25. 4. 2009

Zobraz úvodný príspevok
ahojte, viem, že aprílovky 2009 tu už tému majú, ale mňa zaujíma konkrétne tento dátum ;-) ak ste preň už pevne rozhodnutí, môžme sa podeliť o nápady a plány ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
co sa tyka odvadzania k oltaru,tixi,kludne moze tvoj brat splnit aj jednu j druhu ulohu,aj ta odviest k oltaru a potom byt za svedka.Ja som to mala takto mat ale nakoniec budem mat kamosku lebo moj brat ma troska problem s kostolmi a celkovo s nabozenstvom.......aletoje nadlho tak to nebudem rozvijat.takze budu dve baby za svedkov,drahy ma sestru.
Odpovedať
a vies, ze dnes ma to aj napadlo, svedkovia nas zaroven mozu aj odviest k oltaru, dobry napad :-) potom si len hned za nas sadnu a hotovo! menovky som si objednala u jednej sikovnej babenky, zajtra jej musim konecne poslat zoznam hosti, nech sa moze do toho pustit no u nas tych stolov bude viacej, kamosom asi vysvetlim, ktory stol bude ich ale par minut chaos asi bude, neviem ako sa tomu vyhnut...
Odpovedať
Profilova fotka
ja som rozmyslala nad tym, ze ti, co maju mail, rozposlem zasadaci poriadok, aby aspon v predstave videli, akym smerom sa maju uberat.. a ti ostatni uz sa nejako usadia. nebude tam davat tabulu so zasadacim, myslim, ze sa to da takto vyriesit.
Odpovedať
super napad!!! inac dnes som hladala na nete nejaky tatransky wellnes hotel, kde by sme vypadli po svadbe na take 2-3 dni, trosku si oddychnut a uzit si ;-) no z tych cien som ostala paf =-)
Odpovedať
ahojte, tiež neviem, čo je s Mončikou =-) Mončikáááááááááááááááááááááá! čo sa týka toho zasadacieho poriadku: my sme dali upiecť medovníčky v tvare srdiečka s dátumom svadby, tie budú zabalené v celofáne a uviazané mašličkou, na ktorú priviažem aj menovku - bude niečo v štýle pozvánky ku stolu - teda ten istý obrázok aj formát a na ňom len meno... zasadací poriadok budem poznať ja so ženíchom, naši aj svokrovci a sestra, tak dúfam, že spoločnými silami to nejako pousádzame - hostí bude 44, takže problém to myslím nebude - dúfam ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
no ved aj ja som sa pytala na Mocinku...... halooooooooooooooooooooooooooooo :) ja sa trochu toho usadzania obavam, kedze budeme mat okolo 70 hosti.. Aj my budeme mat srdiecka vo vrecusku, ktore ale musim vyzdobit ja :) No upecene uz su :) mamina uz zacala piest. Vraj aj dnes nieco urobi..
Odpovedať
moja kamoska mala pred vchodom do svadobnej saly na specialnom stojane urobeny zasadaci poriadok, kde bolo napisane cislo stola a nasledne mena hosti, no a na stoloch potom bolo uz len cislo stola bez menoviek, to je tiez jedna moznost...
Odpovedať
ozaj, a budete mat skupinu alebo hudbu?
Odpovedať
oprava :-) DJ alebo skupinu
Odpovedať
Profilova fotka
ja budem mat skupinu... zajednala som si ju niekedy v januari 2008
Odpovedať
tixi, my budeme mať tiež skupinu - teda, skupinou by som to nenazvala: sú to dvaja hudobníci (hrajú aj spievajú), objednávali sme ich niekedy v novembri tuším..
Odpovedať
u nas bude take chlapske duo :-) ludove pesnicky spievaju, moderne pustaju cez CD, no a chodia este hrat popri stoloch na harmonike a ozembuchu :-D na zaciatku som tiez rozmyslala nad skupinou, ale osobne ziadnu nepoznam, nik mi nevedel poradit, tak som to radsej neriskovala inac dnes v noci sa mi snivalo, ze bol tyzden pred svadbou a v pocasi hlasili velke dazde, no uvidime :-N
Odpovedať
Článok sa načítava...
U nas doma sa stale riesi ten isty problem a bez vysledku... Ja som totiz z mesta vzdialeneho okolo 30km od dediny, z ktorej pochadza moj nastavajuci.No a stale nevieme ako vyriesit casovy plan.Kedze sa chceme fotit este pred sobasom, musi prist do mojho mesta ovela skor aby sme to vsetko stihli, no a po foteni pojdeme este k nam domov na chvilocku(toaleta, napit sa apod.)no a potom by sme mali odist do kostola, ktory je vzdialeny len dve minutky autom od nasej bytovky, tam by uz mal cakat autobus s ludmi ktory pridu z jeho dediny.No a tu nastava problem, mojej rodine a da sa povedat ze aj troska mne vadi, ze jeho rodicia sa nepridu zvitat s mojimi rodicmi, oni nas proste tiez budu cakat az pred kostolom.Nevesty poradte...ja chcem aby to bolo vsetko pekne, aby sa kazdy dobre citil a mal co najmenej starosti, moja mamka nam do nicoho nic nehovori, len toto sa jej zda divne :-(
Odpovedať
Profilova fotka
U nas je to tak, ze sa pojdeme fotit rano, od 11 do 14,00 a potom pojdem naspet do mojho domu. potom pride moj nastavajuci s jeho rodinou akoze este raz pre mna, a u nas doma bude odobierka a tam budu aj vsetci hostia a od nasho domu sa pojde do kostola. No kedze vy mate byt a mate malo miesta, navrhujem, aby tvoj nastavajuci prisiel s rodicmi a svedkom pre teba do bytu, kde by ste mohli mat odobierku a potom by ste sa vsetci stretli pred kostolom...
