Ročník 1988 ;-)

Zobraz úvodný príspevok
Pridá sa ešte niekto do pokecu? :-)
Odpovedať
ja som si nechala detskú lekárku. povedala kým nedovŕšim 26 rokov môžem chodiť k nej.
Odpovedať
Tak to se máš, ale ty chodíš na vysokou ne? To já právě ne a skrz to se musím přehlásit, kdybych nastoupila do práce. Dneska jsem poslala životopis ještě do jedné firmy, taky pozice mzdová účetní...pokud by to vyšlo, měla bych opravdu radost.
Odpovedať
áno ja som na vysokej. akú školu si skončila?
Odpovedať
Obchodní akademii v Brně, se zaměřením na zahraniční obchod
Odpovedať
tak potom ty si mala podobné predmety ako ja teraz na výške. :-)
Odpovedať
Asi jo :-), co ted studujes? A jakou mas stredni? Ani nevis, jak jsu rada, ze uz se nemusim ucit!
Odpovedať
ja som na ekonomickej univerzite, odbor podnikanie v obchode a cestovnom ruchu. strednú mám odevnú.
Odpovedať
Profilova fotka
Dominika dala fotky! Dominka, este aspon dve! :-D aky to bol pocit, vidiet ho tak "nazivo" ? Aj Verner bol s tebou? ozaj, a maly bude Verner teda? petunka, zavidim, ze uz nemusis chodit do skoly.... ja este tri roky, ale pripada mi to ako vecnost :-p
Odpovedať
jéééj to sú krásne zábery!!! :-) :-) :-) neviem ako vy, ale mne sa nechce robiť. :-N ale peniaze by bolo treba.
Odpovedať
Profilova fotka
a co sa ti nechce robit, Eri? Lebo dnes sa ani mne nechce, je to vo vzduchu :-D a nie je u vas lepsie pockat s brigadou na skolsky rok? mozno sa najde nieco.... ja az od septembra hladam, skor nie, neviem rozvrh, tak ma aj tak nikde nezoberu. a aj som rozmyslala, ze nepojdem do roboty, ze radsej do jazykovky, ale tie peniaze by nam chybali na byvanie a ten rok praxe asi tiez.... ale idem si poziadat o socialne stipendium aspon, tak snad odtial nejakych par korun bude...
Odpovedať
Profilova fotka
Domi, jak jsem se dívala na fotky, co jsi přidala na koníka, až mi vhrkly slzy do očí. Je neuvěřitelné, že jedna z nás bude mít takový zázrak! Já se tak těším na Vánoce, až se Ti synáček narodí!!! :-N Jméno mě taky zajímá. Bude po tatínkovi?
Odpovedať
Ahojte, pokúsim sa to ešte nejako odfotiť a dať foto. A včera sme kúpili len tak náhodne perinku, aj tu hodim na konika. A meno bude na 99% Verner, pretože už teraz ho tak všetci volajú :-) doktor bol super, taky srandista, boli sme tam hodinu a ani neviem ako to ubehlo.
Odpovedať
Článok sa načítava...
ahojte, Bea ja som to myslela všeobecne. ja radšej zarezávam v škole ako by som mala niečo robiť. :-N ja si neviem predstaviť, že raz budem 8h alebo aj viac zarezávať v robote za mizerný plat. doma budem rada, že žijem a nič sa mo nebude chcieť. s manželom sa stretneme akurát v posteli. vieš ako to myslím. Domi určite odfoť všetko čo pokúpite. som veľmi zvedavá. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Dominika, fotky su fakt super... a vlastne aj to, ze uz mu hovorite Verner;-) je to zlate. Eri, ja som v praci celkom spokojna, teda popri skole, aspon vsetko tak rychlo utecie, mam zaplnene dni a k tomu aj zarabam. verim tomu, ze snad raz budem aj normalne zarabat, teda ze budem mat aspon na hypo a nejake tie potraviny :-p ale nehovorim, ze keby Tomas zarabal tolko, ze by nam stacila materska, ze si fakt nespravime 3 deti hned po sebe a ja budem mat 9 rokov dovolenku :-D :-D teda pre mna by bola.... juuuj, to by som nebola proti :-D a to som si kedysi davno myslela, ze by som mohla byt karieristka :-D hlupucka :-D
Odpovedať
ja nechcem byť kariaristka, ale nechcem ani prácu ktorá by ma ničila a musela by som v nej tvrdnúť 8 a viac hodín každý deň. asi chcem veľa. vravím si, že keď budem mať vodíčák a aspoň Bc. keď už nie Ing. tak dostanem lepšiu prácu. ináč pozerali ste včera správy na markíze? dávali tam porovnanie platov. najviac zarábajú manažéry a programátory. potom sú to remeselníci ako murári, maliari a podobne. jednoducho stavbári. a ja keby som si ponechala iba strednú tak ako krajčírka zarobím max tak 11tisíc.
