Svadba máj/květen 2010

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte kočky, pridá sa niekto, kto má svadbu v tomto krásnom mesiaci? Ja mám termín 15.5. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
juj, tak pro infekci bych si tam nešla, to si radši odnesu nějaký krémík :-) Vím, že jídlo dělá hodně, ale snažím se jíst zdravě, akorát čokoládě neodolám, myslím, že u mně je to vyvolané hormony, vyrážky se dělají přesně podle cyklu - přes MS je to nejhorší, kolem ovulace nejlepší. HA neberu.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte. No ja tiez uz nikdy nepojdem do solaria. Ale kvoli svadbe to obetujem. Ja sm inak jak cmar. Musim ist tri krat po sebe k moru aby som vobec bola medova, nech to trosku vyzera.. ta biela robi svoje. No a ja som zasa dala aj na ten krem bronzer, lebo ked uz platim liter za solarko tak nech to ma aj efekt, po bronzeri to fungovalo asi tak dobre ako po styroch navstevach bez, cize tak 4 nasobny ucinok som videla. Inak s mojou pokozkou chodim uz od februara pomaly raz-dva krat do tyzdna a teraz no dva krat do tyzdna az do maja. Ja som sa totiz min. rok kvoli robote nedostala ani do plaviek pomaly .. takze ziadny zaklad.
Odpovedať
Profilova fotka
29.5.2010 Ak ma niekto svadbu v tento den v Bratislave idealne okolo 13h. Tak my sme si potrebovali prenajat autobus a min prenajom je tri hodiny ale my ho potrebujeme len hodinu. Tak ak niekto potrebuje odviest ludi z centra od kostola alebo matriky do hotela mozno by sme sa mohli podelit. ozvite sa ked tak hadam je to dovolene..
Odpovedať
Profilova fotka
penn škoda mňa to čaká až o 16:15 inak by som uvažovala
Odpovedať
Profilova fotka
Tak ja vcera byla zaridit dalsi vec - byla jsem se informovat na dorty, bylo mi receno, ze neni problem, ze kdyz si prinesu obrazek, ze mi ho podle toho udelaji. Objednat si ho mam nejpozdeji tyden predem, ale asi pujdu driv, dorty totiz budou 4 ( svatebni, pro oboje rodice a od svedkyne nam novomanzelum ). Tak mam v planu najit nejaky a byly by vsechny 4 podobny, jednoduchy.. Cena je 160 za oriskovy a 180 ten drazsi ( nezapamatovala sem si napln :-N ) za kg. Ted jen vedet, kolik pater/kg mam nechat udelat.. Neporadite mi? Budeme mit cca 50 lidi + muzikanti, personal restaurace, fotografka.. Jinak na saty porad cekam, sned dojdou v pondeli, mela by pristi tyden prijit i spodnice, taxem hooooooodne napnuta, jaky budou. =-) Ted budu mit 14 dni volno, tak snad se s tim zarizovanim pohnu kus dopredu.. A nejen se svatbou, ale i se zarizovanim, delame si s pritelem spolecne bydleni, tak je toho dost najednou.. Jinak pro ty, co maji termin jako my - 22.5 UZ JEN 42 DNI!!! Zacinam se toho trochu desit, vzdyt je to za chvilku.. :-. :-D
Odpovedať
diky za rady a nazory na solarko a krem a kosmetiku! :-) lucy, ty me desis!!! to je nejak strasne blizko - teda my jsme az 29.5., ale je to teda mazec. Dorty budeme mit dva - jeden oriskovy - klasika, tri patra - sampan s oranz.cukrovyma ruzickama (mela ho pani, co nam pece, na obrazku a uz ho kolikrat delala, toz jsem vsadila na jistotu) a druhy ovocny krasny - dnes ho ma sousedka=kamoska=skorocukrarka zkouset podle meho obrazku pro sestru - tak ho uvidim a dostanu kousnout :-p budeme mit 30 hostu. Cukrovi nechavame delat 25kg (drobne + 2 rolady) do vysluzek, pak 1 davku trubicek=kremroli a jeste chci u tej sousedky=kamosky objednat 2 rolady, pro jistotu. na stul pocitame ty dorty a 2kg cukrovi. v podstate jsem to udelala tak, jak to navrhla maminka - prodavala v cukrarne - tak si myslim, ze ma na vahu cukrovi odhad... kdyz ctu, lucy, ze mas 4 dorty, promyslim variantu - objednat jeste jeden ovocny... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
lucy Pokiaľ viem tak na 1 os. sa počíta 100g takže pri 50 by to malo byť 5kg samozrejme ty počítaš cca 60 neviem koľko budeš mať personálu rátam že asi 4x čašník, fotograf, asi 3x muzika t.j. 6 kg čiže asi 3 poschodová torta. Vyskúšaj pohľadať je tu téma na to zameraná. Ja si voľno beriem asi prvý májový týždeň a potom 5 pred a po svadbe. Mám kopec starej dovolenky aspoň si ju vyčerpám.
