Problémy vo vzťahu

Ahojte žienky, Chcela by som vedieť váš názor na moju situáciu, asi sa potrebujem iba vyhovoriť. Sme spolu 3 roky, momentálne sme obaja skončili vysoku školu (25r.,on o rok menej) , mame nastúpiť do práce. No posledných par týždňov sa hádame. On si na mňa nevie spraviť čas, dohodneme sa že mame byt spolu v daný deň (bývame hodinu od seba autom) a on príde o piatej poobede a vždy sa nájde nejaký dôvod prečo nepríde skôr (prespávať u nás nechce z určitých dôvodov) no na všetko ostatné má čas, voláme si a píšeme každý deň. Hádame sa na tom, povedala som mu to, priznáva že mám pravdu ale napriek tomu s tým nič nerobí. Bojím sa, že sa vzďaľujeme, som z toho smutná, on ma pocit, že mu stále niečo vyčítam, je stále zo mňa otravenejši a ja doňho hustim ešte viac lebo mam strach, že ma nechce. No on tvrdí, že to nie je pravda a že nech sa nebojím, že to sa nejako vyrieši. Ja mam pocit že je to bludný kruh. Moje obavy plynú aj z toho, že som si myslela že smerujeme pomaly k zasnubam, no stále nič, aj tu sme mali výmenu názorov, vždy mi vraví, že to mam nechať na ňom, pýtala som sa aj na jeho nazor a že chce ešte počkať (rok, dva... Ale čo ak to bude dlhšie?), našetriť, no ja verím, že spolu by sme to zvládli už teraz, podnájom, zarábať nebudeme zle. Neviem či som však s tým všetkým neotravovala až príliš, až som ho asi tým aj o trávila a neviem či sa už medzi nami nepokazilo. Čítala som tu mnoho príspevkov a príbehov, ktoré skončili rozchodom a to je to čo by som nechcela, neviem ale čo robiť ďalej. Pekný deň žienky.
Odpovedať
Bola som na tom podobne. Momentálne sme spolu 8 rokov a po 7rokoch sa konečne odhodlal k tomu aby ma požiadal o ruku.. Tiež som naliehala, pýtala sa co a kedy, no mali sme aj veľkú krízu.. Nakoniec z neho vypadlo že ma chcel požiadať už dávno, no pokazila som to tým, že som bola zlá (co priznávam, zle obdobie). Nikdy nie je dobre na chlapa naliehat a tlačiť ho do niecoho, nikdy to neurobí keď to tak necíti.. Snáď všetko dobre dopadne a snáď aj vy máte len hlúpe obdobie a všetko sa na dobré obráti :)
Odpovedať
Najhoršie je chlapa tlačiť do chomuta!!! Tak už ani zmienku o tom a radšej budujte vzťah
Odpovedať
Profilova fotka
Jednoznačne choďte spolu bývať. Nie je nič lepšie ako partnera spoznať ešte predtým než vôbec spravíte rozhodnutie ohľadom svadby.
Odpovedať
Profilova fotka
Kvitujem tuto baby. Aj mne hovoril môj nastávajúci, že najradšej mal to, že som nikdy netlačila na pílu čo sa svadby týka. Sám mi vravel, že to by ho extrémne odradilo a už duplom by to neurobil. Zasa kamoška si pokazila vlastné zásnuby tak, že sa ho pri každom krajšom výlete pýtala, či toto je to miesto, kde ju požiada o ruku :-x Veľkým testom je spoločné bývanie, tak si dajte to, bez svadby, bez nejakých extrémnych záväzkov (svadba, hypo), spoznajte seba a svoj vzťah lepšie bez zbytočných tlakov.
