Testy na svadbe

Profilova fotka
Ahojte, chcem sa infirmovat ze ci treba byt otestovany na svadbu ak nie su hostia zaockovani a ci chodi aj kontrola alebo to treba niekde nahlasovat. Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Este som nepocula zeby bola kontrola, ppdla mna skor spatne do 2 týždňov ak sa niekto nakazi budu overovat. Hlasit netreba, treba len zoznam hosti s nejakym kontaktom dat zariadeniu (hotelu napr) - mna by zaujimalo ci aj foto a hudba a tak musim kontakty pisat. Testovat sa musia vsetci okrem plne ockovanych, prekonanom kovide do 180dni a deti do 12r. 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@hatsepset o to testovanie mi hlavne ide, kvoli tomu testovaniu mi niekotri ludia nechcu prísť 🙄
Odpovedať
Profilova fotka
@mia015 A čo ti je prednejšie, keď niekto tvrdohlavý nepríde ale budeš mať čisté svedomie alebo si radšej vezmeš na svedomie, že ti tam môže dovliecť tú pliagu? Myslím, že treba brať ohľad aj na personál, DJ či fotografa, aj na deti, ktoré zaočkované nie sú a môže ich takýto človek nakaziť. Samozrejme, jeden pcr test nemusí nič odhaliť, ale vo veľkej miere tomu pomôcť môže a myslím, že to stojí za to, aby si každý oslavoval v klude. Ja osobne by som sa veľmi zle cítila, keby som zistila, že na našej svadbe sa niekto nakazil. Samozrejme, môže sa stať aj to, ale pokiaľ sa tomu dá predísť.... Okrem toho, veď ľudia majú na výber... nechcú sa dať očkovať, tak musia ísť aspoň na test. Keď nechcú chodiť na testy, tak nech sa dajú očkovať. a Keď nechcú nič, tak nech sedia doma... Treba si podľa mňa za tým stáť, ty si si to nevymyslela a ak ľudom na tebe záleží, tak predsa prídú aj s testom a spravia to kvôli tebe / vám. A keď prísť nechcú, tak im asi na tom toľko nezáleží. Prepáč, že som sa tak rozpísala, ale príde mi to od ľudí naozaj egoistické. Dáte do toho toľko energie a toľko času a peňazí, a nie aby boli radi, že sú vôbec pozvaní a podľa toho s trošku aj prispôsobili, ale ešte budú robiť caviky...
Odpovedať
Profilova fotka
@amelie22 Moja mas úplnú pravdu a si to vystihla, trefa do cierneho a so vsetkym s tebou suhlasim, ak im na nas zalezi tak sa pojdu otestovat 👌
Odpovedať
Profilova fotka
@mia015 ved plati aj antigen nie? Ako kebyze mame ist 5 clenna rodina na pcrko ktore u nas stoji 70e tak by som neprisla tuez... Pripadne by sme asi neprisli vsetci... Ale nie preto ze mi vadi testovanie, ale dat 350e za testy, plus jadne ze aj nejaky dar chces dat 😄. Ale tak zayial plati antigen tiez a ako zas 10e isoba je vpohode nie? Ci skor akoze z presvedcenia maju s tym problem? :-O. U nas je gro zaockovane, veľa maju 180dni po, ale niektori sa este aj testovat chcu. Tak nastastie to neriesim. Prijemne to nie je, ale ty si si take podmienky nevymyslela predsa 🤷‍♀️.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, prosím viete mi niekto poradiť, či sa ešte robia zadarmo antigénové testy alebo už iba ako samoplatca pcr testy? Prípadne kde v BA? Strácam prehľad 🙂 Za každú info budem vďačná!
Odpovedať
@amelie22 Antigenové testy zadarmo sa už nerobia. Najlacnejšie sú v nemocniciach za 5€, niekde robia aj bez registrácie alebo sa treba zaregistrovať cez korona.gov.sk. Súkromníci robia Ag testy za vyššiu sumu, väčšinou 8-10€.
Odpovedať
Profilova fotka
@didaa13 Ďakujem krásne!
