Svadba máj/květen 2010

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte kočky, pridá sa niekto, kto má svadbu v tomto krásnom mesiaci? Ja mám termín 15.5. :-)
Odpovedať
@kadan držím palce, aby to vyšlo a všechno bylo v pořádku a brzy se sadařilo, jak si přejete - určitě to vyjde:) @vrabciak Stella je moc pěkné jméno:) Jen by mě zajímalo, slavíte na Slovensku svátky? Je Stella v kalendáři? My jsme vybírali tak, aby to určitě ve standardním českém kalendáři bylo, ať není drobeček ochuzený o svátek, který u nás většina lidí slaví. Jaké máte jméno pro kluka? My jsme vybrali pro holčičku Viktorie. Chlapeček měl být původně Filip, ale moc se to nehodilo s naším příjmením dohromady, protože to začíná na F a to po sobě jdoucí P a F se špatně vyslovuje. Tak jsme tak polehoučku začali řešit, zda to ještě nepřehodnotíme no a nakonec na to nebylo moc času a v porodnici na poslední chvíli jsme to ještě řešili.. Takže jméno jsme změnili asi hodinu před tím, než se Marek narodil :-) Každopádně jsme se nemohli líp trefit, protože jméno Marek znamená bojovník :-D Vzhledem k tomu, že jsme to nevěděli a nebyl v tom tedy záměr, se to dá skoro považovat za znamení:) Doufám, že bude bojovat i nadále, zítra dopoledne ho čeká neurochirurgiská operace: musí mu zavést dočasně nějakou hadičku, která by odsávala mozkomíšní mok z hlavičky... Hromadící se mok by mohl poškodit mozek, takže se to udělat určitě musí. Tak to snad všechno dobře dopadne... @habibi78 hlásím se k tomu, že mám taky chlapečka :-D
Odpovedať
jinak já už jsem v zásadě v pořádku. sice mi ještě budou dělat další kontrolní rozbory krve, ale nepředpokládám nic dramatického. Psychicky to náročné je, nejhorší byly tak první dva týdny. Pak jsme se s tím s manželem nějak srovnali a teď to prostě bereme jako fakt, na kterém nemůžeme nic změnit a myslím, že už jsme s tím celkem vyrovnaní. Jen mi přijde hrozně dlouhé to čekání na to, až Marka konečně budu moct vzít domů. Už je to víc jak měsíc , co se narodil a ještě jsem si ho nemohla ani jednou pochovat... Můžu ho hladit v inkubátoru a nedávno mi sestřička dovolila i nějakou velmi základní péči, ale to je tak asi všechno. A samozřejmě po peraci nebo třeba když na tom byl ze začátku hůř, tak jsem ho nemohla ani hladit... To je na tom hodně těžké :-|
Odpovedať
Profilova fotka
market82 držím palčeky a prajem veľa zdravíčka Marečkovi aj tebe habibi78 vitaj Ďakujem to je sssssssssssssssuperrrrrrrrr správa dnes som bola odobrať krv a aj na ult. ale nič tam nebolo v pondelok po roku svadobná cesta tak sa teším. kočky moje držte sa a dávajte na seba a krpčekov pozor. pa pa
Odpovedať
Profilova fotka
Ďakujem ženušky ;-) Stella je v kalendári aj v Českom (niekedy březen\marec) a aj v Slovenskom (október\říjen) V kalendári je Śtela, ale ja si neviem pomocť, nejak sa mi to jedno l naviac proste žiada. Oslavovať kludne može oba termíny, veď sa nám narodí na Vianoce, tak aspoň nebude ochudobnená o jednu oslavu. :-) Chlapčenské mená sú u nás tak nerozhodne. Buď Ivan, alebo Erik. Keď som bola mladšia, tak sa mi veľmi páčil Filip, ale sestra dala toto meno svojmu synovi, ďašie sa mi páči Jakub, ale to má zas Ivanova sestra a ešte sa mi páči Matej, ale tých je všade teraz veľa. Takže Ivan (Boh je milostivý), alebo Erik (ctihodný vládca). Keď ho budem čakať, tak ma možno osvieti a vymyslíme nejaké iné meno. Marek sa mi páči tiež, ale jeden Marek bol moja prvá láska, takže u nás toto meno nepripadá do úvahy :-) market, veľmi vám držím palce. Marečka si skor, či neskor vzsískaš. ;-) ozaj boli ste v Paríži? Možno som si ťa s niektorou pomýlila, ale mzslím, že ty si spomínala, že pojdete na výročie do Paríža. habibi, vidíš, my aj lampióny máme, ale výročie nám aj tak nevyšlo, ako sme si naplánovali. No nevadí, hlavne, že sa stále lúbime ;-) @kadan kam idete? Šťastnú cestu a užite si svadobnú cestu 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
