Pes a svadba - kam s ním?

Profilova fotka
Ahojte. Plánujeme šteniatko na zimu a začiatkom budúceho leta svadbu. Otázka pre tie ktoré to mali podobne alebo rovnako - kam so psikom počas svadby? Vydržal Vám sám doma tú noc? Rodina a blízky budú s nami na svadbe, teda nevieme ako to riešiť. 🙂 Či mu kúpiť mašličku a pribaliť k hosťom? 😊 😁 Budem rada za všetky rady 🙂🙂
Odpovedať
@mrs_foxxy nenájde sa niekto, kto nejde na svadbu a mohol by ho postrážiť? Susedia napríklad 🙂 alebo existujú psie hotely, no asi len vo väčších mestách. Prípadne existuje tabletka alebo niečo také, čo psíka uspí. Známej to poradil veterinár, nech dáva psovi počas búrky, lebo sa veľmi bojí. Akurát že neviem, ako dlho po tom spí 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@mrs_foxxy ahoj, nase civavky si berie mamkina kolegyna, ktora je tiez psickarka. Zvladli by to sice aj same ale problem je ze ostavame po svadbe vsetci aj spat na hoteli a to by im uz bolo dlho. Zavisi aky stary je psik, ak by bol starsi tak vydrzi do rana aj sam ale steniatko asi velmi nie.. Takze idealne je asi porozmyslat nad niekym kto ma vztah k psikom a na ten jeden den vas od neho odbremenil uz od rana. Ale urcite by som steniatku nedavala ziadne tabletky na spanie a nenechavala ho same.. A ani by som ho nebrala na svadbu kedze steniatku sa treba venovat a asi by ste mali po zabave.
Odpovedať
Profilova fotka
@mrs_foxxy My máme dosť poslušného a kludného psa, 3 roky bude mať, všade chodí s nami, aj na dovolenky, aj cez víkend keď niekam ideme, doma prespí cely deň, ale zásadne ju nikdy nenechávame v noci doma samú a určite by som jej nikdy nedala tabletky na spanie, keď nie sme doma. Podľa mňa to môže byť nebezpečné, ak nie je pod dohľadom. Na obrade bude s nami, keďže obrad máme vonku a bude nám niesť prstienky a potom po obrade si ju kamoška (ktorá na hostinu nejde) zoberie k sebe domov. Takže určite by som nenechávala šteniatko samé doma ani nebrala na hostinu, keďže veľa ľudí a hlasná hudba, to nie je nič pre psa. Môj snúbenec síce chcel mať psa s nami, ale proti tomu som rázne zakročila, že to určite nie je nič, čo by sa tomu psovi páčilo... Odporúčam nájsť teda niekoho, kto na hostinu pozvaný nie je (kamoška, kolegyňa, suseda...) alebo potom ako píše @bazza - do psieho hotela. Kamoška tam dávala psov vždy ked išla na dovolenku, aj na týždeň a bola spokojná.
Odpovedať
My sme našu nechali doma. Tesne pred odchodom sme ju vyvenčili na záhrade. Nechali sme jej voľný prístup do kúpeľne keby niečo. Našťastie nehoda sa nestala a pekne vydržala.
Odpovedať
Profilova fotka
My našu zveríme do dobrých psíčkarských rúk 😊 samu ju tak dlho nenecháme doma, ona potrebuje mať spoločnosť. Ak aj nemáte v blízkosti psí hotel, sú na fb rôzne skupiny alebo aj webové stránky , kde nájdete ľudí, ktorí sa radi postarajú o Vášho psíka 😊
Odpovedať
Profilova fotka
Ďakujem za rady dievčatá 🙂 Nakoniec počkáme s kúpou šteniatka, keďže popri svadbe budem mať aj sťahovanie, tak aby to nebolo moc stresové preňho. 😊 Samozrejme tabletky na uspatie by som určite neriešila, keď tak určite hotel alebo známych psickarov 😊
Odpovedať
Profilova fotka
@mrs_foxxy šteniatka sa inak zväčša lepšie kupujú na leto, respektíve tie z letného vrhu, tak si ho môžete dať po svadbe ako svadobný dar 🙂 😄 Prajem veľa šťastia pri výbere a veľa radosti!
Odpovedať
Ťažko povedať, či bude už zvyknutý byť doma sám. No ako nič nepokazíš tým, ak ho nejakým priateľom alebo známym čo nepôjdu na svadbu nepribalíš. V najhoršom prípade existujú aj psie hotely
Odpovedať
Profilova fotka
a o ake plemeno mate zaujem, asi som to nejak prehliadla. ale tak myslim si, ze sa isto niekto najde, kto bude ochotny vam ho na jeden den proste postrazit
Odpovedať
najlepsie aj pre samotneho psika bude, ak ho das niekomu postrazit, na svadbe to by bol pre neho podla mna velky stres a taki isto aj ten co by ho tam strazil, by s nim mal len starosti
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?