Svadba 06. 08. 2011

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte... mate niektorá tieš svadbu v tento datum?? mate už čo to pozhanane či ako??:D
baby nezabudajte ze v lete tolko toho jedla a zakuskov nepojde, pretoze bude horuco a vacsinou pojdu mineralky a alko, nealko.aspon ja preto tolko tych zakuskov neobjednavam ,,,,,,,,,,,,nam povedali ze max 4 ks na jednu osobu na oslave a 15-20 ide do vysluziek + torty
@nikuska1987 na ten krizik si vlastne prisahate vernost...pozerala som aj na take fakt pekne kriziky, jeden pan zo Stropkova ich vyrezava...no krasa...asi si to dame urobit u neho...ma strasne vela nametov a kriziky su velmi pekne...vyhotovenie trva od 5 do 10dni takze to ma este cas...:)
@nikuska1987 no ale ja som s Kysuc-a u nas je zvyk vela kolačou, alkoholu a jedla... mi si memožme dovolit dat do výslužky 20kolačou- ako som tu už pisala-to by bola hamba ako hrom! nam do jednej lodne víde tak 130kolačov...a to tak 2 max 3krabičky na výslužku. a ja nechcem predjedlo na svadbe... ja mam niečo ine vymyslene..lebo to predjedlo vela ludi neje, a potom nevladzu zjest to ostatne... ja nechcem žiadne tažke jedla- to na svadbu nepatri a asi nebudeme mat švedske stoly-lebo Kysučania neradi chodia si naberat niekde jedlo :D- radšej ked mu to postavia rovno pred nos a papaj :D
@puffu aj u nas v Čadci robia krasne krížiky..ale neviem či si mame dat urobit...lebo v našom kostole krížik vlastne aj dostavame ...
@mishita2401 u nas si kazdy kupuje krizikym aspon tak som sa s tym stretla ja...ale vsade to je asi ine....my s priatelom byvame 50km od seba a oni maju ine zvyky ako my...no a zase moj otec je tiez z ineho kuta SR a tam maju tiez ine zvyky...
@puffu no to je take :D...všade to je ine..niekde tancuju akýsi redovy tanec a ja ani nevem čo to je :D
@mishita2401 no my to tiez budeme mat...je to akysi sposob vyzbierania penazi...:) napr. tam odkial je moj tato tak tam redovy tanec nemaju ale vyzbieravaju peniaze aspon 4-5krat za vecer...najprv na kocik, potom na postielku, potom na auto atd atd...:) a chodi starsi druzba a vyzbierava peniaze...:)
@puffu u nas je to tak že sa mlady postavia za stol, maju flašky s alkoholom a hostia postupne prichadzauju, pripiju si a daju peniaze-do venca.a mladomanželia im daju nejaký darček, perničky, alebo cukriky alebo tak...kto čo chce. ked sa vyzbieraju peniažky tak sa tancuje popolnočný tanec kde nevestu a ženicha vytancuju svadobný hostia :D a potom sa idu prezliest :D vola sa to že biely tanec :D
@puffu ano viem ze na ten krizik prisahame ,,,musim sa knaza spytat na toto aj kde by som taky krizik kupila.to ano ved do augusta este vyse 5 mesiacov
@mishita2401 u nas sa ten redovy tanec tancuje v cervenych satach alebo v kroji...inak je to asi podobne nieco ako mate vy akurat my prv tancujeme a po tanci ide kazdy vypit a dostane malu torticku...
@mishita2401 ano to som citala kazdy musi sa riadit zvykmi,,ja som videla na svadbe miesto predjedla zmrzlinovy pohar aj to nieje zly napad, ale je to podla mna moc syte,,,u nas zase letia svedske stoly - kto co chce si vezme, lebo ked sa davaju porcie vela ludi to ani nezje a zbytocne sa to vyhodi a svedske stoly pravidelne doplnaju ak je malo doplnia ak vela tak nedoplnaju a to sa potom odraza aj cenovo - a je to vec nazoru a kazdeho kto si ako svadbu zariadi
@nikuska1987 šak jasne :D... už som bola aj na takej kde mali švedske stoly ... ja ešte aj tak neveim :D...uvidime v juli :D a predjedlo je pre mna taka mala zbytočnost..ale ak mi povedia že to je v cene tak si to dam :D
Článok sa načítava...
