Hypermobilita. Máte skúsenosť?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Máte niekto skúsenosti s dg."hypermobilita"? stručne: je to stav, keď sú väzy a kĺby extrémne uvoľnené, a teda náchylné na zablokovanie. Kĺb alebo stavec sa môže presunúť zo svojej pôvodnej polohy do inej, kde nie je schopný vykonávať svoju funkciu, a preto hrozí poranenie! Hypermobilita = väčšia voľnost kĺbov a znížená odolnosť väzov...poznávací znak je napr. ohnutie palca k zápästiu alebo v predklone položenie dlaní resp. až lakťov na zem... ...JA teda podľa lekárky som "hypermobil" a odporúča mi nájsť si nejaké cvičenia, ale zatiaľ som nezohnala :-|
Odpovedať
1
2
ináč malý sa tiež dokáže dotknúť palcom chrbta ruky
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Ahojte baby, som rada že som vás našla. Pred týždnom som bola u lekára reumatologa a ten mi povedal teda pre mna novinku. Že som hypermobilná. Vôbec som netušila čo to znamená. Pretože ja sa liečim na tieto moje problémy už skoro 5 rokov. Lekár mi hneď zmeral aj denzitu kostí a zislit, že mám zníženú hustotu kostí vzhľadom k mojmu veku /mám 30 rokov/ až na uroveň osteopenie. Takže ďalšia nová diagnoza. Ale aspoň už viem v čom spočívajú moje bolesti. Predpísal mi "Caltrate" , vigantol ,ale tých vitamímov som sa už naužívala dosť. Neverím že mi pomôžu, Ale čo iné mi ostáva. Nechce sa mi s tým zmieriť. Ja mám totiž skoro stále zabolokovaná krčnú chrbticu, stačí keď ma trošku ofúkne a je to. O bolesti kolien ani nehovorím. Ja som cvičievala na stepery, ale musela som pre bolesť prestať. Takže neviem či v tom cvičení môžem pokračovať, alebo mám tento druh cvičenia vynechať. To som sa lekára zabudla spýtať. A neviete mi poradiť daaké vhodné cvičenia? Ozaj mne tiež doktor povedal, že to je dedičná zaležitosť.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Tak ahojte, je dobre že som našla toto fórum pretože aj ja som hypermobilička, i napriek tomu že mám len 15 rokov, asu pred mesiacom my lekárka diagnostikovala Hypermobilitu, aj ja som spočiatku nevedela o čo ide, len som vedela že som veľmi ohybná, podľa jej slov ohybnejšia ako moji rovesníci.Už dlhšiu dobu ma strašne boleli nohy, kolena krčná chrbtica a všetko,teraz ledva vydržím stáť hodinu na nohách už si musím sadnuť, na kolenách s mi rbia modriny aj jkeď neviem z čoho, v prstoch nemám žiaden cit. Doteraz som bola silná behala, a mala silu ae teraz už pomaly iba sedím, je to dosť ťažká zmena v živote. Možete mi odporučiť dáke cviky, viem že sa toho už nezbavim ae potrebujem si spevniť to svalstvo. ďakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
ahojte vcera mi zistili ze som hypermobilna ani neviem presne coto je a coma caka a chcela bysom vas poprosit kebymo niekto zvas podrobne visvetlil .... dakujen :-) :-)
Odpovedať
ja som tieš hipermobilna ale všetky rehabilitacie čo my dali my len uškodili a hlavne cvičenie ktore my malo najviac pomoct my najviac uškodilo už neviem ako dalej mam hrozne bolesti a nechcem stale jest lieky neviete mi poradit ako dalej mali ste pri cvičeni tieš bolesti alebo som vynimka?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Ahojte, tak pridávam sa aj ja k Vám, dokt. mi to potvrdila asi tak v lete a to pri tom, že som tam chodila v kuse vyklbeným palcom a šlachami, tiež sa viem ohnúť až dlanami na zem - odjakživa, či som mala 15 alebo 28 :-) , a ako tak rozmýšlam, tak mám problém len s pravou stranou tela, ruka pravá strana, stavce, väčšinou mi vystrelujú do pravej strany, klb nohy ma bolí na pravej strane, niekedy sa ani pohnúť nemôžem, mudr. sa ma pýtala, že či mi sánka nevyskakuje, našťastie nie, iba raz sa mi to stalo ;-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Ahojte hypermobilky :-) Tak oddnes k vám patrím aj ja... Tiež som sa najprv potešila, aká som ohybná, ale keď mi doktorka vzápätí povedala, že ma bude "sekať" v krížoch do konca života, tak mi nebolo všetko jedno :-( ...Tiež ešte nie som s tým nejak vyrovnaná, ale nezmení sa to, takže si budem musieť zvyknúť :-| . Tiež som odmalička sedávala s nohami vykrútenými dozadu, dokážem si tak aj ľahnúť a dnes po čítaní príspevkov tu, som zistila, že aj palce ohnem až na predlaktie...Cvičievala som PILATES :-D jeden čas a môžem povedať, že vtedy mi nič nebolo a dokonca je to cvičenie, ktoré napomáha aj správnemu držaniu tela (kvôli chrbtici a krížom). Tiež nie som moc na lieky, takže teraz predpísaný mydokalm neužívam, ale proti bolesti mám Coxtral, lebo Ibuprofen mi nezabral. TAK NÁM DRŽÍM VŠETKÝM PALCE... ;-) ;-) ;-)
Odpovedať
ahojte, mozete mi niekto napisat ako vam diagnostikovali hypermobilitu? uz viaceri ludia (ci uz na cviceni alebo plavani) vyslovili podozrenie na hypermobilitu pri dcere (momentalne ma tri roky), ma ze vraj idealny vek na diagnostiku len neviem na co ju prichystat, bola by som rada keby sme vedeli na com sme, popripade ak mate kontakt na nejake lekara v BA, dakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
@peha ahojcek,az teraz v 55ke som sa dozvedela omojej hypermobilite.Ked som si dala spatne vsetko dohromady doslo mi,preco sa mi xkrat vyhadzovali clenky,clanky prstov,atd...vela raz som sa na tieto nasledky liecila a ziaden doktor mi o tomto nepovedal.Stale aktivne sportujem,posilujem,beham,robim pilares,aeribick,jogu a cudujem sa preco ma vsetko potom tak boli,pukaju mi kolena a picha ma v nich.Nechcem sa toho vsetkeho vzdat co by si mi mohla prosim ta z tvojej skusenosti poraditr?A mohla by si mi poslat nejake cviky emailom>?Zatial dik
Odpovedať
@peha ahojcek,az teraz v 55ke som sa dozvedela omojej hypermobilite.Ked som si dala spatne vsetko dohromady doslo mi,preco sa mi xkrat vyhadzovali clenky,clanky prstov,atd...vela raz som sa na tieto nasledky liecila a ziaden doktor mi o tomto nepovedal.Stale aktivne sportujem,posilujem,beham,robim pilares,aeribick,jogu a cudujem sa preco ma vsetko potom tak boli,pukaju mi kolena a picha ma v nich.Nechcem sa toho vsetkeho vzdat co by si mi mohla prosim ta z tvojej skusenosti poraditr?A mohla by si mi poslat nejake cviky emailom>?Zatial dik Flora @peha
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Zdraviiiim vás...od včera mam aj ja tuto diagnozu..nejak som to ešte nestravila,vela o tom neviem...a v podstate ani nemam nejake vačsie problemy...akurát nesmiem spať na bruchu lebo sa zobudim na to, že som ochrnuta a trva mi hodnu chvílu pri obrovskej bolesti otočiť sa...mam ale dar spanku, takže okamžite spim dalej a este aj sen mi pokračuje....rano vstavam ako rybička, niekedy mam pocitm že sa mi to len snívalo:-)..Moj problem je kdesy v prasvom boku..mam pracu pri ktorej vela beham..a niekedy mi to vyvola taky zachvat bolesti v pravom boku..žlčnik, pečen, slepak vylučili, zostal brušny sval a to prave kvôli hypermobilite..
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Profilova fotka
@peha aj mne prosím pošleš tie cviky? lenuska0610@gmail.com
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 4 rokoch
Profilova fotka
@ruzzi ahoj. Mozem sa opytat, ako ti to ide s tou hypermobilitou? Ci ti pomahaju tie cvicenia a ake? Tiez ju podla doktorov mam, no doteraz ju vobec neriesia. Davaju mi lieky a tak...uz 3 krat som ostala zablokovana a nic neriesia bolesti mavam strasne. Ake cvicenua sa ti osvedcili? Dakujem
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?