Nevesty z Trnavy, pridajte sa

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
ahojte trnava a okolie, nemali ste niektora skusenost s phoenixom na kapitulskej?
Odpovedať
Profilova fotka
O Helenke nič neviem, teda máva tam omše profesor nábožestva dp. Hašán, taký mladý šikovný, ale o sobášoch som tam nepočula. Treba zistiť na fare, či je možná výnimka a povolenie, ale vidím to tak, že ak nie sú zaplnené hrubý univerzitný a Anna, tak zrejme nedajú povolenie. Mne sa zase neskutočne páči Jezuitský a viem len o jednej svadbe, ktorá tam bola a aj to je asi 11 alebo viac rokov dozadu. Na fare sa nikdy netvária nadšene, keď to má byť inak, než si to oni predstavujú. Ale nie je možné diktovať ľuďom o viere, čo majú robiť. Dokonca aj sám arcibiskup asi pred pol rokom nahlas na kázni povedal, že nie ľudia im, ale oni ľuďom majú slúžiť a vážiť si každého nové člena. Bolo síce v súvislosti s krstom, ale platiť by to malo všeobecne...
Odpovedať
Profilova fotka
no veru, to s tou farou mas teda pravdu, je to predsa nasa svadba...a mame ju nejak vysnivanu...a nevidim logicky dovod, preco by to nemohlo tak byt, nic nepoviem, kebyze im tam zacnem hovorit, ze chcem mat pred oltarom 2megaanjelov, a aby mi ten cerveny koberec zamenili za modry...proste hovadiny :-D vtedy by mohli byt na mna na fare neprijemni, ale ked jednoducho chcem tu omsu...tak by sa mohli prisposobit, ja v tom nevidim nic zleho, a aj preto som z tej fary odchadzala so zmiesanymi pocitmi... inak od vcera mam dalsie zmiesane pocity, pretoze snubencov brat z nicoho nic oznamil, ze aj on sa ide zenit a dal si termin na februar 2009...je to take, zvlastne, neviem, co si mam o tom mysliet :-| noooo...o Jezuitskom som tiez pocula, ze tam svadby velmi nebyvaju...ani velmi nechapem, ze preco..
Odpovedať
no ty kokso vidim ze s kostolom mi zacinaju riadne problemy ja som si myslela ze je uplne normalne mat svadbu s omsou ani by ma nenapadlo ze sa to da odbavit za 20min. sak na takej svadbe som este ani nebola!!!! teraz sa asi opytam hlupost len neviem ako to je - ked si vyberete na fare termin tak je to treba ist zapisat aj na matriku vsak??? :-N Sasettka a ty mas aky termin svadby?? myslite ze bude odveci ak budem mat svadbu u babky na dedine v Kaplnej a pak hostinu v Trnave??
Odpovedať
Profilova fotka
baby nemate niektorá kontakt do zosky?
Odpovedať
Profilova fotka
tina, najprv ideš na matriku pre papiere (žiadosť o sobáš) a tam povieš, že to budeš mať v kostole. Oni ťa navigujú ako ďalej. Ak to budete mať inde, ako má jeden z vás trvalý pobyt, zaplatíte tzv. delegačku (cca 800,- Sk) K svadbe v kostole potrebuješ ďalšie papiere. Ak máš všetky sviatosti v Trnave, tak Ok, ak nie, potrebuješ potrvdenie o krste (odtiaľ, kde ťa krstili) o prijímaní, birmovke. Napr. môj bráško mal každú sviatosť inde, tak sme najazdili kilometrov, kým sme to dali dokopy. Ale neboj, ono to len tak komplikovane vyzerá, vydať sa je veľmi jednoduché ;-) .