vrabciak Smižany- 22km za Popradom. J etam malý penzión, chcem troška pochodiž Slovenský raj, Spišský hrad a tak, romantika a oddych ;-) zajtra vyrážame tak sa teším
Odpovedať
@kadan pěkně si to užijte:) @vrabciak jojo, byli jsme na výročí svatby v Paříži a bylo to fajn, pěkně jsme si to tam užili: poznávání, romantika, dobré jídlo... I když jsme si romantickou atmosféru uměli vytvořit, je ale fakt, že bych řekla, že znám romantičtější města než je Paříž. Třeba takové Benátky nebo Řím:)
Odpovedať
tady jsou fotky z Paříže i z Pobaltí: https://picasaweb.google.com/KetaZrzka a tady jsou první fotky Marka: https://picasaweb.google.com/10698429...
Odpovedať
Profilova fotka
@habibi78 - rada o tebe opat pocujem :-) co mate teraz nove/aktualne? cim zijes? @market82 - Marek je ozaj drobcek... ale peknucky ;-) @kadan - uzivajte oddych, teraz vam tam bude fajn, aspon trochu sviezejsie... my sme sa dnes vratili z trojdnovej chaty v Tureckej (kusok od Donovalov), bolo tam krasne, skoro ma ale porazilo, ked som videla predpoved na najblizsi tyzden... tam bolo tak 8stupnov chladnejsie
Odpovedať
Profilova fotka
market82 to o čo ti ide? aké krásne fotky ;-) to aby som začala závidieť 8-) Mareček je roztomilý, prajem mu z celého srdca pevné zdravie :-) vrabciak je to pekné meno ak by sa nám zadarilo a bolo by dievča tak mám 2 mená: Karin a Wanda
Odpovedať
Profilova fotka
bosacka no ja som si tiež myslela že tu bude tak akurát ale som prekvapená dnes tu bolo riadne horúco
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte akurát som dovolala so sestričkou ohľadom výsledkov: štítna žľaza je v poriadku akurát prolaktín je zvýšený. Má byť najviac 35 a ja mám až 42,5 čo je obrovský skok. Na budúci týždeň keď prídeme z dovolenky tam hneď idem aby sme sa dohodli čo ďalej. Práve som si našla jeden článok a je tam že tento hormón spôsobuje nedozrievanie vajíčok, poruchy cyklu niekedy až úplné zastavenie a neplodnosť. idem študovať ďalej. pa pa
Odpovedať
Profilova fotka
@kadan - prolaktin je aj dovod, preco by zena pocas vylucneho kojenia nemala otehotniet (teda to, ze pri kojeni ma viac prolaktinu)... spoliehat sa na to vsak neda, ze ked je po porode menzes, tak vraj uz mesiac predtym mohla byt zena plodna...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
bosacka nič nie je 100% a tak to treba brať, s doktorom sa poradím a uvidím čo ďalej nebudem nič siliť- teda aspoň zatiaľ 8-)
Odpovedať
kadan díky za pochvalu fotek:) Jinak moc držím palce, ať se hormony pěkně urovnají a ty se můžeš těšit na Karin, Wandu nebo nějakého pěkného chlapečka:)
Odpovedať
Profilova fotka
market82 ďakujem ;-) včera som začala brať parlodel dala som si iba 1/2 tabletky ale stálo to za to 8-( behom 3 hodín som 2x vracala, mala triašku a odpadávala som.......... za chvíľku si idem dať iba štvrťku a dúfam že to bude dobré ;-) akurát som pozerala maaariiinho krpčeka, je nádherný
Odpovedať
ahoooooj! kadan - moc diky! moc me tesi tva slova o malem x-) a mrzi me tvoje trapeni!!! 8-( verim, ze to bude dobre!!! ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
maaariii ;-) veď je rozkošný zatiaľ som v pohode dva dni som si dala iba štvrť tabletky, teraz idem na 1/2, zatiaľ sa to zlepšilo akurát čakám aké budem mať reakcie pri šoférovaní. Včera to bolo zlé, bola som spomalená, dnes super, uvidím keď zvýšim dávku. musím sa otestovať nie že niekomu ublížim. ako to vyzerá s bývaním?
