Vysadenie antikoncepcie. Čo to so mnou urobí?

18. jan 201724860
  • @maruska116  ahojcek, mozem sa spytat, myslis ze je dobre vysadit tabletky tyzden pred svadbou? akurat mi tak vychadza balenie a povedali sme si ze po svadbe ideme na to, len teda neviem ci si nejak neuskodim 🙂 dakujem za radu...

  • @juanna  tak urcite sa ti moze stat, ze dostanes ms na svadbu, lebo vacsinou do tyzdna od dobratia poslednej tabletky by mala prist. alebo aj to co mne, ze vobec nedostanes a budes musiet ist na vyvolavacku..

  • @katey  no ten tyzden tam uz mam zakomponovany, len teda ze namiesto prvych tabletiek, by som isla bez nich... som si to tak vyratala, ze 30 bude uz po kramoch a 4 je svadba a ja dumam, ci mam zacat balenie toho 30 🙂 alebo tomu necham volny priebeh...

  • Sponzor fóra
  • @juanna  jaj, tak to si myslim, ze by si mala byt v pohode 🙂

  • @juanna  ahojky, klidně vysaď 🙂 změny vyvolané vysazením antikoncepcí přijdou kdyžtak až později 🙂

  • dievčata pomožete mi?? visadila som tabletky a bojim sa že som tehotna lebo mi to meška 4 dni 😢

  • no tak mne to mešká asi 11 dní, ale tehotná určite nie som. to, že ti mešká, možu byť ešte dozvuky z antikoncepcie - keď ti nepríde vôbec, tak choď ku gynekológovi na vyvolávačku. a test si si spravila? inak ja som vysadila minulý mesiac - pleť mám o dosť mastnejšiu a aj vlasy.

  • @terezkaaaaaaaaaaaaa  @norah23  Súhlasím...ja som vysadila ešte vo februári po 5,5 roku a moje telo sa z toho stále spamätáva...pleť 100krát horšia ako bola s tabletkami, bolesti jak šlak, meškanie aspoň 4 dni normálne 😠 😠 ale konečne sa cítim lepšie, niesom nafúknutá jak balón a hlavne konečne som začala chudnúť...od februára takmer 9kg...čo sa mi s tabletkami vôbec nedarilo....

  • @terezkaaaaaaaaaaaaa  a ved tes sa terezka!!!.ň

  • Holky, ta pleť a vlasy se vám zhoršili hned po vysazení? Chtěla jsem HA přestat brát už před třemi měsíci, ale po přečtení této diskuze jsem si řekla, že to nechám až po svatbě (hlavně kvůli té pleti a vlasům, protože už teď to není žádná sláva). Teď řeším, jestli ji už přestat brát nebo raději koupit ještě jedno balení. Svatbu bych měla týden po vysazení. To tělo ještě nestačí zareagovat,ne?

  • @zuz4a  No mne osobne sa to začalo horšiť až tak po 4 mesiacoch od vysadenia....myslím, že až vtedy môjmu telu došlo že už nepchám do seba ten bordel 😞 a začalo sa čistiť postupne....zo začiatku som bola strašne zúfalá pri pohlade do zrkadla som sa rozplakala takmer vždy, ale dobrá kozmetika a pravidelná starostlivosť všetko spravili....ja mám napríklad sestru kozmetičku a ona mi tiež vravela že to z toho lebo ja som sa celá vyhádzala na lícnych kostiach a brade.....
    ale vysadenie vôbec nelutujem cítim sa sto krát lepšie, aj ked som chodila pravidele na prehliadky a testy som mala vždy ok, ale teraz je to oveľa lepšie...držím palce a myslím že týžden pred svadbou už naozaj nič nepokazíš🙂

  • baby ahojte ja tiež plánujem úplne vyhodiť hormonálnu antikoncepciu, ale otehotnieť nemám v pláne už vôbec, akú antikoncepciu používate vy a ste s nou spokojné? ja sa zavedenia dany aj bojím, lebo mám časté zápaly

  • Ahojte. Ja som vysadila HA pred dvoma mesiacmi a plet sa zhorsila brutalne.....zacalo akne a to mam aj na chrbte.....mam z toho riadne nervy......pokusame sa o babatko tak dufam ze ak sa nam zadari akne zmyzne a ja neskoncim z toho na praskoch 😉

  • @acerka11  Ahoj zkus zajít ke kožní doktorce.....mě se taky po vysazení za nějakou dobu brutálně zhoršila pleť moje kosmetička mi poradila, že ať si zajdu na kožní, že to je evidentně hormonální...Doktorka mi dala nějaké 2 mastičky, které pomohli a během týdne jsem měla krásnou pleť...Pak jsme otěhotněli a to jsem si říkala co mi to udělá s pletí a víceméně je to normálka...Sice se sem tam něco objeví ale to jsem měla i při HA....asi se tělo vybouřilo a teď mě nepotřebuje už trápit 😉 (musím zaklopat)

  • @raduli13  ďakujem pekne za radu....asi to tak urobim a zajdem ku kožnej doktorke nech mi nieco nasadi......to akne mi je dost neprijemne a obzvlast teraz ked je leto....jednak to zle vyzera a aj boli...... 😐

  • Sponzor fóra
  • @acerka11  Nemáš zač....tak pokud je i bolestivé, tak to je opravdu už na doktorku, taky jsem měla skoro až boláky na krku apod. Hodně štěstí a ať se brzo svého trápení zbavíš....