Odpovedať
sasettka prosím ťa koľko ťa stojí reštaurácia na jednu osobu. nepostrehla som to tu. ďakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
xtinakc hmm, no vidis to, ja som na tom bola podobne...doteraz som bola na niekolkych svadbach...a este ani raz som nezazila, ze by to bol jednoduchy obrad, vzdy cela omsa... ked na moju foto ukazes kurzorom, objavi sa ti tam moj "pas", ci co to je a tam mas aj datum svadby /cize 5.sept.09/...je to tu premakane :-D a nemyslim si, ze je to od veci...je to len na tebe, ako si to zariadis...a co bude najlepsie...aspon aj ty budes mat trubiacu kolooooooonu :-D :-D :-D ja napr.chcem sobas v TT hlavne preto, ze nechcem vsetkych mojich znamych, co by mi eventualne chceli zablahozelat, tahat do Serede /drviva vacsina ich je z TT/ michala...ak mam teda svadbu v septembri, kedy mi staci ist na tu matriku? dakde som tusim citala, ze tam je nejaka platnost 3 mesiace, ci co to...ale ked chcem urcitu hodinu, tak by som si ju mala na fare zajednat co najskor, vsak? lucia, v tom Romantiku mi povedali 700-750...mozno so svedskymi stolami to vyjde max na 800,-
Odpovedať
ahojte baby, sasettka, na matriku mozes ist skor, ale krstny list nesmie byt vydany skor ako tri mesiace pred sobasom ;-) to vas budu instruovat na fare.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
nasa omsa trvala hodinu a stvrt, rodicia skonstatovali, ze si vyborne posedeli :-) a jeden z ujov este teraz spomina, ake to bolo dojimave a cele to prefnukal :-N ale mladi si skor vyborne podriemali s otvorenymi ocami :-) ked uz omsu, tak max. 50 minut ;-)
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
sasi, stačí ti ísť aj týždeň vopred, ale to nemáš istotu, že dostaneš na matrike tú hodinu, ktorú chceš. Ak máš svadbu v kostole, choď aspoň 3 mesiace vopred, treba chodiť na poučenie. Hoci ani tie tri mesiace nie sú zárukou dostať hodinu sobášu, ktorú chceš. September je n.a svadby dosť frekventovaný. Na druhej strane, 3 mesiace je optimálne na vybavovanie. Hlavne maj sálu. Od tej sa to točí. So slušnými sálami je v TT a okolí problém. Evelyna, ja som bola na svadbe, ktorá tvala HODINU A 50 MIN! Samotná kázeň mala 35 minút, do toho spieval zbor a keďže si chceli aj hostia zaspievať, tak sa spievalo aj podľa organu. TO už sme boli všetci totálne zmorení a ešte sa vlastne nič nedialo. Myslím, ale že svadba nie je o hostine, ale práve o vzájomnom sľube, ktorý si mladí dávajú. A pri 15 min. obrade to ani dosť nezavnímaš, že sa niečo dôležité práve udialo. Hostina a ostatné veselice sú len bonusom. Bohužiaľ mám skúsenosti, že väčšina to vníma opačne. Môj názor je, že ak si robiť žúrku, tak načo do toho angažovať cirkev alebo úrady. V hrubom je zvykom robiť poslednú svadbu s omšou. KeĎže sú tam pol siedme večer, tak posledná svadba, ktorá by mala mať omšu sa začína o piatej. Sobášia od pol druhej- druhej. teoreticky sa tam zmestí 8 svadieb. Ešte máte Kopánku a Tulipán.
Odpovedať
Článok sa načítava...