Odpovedať
@kadan tak drzim palecky, abys to dobre zvladala - aj pri pulce tabletky a hlavne - aby tablety zabraly!!! ;-) ;-) ;-) My jsme trocha zmenili strategii - kdyz jsme byli u nasich - chteli jsme co nejdrive bydlet ve svym. Ale kdyz jsme ted tu na chalupe a zjistili jsme, ze jsme tu v pohode a ze nam to tu vyhovuje, zamerili jsme se na to - "Boris toho co nejvice sam vyrobi". Je to sice casove narocnejsi, ale financne supr a taky se nam na pudu velmi hodi skrine na miru 8-) Uz vyrobil spolecne se svym tatinkem postel, krasne luxusni zabradli, pristi tyden dodelaji skrin do loznice a vrhnou se na kuchyn... Tu prave jeste resim - jak vysoko linku, kde sporak a jaky skrinky a tak... (uz jsem to jednou resila, ale ted uz snad fakt vazne ;o) )
Odpovedať
Profilova fotka
maaariii máš náročné no krásne obdobie. ja tiež uvažujem nad výmenou bytu, bolo by super mať dom no na to nemáme financie. akurát minule som si pozerala fotografie keď sme ten terajší byt kúpili a postupne prerábali. Už to ani pravda nie je ako sa to celé pomenilo. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte kočky nejako to tu utíchlo :-/ ako sa máte? vrabciak ako mimi, všetko v pohode? bosacka market82 fotečky krpčekov budú?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte babulky, nejak sa mi nedarilo dostať sa sem. Boli sme u našich na dva týždne a keď sme sa vrátili, tak som toho v práci mala toľko, že sa mi už doma nechcelo sadať k PC. U nás všetko v poriadku a tehotenstvo si užívam :-) Nedávno som bola na testoch na cukrovku a tak som sa hanbila ako malo kedy :-( Počas tých dvoch hodinách, čo som čakala na druhý odber krvi som si šla do alberta kúpiť nejaké pečivo, aby som si mala čo zajesť po odbere (bolo mi dosť blbo), lenže sotva som nakup zaplatila tak som tú glukózu vyvratila :-p Nečakala som ani na vydaj peňazí a snažila sa čo najrýchlejšie vypadnuť z obchodu, ale žial nestihla som to. Poviem vám, že tak trapne mi už dlho nebolo ako vtedy. Všetci sa namňa pozerali, ako keby som bola zlodejka. Najhoršie bolo, že som sa nevedela nadýchnuť a tak som nad tym len stála a lapala po dychu. Keď som ho konečne chytila, tak mi pokladnička mavala z pokladne, aby som si k nej prišla po servítky. Zavolali upratovača zo strojom a ja som sa šla prepadnúť od hanby :-( Išla som radšej potom do čakarne, lebo so sa bala, že niekde odpadnem. Bolo mi fakt hrozne. Do druhého dberu mi ostávalo ešte 40 min. Bala som sa, že keď poviem sestričkám, že som to dala von, že si budem musieť testy zopakovať, ale našťastie si to len zapísali, dali mi trocha vody a posadili ma do takého pohodlného kresla a tam som počkala do odberu. Sestrička ma furt chodila kontrolovať. Bola fakt mila, asi zbadala, že mi je trapne, tak ma ešte ukludňovala, že je to normálne, že mi je takto blbo. Výsledky dopadli dobre, tak sa teraz vztešujem, že je všetko v poriadku :-) Boli sme aj na 3D UTZ a malá bola úžastná. Najskor sa nám schovávala aj za pupočnú šnúru, usmievkala sa a dokonca si žuvala, tak sme sa smiali. Nechcela