozit si rodinu, ved bez deti mozte byt aj bez svadby, je to taka vecsia volnost by som povedala aj ked u nas sa to nezmenilo.. kde ide jeden ide aj druhy..dost si uzijeme ked sme v praci tu "samotu" a ja som ziarliva a neviem, my sme si tieto veci vyjasnili na zaciatku ked on behal s kamaratmi po nakupoch, samozrejme kamaratova frajerka s nimi a ja som ist doslova nemohla lebo som jej vadila.. tak som povedala dost a stacilo..ides ty, idem ja a je mi jedno co si ona bude hovorit, ked jej vadim nech sedi doma na riti ona.. a to som tam bola par mesiacov, nikoho som nepoznala takze som fakt len doma sedela.. a nastatsie to drahy pochopil a toleroval to.. zase jemu nevadi ked ja si sem tam niekam zajdem ked je on v praci a nevadi to ani mne, lebo ma nemrzi ze musim byt doma sama.. ale co sa tyka akcii kam chodime, predsalen sa pohybujeme viac menej v DJ-skych kruhoch ideme spolu.. a neviem.. zozaciatku som velmi dieta chcela a teraz cim dalej si ciacej uvedomujem ze este ma trosku predsalen cas, ze su este veci ktore chcem zazita s babom by to bolo tazsie.. ako vcerajsia akcia... a hlavne dokoncit domcek, poplatit nejake pozicky aby sme sa mali lahsie..a nieco nasporit ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
nelynka..tak mna nic ine ani nenapadlo.. :-( ..len ten kaktus no..my mame tiez nieco take v rodine taze viem presne co prezivas..len ten dotycny ma iny problem fu no mala si to teda tazke..ale ako sa hovori laska i hory prenasa.. ja som inak tiez tak chcela babejo ze cem cem cem..a teraz si poviem ze jake tazke je nasjt si pracu a sporit..atd.. inak minule som kukala nejaku relaciu ze dieta od 0-18 rokov stoji rodicov v priemere 2 000 000 sk a to je v tom zahrnute len take ze strava,saty,..ziadne take ze mobily,kredity,...proste zaklad pre zivot.. petra89 moj drahy v 20 tvrdil: ja sa nikdy neozenim,nechcem deti a vobec ziadnu rodinu..a teraz uz keby mal babejo tak asi skace az po plafon od stastia.... a drzim palceky zajtra..isto zvladnes.. a inak s tym svojim "uchom" nemysli nato..lebo ked to budes stale riesit ver ze budete mat len napaty vztah..vyckaj par mesiacov a opatrne s tym zacni znova..ale nie okato a nasilnicky..lebo nic nedocielis..a hlavne porozmyslaj aj nad jeho verziou..lebo ja som petovu nechcela zaboha pochopit..a pochopila som to asi pre cca 3 mesiacmi..preco sa nechce zenit do roka ako hovoril pri zasnubeni..atd..a zistila som ze ma pravdu..jednoducho spolu mozme byt a je to volnejsie..a predsa len keby prisli nezhody ktore by som nezvladala jednoducho odidem a nie riesit majetky,rozvod,deti..a navyse ked chceme byt spolu ziaden papier nam netreba..sme zasnubeny a to teraz staci..aspon si uzijem kazdu etapu..
Odpovedať
Profilova fotka
aaadi presne tak to je...tiez som to jednym uchom pocuvala... tak ale vies..predtym som ho chcela silou mocou a keby sa podarilo boli by sme radi..len pomedzi to sa udialo miliony veci, pri ktorych som rada ze dieta este nemame..ale ono pride, nechavame to na nahodu..a ked bude mat prist tak sa ukaze ;-) nieco na tom sobasi je, ze rozvod a tak...majetkove vysporiadania.. ale neviem, pre mna ani manzelstvo nie je nejaky obrovsky zavzok len je to trosku vecsia istota a viem ze si mozem povedat vela nazorov bez toho aby som sa bala otvorit usta aby som ho neurazila, nezbalil sa a neodisiel... a ja so rada, lebo vela veci by nam ako slobodnym nedali, napriklad s hypo by sme mali dost velke problemy.. ale zase je pravda, ze moj uz ma 30ku na krku tak uz sa mu aj patrilo ozenit sa aspon :-D :-D
Odpovedať
Čaute babule :D tak ako? dlho sa žiadna nehlásite :) ja som po prijímačkách... teda, ešte ma čaká psychola na Fif UK v pondelok, ale to už moc neriešim... :-D pevne verím, že na PdF UK odbor liečebná pedagogika ma zoberú...veeeeeľmi by som tam chcela ísť... výsledok sa dozviem v sobotu o týždeň... no a vy ostatné ako? čo skúškové? čo vaše svokry - adrianka, hlavne tá tvoja ? :-D
Odpovedať
ahojte vsetky baby 89 !
