Svadba október 2010

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte babule, najde sa tu niekto kto má svadbu v tomto mesiaci? my máme 02.10.2010 a neviem či už mám zháňať veci a zarezervovať KD a kostol.... :-) ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
margetakuska : mne sa paci bolerko ktoré majú v salone kde som si kupovala saty- no také ako chcem na pozicanie nemaju iba na predaj mi ho vedia objednat - avsak prvý den ked som tam bola povedali že bude stat cca 50€ a ked som dosla po saty, vybalili na mna 90€, ktoré ja nie som ochotná vyvalit a najma preto, že vidim ako si oni povedali "tak táto si kupuje saty, ma prachy, zderieme ju aj na bolerku". a za upravu siat chcu okolo 30€ co sa mi zdá tiež dost, ale toto uz riskovat nebudem inde. bolerko budes riesit kedy- uz pri siti siat alebo tesne pred svadbou?
Odpovedať
Profilova fotka
no tak to je teda charakter... uf toto nepochopím... snažia sa čo najviac zarobiť a nehľadia na to že by mali pomôcť... no bolerko asi budem riešiť, keď si pôjdem po šaty tak na konci leta alebo v septembri ešte neviem... uvidíme toto som ešte neriešila....
Odpovedať
hviezda : ahoj, zda sa mi to divne ze platis za upravu siat, lebo ja som si tiez kupovala a povedali mi, ze upravu a cistenie mam v cene. A co sa tíka oblečenia navrch - tak ja mam saty s cipkovanymi dlhymi rukavmi a na to som si kupila látku (taky offwhite jemne ornamentovy flauš) a dam si z neho ušiť niečo ako kabátik. Viem že može byť pekne počasie aj teple dokonca, ale v kostole , v ktorom sa chceme brať je už v oktobri strašná zima :-S
Odpovedať
caute, tak ja tym ze mam saty z pozicovne, mam zavoj, bolerko, bizuteriu aj ozdoby do vlasov, upravu siat aj cistenie vsetko je v cene...aj take blbosti ako pompadurka a tak....bolerko som skusala pri skuske siat cize to mam vybrane, tak ci onak, ak by bolo teplo tak ho nezoberiem ale neviem neviem na hole ramena v oktobri v kostole asi eeeeee inak zavoj mam zarezervovany ale neviem, asi ho nebudem chciet, nejak mam pocit ze ne...bizuteriu budem mat vlastnu, jedine do vlasov si od nich mozno daco pozicam dake hovadinky a pompadurku no naco by mi to bolo to nechcem tiez
Odpovedať
Profilova fotka
no obvykle ked si šaty požičiavajú dievčatá, tak im upravujú, samozrejme po svadbe aj čistia. tiež som vedela o tom, že ked si kdesi šaty kupujem, tak mi ich upravia (v jednom inom salóne v BA mi to ponukli automaticky aj keby som dovtedy 4krat schudla a pribrala tak 4krát to upravia zadarmo)- nakoľko svadobne saty sú šité odhadujem tak na výšku 180cm. bohužial tuto mi oznámili extra sumu. vzhladom na to že si saty nepoziciavam, nemám nárok niečo žiadať. ešte skúsim jednu habaďuru na nich- pošlem tam kamošku nech zistí všeobecné podmienky a ked zistí niečo iné ako ja, tak to si píšte, že tam pojdem robiť cirkus. ja mám celé hodvábne šaty, takže na vrch sa mi hodí len ten istý materiál tak ak bude 12-13 stupnov je bolerko z toho materiálu zbytočné. našla som si taký kratky hladký svetrík presne vo farbe šiat, v strihu ako bolerko, ale ani v jednom albume na mojasvadba.sk som žiadnu nevestu vo svetriku nevidela :( všetky mali bolerka a pelerinky a kožušky ...... takže otázka pre všetky októbrové nevesty - hodí sa, tj. zobrali by ste si na svadobné šaty spoločenský svetrík?