Odpovedať
ja som podrýpávala so zásnubami veeeeľmi dlho... dokonca večer pred tým, ako sa k tomu odhodlal som bola na služobke a celé to na mňa hrozne doľahlo že proste stále nič, tak som sa s ním pohádala, že o čom je ten vzťah, keď sme spolu 4 roky, nebývame spolu, nie sme zasnúbení, že či so mnou vôbec ráta do budúcna. A na druhý deň ma prišiel počkať na stanicu a tam ma požiadal. Čo tým chcem ale povedať je to, že sme spolu boli 4 roky, prešli sme si aj krátko vzťahom na diaľku, kedy musel chodiť niekoľko mesiacov do iného mesta na školu/výcvik. Nebolo to jednoduché, ja som nemala prácu, čiže som nemala veľmi čo robiť a tak som hľadala zámienku na hádky... potom sa to zlepšilo, našla som si prácu a nejako sa nám vzťah zlepšil ( ale samozrejme tam nebola iba moja chyba, ale aj protivná svokra, ktorá ma psychicky dosť ničila). Vždy keď niečo povedal o budúcnosti vystrčila som naňho prsteník a povedala mu, že stále nemám nič zlatučké na ručičke ( bola to taká hláška ešte z Bučkovcov), vždy sme sa na tom zasmiali, niečo si pohundral a išli sme ďalej. O pár dní oslávime šieste výročie a chystáme svadbu. Viem však, že by ma nikdy nepožiadal o ruku, pokiaľ by som nemala aj ja prácu a istotu, že zvládneme do budúcnosti financovať úver a budeme sa mať dobre. Možno aj u toho tvojho je chyba, že možno on nemá prácu alebo ho trápi, že ty máš lepšie platenú prácu ako on, keďže si to písala vyššie, že budeš mať dobrý príjem. Veľa mužov zle znáša, že zarábajú menej ako ženy. Veľa ľudí keď skončí školu má takú krízu, že ten fajn študentský život skončil a akosi nevedia, čo so sebou, kam smerujú. Možno troška počkaj a uvidíš, ako sa to celé vyvinie. Nechaj mu priestor. Ak ťa má rád, sám sa spamätá a príde za tebou. Ak to tak nebude, bude lepšie ak sa rozídete aj keď to nechceš, ale vo vzťahu musia ľúbiť dvaja. Určite sa budeš trápiť menej, keby z nefunkčného vzťahu odídeš, ako keby v ňom zotrváš.
Odpovedať
Profilova fotka
Tak ako píšu baby vyššie, netreba chlapa do ničoho tlačiť :) Koniec koncov, najkrajšie sú tie veci, ktoré prídu nečakane. Ak stále budeš naliehať na svadbu a podobne, len sa viac od seba vzdialite. Ver mi, že deň, kedy ťa požiada o ruku príde a bude to stáť za to :) Čo sa vašej krízy týka, mali by ste si k tomu sadnúť a o všetkom sa porozprávať a nebáť sa byť k sebe úprimní. Povedzte si čo vám vadí a ako vidíte veci ďalej.
Odpovedať
Dievca, hlavu hore. Neries vobec zasnuby ale skor dalsie smerovanie. Najdite si pracu v rovnakom alebo blizkom meste. Ujasnite si, ci chcete pracovat tam kde byvate alebo ste ochotni sa za pracou prestahovat. A potom zacnite spolu byvat, v jednom ci druhom meste alebo uplne inde. V spolocnej domacnosti sa spoznate a zaberie vam to cas. Bude sa spolu vzivat aby domacnost fungovala podla predstav kazdeho. A ked si toto ujasnite mozete ist do dalsej etapy.. Myslim, ze aj tvoj priatel si potrebuje ujasnit tieto veci a nechce sa vrhat do svadby, ked sam nevie co sa teraz po skole deje, nema este pracu a podobne. Ujasnite si toto a potom ries zasnuby a svadbu :) Tri roky pocas skoly nie je tak vela.
Odpovedať
Ja osobne by som sa do toho bývania nepúšťala, kým nemáte vyriešené medzi sebou prečo sa ti teraz vzďaľuje. Kamarátka mala tiež rôzne problémy s priateľom. Nechcel ku nim chodiť, lebo si nevedel nájsť cestu k jej otcovi. Často jej tak nejako dával najavo, že je z lepších pomerov ako je on... myslela si, že spoločné bývanie im pomôže, zohnala byt na podnájom... nevydržali tam ani mesiac, on utiekol domov prvý a po cca mesiaci, čo odišli z bytu sa definitívne rozišli. Prišla o celkom veľa peňazí, pretože všetko ťahala ona a to ešte študovala na VŠ. Teraz s odstupom času vidí, že chyba bola tam, že nemali veľa vecí vyjasnených, nevyriešili si problémy, ktoré mali a hrnuli sa do bývania. Veľmi rýchlo sa tie problémy zväčšili a obe strany na to doplatili. Aj spoločné bývanie, ak s tým prídeš ty sama je istá forma nátlaku a môže to preňho znamenať to isté ako tlačenie do zásnub, svadby, neskôr do detí... bacha na to.
Odpovedať
@zajo123 presne tak ...to je dnesny asi modny trend tlačiť chlapa do všetkého. Ja som mala tiež kamošku čo si takto vydupkala svadbu , vysnivany byt,deti ..Potom nech sa mladé baby nečuduju ked ostanu same s dieťaťom
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?