Pozvať? Nepozvať?

Pozvať? Nepozvať? Moji rodičia sa rozviedli, keď som mala približne dva roky a celý život som bývala s mamou. Otca som nepoznala približne do mojich 18tich rokov, kedy sa sám ozval prvýkrát tým, že mi napísal správu k narodeninám a toto sa opakovalo každý rok. Neskôr som ho stretla prvýkrát v živote, keď som mala 23 rokov v mojej práci, nakoľko pracujeme v rovnakom sektore. Odvtedy sme si párkrát napísali a párkrát sa videli iba kvôli veciam ohľadom práce, ale nikdy sme neboli spolu na káve, vždy to bolo výhradne o práci v práci. Otázka znie, dali by ste mu vedieť, že sa budete vydávať, (ešte nie je známe kedy, no raz určite) poprípade, zvažovali by ste jeho pozvanie na svadbu?
Odpovedať
@mery_em Ahoj, ja by som mu urcite dala vediet, ze sa vydavam , ale na svadbu by som ho nepozvala. No rozhodnutie je len na tebe.
Odpovedať
Ja budem posielat oznamenie, ze svadba prebehla. Rozvedeni davno, videli se sa pred par rokmi. Myslim, ze uz vie, ze bude svadba, ale skor sa nim nemienim zaoberat. Nie je dovod.
Odpovedať
No co ja viem, pokial by mal sam zaujem sa s tebou viac stretavat tak to asi robi. Mozno by som ho len informovala ze bude svadba a to je tak vsetko, nepozyvala by som ho.
Odpovedať
Profilova fotka
Osobne by som mu dala vediet. Ako je to stale tvoj otec a ako pises, ako taku cestu aj ked teda neskor ste si k tebe proste nasli. Tak by sa to podla mna patrilo
Odpovedať
bolo by podla mna fajn, ak by si mu dala vediet a s maminou sa dohodni ci mu teda len date vediet, alebo ho aj pozvete, lebo aby sa zas ona necitila zle v jeho pritomnosti
Odpovedať
Profilova fotka
Pozvala by som, podľa mňa sa to patrí
Odpovedať
Toto čo sa patrí a nepatrí ma už celkom vytáča, veď nech sa každý rozhodne tak ako uzná za vhodné. Nestretávajú sa, nekomunikujú na pravidelnej úrovni, nie je to také. Takže za mňa by som tiež nepozvala.
Odpovedať
Profilova fotka
Ak si sa s ním začala znova sem tak stretávať, tak je podľa mňa na mieste, aby si mu dala vedieť, že sa ideš vydávať. Minulosť síce nezmeníš, no ak by si mu to zatajila, tak budúcnosť by si isto pochovala
Odpovedať
Pozvať. Podľa mňa je to viac než slušné aj napriek tomu teda, že ste si k sebe našli ako takú cestu až teraz. No je to tvoj otec
Odpovedať
Ďakujem za názor baby, myslím, že postačí iba oznámenie o svadbe.🙂 Pozývať ho zrejme nemá zmysel, keď sa nestretávame a nemáme pravidelný kontakt.
Odpovedať
Ahoj, ja sa s otcom tiež nestretávam, nemám k nemu žiadny vzťah. Napriek tomu som ho pozvala. Je na ňom, či príde. Beriem to odomňa ako vďaku za to, že ma splodil 😄 a že môžem byt na tomto svete. Ale je to naozaj na tebe. Aj ja som dlho zvažovala. Ak to tak necitis, tak mu iba pošli oznámenie po svadbe.
Odpovedať
Mery_em no tak super 🙂 Veď myslíš že by aj tak chcel prísť pokiaľ by si mu dala pozvánku keďže sa nestretávate? 🙂 Súhlasím, že oznámenie stačí 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
@nikol412 a na svadbu aj prišiel?