Odpovedať
Profilova fotka
No je to tak, vsetko zavisi od kraja, miesta, pracovnej doby... v BA najdes pracu kde budes zarabat dajme tomu 800 000 rocne, ale budes v praci 10 hodin denne, soboty, nadcasy, a ked ta sef posle na sluzobku na pol roka na Cyprus, tak nemozes odmietnut... inak mas vypoved. a hlavne vsade chcu jazyky, anglictina dnes nie je vyhoda, ale podmienka... ja sa zmierujem s tym, ze tolko zarabat nebudeme, skratka nie sme ochotni ani jeden byt v praci viac ako s rodinou, pripadne neist na MD a podobne... takze nam staci na hypo, ucty, potraviny a nieco malo odlozit :-p aj tak to zrejme nebude moct byt malo v dnesnej dobe.... a neviem, pracu hladat podla toho, ci ta bavi, musi byt dnes stastie. ja som zvladla brigadovat 14 mesiacov, nebavilo ma to, liezlo mi to na nervy. ale vravim si, je to prax, dobra vyplata, prezijem to. a prezila som :-D takze, da sa to, a kazdy raz co to takto vydrzime rok niekde, sa dostaneme niekde vyssie :-D
Odpovedať
ani nevieš ako veľmi niekedy ľutujem, že nebývame v blave. tam by som si určite našla aj robotu popri škole. mám kamošku ktorá chodila tiež na OF len iný odbor ako ja. chodila síce externe, ale popritom robila asistentku v advokátskej kancelárii. vydržala to tam tri roky. našla si tam nového frajera a teraz robí asistentku v podniku čo stavie tie úžasné luxusné vili v dúbravke a podobne. sedí si v kancli v starom meste a má možnosť aj postúpiť na vyšší post. a popritom si dorába Ing. tomu sa vraví sakra šťastie. ja viem. nemám sa na čo sťažovať. dostala som sa na školu kam som chcela. mám skvelého manžela, nehladujem, váľam si šunky. ale aj tak po roku sa mi to zunovalo. :-|
Odpovedať
eri a to ešte nebývaš vo Vrábloch :-) tu by si nezohnala vôbec nič, jedine za pásom stať za min.mzdu. O brigáde na privyrobenie nemôže byť ani reč...to nie je ako vo väčších mestách, že študenti si majú možnosť nájsť prácu...keby chce niekto kto študuje pracovať, tak mu nezostáva nič iné len chodiť do NR, porípade Levíc, ZM. Teda až na výnimky, keď máš niekoho, kto ti to vybaví. Išla som odfotiť tú perinku a vybil sa mi foťak 8-( , tak bude neskôr. Ja som chcela ísť ešte pracovať, aj ked by to bolo len na pár mesiacov, teda lepšie povedané ísť si niekam privyrobiť, do TPP by ma ako tehotnú už nikto nezobral, ale nič som nenašla. Chvalabohu, že nie sme na to odkázaní. Teraz som ešte evidovaná posledný mesiac ako študent a od septembra budem zamestnaná ako účtovníčka u manžela. Kedže štat neplati študentom do socialnej poistovne, len do zdravotnej, tak nebudem mat nárok na materský prispevok, ale rovno pôjdem na rodičovský, tak môžem byť zamestnaná stále, zakedy dieťa nepôjde do škôlky. V septembri mi začína 2.kurz, bude trvať 6týždnov, tak sa teším, že sa aspon nudiť nebudem. A potom, ak bude všetko ok si chcem pribrať ešte 1-2firmy na účtovníctvo.
Odpovedať
Profilova fotka
ahoja, jestli neva tak jsem ročník 1987 :-(
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte je tu niektooo???