Odpovedať
@didaa13 tak tak u nas sa bez objednania robia za 14€ ale tak ak nie su zaockovany, radsej by som si spravila test, ak by nahodou kontrola dosla, aby sa tym nepokazila cela svadba
Odpovedať
Profilova fotka
@05darka05 to je asi taká cena ako všade. len je to celé tak padnuté na hlavu aj s tým testovaníém, ak vyžadujú testy, mali by byť podľa mňa zadarmo
Odpovedať
kontrola moze prist, proste ta pravdepodobnost tam je a podla mna je fajn, ak by ked uz clovek nie je zaockovany mal test aky je na svadbu potrebny. kvoli tomu by som si teda nechcela nechat pokazit svadbu
Odpovedať
Profilova fotka
To je samozrejmosť, že kto nie je zaočkovaný tak má mať test. O tom s nimi neplánujem diskutovať. Blbé to je pre rodinu s piatimi dospievajúcimi deťmi, ktorá peňazí veľa nemá, to chápem. Neviete mi povedať od koľko rokov dieťa potrebuje test? Aj keď 70% ľudí na svadbe zaočkovaní sú, tak aj tak tí sa nechcú nakaziť od tých nezaočkovaných... takže ten test je absolútne minimum.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Uvidime ako to bude teraz, ked uz viacej ojkresov je v oranzovej a cisla nejakym sposobom pribudaju, tak sa celkom obavam toho, co zas ti v parlamente vymyslia
Odpovedať
Profilova fotka
@sajmala aqni nevrav, n cele je to smiesne ako sa to cele otocilo a zacali cisla pribudat. a vobec nechapem, tej papezovej navsteve v takejto situacii
Odpovedať
Myslim si, ako nechcem nic zleho privolavat, ze sa teraz intenzita tych kontrol zvysi, ked zacali teraz tak cisla vyskakovat a mnoho okresov preslo do tych horsich farieb
Odpovedať
@kurajka asi tak nejak si to myslim aj ja. och zas sa to doto zavtarania a obmedzeni vraciame. az mi je z toho smutno
Odpovedať
hmm uvidime co vymyslia, hadam nezatvoria vsetko tak ako minuly rok, bo to uz by ma asi fakt siblo. ale co sa tyka testov a svadieb, ja by som na to hosti asi upozornila, ze by som bola rada, ak teda nie su zaockovani, aby mali teda test
Odpovedať
ono je asi dobre sledovat si to priebezne, lebo kazdu chvilu pridu s inymi opatreniami a vymyslami.
Odpovedať
Nooo veď to. Osobne sa bojím čo bude, keď pápež odíde. Podľa mňa sa ešte len potom s tými zákazmi tak povediac rozšupnu
Odpovedať
Profilova fotka
To ozaj chodia kontroly na svadby? Však to je smiešne.
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzancela Nikto si tú kontrolu neželá, ak sa to týka nás. Ale osobne si nemyslím, že je to až také smiešne. Keď chodia do prevádzok, reštaurácií a podobne, prečo nie na svadby? Pozrime sa na takú Skalicu... sú červený len preto, že sa to tam roznieslo na nejakých jedných krštinách. Nehovorím že majú ľudí buzerovať. To nie. Ale spraviť si ten test, to je ozaj už to najmenej.
Odpovedať
@amelie22 taká Krupina je pekný príklad - tí to majú pekne našliapnuté byť čiernym okresom už budúci týždeň. Ak je pravda to, čo som zahliadla v nejakých komentároch, tak sa to roznieslo na nejakej "svadbičke", kde bolo 150 ľudí a teraz je celý krupinský okres mimo. Ja úprimne nechápem tie páry, čo si v tejto dobe naplánovali svadby s viac ako 100 ľuďmi a je úplne jedno, že to mali aj cez leto. V tejto krajine chýba ľuďom zodpovednosť a akýkoľvek zmysel pre zdravý rozum. Uprostred pandémie si spravím svadbu so 150 ľuďmi a čo na tom, že po mne potopa. Hlavne že ja som spokojná/ý.
