Svadba 24.4.2010

7. aug 20117300
  • ano aj ja chcem mat maximalne do februara vsetko pokope a nemysliet na tie drobnosti

• aspon nie som sama 🙂)lebo ja sa uz nemam potom chut s tym bavit..

• to asi kazy tak

• Sponzor fóra
  • tak moja kolegyna sa vydava tyzden predomnou a ma len salu a hudbu a kostol nic viac...😃D

• no tak to je potom flegma

• Ideme si kupovať prvý akože "manželský" darček pod stromček...komodu do našej spoločnej spálne 🙂
    juuu teším sa...
    ideme do Ke - asko, kika... 😉

• to slecna2: prajem vela trpezlivosti! hlavne teda s askom.. ja mam take skusenosti že nikdy viac🙂

• ahojte 🙂 drobec, myslím, že tvoja kolegyňa to v pohode stihne, ono niekedy dostatok času spôsobuje iba zbytočnú nerozhodnosť... a zmeny názorov...vieš, možno sa obzerá, premýšľa, a zariaďovať bude trošku neskôr... aj ja to tak realizujem, žiaľ, teraz veľmi ani nemám na výber, lebo riešime zdravotné problémy najbližších rodinných príslušníkov...baby, dúfam, že bude všetko ok a na svadbe sa stretneme kompletná rodina 😞

• tak moja kolegyna povedala ze ona ma 31 a ona neriesi take somariny dopredu a proste ona ma sem tam cudne nazory...ale inac v poho..

• lenka tak aj ja dufam ,ze budete vsetci, ja omentalne riesim svoje zdravotne úproblemy, som na PN az do konca roka. a slecna odporucam kiku aj my cakame na skrinu, ktoru sme si u nich objednali, postel sme si kupili uz minuly rok a nocne stoliky som kupila akoze pod stromcek ale hned v ten den sme ich mpontovali 😃

• keterin ďakujem za podporu a prajem ti skoré uzdravenie...hej...a zabudla som, aj my sa budeme ešte pred svadbou sťahovať, možno už na začiatku roka, takže nás čaká aj vyberanie nábytku...ale to sú zase príjemné starosti 🙂

• no tak nas caka vyberanie nabytku o mesiac tesne pred vianocami,lebo polovicka az vtedy pride,ale tesim sa...baby a chcem sa opytat u nas je taky farar ze ked poviem ze uz spolu byvame pred svadbou tak mi nechce dat na spovedi rozhresenie?u vas to je tiez problem alebo nie?

• ja nemam rozhresenie uz od velkej noci, a zijem si veselo aj bez toho

• a tak akoze ked mi neda tak ja tiez budem fungovat dalej ale je to podla mna smiesne nemyslis...ale sak kolky spolu byvaju uz spolu a nepovedia to...

• tam ani tak neido o to ze spolu byvate ako o to, ze spolu mate pomer. byvat spolu mozete ale bez sexu. ale kedze je to nemyslitelne, ani tuto teoriu nepovoluju.

• Sponzor fóra
  • no dievčatá, čo to máte za kňazov v PO? nejakí tvrdohlavci čo zaspali dobu...veď keby sme sa stále mali riadiť tým čo bolo už strašne dávno a nepripúšťali si žiadne pokroky, tak by sme si stále mysleli, že zem je doska... veď verím tomu, že neskáčete z jednej postele do druhej, že ste verné, svojho priateľa/snúbenca ľúbite...odkedy je láska hriech? No a v dnešnej dobe sa vydávajú/ženia už trošku starší ľudia...to by bolo, keby som v 27 rokoch bývala stále s rodičmi...! -> dúfam, že ma za toto nebude chcieť nikto upáliť 😃

• no ono to je tak a hotovo, ja tuto teoriu neuznavam a je mi to jedno. ako som uz pisala zijem kludne aj bez rozhresenia

• baby mate pravdu a keterin presne o to ide a samozrejme pre mna je to uplne smiesne pretoze kazdy normalny clovek vie ako to je...ja som zvedava ked pojdem na spoved ze co...opat sa asi nasmejem...

• majo.lenka: ja mam podobnu skusenost, boli sme za fararom na Slovensku...a ten mi odporucil, zit s mojim snubencom ako brat a sestra..do svadby (april bud.rok) Tak nehnevajte sa, ale sme spolu 6 rokov a byvame spolu 5 rokov, mam 29 rokov..myslim...ze niektori farari to beru prilis "vazne""" uz nezijeme v 19 storoci....!!!!

• Presne tak maruška, ak by sa mi toto stalo, tak si to s kňazom hneď vydiskutujem...veď on povie svoj názor, tak aj ja poviem 😃 úprimná som niekedy až na moju škodu 😃 ako ináč s prípravami?

• maruska55:tak mi sme spolu rok a pol a byvame spolu pol roka ale ak by mi to povedal tak by som si pomyslela svoje.oni to beru naozaj vazne...pripravy v pohode az na to ze sa uz aj nudim lebo uz vela veci mam ..a cakam co mam objednane..

