Odporúčame: Modrastrecha.sk Modrykonik.sk Zahrada.sk Beremese.cz Modrastrecha.cz

kava333 Aktívny

Svadba bola 9. septembra 2016 Bratislava/Modra, okres Bratislava  • 

  • Nezabudnuteľná...

    Milé snúbenice, nevesty a manželky. S odstupom času som sa rozhodla prispieť fotoblogom, kde by som rada zhrnula svoje postrehy a dojmy, prípadne Vám pomohla s odporúčaním na konkrétnych dodávateľov. Sama viem, že počas príprav bol pre mňa server mojasvadba.sk veľmi užitočný a často navštevovaný kvôli načerpaniu inšpirácie alebo akejkoľvek rady.
    Zásnuby prišli nečakane na Mikuláša 2015 (prstienok som si našla v kinderku). Keďže sme sa rozhodli svadbu zorganizovať na západnom Slovensku (pochádzame z východu a západu), prvotné plány mať svadbu v roku 2016 neboli z dôvodu obsadenosti priestorov a dodávateľov veľmi reálne. Mesiac september sme mali vybraný dávno z rôznych praktických dôvodov, ale čakať na rok 2017 sa nám veľmi nechcelo. Takže sme urobili kompromis a svadba sa nakoniec konala „neštandardne“ v piatok 9.9.2016. A keď sme už zarezervovali miesto hostiny, začal sa kolotoč vybavovačiek, nekonečných mailov a telefonátov, porovnávaním dodávateľov, lustrovaním internetu, pinterestu a pod. Keďže som, bohužiaľ, perfekcionista, všetky prípravy som si vzala na svoje plecia, čo bol v konečnom dôsledku dosť náročný náklad, ale stálo to za to. Všetci hostia, dokonca ani manžel viac-menej nevedeli, čo všetko ich čaká. Pár konzultácií som mala s kamoškami, tie mi veľmi pomohli najmä posledné dni pred a v náš svadobný deň. Neľutujem rozhodnutie organizovať všetko sama, ale dnes už viem, že pokiaľ chcete mať všetko podľa svojich predstáv a mať na všetko dostatočný čas, prípadne dostať sa k dodávateľom, ktorých naozaj chcete, rok, rok a pol na prípravy sú úplne v poriadku (to mi po zásnubách pripadalo pritiahnuté za vlasy). Alebo potom to tak veľmi neprežívať... Ale zastávam názor, že pokiaľ dodávateľom platíte nemalé peniaze za ich služby, malý prieskum trhu a potom doťahovanie Vašich požiadaviek - čo je to najviac náročné, sú úplne normálne a v poriadku. Každopádne, vo chvíľach, keď som už na to všetko nemala energiu som si povedala, že sme mali ísť na dovolenku snov a bol by pokoj. Ale v sobotu po svadbe sme s manželom skonštatovali, že to všetko stálo za tú námahu, peniaze a čas, že to bolo nádherné a nezabudnuteľné a že by sme to nemenili za žiadnu dovolenku. Teraz pomaličky šetríme na svadobnú cestu...

    Snažte sa s dodávateľmi na všetkom na 100% dohodnúť týždeň pred svadbou, pošlite krátke manuály, dotiahnite detaily, aby ste si stihli oddýchnuť. Posledné tri dni pred svadbou boli pre nás veľmi stresujúce (ďakujem manželovi za pochopenie), nestíhala som veľa spať. Svadobný deň bol už bez stresu, prišiel nával energie a eufórie, ale potom som bola KO ešte dosť dlhý čas. Ako sa tu už veľa písalo, deň "S" zbehne veľmi rýchlo, užívajte si ho vyspaté, oddýchnuté a naplno.
Príspevky pre registrovaných užívateľov sa ti nezobrazujú.
a uvidíš všetky príspevky!
kava333
Kveta Marcel
Registrácia: február 2012
Príspevkov: 195
Inzerátov: 0
Priatelia: 7
Páčia sa mi tieto fotoblogy (4)