Odpovedať
ahij moonyka: ty si tu u nás prvý krát ? :-) tak o sebe niečo troška prezraď :)
Odpovedať
cawte :-) pripajam sa k nely... my sme mali tiez chorobu, len u nas som bola chora ja... tiez z dna na den, ostala som uplne ochrnuta odkazana na nonstop pomoc inych, a trvalo to dost dlho kym som sa pozbierala... vtedy sme boli spolu rok, a bolo to fakt take ze bud sa rozideme, alebo to zvladneme... a to rozhodnutie bolo vlastne na nom, ja som to nemohla z nemocnice nijako ovplyvnit (sms-ky a listy mu napr. za mna pisala mama, ja som jej diktovala, a tiez mi citala listy od neho :-D ) vtedy sme mali 18-19... a poviem ti ze sa vtedy ukazal, nieje samozrejme ze 18 rocny chalan bude sediet pri tvojej posteli, namiesto behania s kamosmi, nosit ta na rukach, tlacit po vonku na voziku... vtedy nam ale nenapadlo take ze svadba, vlastne on vravel ze zenit sa?? tak za 6 rokov najskor, a deti? raz hej, ale kedy... postupne som sa z choroby dostavala (a bol mi asi najvacsou psychickou oporou spolu s rodinou), po mature sme sa ani neviem ako prestahovali... v 21 ma poziadal o ruku, svadba bude pravdepodobne na 6 vyrocie (buduci rok). takze to urcite nevzdavaj, 19 je fakt mlady vek na chlapca... daj mu cas a ked si si ista, ze ta ma rad, ver tomu ze sa skor ci neskor k niecomu dokope ;-) popripade si najprv skuste spolu bavat, zit (to ho mozno posilni pri rozhodovani a ty si budes tak isto istejsia)
Odpovedať
slnieckko: Ďakujem Ti veľmi pekne za milé slová, a držím Ti palce, aby si bola už stále v poriadku... :-)
Odpovedať
baby, haloooooo...nejak to tu zanedbávame... :-(
Odpovedať
Profilova fotka
Peti to vieš veľa vybavovačiek ohľadom cesty do rakúska a popri staraní sa o "rodinu" tiež neostáva veľa ale ja sa skúsim polepšiť. Holky no pochvalte sa ako ste dopadli na prijmackach? ;-)
Odpovedať
čaute baby... tak ja som sa práve dozvedela, že som prijatá na PdF UK odbor liečebná pedagogika :-N veľmi sa teším... kto sa teší so mnou ? :-N :-p x-)
Odpovedať
Profilova fotka
gratulujeeeeem :-) ;-) no parada tak nech sa ti dari aj nadalej
Odpovedať
Miška, aj ty chodíš na PdF UK že? tak to ťa tam možno aj stretnem, nie? inak, Ďakujem :-)
Odpovedať
halooooooooooooooooooo babyyyyyyyyyyyyyyyyyy :-N
Odpovedať
petra, ja mam podobny problem s priatelovou mamou ako ty. ale fakt len podobny. Priatel bude mat uz 28 rokov a jeho mama stale nedokaze pochopit, ze sa donho uz davno nema starat. Poradit samozrejme moze, ved od toho je mama. Ale nadava mu za to, ked u mna prespi, alebo ked sme spolu do nejakej tretej v noci a podobne. A pritom s kamosmi byva vonku tiez do rana a to je v pohode. Chapem, ze su silno krestansky zalozeni, ale on ma predsa vlastny rozum a mal by vediet co moze a co nie. Ved je to na jeho vlastnom svedomi. S jeho mamou sa nestretavam, este sa oficialne nepozname, hoci s nim chodim uz vyse roka. Len z jeho rozpravania viem, na com zhruba som, ze ma zrejme nema prave v laske a pritom ma vobec nepozna. Asi kvoli tomu, ze nechodim kazdu nedelu do kostola, ale o tom ona nemoze nic nediet. Ved nikde nie je napisane, ze musim chodit prave do nasho v dedine. Ale to je ina tema. Skratka si nevie uvedomit, ze on je uz samostatna jednotka, dospely clovek so svojim vlastnym zivotom, aj napriek tomu, ze este byva u rodicov. Velakrat sa s nou kvoli mne pohadal, co ma strasne mrzi. Nechcem ho nutit do toho, aby ma s rodicmi zoznamil, ked bude chciet, nech povie, budem rada. Aspon dufam :) . Myslim, ze ked ma ona lepsie spozna, tak bude vediet, ze nie som pre jej syna tou najhorsou volbou. Myslim, ze som dobry clovek a boli ma, ked mi niekto krivdy a vobec ma nepozna. No ale to s tym spavanim. Uz velakrat sme spolu boli na dovolenke alebo chate a spavali sme spolu a myslim, ze prti tomu nemala nic , pretoze on aj predtym chodieval na chaty s kamosmi a tak, ale keby mal u nas prespat jednu noc, tak z toho maju tichu domacnot. Nechapem to. :(
Odpovedať
Profilova fotka
Peti: tak ano chodila som na UK no kedze ma skola a studium nenaplnanli a viac ma to deptalo ako tesilo tak som s tym sekla a od septembra by som chcela nastupit do prace, ak si nieco najdem Baby moje ja sa vam musim postazovat, pred 3rokmi som mala obojstrany zapal ladvin, lebo som na babkinom pohrebe bola dlho v zime. A teraz som v pondelok zmokla a opat lezim v posteli s prisernou bolestou ladvin a teplotami 40.... je to take priserne :-(
Odpovedať
miskamisko: prečo ťa to nenapĺňalo? to je až taká zlá tá PdF UK? :-(
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?