si dať ale rúčku z tváričkz, tak nemáme CD len jednu fotečku. Aj som sa prechádzala, jedla sladké, ale nepomohlo. Dokonca si dlaň potom aj otočila a ešte nám aj jazyk vyplazila :-D :-D :-D Síce nemáme ukážkovú fotku, ale za to máme krásny zážitok. @market82 Mareček je roztomilý, zlato kuká :-) Tie ruky v inkubátore vyzerajú super. Dúfam, že ste už doma a užívate si jeden druhého. @kadan aspoň, že už vedia, že prečo sa vám nedarí. Dúfam, že tie tabletky rýchlo zaberú. Inak, keď sme šli cez BA, tak som na teba myslela. Dúfam, že som ťa nakazila :-D Na dovolenku ste si vybrali krásne miesto. Ja to tam mám veľmi rada. Slovenský raj milujem. Bola som tam niekoľko krát. Dúfam, že vím vyšlo počasíčko a užili ste si to. Je to tam teraz drahé? Máš vybraté krásne mená. Chlapčenské máš tiež? @maaariii to je super, že máš takého šikovného mužíčka a všetko si robíte. Aspoň to budete mať ako chcete a hlavne to bude originál. Keď to budete mať hotové, tak sa nám dúfam pochlubíš. Ako sa majú Lukášek a Lenka?
Odpovedať
Profilova fotka
vrabciak jáj moje chúďatko ani neviem ako by som sa cítila ja.. ale som rada že je všetko v poriadku, že je malinká hneď na začiatku taký srandista :-D raz som cestovala do práce a mladá kočka stihla vyskočiť z autobusu na poslednú chvíľku, šupla to tam hneď na chodník. Nie je to nič príjemné ale keď je žena v tom je to normálne, a netreba sa za to hanbiť. Je to lepšie ako keby si tam niekde odkvecla.. Dúfam že sa to už nebude opakovať a užiješ si tehotenstvo do poslednej chvíľky :-D svadobku sme si dosť užili, bolo fajn, ceny v pohode. chlapčenské mená?? kedysi Erik, Milan.. teraz vôbec netuším aké by to malo byť Quasimodo.. 8-) tabletky...... stále sa neviem dostať na predpísanú dávku 2/deň najviac 1,5 ale posledné 2 dni iba 1 lebo mi je z toho stále na vracanie, org 8-)nizmus si nechce zvyknúť. doktor povedal že aj keby som brala iba 1/2 tabletky tak to brať musím teraz som mala cyklus na 38 deň tak sa to pomaličky lepší aj keď mi je na prd. nevadí vydržím, ale zistila som že stres a málo spánku robí veľa. ukážeš mi fotku malinkej?? market82 ako malý podrástol? darí sa mu lepšie?
Odpovedať
ahojte kočky, u nás nastal špatný vývoj... Marek dostal závažnou infekci a vše, co už bylo špatné, se ještě více zhoršilo a v pátek 9. září umřel :-( Už ve středu jsme po poradě s lékaři souhlasili s ukončením léčby... Jeho šance na přežití byla extrémně malá a i kdyby snad byl přežil, tak v naprosto šíleném stavu... který by dříve či později asi tak jako tak vedl k úmrtí. Takže jsme se akorát rozhodli celý ten proces urychlit, abychom netrápili sebe ani Marka zbytečně dlouho :-( Děsné je, že si člověk špatně uvědomuje, že by byl Marek opravdu extrémně postižený, protože teď na něm nebylo vůbec nic znát a byl krásný a ještě týden před tím, než umřel, nám dělal radost jako nikdy před tím.... Ale realita byla neúprosná a zázrak se tentokrát nekonal. Nějak se s tím pereme, myslím, že celkem dobře... Snad se vám všem daří lépe a doufám, že nám bude brzy taky...