sasettka diky za instrukcie pomaly sa tu do toho dostavam ;-) vies co neber tu svadbu brata zenicha tak tragicky aspon si vycihas nedostatky a tvoja svadba pak bude bez chyby :-D ja osobne nemusim stravit v kostole 2 hodiny ale ako tych 15 minut mi pride take strasne chladne len rychlo rychlo si povedzte ano a dovi dopo ja som si chcela spravit obrad taky troska osobitnejsi takto mi to pride troska chladne ked sa ma knaz hned na zaciatku omse opyta ci si berem mojho draheho. :-| michala to myslis uplne vazne ze staci 3 mesiace vopred vybavit kostol?? ja som myslele ze kostol a sala je to prve co by som mala mat vybavene :-N
Odpovedať
Profilova fotka
Áno, kostol stačí 3 mesiace. V podstate dnes je to tak, že najprv treba mať sálu, potom to ostatné. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
xtinakc, no uz sa s tym pomaly zživam :)))) prave z toho pohladu, ze vychytam aspon chyby :-D inak este dva dalsie pary mojich kamaratov budu mat svadbu predomnou, jeden dokonca tyzden...my sme pravdepodobne posledni /ak do toho este dakto neprasti/...ze najlepsie nakoniec :-D :-D :-D a aj u mna s tou omsou je to podobne...kopec tiet, ujov, babiek, dedkov, ktori sa hlavne na to tesia...ako si posmoklia :)))) a michala...o5 dakujem za rady:)))) sala uz je zajednana dlhooo...a dnes aj DJ...myslim, ze mam teraz pokoj na chvilku...len s vyzdobou sa budem vytesovat pocas dlhych zimnych vecerov :-p a ten tvoj "zazitok" s takmer 2hodinovou omsou...no nechcela by sooooooom...a aj to s tym obradom si pekne napisala ;)
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
Evelyna, aj mne sa páči "americký" spôsob svadby. V Trnave ale na to môžeme zabudnúť. Na civilné obrady máme sobášnu sálu na radnici a 13 kostolov na cirkevný obrad. Mestské zastupiteľstvo neschváli zatiaľ žiadne iné miesto na obrad napr. promenádu alebo amfik v kamenáči.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte baby! Ja idem zajtra na skolsky :-p ples do Ružindola, ale ide tam zevraj super partia,co nema so skolou nic spolocne, Dankovi kamosi, tak sa tesiiiim!!! Dala som si usit krááásne cervene saty, skoda, ze mi ich nechce vlozit do albumu:-(((((((( Vpredu su kratsie( mdo pol lýtok) a vzadu az po zem, material šifón, vrch krasne tvaruje a robi prsia :-))( kamoska mi po vzhladnuti foto volala, ci som bola na plasike :-D :-D ), proste super. Dala som za usitie 1600, ale aspon mam saty , co su moje a nie je to za pozicovne na 1 den,.. Krajcirka fakt sikovna, no nedoceneá baba... normalne zavzujem, ze jej dam raz usit svadobne saty, v pohode by to zvladla... INak videla som nazivo tie moje, co mam v albume a nepaci sa mi material sukne, takze volba bude asi uplne ina... uvidime.... MAjte sa krasne a nadhrený víkend.. nas bude pekne akcný.. dnes ideme do Levic ku znamym a zajtra ten ples... bude co dospavat :-D ahojteee
Odpovedať
ahojte babulky... som tu dlllho nebola...prislo obdobie v roku, ktore zo srdca nemam rada..este ze to babieleto bolo trosku dlhsie..ale aj tak nas neobisli choroby..aj teraz marodim so stuplom a so sebou tiez lietam po vsetkych certoch...a ti certi nevedia zistit pricinu problemu, ktory mam...ja sice dr."hausa" nemusim, ale asi by som k nemu zasla...vsetko ostatne stoji - robota sa kopi, neviem dokoncit veci, ktore mam na plane uz 100 rokov, k tomu pribudaju dalsie veselosti....ale jedna veselost je potesujuca, mame doma tvorive dielne so stuplom...ideme vyrabat vianocne ozdoby...tohtorocny stromcek bude "ručný"...literatura je aprve ktorky mame tiez za sebou... ideme sa liecit... ahojte...
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte vsetky... nejako tu " vázne komunikace"... :-D No ja mam dnes kopec roboty, ocenujeme tych, co neprisli prevziat ocenenie na oslavy v oktobri, a ja som dnes rano zistila, ze som zabudla na 10 ludi.. sikulka :-D .... ale nastastie mame este jeden termin 26. 11 ... uff... a nejakych som uz aj obvolala a dojdu aj dnes... INak vikend som mala ja osobne squelý...!!! Super akcia v piatok v Leviciach na plavarni v kamaratovom bare a v sobotu Ružindol.. to bola sranda... so vsetkymi som si super sadla a kecali sme o dusu.. tak som rada:-))) . Saticky mali neskutocný uspech, aj ked som bola pri Dankovi o dost vyssia.... vytancovali sme sa a samozrejme v tombole sme nevyhrali nic normalne a super , ale ako vzdy nejaku hovadinu... tento rok 1 m žita.... len som vyslovila , ze pri nasom stasti nevyhrame mini vezu, vysavac ,ci toustovač, ale urcite toto žito.... a uz aj znelo ciselko... nase... skoro som odpadla... asi som fakt bosorka... :-D Tak nam bolo dobre, ze drahusik mi celý vikend hovoril, nech uz za nim konecne dojdem do TT zit... moje zlaticko, jaaaaj, laska je super, ze kocky !!!! A vy co mate nove?? Hanka, aj sem chodis obcas??? a ostatne??