• no ja som sa bola akoze vyspovedat pred velkou nocou a odisla som bez rozhresenia lôebo sa ma opytal ci spavam s priatelom a ci som ochotna vzdat sa toho hriechu a ja som povedala ze nie. tak ma poslal domov ze si to mam rozmysliet a zajtra sa vratit. tak som sa na to vy.... a potom som isla k inemu fararovi rovno s tym ze som nedostala rozhresenie a ze chcem o tom diskutovat. po 45min ked uz babky klopali na spovedelnicu som odisla s tym istym vysledkom a mi farar povedal ze aby som ho pockala kym vyspoveda babky a ze budeme pokracovat no nemala som zaujem. rovno som mu povedala ze viem o fararovi ktory mal pomer s mniskou a bola od neho tehotna a odlfroval ju kdesi a on sam teraz sedi na vysokom stolci a mnoho ,noho prípadov poznam kde farar zhresil .
    ja v tom nevidim nic zle ked dvaja spolu sexualne ziju a ked spolu vobec ziju pred svadbou. sex je podla mna dolezita sucast zivota a ked to tam neklape tak bohuzial a rovnako sui myslim, ze dvaja sa najlepsia spoznaju ked spolu ziju. ked pridu na chyby yz pocas manzelstva je podla mna neskoro a potom zbytocne rozvody alebo zit v manzelstve ktore ma neuspokojuje len koli nejakemu papieru je podla mna ovela horsi hriech ako sexualne spolunazivanie partnerov pred svadbou.

• keterin uplne s tebou suhlasim a mam nato taky isty nazor,pretoze my sme aj kvoli tomu zacali spolu uz teraz byvat aby sme zistili ci to vobec klape a ci to takto pojde...a nezit sexualne to je ako nezit normalnym zivotom lebo patri to ku kazdemu vztahu a ako vravis ak to neklape potom je vsetko o nicom...a ja by som povedala fararovi to iste..

• vieš keterin, to tak vyzerá, keď nás o tom idú poučovať práve ľudia, ktorí majú manželstvo naštudované len zo seminára...česť výnimkám, gréckokatolíckym kňazom 😉

• ved to lenze nikto sa nato takto nepozera...no akoze ja si neviem predstavit aby som s nim zila chystala svadbu a odsunula sexualny zivot...to sa da takto vobec fungovat?

• no ale...hm...pre pár "výrastkov" by sme zase nemali byť na kňazov zlí 😉 ...niektorí sú fakt fantastickí, majú krásne myšlienky, vedia ľuďom pomôcť...ale každý je samostatná bytosť a koľko ľudí, tak toľko názorov...ani lekári nie sú všetci dobrí...ani učitelia...človeka nerobí človekom to, čo vyštudoval

• 😉 tak to mas pravdu,ale co uz...🙂a vy ako pripravy

• v podstate máme asi všetko podstatné zariadené - ja šaty, už máme aj darčeky pre hostí, alkohol takmer všetok nakúpený, hostina+hudba+foto+kamera+koláče+torty zajednané, viem ako chcem výzdobu a mám na to dekoratéra, približný počet hostí 120, v sobotu sme boli 1x na náuke, celkom sa nám to páčilo (psychológ+kňaz)...
    momentálne som sa zamerala na topánky k svad.šatám... chcela by som zn.Menbur, len neviem pozháňať tie, ktoré chcem... ostatné veci majú čas v novom roku...
    skôr sa teraz chystám už aj na nakupovanie darčekov na vianoce a kúpu nábytku 🙂

• no tak ja momentalne tiez zacinam riesit vianocne veci lebo nezhanam tie vianocne tlacenice a tak tak riesim uz teraz...a tiez chcem spalnu tak budem pozerat a ked pride polovicka tak pojdeme na nakupy 😉 no ja uz mam aj topanky mne chyba uz len pricesok,ale ten ma cas...no a alkohol mame tak napolovicku,a nauka bude prva az po novom roku...

• juj vianočné tlačenice 😠 mám z toho hrôzu... nuž, náuky sme už radšej začali, lebo v RK sú v soboty a my niektoré víkendy aj pracujeme a tiež musíme ísť aj k rodičom... ale bolo to fajn, sme sa trošku obávali o čom to bude, ale samé normálne veci...zaujímavá skúsenosť 😉

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém
    Odporúčaní dodávatelia
    Svadobnô
    Topoľčany
    Sme traja chalani, ktorí svoje skúsenosti so svadobnými fotografiami a videom netaja. Sme dokonale pripravení zvečniť príbehy Vašej lásky.
    Bratislava
    FunFace Fotobox
    Bratislava
    FunFace Fotobox - originálne zariadenie, ktoré na každej svadbe zabezpečí jedinečnú zábavu a krásne spomienky v podobe tlačených fotografií.