25. 4. 2009

13. jan 201218370
  • co sa tyka odvadzania k oltaru,tixi,kludne moze tvoj brat splnit aj jednu j druhu ulohu,aj ta odviest k oltaru a potom byt za svedka.Ja som to mala takto mat ale nakoniec budem mat kamosku lebo moj brat ma troska problem s kostolmi a celkovo s nabozenstvom.......aletoje nadlho tak to nebudem rozvijat.takze budu dve baby za svedkov,drahy ma sestru.

• a vies, ze dnes ma to aj napadlo, svedkovia nas zaroven mozu aj odviest k oltaru, dobry napad 🙂 potom si len hned za nas sadnu a hotovo!
    menovky som si objednala u jednej sikovnej babenky, zajtra jej musim konecne poslat zoznam hosti, nech sa moze do toho pustit
    no u nas tych stolov bude viacej, kamosom asi vysvetlim, ktory stol bude ich ale par minut chaos asi bude, neviem ako sa tomu vyhnut...

• ja som rozmyslala nad tym, ze ti, co maju mail, rozposlem zasadaci poriadok, aby aspon v predstave videli, akym smerom sa maju uberat.. a ti ostatni uz sa nejako usadia. nebude tam davat tabulu so zasadacim, myslim, ze sa to da takto vyriesit.

• Sponzor fóra
  • super napad!!!
    inac dnes som hladala na nete nejaky tatransky wellnes hotel, kde by sme vypadli po svadbe na take 2-3 dni, trosku si oddychnut a uzit si 😉 no z tych cien som ostala paf 🤔

• ahojte,
    tiež neviem, čo je s Mončikou 🤔 Mončikáááááááááááááááááááááá!

čo sa týka toho zasadacieho poriadku: my sme dali upiecť medovníčky v tvare srdiečka s dátumom svadby, tie budú zabalené v celofáne a uviazané mašličkou, na ktorú priviažem aj menovku - bude niečo v štýle pozvánky ku stolu - teda ten istý obrázok aj formát a na ňom len meno... zasadací poriadok budem poznať ja so ženíchom, naši aj svokrovci a sestra, tak dúfam, že spoločnými silami to nejako pousádzame - hostí bude 44, takže problém to myslím nebude - dúfam 😉

• no ved aj ja som sa pytala na Mocinku...... halooooooooooooooooooooooooooooo

🙂 ja sa trochu toho usadzania obavam, kedze budeme mat okolo 70 hosti.. Aj my budeme mat srdiecka vo vrecusku, ktore ale musim vyzdobit ja 🙂 No upecene uz su 🙂 mamina uz zacala piest. Vraj aj dnes nieco urobi..

• moja kamoska mala pred vchodom do svadobnej saly na specialnom stojane urobeny zasadaci poriadok, kde bolo napisane cislo stola a nasledne mena hosti, no a na stoloch potom bolo uz len cislo stola bez menoviek, to je tiez jedna moznost...

• ozaj, a budete mat skupinu alebo hudbu?

• oprava 🙂 DJ alebo skupinu

• ja budem mat skupinu... zajednala som si ju niekedy v januari 2008

• tixi, my budeme mať tiež skupinu - teda, skupinou by som to nenazvala: sú to dvaja hudobníci (hrajú aj spievajú), objednávali sme ich niekedy v novembri tuším..

• u nas bude take chlapske duo 🙂 ludove pesnicky spievaju, moderne pustaju cez CD, no a chodia este hrat popri stoloch na harmonike a ozembuchu 😃
    na zaciatku som tiez rozmyslala nad skupinou, ale osobne ziadnu nepoznam, nik mi nevedel poradit, tak som to radsej neriskovala
    inac dnes v noci sa mi snivalo, ze bol tyzden pred svadbou a v pocasi hlasili velke dazde, no uvidime 😬

• U nas doma sa stale riesi ten isty problem a bez vysledku...
    Ja som totiz z mesta vzdialeneho okolo 30km od dediny, z ktorej pochadza moj nastavajuci.No a stale nevieme ako vyriesit casovy plan.Kedze sa chceme fotit este pred sobasom, musi prist do mojho mesta ovela skor aby sme to vsetko stihli, no a po foteni pojdeme este k nam domov na chvilocku(toaleta, napit sa apod.)no a potom by sme mali odist do kostola, ktory je vzdialeny len dve minutky autom od nasej bytovky, tam by uz mal cakat autobus s ludmi ktory pridu z jeho dediny.No a tu nastava problem, mojej rodine a da sa povedat ze aj troska mne vadi, ze jeho rodicia sa nepridu zvitat s mojimi rodicmi, oni nas proste tiez budu cakat az pred kostolom.Nevesty poradte...ja chcem aby to bolo vsetko pekne, aby sa kazdy dobre citil a mal co najmenej starosti, moja mamka nam do nicoho nic nehovori, len toto sa jej zda divne 😞

• U nas je to tak, ze sa pojdeme fotit rano, od 11 do 14,00 a potom pojdem naspet do mojho domu. potom pride moj nastavajuci s jeho rodinou akoze este raz pre mna, a u nas doma bude odobierka a tam budu aj vsetci hostia a od nasho domu sa pojde do kostola. No kedze vy mate byt a mate malo miesta, navrhujem, aby tvoj nastavajuci prisiel s rodicmi a svedkom pre teba do bytu, kde by ste mohli mat odobierku a potom by ste sa vsetci stretli pred kostolom...

• no ale ako do toho zapasovat to fotografovanie?viem, ze jeho rodicia musia za ten cas ostat este doma, ved budu mat plny dom ludi a potom sa musia postarat o ten autobus.odobierku robit nebudeme.ach jaj.... 😞

• Sponzor fóra
  • no ved prave, ze fotit by ste sa mohli ist rano a potom by sa zariadovalo iba to stretnutie, autobus a tak...