  • Ahojky holky.. tak jak to u Vás vypadá po vysazení..? u mě už se to konečně pomalu ustaluje.. pleť se mi teda zhoršila, ale bojuju s tím 🙂 jinak se celkově, ale cítím mnohem líp.. jsem šťastnější, přijde mi, že mám větší radost ze života a i sex je lepší.. no už to nikdy brát nebudu..🙂

  • Ja som vysadila po 9 rokoch pred 3 mesiacmi a od vtedy chodím k ženskej ako na klavír, mešká mi to každý mesiac, tento rekordne, už 26 dní 😃 zistila, že mi chýbajú nejaké hormóny, tak nasadila liečbu a ešte sa tlačím kadejakými vitamínmi. A o kadejakých výtokoch a pachoch sa mi ani nechce písať 😞

  • @ivka_ivka  Zkus bylinkový připravek Gynex. Radila jsem ho na předešlé stránce holkám a pomohl jim. 🙂

  • @radkaja  dakujem 🙂

  • Také přidám svoji zkušenost s vysazením HA - je mi 32 a antikoncepci jsem vysadila na konci července 2012 po 13 letech užívání (novynette). Hned jak jsem prášky vysadila, tak jsem začala preventivně užívat Gynex plus tinktury v rámci gemmoterapie, se kterou mám výborné zkušenosti ( kapky na srovnání cyklu a podporu plodnosti, které mi doporučila pí. Podhorná)....a všechno bylo bez problémů a před třemi dny jsem měla pozitivní těhotenský test 🙂, čili se zadařilo v druhém cyklu po vysazení.

  • Jinak jsem chtěla ještě doplnit, že první cyklus po vysazení jsem měla 31 dní, přičemž jsem v prvním i v druhém cyklu po vysazení HA bez problémů poznala ovulaci a díky tomu jsem i rychleji otěhotněla... Věřím, že přírodní prostředky, které jsem užívala, na tom mají velký podíl..už poněkolikáté se mi osvědčily

  • Já jsem vysadila antikonecepci po několika letech, První menstruace byla v pohodě, ale u druhé a teď i u třetí od vysazení mám pocit, že asi vykrvácím. Takhle šíleně moc jsem to nikdy neměla. Přitom první den, dva to mám trochu a pak se to neuvěřitelně rozjede. Nevím, co s tím... 😞 Zažila to některá z vás?

  • Jitkakor - gratuluji!
    Ja mam vysazeno mesic a prave dnes cekam a cekam a nic neprichazi, ale jsem v klidu, muze to byt zpozdene tak jako tak 🙂 Hned po vysazeni jsem zhubla 2 kila, jak jsem byla zavodnena, a nyni se chci radne detoxikovat, mimi chceme pocit po svatbe, tak je na detox uz pravy cas 🙂

  • Já jsem si včera vzala poslední prášek, tak jsem zvědavá, co to se mnou udělá... Dnes jsem začala užívat jód kvůli štítné žláze a chystám se ke gynekologovi pro recept na kyselinu listovou.

  • Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.

  • ja som antikoncepciu vysadila pred tromi mesiacmi po 5 rokoch, prvé dve menštruácie mi prišli ako hodinky (ako keby som ju stále brala) a dnes čakám na tretiu, ktorá mi zrazu mešká 🙂 môže to byť tým, že telo bolo ešte dva mesiace nejaké ovplyvnené hormónmi z antikoncepcie a možno to bude malé bejby 🙂)) uvidíme... zhoršila sa mi trošku pleť, mastia sa mi viac vlasy a viac sa potím 🙂 inak všetko ok, som rada, že ju už neberiem

  • Děvčata, tak mohu Vám SNAD slavnostně oznámit, že po ROCE (poslední tabletku antikoncepce jsem si vzala v únoru 2012) se mi už konečně srovnal cyklus a dostala jsem normální menstruaci.. tělo snad začíná fungovat tak jak má.. Antikoncepci jsem brala 7 let..
     
    Za poslední rok jsem si fakt užila.. menstruace přicházela nepravidelně a když už tak slaboučká třeba i po 80 dnech.. no šílené.. ovulace žádná.. pleť hrozná.. akné na tvářích a zádech, a to podotýkám, že před nasazením antikoncepce jsem měla pleť téměř bezproblémovou.. teď už je snad konečně všechno OK, pomalu se to spravuje.. ale antikoncepci už nikdy!!

    Je jasné, že každý to má individuální a je to všechno třeba v pohodě, ale já jsem bohužel toto štěstí neměla, tak přispívám svojí troškou do mlýna 🙂

  • Ja som vysadila HAK po 10 rokoch a najviac sa to prejavilo na pleti..po 3 mesiacoch od vysadenia to zacalo byt s pletou strasne, hlavne na cele a v dekolte.. 😐 som uz pol roka po vysadeni a plet ziadna zmena..tiez mi zacali omnoho viac vypadavat vlasy. Cyklus je nastastie ok a tiez sa mi upravil vytok, ktory bol pocas uzivania HAK fakt strasny, a vsetky vysetrenia boli samozrejme v poriadku... takze aj nejake plusy aj minusy 😉

  • ahojte kocky ja ju uzivam 3,mesiace a chcela by som ju vysadit strasne ma s nej bolieva hlava ale bojim sa ze o sa mi stane ci nebudem mat znovu MS.KYM som ju uzivala mala som ju cele 3,mesiace nejaka pauza 1,tyzden assi .ked som sa na to pytala doktorky povedala mi ze je to normalne ze este musim pockat ze ono sa to upravi samo.chcela by som vediet ze ci sa mi to nestane znovu ked ju vysadim ak ma niekto tiez takuto skusenost pomozte mi

Pridaj príspevok

    Nenašli ste čo ste hľadali?

    hľadať len v názvoch tém
    Články od našich partnerov
    Bojnice: Dokonalé miesto pre romantické medové týždne
    Obálky na svadbe sú minulosťou – inovatívna svadobná aplikácia Modrá stužka
    Exfoliácia - všetky otázky zodpovedané
    Archív článkov od partnerov