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj dominika.r. , jasne, ze neva, ale je tu aj tema 87 .... napr ja pisem do obidvoch;-)
Odpovedať
ahojte baby, som späť. už mám za sebou kurz prvej pomoci. bola to týmová spolupráca. aj nám nadiktovali otázky s odpoveďami a povedali zoberte si zošit so sebou keď pôjdete písať test. :-D takže som dostala papier o ukončení kurzu ktorý ma stál 650sk. :-p Domi ty to máš teda skvele vymyslené. ;-) dominika.r. vitaj medzi nami, ako písala Bea máme aj tému 1987, ale aj ja píšem do oboch aj keď som 88-čka. :-)
Odpovedať
Kde jste holky? :-) Četli jste si tu diskuzi Úmrtie partnera/snúbenca/manžela :o(... ??? To je fakt moc jako. Ze zacatku jsem tomu verila, i pres nejaky detaily, ktery mi vubec nesedely.
Odpovedať
Profilova fotka
ja neviem, podla mna to nie je zle, ked niekto obcas take nieco napise....clovek si aspon uvedomi, co ma, viac si to moze vazit. tej kocke sa to vrati, to je jedno, jej vec, ale ide o nas, co si z toho vezmeme my. inak som dnes bola na svadbe a bolo to take zvlastne, neosobne, smutne, ktovieako sa mi to nepacilo teda....
Odpovedať
ahojky, aj ja som "88 :-) charlize preco to bolo neosobne, smutne na tej svadbe? =-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj bambulka, neviem, mali to na urade, takom malickom, isli tam ako na beziacom pase, kazdu pol hodinu obrad, sala nebola vyzdobena, mali smutnu hudbu - Ave Maria, Nesundorma, ani zenich, ani nevesta sa neusmievali, pusu su dali len taku aby bolo, obrucky si vymenili bez usmevu a ani neplakali, ani sa nesmiali, nic... a ten uradnik bol neosobny, mal blby prihovor.... nepacilo sa mi to :-( ja si teda svadbu predstavujem ako oslavu, radost a stastie, lasku, tie pohlady do oci, to uprimne ano...... a ne ze matrikarka bude suchym hlasom hovorit vstante, posadte sa, vstante, posadte sa, ja neviem, nebolo to ono....
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojky děvčata :-) Vítám nově příchozí ;-) Jak jste mluvily o tom shánění práce pro studenty, myslely jste i brigády? Já třeba prací rozumím činnost, při které získávám zkušenosti v daném oboru, který studuju. Brigáda je pro mě "pouze" finanční přilepšení. Už na střední jsem měla hodně spolužáků, kteří měli stálou brigádu. Na střední byl luxus si něco přivydělat. Sestřenka přítele si teď při výšce přivydělává jako servírka. Baví jí to. Studuje sociálně-zdravotní fakultu. Já se teď rozhoduju mezi dvěma školami, kam od září nastoupím. Na jedné mi nabídnou pracovní smlouvu, ale budu učit keyboard, což není moje parketa. Na druhé mi nabízejí pouze dohodu o pracovní činnosti (v tom lepším případě), nebo dohodu o provedení práce, budu- li mít méně jak 11,5 hodin týdně, a výuku klavíru. Tak, a teď babo raď. Kamarádka mi říkala, ať beru pracovní smlouvu a rok to s keyboardem vydržím. Po roce mi už dají nějaké klavíry. Mám čas do pondělka, pak už se musím rozhodnout :-(
Odpovedať
:-| hmm, nechcela by som ...., mozno to bola len svadba z donutenie, kto vie...alebo sa rodiny nepohodli :-.
Odpovedať
Profilova fotka
Beo, bylas i na hostině, nebo jen na obřadě? Zní to, jako by se brali jen proto, že na sebe zbyli =-) Petunko, tu tému jsem četla. Taky tam mám dva příspěvky. Jeden utěšující jako reakci na tragédii, kterou zakladatelka popisovala, druhý už po prozření. Jak už psala Bea, určo si hodně lidí díky této témě uvědomilo, co mají a mohou ztratit. Já se ale obávám, že tohle cílem zakladatelky nebylo a o takovýhle věcech by se žertovat rozhodně nemělo.
Odpovedať
elis_two úplne súhlasím
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?