• jeho rodicia by mohli prist k vam neskor, nemusia prist spolu zo zenichom vtedy, ked sa pojdete fotit.

• Som z toho vsetkeho troska smutna, ja som to povodne aj tak planovala, ako si mi poradila, ale to by sme zase nestihali, respektive ja byt som nestihala, pretoze u kadernicky a kozmeticky som objednana na 9.30, skor sa neda, no a potom by sa po foteni vracal domov vlastne iba na otocku.Dnes musim zavolat mame a jej oznamit ako to vlastne pravdepodobne prebehne, bude asi nervacit, ale co uz. 😒

• ono sa na zaciatku vsetko zdalo idealne, vsetko perfektne sedelo a az teraz pri detailoch zistujeme co a ako...
    v kazdej rodine su totiz ine zvyky, preto sa to snazime zosuladit, ale zaroven to chceme mat viac-menej podla seba.Ono by to vsetko perfektne sedelo, keby sme sa isli fotit az po sobasi, ja vsak nechcem nechat hosti cakat a zabavat sa bez nas vyse dvoch hodin.asi to necham na rodicov oboch stran, nech sa dohodnu co a ako.

• tak ale nechapem, preco jeho rodicia nechcu prist k vam domov 10 min pred zacatim sobasa, zvitat sa s tvojimi rodicmi, pockat na vas, kedy sa vratite z fotenia a potom by ste spolu sli pred kostol... 🙂

• tixi, a nedá sa to spraviť takto:
    ženích ťa vyzdvihne, pôjdete sa fotiť a keď už sa budete mať vrátiť z fotenia (neviem presne ako to máš naplánované - asi pol hodku pred odchodom na sobáš?), prídu jeho rodičia zvlášť autom k vašim - všetci sa zvítajú a odídete spolu na sobáš...
    ľudia čo budú u nich doma a pôjdu autobusom by vyrážali o pol hodku neskôr po jeho rodičoch a samozrejme tu je otázka postarania sa o dom a zamknutie a vypravenie všetkých tých hostí - na to musia niekoho nájsť a poveriť... napr. niektorý súrodenec ženíchovej mamy či otca...
    to by sa podľa mňa dalo nejako zladiť a doriešiť, čo ty na to?

• presne tak.. aj ja si myslim, ze by jeho rodicia mohli vyrazit tak 15 min skor, prisli by k vam domov a pockali by na vas.. o hosti, ktori pojdu do kostola sa niekto postara a privedie ich tam... 😉

• mirinka ani ja nechapem, vraj budu mat dost starosti o hosti, nalozit ich do autobusu a nasmerovat ho ku kostolu, zamknut dom a tak.No ale ved na to tam moze byt prvy druzba s druzickou, no nie?, alebo ich rodina.Dalsia vyhovorka je, ze akym autom by sli k nam, vraj vsetci chcu ist busom, a aj jeho rodicia nechavaju auto doma.Nemam chut sa s nim o tom zase hadat, ale pride mi to take zvlastne, ze jeho rodicia uvidia nevestu az v kostole, teda pred kostolom.Zatial ziaden problem nebol, nasi rodicia si navzajom rozumeju, da sa povedat, ze sa z nich stali kamarati, nechcem aby sa to kvoli takej hluposti zmenilo.Ked pridem domov, tak sa skusim s jeho rodicmi porozpravat 😉

• neviem, preco sa staraju viac o hosti, ako o buducu rodinu... mohol by ich niekto z dediny doviest, ved to by nebol taky problem. No ale mas pravdu, ked maju vasi take dobre vztahy, tak sa neoplati to nejako komplikovat... Tak potom nech pocka s nimi pred kostolom aj zenich nie? 😉

• baby dik za rady, vase napady sa mi zdaju ako logicke riesenia, dufam, ze ich presadim, niekedy je fakt tazke zosuladit rodiny... 😒
    dnes beham po youtube a hladam pesnicky na dvd 🙂
    na aky typ hudby bude vas prvy tanec?

• noo, u nas moj drahy nevie tancovat, tak budem rada, ked zvladne obycajny valcik na ludovu notu.

• moj tiez nie je tanecnik a tak sa bojim ci zvladne aj ten valcik 😃 je vhodne aby to bol nejaky sladak, nechcem ho trapit

• je to tiez vhodne, ale mne osobne sladak nie je taky slavnostny aby bol prvy manzelsky tanec.. po veceroch sa budeme ucit.. a snad to zvladne. no ale mali by sme uz zacat.. 😉

• miri - sme na tom rovnako 😃
    tixi - ja som tiež pred časom hľadala a hľadala - mám nejakých 6 piesní, nechcela som veľmi slaďákové, no hľadalo sa to ťažko 😐

• tixi, ešte mi napadlo - ak jeho rodičov nemá k vám kto priviezť, tak pre nich nejaké auto pošli od vás 😉

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém
    Odporúčaní dodávatelia
    Ponúkame prenájom priestorov na svadby, stužkové slávnosti, firemné večierky, semináre, vrátane cateringu a výzdoby sály,
    Svadobné priestory nášho historického domu sa nachádzajú priamo v srdci Bratislavy – len na skok od Michalskej brány.
    Váš sen ..., Váš deň ..., Vaše splnené sny.
    Zabezpečíme Vám kompletné reštauračné, eventové a hotelové služby na profesionálnej úrovni.
    Články od našich partnerov
    Vyberáš svadobné oznámenia? Tieto trendy si zamiluješ!
    Bojnice: Dokonalé miesto pre romantické medové týždne
    Obálky na svadbe sú minulosťou – inovatívna svadobná aplikácia Modrá stužka
    Archív článkov od partnerov