Odpovedať
Profilova fotka
ja budem objednávať 5 kusov na osobu+ urobím kokosové guličky, mini váječné špice a možno čajové lepené koláčiky. Rozmýšlala som aj nad tým že to trošku znížim lebo svadba je neskoro, jesť sa bude cca o 18:00 všetci dostanú tortu, sladké bude vyložené na stole, slané tiež a samozrejme nesmie chýbať ovocie. Myslím že je toho veľa a keď je teplejšie ľuďom sladké až tak nejde, skôr budú jesť slané popri popíjaní. Neviem 100 ľudí 100 chutí.
Odpovedať
kadan si borka, ze si peces sama!!! kadan se mas, ze mas dovolenku. ja su ucitelka - mam ze zakona pravo jen na jeden den volna z duvodu svatby. volno normalka vubec nemam sanci dostat - protoze to vsechno vybirame v drive presne urceny dny = prazdniny :-( doufam, ze to budu zvladat. nejak jsem myslela, ze bude volno 1. a 8. a ony ty svatky - mrchy - vychazi na soboty!!! :-|
Odpovedať
Profilova fotka
joj no dnes som bola vsetko na fest dojednat v hoteli aj s mamou a nastavajucou svokrou, budeme mat podla mna sgrasne moc jedla, ale neva...no odobierku asi spravime priamo v hoteli pred sobasm, lebo stejnak sa tam vsetci stretame pred sobasom (odtial pojde bus na urad a z uradu do hotela), takze bude nejake obedove chutovky , potom sobas potom hlavne menu, teply bufet o 18tej a pecene prasa o 2hej... som zvedava kto to vsetko zje! inac ked ma decko cca 1 rok potrebuje vlastne menu na svadbe? mame tak 3 takych skrckov malych (1 rok a 2 roky) tak neviem, oni este piju mlieko? alebo aj jedia nieco?
Odpovedať
lubi - jednorocni jeste byvaji kojeni, ale nejen - maminky pro ne budou mit nejake presnidavky... dvourocni teda nevim... :-S
Odpovedať
Profilova fotka
lubi myslím že rodičia im donesú no najlepšie ak sa opýtaš ich mari nie úplne sama 8-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
kadan stejne si borka!!! 8-)
Odpovedať
lubiduch, take deti uz jedia normalne, len nahlas detsku porciu. i ked by mali menej slane...no raz nezaskodi. a mlieko piju uz vecer len, ale to maminy hadam budu mat.
Odpovedať
holky, moje svědkyně přemýšlí o kyti na zápěstí, nevíte, kde bych našla foto - abysme si to dokázaly představit? na netu nemůžu najít...
Odpovedať
Profilova fotka
lubi - moja kamoska co ma 3-rocnu povedala, nech jej jedlo neobjednavam, ze ona jej da zo svojho (tie porcie byvaju dost velke). ma este rocnu a o tu sme ani neriesili (ma pre nich zabezpeceny dozor, ked im bude dlho, aby sa mohla bavit). a inak budeme mat aj 7-mesacne a 3,5-mesacne babatka, tie ratam ze budu v kociku hlavne.
Odpovedať
Profilova fotka
maarii - moja druzicka si tiez vymyslela kvetinu na zapastie, objednala som z ebay taky drziak na to... a kvetinarka dnes na to pozerala, ze netusi ako to tam pripevni tak, aby ten kvietok mal vodu. tu to je: http://cgi.ebay.com/Ivory-Wedding-Wri...
Odpovedať
bosacka - diky za adresu, neumim si to uplno predstavit - nekde jsem to tu videla na fotce v albech, ale nemuzu to najit... jak to jako primo vypada na ruce...
Odpovedať
neco jsem nasla - na googlu se to da najit pod kvetinove sperky, treba toto http://www.svatebni-kvetiny.cz/kvetin...
Odpovedať
ahojte, pozeram, ze tu sa pecie vo velkom :-D ja si idem upiect hlavnu tortu + nejake 3 druhy zakuskov, viac si netrufam. torta bude velka 3-poschodova, nieco podobne, ako mam v albume. este som uvazovala o torte "svadobna postel", aby sme mali aj nejaku ovocnu, ale uvidim, mozno spravim ovocne to vrchne poschodie na hlavnej. dnes som kupila ten krasny spiralkovy stojan na nu x-) x-) x-) pocet zakuskov neviem, my zaciname dost neskoro a zrejme nebudeme ani do polnoci. teda svokra si mysli, ze skoncime vecer o 20tej, akurat neviem, co by z toho bolo, ked obrad konci o 16tej, potom ideme na pripitok a fotenie, vratime sa tak za dve hodiny, najeme sa a mozeme to akoze rovno zabalit :-N tak som rozhodnuta dat to na dobu neurcitu
Odpovedať
Profilova fotka
caute, no tak som rozposlala smsky rodicom co ich drahe deti jedia.... ci treba porcie velke male...povedali by ste ze 5 rocne dieta zje celu dospelu poricu? 8-) joj uz aby to bolo, uz len tie posledne dotahovacky ohladom zasadacieho poriadku a tak....nech uz to tu je, uz nemam nervy nic riesit :-S inac kedy idete na poslednu skusku siat? akoze tak aby to na Vas uz konkretne nasili a tak...
