Je pre vašich rodičov svadba veľká udalosť

Ahojte. Chápem že svadba je veľká udalosť hlavne pre najbližších a širšie okolie z toho vedú nerobí, aspoň teda v mojom prípade. Prekvapilo ma avšak, že svadbu akosi neriešia ani moji rodičia (vydávam sa v Máji) a vôbec sa ma nepýtaju na svadbu, plánovanie, svadobné menu, mama ani nechcela vidieť aké mam šaty, ved ma uvidí na svadbe. Keď sa vydávala pred 2 rokmi sestra, tak riešili každý detail a všetko veľmi prežívali, keď sa ale vydávam ja, tak to berú akoby len išli niekam na návštevu, veď dátum vedia, prídu, a viac neriešia. S rodičmi mam dobrý vzťah. Zažili ste niečo podobné?
Odpovedať
@anetka891 Ja sa mám vydávať v júli a je to presne to isté, tiež to nezaujíma ani mojich rodičov, ani nikoho z rodiny. Možno je to o tom, že je korona, a tak to možno neberú tak vážne, lebo nechcú byť sklamaní, ak sa to zruší, alebo sa na svadbu nedostanú kvôli obmedzeniam? Neviem, ale tiež ma to trochu mrzí, že sa tvária, akoby som sa vydávala každý víkend. Moja sestra sa ešte nevydávala, tak neviem, že ako budú reagovať pri nej, ale predpokladám, že rovnako ako Tvoji rodičia, lebo u nej sa aj maturita, aj promócie brali ako veľká udalosť (nie, že by bola hlúpa a bol by to nejaký veľký úspech, že vôbec skončila) a u mňa to brali, akože však nič zaujímavé sa nedeje.
Odpovedať
@lillisun je tvoja sestra od teba staršia? U nás je to presne to isté so všetkým, pri sestre sa všetky veľké udalosti prežívajú (stužková, maturita, promócie, svadba) a keď prídem na rad ja, tak to akoby berú, že už to raz absolvovali, tak akoby to ani nebola žiadna veľká udalosť.
Odpovedať
Profilova fotka
@anetka891 ahooj , presne toto aj ja . Ja mam 25 a moja sestra ma 33 . Moja sestra ked stavala dom stale okolo nej , zacala som ja stavat dom uplne nezajem nic nezaujime a ked dojde knam na dom povie ano aj toto ma sestra tak aj toto . Tiez 5.6. Mam svadbu ona ked sa vydavala tiez vsetko okolo nej . Omna zas nezajem nieco poviem co chcem povie mi a naco toto naco hento ja neviem ci si to neuvedomuje mamina 💁‍♀️🤦‍♀️ No ide mi to velmi na nervy . Ale viacej ma hneva ten nas dom ze stale porovnava a povie. No ved sestra ma takto a ona ma velmi pekne ...
Odpovedať
Vím, že vás to mrzí, ale zkuste se na to povznést a hledat v tom pozitiva - můžete si to udělat úplně jak chcete 🙂 Já jsem rodině úmyslně říkala jen některé informace a na všechno ostatní odpovídala, že chci, aby byli na svatbě překvapení, že se dočkají a uvidí tam... Zažila jsem svatby, kde měli hlavní slovo rodiče, a nevěsta s ženichem si pak dělali po nějaké době ještě druhé kolo s kamarády, aby to měli podlé svého... A ta svatba je o vás, tak si to udělejte podle sebe a sdílejte informace s těmi, kdo o to stojí (kamarádka, sestřenice, kolegyně v práci...), ať si užijete i ty přípravy 🙂
Odpovedať
Neda mi nereagovat: mam 3 sestry, vydavala som sa prva ako 20 rocna - nezaujem, aj som si to sama platila. A to bola moja svadba vobec prva na akej som v zivote bola-mala kopec nedokonalosti ktorym sa mohlo predijst... Preslo 10 rokov a vydali sa aj moje sestry. Uplne iny pristup riesil sa kazdy detail, dokonca aj kopec veci financovali. V july toho roku sa vydavam zas. A je to o tom istom nikto sa mana nic ani nespyta mozno su urazeny ze svadba je 300km vedla, mozno sa nezaujimaju preto ze opat neplatia a mozno proste ich to nezaujima.a este ked nieco spomeniem ja tak umyselne zmenia temu alebo sa tvaria ze nepocuju. A raz som spomenula ze by som chcela pomoct spravit take masle ked mi pride latka. Skoncilo to tak ze si to spravim sama. Urcite by som sa neklamala tym ze sa nechcu tesit aby neboli potom sklamany lebo korona... Somarina keby sa tesit chceli a keby ich to zaujimalo tak by sa zaujimali a tesili, ved tesit sa moze clovek aj ked je korona. Teda moj vysledok je taky ze je to proste tak. Niekto je k jednemu dietatu iny nez k druhemu... Uz som si pri vsetkych udalostiach zvykla ze je tam iny pristup. A snazim sa v nom najst vyhody.