Odpovedať
keby som ja našla pekný svetrík, ktorý by sa mi hodil k šatám iste si ho dám. mne sa tie pelerínky alebo kožúšky veľmi nepáčia. často sa k šatám ani nehodia a rozširujú :-S . ak sa v ňom cítiš dobre a páči sa ti, tak je podľa mňa jedno, čo si oblieka 89% neviest na fotkách na tomto portáli. Môžeš byť originálna ;-)
Odpovedať
hviezda, je chcem bolerko, neviem, svetrik - to zalezi od toho ako vyzera. :-|
Odpovedať
caute...dnes som bola na pol dna v skole...nechapem ze externistom robia prezencky a v robote ma to akurat tak stresuje a vsetko :-) rozhodne - dakujem za rady na ten kostol, mate pravdu, 50 eur bude dost, zase je fakt ze nemame peniazky nazvys a 50 eur je uuuuplne v pohode a tiez planujeme dat vysluzku a aj flasu vinka...takze dakujem este raz, presvedcili ste ma ze 100 je zbytocne moc :-) a pre baby co sa pytali a nevedeli - tak nam tiez povedal ze cirkevny sobas je zadarmo, ale ze teda kostol je zrekonstruovany za peniaze farnikov a ze ak chceme vyuzit sluzby kostola tak by sa patrilo a bolo by vhodne nieco malo prispiet hovoril o sume od 5 - 20 eur, ale je mi jasne ze ako farar nepovie viac ak keby si myslel...takze dame 50 a ved ked im da 50 kazdy par tak to uz je celkom pekny sucet... :-) juchuu...to ma tak potesilo ze mam usetrenych 50 euri. co sa tyka oblecenia, tak ja neplanujem ani svetrik, ani bolerko, ani kabatik, ani pelerinku ani nic co by som si mala obliect, ja to vsetko vydrzim a zoberiem si iba ako emergency case taky sal iba na prehodenie - ja som to raz videla na neveste, mala to prehodene iba okolo ramien ked isla von, saty to nespatilo, bolo to z nejakeho upletu a okolo bola kozusinka, vyzerala to super....ked bude 15 stupnov tak vydrzim, iba na vyvetranie si to dam ked pojdem mimo saly a ked bude 5 stupnov tak si to prehodim aj ked pojdem z kostola, ale inak vydrzim aj treskucu zimu :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ja viem len tolko,ze je vraj neslusne ak mate v kostole hole ramena,takze si budem urcite riesit nieco-ale co? to este neviem :-D -asi neaku stolu,alb sal,ale to este zalezi od siat ;-)
Odpovedať
to ze su v kostole neslusne odhalene ramena som pocula - citala prvy krat tu =-) lebo inak som to nepocula, ani nezazila, svadby co som navstivila a mali obrad v kostole kazda mala hole ramena takze z tohot pohladu to neriesim, bolerko bude ak bude brutal zima, inak bude sa snazit vydrzat bez, ved je to raz za zivot :-D kostol uvidime co za zima tam bude...a na fotenie tak ci onak chcem bez bolerka
Odpovedať
a co sa tyka toho davania penazi na kostol, no nebudem sa priecit ale prve co sa mi derie na jazyk ked farar nejaky povie ze kostol bol zrekonstuovany z penazi farnikov je, ze nie len ale aj z mojich penazi z mojich DANI co platim kazdy mesiac a cirkev je dotovana u nas STATOM...nehovoriac o tom ze cirkev je najvacsim vlastnikom nehnutelnosti na najbohatsia institucia..aaale skoda reci 8-(
Odpovedať
pupava s tou cirkvou mas pravdu...ja s tym mam dost vyrazny problem - nie s peniazmi, ale ich chovanim, spravanim, urcitymi nazormi. Oni su presny priklad toho ze vodu kaze a vino pije...ale ja to beriem tak ze chceme mat v kostole tak si to odtrpime a bude :-) ja som tiez prvy krat pocula o tych zahalenych ramenach az tu. Ale sak budeme mat dlhe sukne, ziadne mini a budeme krasne upravene, nie? to mam vyzerat na fotke cudne len kvoli fararovi? no neviem...ja sa ho na to opytam ked budeme mat sedenie :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