Odpovedať
aj to je moznost, len pozvat oznamenie a ak bude chchiet prist tak pride aspon na obrad. ako ak nemate ziadny kontakt, nemusis ho pozyvat na samotnu oslavu
Odpovedať
@kajuska556 ak by to bolo takto a proste by sme ssa nejak extra nekontaktovali, asi by som poslala len oznamenie. zas povedzme si tak, ze nedaju sa proste roky , ktore sa nekontaktovali a neboli tie vztahy aj prave najlepsie,. len tak vratit spat
Odpovedať
asi by som mu poslala len oznamenie. to je podla mna slusnost, no dalej by som to asi neriesila, len by som mu proste dala vediet
Odpovedať
Profilova fotka
Oznámiť a ďalej nejak neriešiť
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
No tiež som mala podobný problém ale nie s otcom ale s mojou starkou - otcova mama ...ja s ňou udržujem kontakt ... moji rodičia však nie ...bolo tam veľa zlého v minulosti ...moja starká má ešte dve dcéry, ktoré uprednostňuje a to isté robila aj s vnúčatami a aj robí ...proste tiež nás delí na vnúčatá a vnúčatá aj keď sa to snaží skórovať tak ju už máme dávno prekuknutú...moji rodičia ma nie že dotlačili ju pozvať na moju svadbu ale povedali nech ju proste pozveme aj na oslavu ...ja s tým nie som vôbec stotožnená a dúfam, že bude mať toľko chochmesu a na hostinu jednoducho nepríde ...do kostola nemám problém - to nech príde ...moji rodičia povedali že sa to jednoducho patrí ju pozvať aby nebolo že mi to oni zakázali ...mám s toho trochu stres lebo ona už žije 15 rokov preč u priateľa v Leviciach ...na svadbu je pozvaná len ona ...do kostola samozrejme môže ísť aj on ...aj to keď som ju pozývala tak som jej povedala pozývame ťa a ona mi na to že - dobre prídeme ....no to jej ešte budem musieť vysvetliť že na hostinu je pozvaná len ona ...ja s tým jej priateľom nemám žiadny vzťah neberiem ho ako svojho dedka alebo tak nejak ...je to zložité 😐
Odpovedať
Profilova fotka
@lenka_lenka97 hmmm tak to ti veru nezavidim, no myslim, ze v kazdej rodine sa takyto nejaky clen proste najde. no tu oslavu, s tym by som ju oboznamila co najskor a mozno na zaklade toho, ze pozyvate len ju ani nepride
Odpovedať
je to no neprijemne co spravis, tie vztahy su castokrat aj nevyspytatelne.
Odpovedať
Úprimne, pokiaľ nemá nejake záujem o teba, že sa rozprávate iba ohľadne práce a nezaujíma sa o tvoj súkromný život, tak by som mu nedávala ani vedieť ani ho nepozvala. To že je niekto biologický otec, ešte neznamená, že musí byť pozvaný na svadbu v prípade, že sa o dieta nestará 🙂
Odpovedať
Asi tak nejak. AK ste sa nejak nekontaktovali, nestretávali, proste nejavil o teba roky záujem, tak by som mu poslala maximálne len oznámenie, no pozvánku nie
Odpovedať
toto inak byva riadne tazke rozhodovanie ze proste clovek vie ze je to rodina povedzme a aj by chcel, len cele tie roky hovoria asi same za seba no.
Odpovedať
Profilova fotka
presne, v takych pripadoch fakt radsej mala svadba v kruhu uplne najblizsich a predides tak zbytocnym nezhodam koho ne/pozvat 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Osobne by som nepozivala. Poslala by som len oznamenie. Ono aj tak neviem, asi by sa necitil dobre v spolocnosti, s ktorou sa asi nestykal a ved preco by som ho aj pozyvala, ked vacsiunu casu si na mna ani nespomenul
Odpovedať
Ach akurát aj kamoška čo plánuje svadbu rieši pozvanie ľudí 🙂 Normálne zvažujú že sa zoberú len fakt úzky okruh ľudí 🙂
Odpovedať
@brunetka28 no a preco nie, niektori nemaju zaujem o velke mnozstvo ludi, alebo sa boja co povedia ti, ktorych nepozvu, takze v niektorych pripadoch je mala svadba tym najlepsim riesenim
Odpovedať
Je to na tebe, ty si to musím premyslieť, ako to cítiš. Môžme ti tu dávať rady co sa patrí a co nie. Je to tvoja svadba, tvoj deň a tvoje rozhodnutie. A vôbec nemysli na to co sa musí. Teda co bolo zvykom niekedy. My sme si svadbu spravili podľa seba a pozývali sme ľudí, ktorých tam naozaj chceme. Tiež to nemám v rodine jednoduché ale keďže sme si svadbu platili my dvaja - my sme sa rozhodli koho tam chceme. A takéto zastaralé názory ze je to tvoj otec, patrí sa to, raz budeš ľutovať..... 😒
Odpovedať
Som fakt zhrozená z niektorých komentárov co tu čítam.
Odpovedať
Profilova fotka
ale ved kazdy nech sa rozhodne ako chce, pozvat nepozvat, proste kazda nevesta zenich nech si spravia po svojom, lebo tieto akoze rady niektore hroza.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?