Odpovedať
Profilova fotka
market82 strašne moc ma to mrzí, neviem čo napísať :-( Mareček bol zázrak už len tým že bol, bol to veľký bojovník a vy dvaja tiež. Viem že nič na svete neutíši vašu bolesť no verím že sa časom zmierni. Prajem obom veľa, veľa síl :-(
Odpovedať
@market82 Ahoj Markéto, přečetla jsem si Tvoji zprávu v diskuzi a běhá mi mráz po zádech. Žádná z nás si neumí a nechce představit, čím jste si museli projít. Máte můj hluboký obdiv za vaše nelehké rozhodnutí a věřím, že se postupem času opět začnete usmívat:) Přeji vám do budoucna už jen samé šťastné chvíle
Odpovedať
market82 tez me to moc mrzi... :-( Zivot maleho Marecka trval kratce, ale verim, ze mel smysl! A veliky! Pro nej i pro vas, i kdyz je to ted tezke pochopit. Verim tomu, ze se s nim zase setkate a ze to vsechno pochopite a pochopime... Jen na to budeme muset jeste nejakou dobu pockat. Marecek se na vas diva z nebe a miluje vas! Modlim se za maleho bojovnicka i za vas!
Odpovedať
Profilova fotka
@market82 - je mi moc luto, co sa vam stalo... :-( a obdivujem ta, ze ste zvladli urobit asi najtazsie rozhodnutie v zivote rodica - som presvedcena, ze bolo spravne... a v tom, ako si to vsetko napisala vidim obrovsku silu a nadej do buducnosti. uchovajte si spomienku na tie chvile, ked vam Marecek robil radost a zelam vela vela sil... budem rada, ked niekedy das vediet, ako sa vam dari...
Odpovedať
Profilova fotka
@market82 Milá Markétko, přeji Vám mnoho sil k překonání ztráty největší. Věřím, že věci v životě mají svůj smysl , byť je to těžké a nespravedlivé a někdy k neunesení, ale po smutných chvílích přijdou opět chvíle, kdy se budete smát. Aspoň duchovně jsem s Vámi.
Odpovedať
Profilova fotka
Market, ťažko sa hladajú slová, ktoré by aspoň trošku pomohli zvládnuť váš žial. Je mi hrozne lúto, že sa situácia vyvinula tak, že ste museli urobiť to najťahšie rozhodnutie aj keď pre Marečka asi najlepšie. Si neskutočne statočná a silná. Želám vám, aby ste znovu a naplno mohli prežívať radosť a šťastie. Keď sa budeš chcieť vyrozprávať, budeš chcieť myslieť na niečo iné,alebo proste budeš potrebovať len vypnúť, tak vec, že "májovky" sú tu pre teba.
Odpovedať
ahoj všem... děkuju:) začínáme s manželem zase víc žít a vracet se "do života"... po těch dvou měsících neuvěřitelného stresu, kdy jsme od Markova narození nevěděli, co bude a spíš to vypadalo většinou bledě než dobře, je i tahle děsivá definitiva v něčem pozitivní: že se už nikdo z nás tří teď nebude trápit... A ačkoliv se nám po Markovi moc stýská, nebylo by fér ho tu držet za každou cenu, když by se jen trápil... Snad se nám po novém roce zadaří druhé miminko. Dřív to nejde, neb jsem po císaři, tak musíme tak půl roku od porodu počkat. Ale moc bych si nějakého dalšího mrňouska přála. Mám v sobě nashromážděné všechny ty mateřské pocity a pudy a nemám je komu dát... Abych se ale vrátila k původnímu tématu téhle diskuze, tedy svatbám - je príma, když si v běžném životě člověk myslí, že se dobře vdal... Pokud si to ale člověk myslí, i po takové situaci, jakou jsme prošli my, tak je to úplně jiná zkušenost a to vědomí má úplně jinou cenou. A já si teďka myslím, že jsem se líp vdát nemohla :-) Takže asi je to opravdu tak, že všechno zlé je pro něco dobré.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?