Odpovedať
A este vam napisem co sa stalo mojej krsnej ma 4 dcery - tiez, jedna sa vydavala velka udalost, organizovanie, pomoc atd... Druha ostala tehotna velka pohroma. Porodila a prisla s tym ze sa ide vydavat. Dalsia pohroma ako s malym babatkom...? Sesternica si sama vsetko zariadila v inom meste kde zila cca 50 km vedla... A ked bola svadba a sme tak sedeli na terase uz vecer. Krsna sa rozplakala ze ako zle sa zachovala ze jej s nicim nepomohla, neporadila a cele si to spravili sami a ze je na nu hrda a hanbi sa sama pred sebou. Teda tato mama si to uvedomila. Aj tie nase si to mozno raz uvedomia. Preto ja sa na svoju mamu nikdy nehnevam ze som 4 zo 4.proste mozno len vie ze jej pomoc nepotrebujem lebo ako jedina som samostatna a viem co chcem a zariadim si to.
Odpovedať
@anetka891 Nie, práveže mladšia. Ale odišla bývať na internát už na strednú školu, takže odvtedy všetko okolo nej strašne prežívajú.
Odpovedať
Profilova fotka
@anetka891 ahoj. Vydávam sa v máji na druhý pokus, mama sa absolútne nezaujíma, najradšej by bola keby sa ani nevydávam. Babka tiež moc nerieši, ale zaujíma sa aspoň trochu. Každopádne je to smutné, z mojej rodiny by boli najradšej keby sa zoberieme v teplákoch na úrade a dáme im pokoj. Budúci svokrovci, tým je zas všetko jedno, nech si spravíme ako chceme, že to ke naša svadba... čiže nikto, absolútne nikto so mnou neplánuje... je mi ľúto, že sa nemám s kým podeliť o radosť z plánovania nášho dňa
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj @nikiki29! Presne tento pocit som mala aj ja, že sa nemám s kým podeliť o radosť! Úplne ťa chápem a viem čo cítiš. A aj ostatné baby. Napriek tomu, že som jedináčik a že teda dosť sa vždy všetky veci čo sa mňa týkali riešili a s mamou mám veľmi blízky vzťah a riešime spolu otvorene veľmi veľa vecí, ale zrazu prišla pre mňa dlho vytúžená svadba a mama nič. Žiadne nejaké reakcie, žiadny veľký záujem. Trochu áno, ale málo. Dokonca aj keď prišiel zásnubný prsteň viac sa tešila jej kamarátka ako ona. Pritom vie, aké to bolo náročné, aby sme sa s priateľom dohodli na svadbe a celkovo ako chceme pokračovať vo vzťahu. Ako keby stále neverila, že to frajer myslí vážne alebo čo. Neviem si to vysvetliť. Od svokrovcov som nečakala nič, viem, že tí ofrflali svadbu aj švagrinej, ale nakoniec práve oni sa tešia tuším viac ako moja mama. Ale tiež nemám v pláne s nimi nič konzultovať, len nech prídu a nestihnú do ničoho frflať 😄. Ale mama ma úprimne trošku sklamala a bolo mi to hlavne zo začiatku ľúto. Keď som sa jej niečo pýtala povedala, že ona nevie a ž nevie ako to teraz chodí a že už dlho na svadbe nebola a tiež sa o nič sama nezaujímala. Ale úplne si pamätám ako som si povedala, že si nenechám pokaziť radosť z príprav aj keby som bola ja jediná, ktorá sa z toho bude tešiť. Nakoniec ma podržali ľudia, ktorí mi nie sú úplne najbližšia rodina, tešili sa so mnou, jeden kamarát na ktorého som sa vždy mohla obrátiť a poradiť sa, alebo moja staršia kolegyňa v robote, s ktorou sa vždy radím že čo si myslí o tom alebo o tom. Mám pocit, že plynúcim časom sa to u mami trošku lepší, aspoň nepovie nie, ale že by niečo sama od seba navrhla alebo sa spýtala, to nie. Na druhej strane... ona vie, že ja si zvládnem všetko pripraviť a vybaviť sama a možno preto má pocit, že ju nepotrebujem. Má to aj výhody, aspoň mi do toho nikto nekafre. 🙂 Ja lenn, že viem ako sa cítite a tiež neviem prečo to tak je 🙂. Ale netreba byť z toho smutný 😉
Odpovedať
@nikiki29 úplne ako u nás
Odpovedať
@anetka891 nastastie nie a som rada, ze moja mamina so mnou preziva vsetko. teraz ale najcastejsia otazka je, co spravime, ak nebudeme moct mat velku svadbu, co je ale pochopitelne, kedze je situacia aka je.
Odpovedať
Noo tak to verím, že ako taký záujem ti proste chýba. Podľa mňa by to tak tiež malo byť, že sa rodičia viac zaujímajú a snažia sa dosť pomáhať. No poznám aj také prípady, kedy si doslova nevesta želala, aby zo strany ako aj rodičov aj svokrovcov panoval takýto nezáujem 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?