Odpovedať
Profilova fotka
lomnicka... no vas tie choroby fakt neobchadzaju.... Dankova mala zas mala minuly tyzden horucku a nic.. len cely tazden teplotu, nez kasla, nadchy.... cudne... asi z toho, ze zacala chodit na sportovy kruzok v BA, moc maka a pri jej imunite telo nestiha....
Odpovedať
Profilova fotka
KAtrin, gratulujem. Urob ten krok. Lomnička . MORAŽ (po chrvátsky vydž).
Odpovedať
Profilova fotka
ked ja by som chcela ist z tejto dobre platenej prace na matersku... lebo babo chceme a nema vyznam hladat si novu pracu a po par mesiacoch ist na matersku... tak uvidime.. ale je fakt , ze aj ja uz chcem byt strasne s nim..
Odpovedať
Profilova fotka
čaute baby Trnavčanky,tak čo ako sa máte? :-) ja som tu už asi rok nebola tak nestíham čítať čo nového..pochválte sa...
Odpovedať
Profilova fotka
Trochu to tu skapalo. Zrejme väčšinu skosili choroby. :-(
Odpovedať
Profilova fotka
ja mam pocit, ze vsetky jak sa vydali, tak sem skoro prestali chodit.... alebo maju nove roboty a nestihaju.. je mi smutnooooooooo :-(((
Odpovedať
@katrin ja som este stale slobodna, pracu novu nemam :-N odkedy zacala skolka tak behame po lekaroch kazudu chvilku... potrebovala by som vystrelit niekde do kupelov apson na tyzden, kde by mna niekto obskakoval a aby som si precitala nejaku knihu od zaciatku az do konca,nemusela mysliet na 150 tisic veci...ako dobre je traktoristovi, ktory sedi v o vykurenom traktore a len orie...hooore a dooole... :-N aj ked,nechcela by som byt traktoristom... @,ichala sak moražim moražim... |-| babulky, nevieet nahodou ako vyzera sala v seredskom cukrovare?
Odpovedať
Profilova fotka
Sereď má cukrovar?
Odpovedať
Jo, Sered ma cukrovar. :-D ;-) Lomnicka, juchu, ty zijes... ;-) Inak, co sa tyka tej cukrovarovskej saly, tak co ja viem... =-) Asi to treba vidiet. Ja som to sice videla uz davnejsie, takze neviem, ako to vyzera momentalne, ale ono to dost vystihuje uz aj vyjadrenie "Mala som svadbu v cukrovare", ze jo... :-N Mne sa tam osobne nepacilo, bolo to take pochmurne a divne "osemetne" alebo ako by som to povedala... Ale asi by bolo naozaj lepsie vidiet, lebo kazdemu sa paci nieco ine, a pri peknej vyzdobe to moze vyzerat uplne inac. Ale pocula som (neviem, ci je to aj pravda), ze oni tam priamo nevaria, ale si davaju dovazat uz uvarene jedlo z Romantiku (co tiez nie je velka vyhra). :-x Takze neviem, skus sa ale popytat niekoho, kto tam svadbu mal - viem, ze minimalne "adrika011" tam svadbu mala, akurat v albume ale nema ziadne foto odtial, ale mozno bude ochotna poskytnut ti... ;-)
Odpovedať
ahojte babulky moje, ako sa mavate? ja som min. do konca novembra este v BA - na treningovke. Makam jak srob 8-) takze casu je pomenej, hlavne koli tomu cestovaniu - to my pripravi o 2-4 hodiny denne, ale co, neva, hlavne ze sa setko poriadne naucim a pak normal v robote budem setko vediet lavou zadnou 8-) :-D ;-) smeji - dnes sme boli objednat stol aj stolicky do kuchyne, a tetuska nam povedala ze tak v utorok abo stredu by uz aj mozno mohol byt. mno potesilo by... dnes sme si dotrepali aj obyvackovu stenu, tak sme poobede skladali a skladali. vecer som si uz do nej zacala davat prve veci :-) takze ked dorazi spominany stol plus stolicky - budeme mat kompletku... :-) :-) :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?