Odpovedať
ja jsem menila termin svatby - ale ne termin zkousky, tak mam zkousku brzo - vlastne 24 dni pred svatbou - pani v salonu rikala - ze kdyz nejsem tehotna - za mesic se nijak nezmenim - ale nejak premyslim, jestli si to prece jen neposunu bliz svatbe... dnes jsem se vzbudila a porad jen myslela na to, co nemam - jakoze my toho opravdu moc nemame - tak jsem to hodila na papir - co jako kdy udelam a trochu me to uklidnilo :-)
Odpovedať
Profilova fotka
mari mne zase v salone vraveli ze dlhsie ako 2-3 tyzdne by to nemalo byt, lebo ze vacsina neviest asi zo stresov dost schudne este pred svadbou.... ak mas korzetove saty, kde ta vedia viac stiahnut pripadne to viac povolit, tak to je asi ok. ale ja mam saty, co sa musia nasivat na kazdu nevestu, lebo niesu korzetove (nastastie pre mna :-) ), tak preto sa tam chystam tak cca 2 vikendy pred svadbou, tak snad tym nic nepokaslem
Odpovedať
Profilova fotka
maariii - ja idem najblizsiu sobotu - to su 2 tyzdne pred svadbou...
Odpovedať
Já budu mít zkoušku trochu víc jak měsíč před svatbou. Ale vzhledem k tomu, že tam stejně šaty neupravují, akorát zkracují délku, tak to mám spíš informačně, jestli nemám třeba kilo dvě zhubnout nebo tak ;-) A délku mi budu upravovat až v den, kdy si je budu vyzvedávat:)
Odpovedať
Profilova fotka
ja idem na skúšku 2 týždne pred svadbou, tiež som posledné týždne nič neriešila no už zase chytám druhý dych. Idem si tiež robiť zoznam lepšie povedané harmonogram čo kedy zariadiť.
Odpovedať
do salonu se budu stejne pred tim jeste nekolikrat asi stavovat - kvuli tomu, ze saty nejsou bile - budu si pujcovat zavoj nejen kvuli ucesu, ale i kvuli vyberu bot a silonek a tak - mrkla jsem na debatu o silonkach - podle ni jsem zvazila, ze pro me budou nejlepsi ty natahovaci na kazdou nohu zvlast (nevim, jak se jim rika), barva sampan a sitovany - lec nevim, jestli se v mem okoli da sehnat... :-|
Odpovedať
Profilova fotka
mari samodržky by si mala bez problémov zohnať v skoro každom obchode kočky kytičku budete držať celý obrad, položíte ju iba pri prstienkoch, alebo ju necháte držať svedkom?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, ak vám to nevadí, ešte sa vrátim k téme o kozmetike a solárku. Čo sa týka samoopalovacích prípravkov, tak ak s tým nemáte žiadne skúsenosti, tak si to samé nenanášajte. Určite nie v deň svadby. Pani zo salónu mi spomínala, že jedna nevesta si to na seba natrela a zašpinila tým šaty. Fľaky sa nedali vyčistiť a tak si ich musela kúpiť, čo nebolo najlacnejšie. Myslím si, že po takýchto prípravkoch vyzerá pleť žlčie ako po opalovaní v soláriu, ale to je asi individuálne. Ak sa predsalen rozhodnete pre takéto prípravky, tak pred tým si spravte peeling celého tela. Odstránite tým odumreté bunky. Po netretí sa hneď neobliekajte, ale nechajte si prípravok vstrebať. Umyte si, ale dlane a hlavne prsty. Tam sa ten krém zvykne usadiť a potom to pekne nevyzerá. Čo sa týka solárka, tak ja chodím do takého, kde sa neleží, ale stojí. Opaľuje rýchlejšie, o nič sa neopieram a pekne rovnomerne sa všade opalujem. Ak trpíte mastnou pleťou, tak ju rozhodne neodmastňujte. Každá pleť potrebuje svoju prirodzenú mastnotu a keď ju odstránite, tak začne produkovať ešte viac mastnoty. Najlepšie je používať prírodnú kozmetiku, ktorá z pleti šetrne odstráni a dá to, čo má. Mám s takou kozmetikou veľmi dobré skúsenosti a tak ju možem vrelo doporučiť. ku kozmetičke choďte minimálne týždeň pred svadbou. Ak vám bude pleť čistiť, podráždi ju. Treba s tým počítať. Ja s kozmetičkou tiež nemám dobré skúsenosti, len som tam nechala kopec peňazí, ale žiadny výsledok som nevidela a to som tam chodila každý deň Kočky, nestresujte sa kvoli kráse a nesnažte sa silou mocou zo seba na poslednú chvíľu urobiť niekoho iného. Veď ten váš nastávajúci vás miluje a chce si vás vziať také aké ste.
Odpovedať
ahojte.. zas o sobotu menej... :-p kadan, to netusim, nad takym niecim nerozmyslam. a celkovo neako nad tym vsetkym moc nerozmyslam...zatial. :-D
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?