"Prečo ste sa brali?" Ako reagovať na túto otázku?

Zobraz úvodný príspevok
tuto otazku dostavam permanentne este aj teraz 5 mesiacov po svadbe, nie od velmi blizkych kamaratov a priatelov ale skor od znamych ci spoluziakov, ktori nas az tak nepoznaju. mam 22, ked som sa vydavala som mala 21 (manzel 27), a nikomu nejde dohlavy naco sme sa brali ked nesom tehotna, kam sme sa ponahlali, sak sme spolu mohli byvat aj bez papiera, naco nam je, ved teraz je to moderne len tak nadivoko.....preco ste sa brali? velmi sa lubime a svadba bola len krocikom k dokonalemu stastiu, naozaj nemam ziadne pochybnosti ze to bolo spravne, pripada mi zbytocne o tom vobec hovorit, ale chcela by som nejaku odpoved pre tych co sa pytaju, co su zvedavi, mozno taku ktora by ich doviedla k myslienke ze mozno to fakt neni odveci taka svadba a manzelstvo......ale nechcem na chodbe v skole ci na ulici v meste znamym vysvetlovat ako sa lubime a ze sme chceli spolu byvat az po svadbe......nemate nejaky dobry tip co povedat? ako reagovat? ja to jaksik neviem spravne zformulovat a viem ze tu na fore ste na to podaktore ako stvorene ;-) dakujem za reakcie :-D
Odpovedať
1
7
8
Profilova fotka
Ahoj no ja som na tom podobne :) svadbu mame o dva tyzdne a ked sme sa yasnubili sme spolu chodili par mesiacov a presne v den svadby to bude rok a pol co sa pozname :) vsetci sacuduje preco sa berieme ci som tehotna...nikto nechape ze svadba moze byt aj z lasky....
Odpovedať
Ja sa idem vydávať ako 19 ročná, takže "blbých" poznámok som si vypočula dosť. Najobľúbenejšia je samozrejme tá, či nie som tehotná :-D Za to, že som trošku pri sebe, hneď nemusím byť tehotná (ale podporuje to tú teóriu :-( ) Vidím mnohým ľuďom na očiach otázku: "Prečo?" Napadá ma len odpoveď: "Lebo medveď na štyri je maco." Ale radšej som ticho :-) Veď sa berieme, lebo sa milujeme, a nevieme bez seba žiť atď. plno vecí, na ktoré jednoducho niet slov....
Odpovedať
Otazka nesi tehotna? je aj ked su spolu dlhsie. Ja a uz moj manzel, sme boli spolu 7 rokov aj mesiac, ked ze sa rozhodli, ze sa vezmeme. Ze posunieme svoj vztah dalej. Naplanovali sme si svadbu o 4 tyzdne. A kazdemu koho sme na svadbu volali, sme uz hovorili Nie nie som tehotna. Kazdeho to zaujimalo ;-). Uz sme to brali s usmevom, ale je to asi jedina vec preco si ludia myslia ze je svadba. Pride mi to divne. Ale prave keby som nevidela moj zivot s tym druhym a bola s nim tehotna, asi by som sa preto nevydavala. My sme sa brali preto, ze sa mame radi ;-) a chceme byt navdy svoji, chceme byt par ;-), nie je len jeden a jeden. Chceme byt navzdy par a navzdy svoji ;-). Chceme mat svoju rodinku, svoju vlastnu rodinku. Boli sme stasny aj pred svadbou, ale mozem povedat, ze svadba tu radost znasobila ;-) A sme veselejsi, stasnejsi ;-). Svadba je stav, ktory obidvaja uznavame a preto pre nas vela znamena. Obaja pocitame s tym ze je to rozhudnutie na cely zivot a verime v to, ze nebude dovod o tom, ze to bolo spravne rozhodnutie, pochybovat.
Odpovedať
no my sme ohlasili zasnuby asi 9 mesiacov po tom co sme "oficialne" boli spolu. svadba bola do pol roka. nas sa nepytali ci som tehotna...ani preco sa berieme...myslim ze to z nas priam vyzarovalo ze k sebe patrime...a keby sa ma aj spytali "preco sa beriete" tak by som im povedala ze "chcem byt tehotna, tak nech potom sa nepytaju, kedy bude svadba" :-) to by ich riadne zmiatlo :-)
Odpovedať
Mne sa najviac pacilo to, ked moja mama povedala jednemu znamemu minuly rok v maji, ze tento rok v juli sa idem vydavat a on sa jej na to spytal, ze a ci sa chcem alebo sa musim? :-S no keby som sa musela, tak asi by svadba nebola o 14 mesiacov, vsak? Inac uz som si zvykla na to, ze sa vsetci tvaria, akoby som bola blazon, ked sa idem vydavat, pritom nemam zase az tak malo rokov, ja mam 23, snubenec 26, sme spolu 4 roky a proste vieme, ze sme pre seba stvoreni. Kedysi sa ludia brali ked mali 20,21, uz mali aj deti, ako chapem, doba sa zmenila, ale vztahy sa predsa nezmenili, ked niekoho milujem, nie je co riesit.. Najviac ma rozculilo, ked moja teta, ktora mi ide za svedkynu, prisla za mnou a hovori mi, ze vsetci kolegovia v praci do nej hucia, aby mi vyhovorila tu svadbu, ze ved si znicim zivot!! :-D :-D
Odpovedať
a este najviac sa mi pacila otazka mojho stryka, ked som mu minuly rok v juni povedala, ze sa budeme brat a on sa ma na to opytal, ze a co ked sa dovtedy rozidete?? :-S no tak to uz bola trochu silna kava aj na mna, ale beriem to uz s rezervou...Ti, ktorych mam rada, sa tesia so mnou a praju nam len to najlepsie a to je dolezite.