Odpovedať
no ale ako do toho zapasovat to fotografovanie?viem, ze jeho rodicia musia za ten cas ostat este doma, ved budu mat plny dom ludi a potom sa musia postarat o ten autobus.odobierku robit nebudeme.ach jaj.... :-(
Odpovedať
Profilova fotka
no ved prave, ze fotit by ste sa mohli ist rano a potom by sa zariadovalo iba to stretnutie, autobus a tak...
Odpovedať
Profilova fotka
jeho rodicia by mohli prist k vam neskor, nemusia prist spolu zo zenichom vtedy, ked sa pojdete fotit.
Odpovedať
Som z toho vsetkeho troska smutna, ja som to povodne aj tak planovala, ako si mi poradila, ale to by sme zase nestihali, respektive ja byt som nestihala, pretoze u kadernicky a kozmeticky som objednana na 9.30, skor sa neda, no a potom by sa po foteni vracal domov vlastne iba na otocku.Dnes musim zavolat mame a jej oznamit ako to vlastne pravdepodobne prebehne, bude asi nervacit, ale co uz. :-S
Odpovedať
ono sa na zaciatku vsetko zdalo idealne, vsetko perfektne sedelo a az teraz pri detailoch zistujeme co a ako... v kazdej rodine su totiz ine zvyky, preto sa to snazime zosuladit, ale zaroven to chceme mat viac-menej podla seba.Ono by to vsetko perfektne sedelo, keby sme sa isli fotit az po sobasi, ja vsak nechcem nechat hosti cakat a zabavat sa bez nas vyse dvoch hodin.asi to necham na rodicov oboch stran, nech sa dohodnu co a ako.
Odpovedať
Profilova fotka
tak ale nechapem, preco jeho rodicia nechcu prist k vam domov 10 min pred zacatim sobasa, zvitat sa s tvojimi rodicmi, pockat na vas, kedy sa vratite z fotenia a potom by ste spolu sli pred kostol... :-)
Odpovedať
tixi, a nedá sa to spraviť takto: ženích ťa vyzdvihne, pôjdete sa fotiť a keď už sa budete mať vrátiť z fotenia (neviem presne ako to máš naplánované - asi pol hodku pred odchodom na sobáš?), prídu jeho rodičia zvlášť autom k vašim - všetci sa zvítajú a odídete spolu na sobáš... ľudia čo budú u nich doma a pôjdu autobusom by vyrážali o pol hodku neskôr po jeho rodičoch a samozrejme tu je otázka postarania sa o dom a zamknutie a vypravenie všetkých tých hostí - na to musia niekoho nájsť a poveriť... napr. niektorý súrodenec ženíchovej mamy či otca... to by sa podľa mňa dalo nejako zladiť a doriešiť, čo ty na to?
Odpovedať
Profilova fotka
presne tak.. aj ja si myslim, ze by jeho rodicia mohli vyrazit tak 15 min skor, prisli by k vam domov a pockali by na vas.. o hosti, ktori pojdu do kostola sa niekto postara a privedie ich tam... ;-)
Odpovedať
mirinka ani ja nechapem, vraj budu mat dost starosti o hosti, nalozit ich do autobusu a nasmerovat ho ku kostolu, zamknut dom a tak.No ale ved na to tam moze byt prvy druzba s druzickou, no nie?, alebo ich rodina.Dalsia vyhovorka je, ze akym autom by sli k nam, vraj vsetci chcu ist busom, a aj jeho rodicia nechavaju auto doma.Nemam chut sa s nim o tom zase hadat, ale pride mi to take zvlastne, ze jeho rodicia uvidia nevestu az v kostole, teda pred kostolom.Zatial ziaden problem nebol, nasi rodicia si navzajom rozumeju, da sa povedat, ze sa z nich stali kamarati, nechcem aby sa to kvoli takej hluposti zmenilo.Ked pridem domov, tak sa skusim s jeho rodicmi porozpravat ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
neviem, preco sa staraju viac o hosti, ako o buducu rodinu... mohol by ich niekto z dediny doviest, ved to by nebol taky problem. No ale mas pravdu, ked maju vasi take dobre vztahy, tak sa neoplati to nejako komplikovat... Tak potom nech pocka s nimi pred kostolom aj zenich nie? ;-)
Odpovedať
baby dik za rady, vase napady sa mi zdaju ako logicke riesenia, dufam, ze ich presadim, niekedy je fakt tazke zosuladit rodiny... :-S dnes beham po youtube a hladam pesnicky na dvd :-) na aky typ hudby bude vas prvy tanec?
Odpovedať
Profilova fotka
noo, u nas moj drahy nevie tancovat, tak budem rada, ked zvladne obycajny valcik na ludovu notu.
Odpovedať
moj tiez nie je tanecnik a tak sa bojim ci zvladne aj ten valcik :-D je vhodne aby to bol nejaky sladak, nechcem ho trapit
Odpovedať
Profilova fotka
je to tiez vhodne, ale mne osobne sladak nie je taky slavnostny aby bol prvy manzelsky tanec.. po veceroch sa budeme ucit.. a snad to zvladne. no ale mali by sme uz zacat.. ;-)
Odpovedať
miri - sme na tom rovnako :-D tixi - ja som tiež pred časom hľadala a hľadala - mám nejakých 6 piesní, nechcela som veľmi slaďákové, no hľadalo sa to ťažko :-|
Odpovedať
tixi, ešte mi napadlo - ak jeho rodičov nemá k vám kto priviezť, tak pre nich nejaké auto pošli od vás ;-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?