@puffu no u nas sa ten tanec tancuje ešte v svadobných šatach-preto sa to asi vola biely tanec a potm sa ideme prezliekat :D a zabavat do rana bieleho :D
@mishita2401 ...tak vam ako dobre...:) ja sa prezliekam 3krat...:/ a to mi treba k tomu aj topanky a doplnky a to iste aj pre draheho...:/ no ale tak co narobime...ja aj tak rada nakupujem...:D
@puffu ja som bola včera nakupovat...a som sa v tom vyžila :D...sa tešim na nakupy ked pojdeme na svadobnu cestu- bud tento rok alebo buduci ale pojdeme :D mne treba len jedny popolnočne šaty a topanky :D...a mojmu drahemu len košelu a kravatu po polnoci inak zostane taký aký je :D
@mishita2401 tak my uz mame kupene obleky dve pre Tomasa a uz iba 3 kosele a tri kravaty kupit...a mne uz iba jedne topanky treba kupit a baleriny na tancovanie a doplnky...my sme chceli ist na svadobnu cestu na Maledivy alebo do Mexika...no v lete ideme kupovat projekt rod. domu a zaciname staviat tak som navrhla ze chcem radsej krajsiu kuchynu ako drahu dovolenku tak uvidime ze kde nakoniec pojdeme...mne staci aj nejaku dovolenku na SR alebo v Europe...a vy kam planujete ist na svadobnu cestu?
@puffu aj ty maš chlapa tomaš??? :D balerinky krasne biele maju u Batu-krasne a ani nie nejake drahe... no na svadobnu cestu: bulharsko, taliansko, chorvatsko- niečo s toho..ale najviac asi bulharsko... :D... mi tieš nechceme drahu svadobnu cestu-lebo to vlastne budemem platit s penazi čo vyzbierame-a chcem minut len tolko kolko treba :D až nam zostane ešte dost :D...
@mishita2401 no moj je tak isto Tomino...:)..inak dakujem za radu na baleriny...musim popozerat...tiez si myslim rovnako ako ty...je sice krasne ist niekde do Karibiku ale na strane druhej to az tak k zivotu nepotrebujem..mne staci iba bazen, izba a Tomas...a nech svieti slnko...:) a nech mam Mojito v ruke...:)
@puffu no presne tak :D hlavne že budeme spolu :D juj už až je tu aspon jul :D
@mishita2401 tak ako vravis...nech je uz aspon jul...my uz mame objednane letenky domov na 10. jula tak sa neviem dockat...:)
@mishita2401 a co vravis na tie svedske stoly?ani ja som nechcela predjedlo...to ma mama presvedcila podla mna je to tiez zbytocne potom sa nezje hlavne jedlo
@nikuska1987 my tiez mame svedske stoly a myslim si ze to je najlepsia volba...pri porciach sa jedlo zbytocne vyhadzuje...a kazdy ma chut na nieco ine a je tam taka roznorodost...:) my budeme mat predjedlo a jedno hlavne jedlo normalne roznasane na tanieroch a potom od 22:00 by prisli svedske stoly...
@puffu ano suhlasim s tebou, ja som casnicka mam svadby odchodene a viem ake mnozstvo jedal sa vyhadzovalo a nie kazdemu chuti jest vecer o 22 ,,,aj my to tak mame to je najosvedcenejsi spobob kazdy si naberie sam co chce a kolko chce...............len zase som pocula ze hostia byvaju hladny ze sa hambia si nabrat....my svedske stoly budeme mat zvlast v miestnosti tak sa hadam nebudu hambit a ked ich pojdeme pozyvat upozornime ich ze budu svedske stoly a nech sa nehambia si nabrat.
@puffu ale tak mna utešuje aspon to že už ani pol roka a budeme svoji :D
@nikuska1987 hm švedske stoly to je take diskutabilne... lebo vela toho zostane a potom človek nevie čo s tým... ale tak mi budeme mat hlavne jedlo potom večeru okolo 20tej a nejk po polnoci tretie jedlo alebo niečo...
@mishita2401 v restike nam povedali co ostane si zoberieme domov a ak bude toho vela porozdavame,,,dufam ze nam ostane co najmenej aj zakuskov aj toriet ked si predstavim to mnozstvo jedal az mi je zle :-))))
@nikuska1987 tak to mas pravdu ze niektory sa budu hanbit....z mojej strany mame mladu rodinu hoci uz mam iba jedneho dedka ale zvysok mojej rodiny je do 50rokov takze si myslim ze by to malo byt ok a z priatelovej strany je iba par ludi starsich...no a mladi ludia su uz na svedske stoly nauceni...uz skoro na kazdej svadbe maju svedske stolovanie...a po par poharikoch alkoholu sa aj starsi odvazia...:D
@nikuska1987 no ale čo s tým doma? a nikto to nechce-som bola na 3svadbach a každý hovoril že im skoro všetko zostalo...
baby aj vy tak odpocitavate dni do svadby ako ja??? :-))))
@nikuska1987 za mna to robi tato stranka :D

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?