Odpovedať
my sme sa zasnúbil pol roka potom , ako sme začali spolu chodiť a do roka je svadba ;-) ;-) ;-) ;-) a to nikto tiež nechápal, že ako môžeme plánovať svadbu po takom krátkom čase. ale my jednoducho vieme, že k sebe patríme :-) :-) :-)
Odpovedať
Ahoj holky ja to mám podobné...... berieme sa po necelých dvoch rokoch ako sme začali spolu chodiť a nikom,u to nejde do hlavy....každý si myslí, že musíme :-) :-) nie, že chceme...najlepšie sú hlášky ako : bože takí mladí....(ja mám 28 a priateľ 32 ....
Odpovedať
Profilova fotka
Caute baby, a ako by ste zdovodnili odpoved na otazku "preco" v mojej situacii? chodime spolu 5 rokov ja budem mat buduci tyzden 22, moj drahy 23. obaja sme studenti na medicine druhaci a chceme sa vziat buduci rok v lete cize skoncime treti rocnik, tri budeme mat este pred sebou:( nikto nevie pochopit preco svadba, preco nie najskor len byvanie, ale sak sme uz spolu tak dlho a nepotrebujeme sa odskusavat!
Odpovedať
Profilova fotka
wera jeej aj ja som medicka,teraz koncim treti,moj nastavajuci uz pracuje,takze z tohto hladiska nie je problem,aj tak sa kazdy cuduje preco teraz,ci si myslim ze sa mi bude lepsie studovat...no nie preto sa vydavam aby sa mi lepsie studovalo...berieme sa lebo sa lubime a verime ze spolu vytvorime stastnu rodinu.jednak si dost rozumieme a mame volu vela obetovat a robit kompromisy
Odpovedať
tak ja si tiez namiesto gratulacii vypocujem otazku ze si som v tom... najlepsie na tom je, ze ked sme este neboli zasnubeni, tak sa vsetci pytali ze kedy bude svadba 8-( takze nie a nie vyhoviet, som zvedava co by bolo, keby som bola tehotna a svadba by sa nekonala :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte Baby Mi to mame trochu ine My sme spolu 8 rokov a kazdy sa nas piatl kedy sa budeme brat a nam sa ani moc nechcelo obaja sme pracovne zaneprazneny takze nam to ani tak neprislo. Az mynuli rok sme sa teda rozhodli ze by sme specatili nas vztah svadbou. Na rodinnej oslave sme to oznamili a reakcie boli ze . :-D Rodina sa mozno tesi viac nez my :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 11 rokoch
Profilova fotka
Ahojte všetky budúce nevesty 🙂 Obnovujem túto tému po rokoch, pretože ma zaujíma či sa stále stretávate s touto otázkou. Ja v mojom okolí totiž často počúvam otázky ako "Prečo ste sa brali?", "Prečo sa chcete vziať?", "Na čo vám to je?" a podobne. Tak ako to je u vás? Berie to vaše okolie pozitívne alebo ste sa stretli aj s otázkami či negatívnymi reakciami? 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@michaelarecht mňa sa pár ľudí pýtalo, či som tehotná (nie som). Rodina a priatelia sa tešili z toho a nikoho z nich nenapadlo položiť túto otázku 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Skôr sa pýtajú kedy sa už zoberiete ako prečo sa chcete zobrať 😂😂😂
Odpovedať
Ja neviem aké boli reakcie na naše zásnuby, lebo sme ich oznámili len svokrovcom, odišli sme na víkend k mojim rodičom a kým sme sa vrátili svokra to všetkým vykecala 🧐 Ale tiež som dostala 2x otázku či som tehotná.
Odpovedať
Aj nás sa na to pýtajú, načo nám to je, či nemôžeme žiť len tak a po rokoch mať svadbu s dvoma svedkami a dovi. Dokonca moja svokra si to takto želala, aby sme sa nebrali, že až tak po 30tke keď budeme mať a keď budú aj deti, že načo sa chceme viazať, keď deti nemáme 🤔 Keby bolo po jej, už spolu možno ani dávno nie sme... Každému inému na túto otázku odpovieme, že čakáme veľa darov na svadbe, preto sa berieme 😄 samozrejme to nemyslíme vážne, ale aspoň nám dá každý potom pokoj, keď vidia, že od nás rozumnú odpoveď nedostanú. Jediný, komu sme povedali ako to je, bol farár, tomu sme povedali, že sa chceme vziať preto, že sa máme radi, sme spolu šťastní, ustáli sme už veľa, sme spolu už niekoľko rokov a cítime to tak, že chceme spolu už zostarnúť. Nie sme zástancovia žitia "na divoko", takže svadba je pre nás nie len záležitosťou lásky, ale aj logickým krokom do budúcnosti.
Odpovedať
1
7
8
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?