Odpovedať
To je ťažko. Niekotré nevesty proste zo svojej predstavy neodbehnú, ai keby čo bolo. Ako hej je to také, plánovať si takú svadbu, ktorá v danej situácii proste nemôže byť, je také dosť by som povedala egoistické a nerozvážne
Odpovedať
Profilova fotka
Tak zase ja som nepovedala, aby sa ľudia nedali otestovať. Ale to je už na každého uvážení. V prvom rade, keď sú takéto opatrenia, tak nebudem organizovať hostinu vysokých počtoch hostí.
Odpovedať
v momentalnej situacii, je podla mna fajn, ak nezaockovany hostia budu mat testy. cisla isli hore a myslim si, ze si budu viac bazirovat na kontrolach a ja osobne by som si tym nechcela nechat pokazit svadbu
Odpovedať
Profilova fotka
Chcel by som poopraviť príspevok vyššie, v momentálnej situácii ale aj v akejkoľvek inej situácii - teda aj keď sa údajne nič nedialo,, mali mať všetci vrátane zaočkovaných urobený AG test, pretože sa už vie minimálne od začiatku leta ( vychádzali články v zahraničných médiách), že aj zaočkovaní môžu šíriť a prenášať Covid a tiež zaočkované osoby môžu mať taký priebeh, že skončia v nemocnici. Teda Covid na svadbách je logicky výsada zaočkovaných osôb , ktorí nemusia isť pred žiadnym hromadným podujatím na žiadny test,, čiže ich pozitivu alebo negativitu a tým suvisiaci prenos na otatných účastníkov nikto nerieši. Stretol som sa na svadbách aj z osobami, ktoré aj napriek tomu že boli zaočkovaní absolvovali test - tomu sa hovorí zodpovednosť. Aktuálne očkovanie môže znížiť pravdepodobnosť tažkého priebehu ale garanciu nemáte nikde,,tobôž, keď zaočkované osoby nemusia mať test znamená to že opatrenia sú bez akejkoľvek logiky. U lekárov a v nemocnici aj napriek očkovaniu ordinácie vyžadujú častokrát minimálne AG test aj od očkovaných osôb,,treba si položiť otázku že asi prečo ... no preto lebo lekári vedia ako to naozaj je a banda v parlamente poschvalovala kadečo tendenčne iba preto aby sa ľudia dali očkovať pritom ich netrápi že práve vďaka týmto slabým nefunkčným opatreniam musia nevesty rušiť a prekladať znova svadby lebo na svadbách a hromadných podujatiach vznikajú ohniská pretože tam chodia ľudia na ktorých sa nevzťahuje povinnosť ísť na test. Každá zodpovedná nevesta by podľa mojho názoru mala poslať aj zaočkované osoby na AG test bez ohladu na nariadenie,,v rámci bezpečnosti celého podujatia aby tám nahodou mladší zaočkovaní nenakazili starších zaočkovaných ktorí nasledne môžu skončit v nemocnici,,,takže asi tak ,,tých 5 eur za AG test nikoho nezruinuje,, a keď chceli dávať očkovaným benefity mali im dať AG test zdarma.
Odpovedať
Profilova fotka
@michalhorvatovic plno zaočkovaných si robí ag testy bežne aj počas normálneho života, ved su dostupne normalne v lekarni, netreba sa ani nikam trepať. To nie je žiadna novinka, že aj zaočkovaní to prenášajú a tí zodpovední si ten ag ozaj predtým spravia aj sami od seba...
Odpovedať
Profilova fotka
@amelie22 tak potom mi vysvetlite logiku opatrení : neočkovaní test, očkovaní nič - ale hráme sa že akože niekomu tu ide o bezpečnosť a zdravie občanov a priorita je údajne zamedziť šírenie vírusu … 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@michalhorvatovic ano ako to je cele na hlavu. Lebo aj ked teda ja osobne zaockovana som, priznavam, ze istotnejsie je, ked ma clovek proste test. Zaockovanost neznamena, ze nemozes mat bezpriznakovy covid
Odpovedať
V kazdom pripade treba mat aspon test. Ja neviem, proste osobne by som na tom trvala a nechcela by som si dat niecim takym pokazit svoj vysnivany den
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?