este pre spresnenie - to "niečo" navrh samozrejme nebudeme potrebovať v sále a pri fotení. Neviem si však predstaviť, že sa mám ísť od 12.00 do 15.00 h fotiť, vonku bude napr. 13-15st. a nebude čudné keby pršalo alebo fukalo, čo je o to nepríjemnejšie, tak mám ísť na dalšiu hodinu do studeného kostola, tak gratulacie, takže do tepla sa dostanem po nejakých 5-6 hodinách!!! viem, že my ženy zvládneme všetko ale toto je na zápal plúc. a začať kýchať, sopliť alebo teplotovať na vlastnej svadbe ma akosi neláka..... akékoľvek sukne budem mať ale svadobne saty predsa niesu z neoprenu a ked budem od pluc hore takmer nahá ani 8 sukni ma predsa nezahreje......teda tot moj názor
Odpovedať
ja stále verím a dúfam, že bude ešte 9.10. teplo, veď minulý rok bolo :-D ale určite myslím ja na to, že možno nebude. niečo navrch si dám určite ušiť alebo kúpim... záleži ale až na tom, aké budú svadobné šaty, podľa toho sa rozhodnem, či to bude nejaký dlhší kabátik, alebo len bolerko atp + keď budem chciet napr. večer vybehnúť na chvíľu zo sály, tak si nevezmem na seba nejakú bundu čo bežne nosím a behať napr. tesne po tancovaní vonku len tak bez ničoho... eeee.
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte kocky, dlhsie som tu nebola, ale vsetko som dobehla, docitala :-) Prave zistujem, ze som fakt rada, ze my mame civilny sobas a nemusim riesit tieto problemy ohladom kostola :-) U nas bude problem mozno na matrike len v tom, ze priatel sa narodil v Cechach (ma teda cesky rodny list), ale slovenske obcianstvo...z coho logicky vyplyva, ze je Slovak :-) , ale teta na matrike u nas vzdy tak rada hlada nejaky problem, ze uz teraz sa tesim na to, ako ma bude presviedcat, ze si beriem cudzinca :-D :-D :-D ved uvidime. Inak o 2 tyzdne idem konecne na Slovensko, poriesim saty, potom spolu obrucky, vyzdobu a dalsie veci...normalne sa tesim. No a co sa tyka toho pocasia, ja verim, ze bude pekne. Inak aj fotograf a kameraman mi povedal, ze sme si vybrali velmi dobry termin, ze sept/okt su najlepsie mesiace, lebo pociasie je stale, su krasne farby na fotenie a ja verim, ze nam bude svietit aj slniecko...aj ked...pocasie si nikdy nevyberieme. Napr. moja sestra sa vydavala v juni a po ceste na sobas ich stihla burka, no po veceri v hoteli sa krasne vyjasnilo a maju nadherne fotky....a to nemali profesionalneho fotografa. Takze ... veriiiime baby :-)
Odpovedať
ja sa tiez pridavam k tomu, ze nieco navrh hlavne v noci bude potrebne mat. aj ked veriiiiim, ze bude krasne. ;-) ja som momentalne velmi sklamana z cirkvy a fararov, tak sa radsej k tejto teme ani nevyjadrujem. mali by byt prikladom, ale vidim, ze je to presny opak. :-(
Odpovedať
Profilova fotka
dievčatá niečo navrh samozrejme musí byť.. kamoška sa vydávala minulý rok 10.októbra a pršalo im tým pádom bolo aj chladnejšie a bola rada, že niečo mala...isto treba mať niečo do zálohy... takže ak chcete mať namiesto romantickej svadobnej noci zimnicu nech sa páči ale ja to riskovať nemienim, veď svadobná noc je len raz za život :-D :-D :-D :-D :-D :-D a čo ak už napadne sneh??? =-) som zlá že? :-D baby netreba len veriť to samozrejme je tiež potrebné ale treba mať aj niečo v zálohe :-N ako poistku
Odpovedať
margetuska, my 2.10. sa este snehu neobavame... ;-) chi ale chladno moze byt, preto treba na to mysliet, ze? 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
no tak my 30 október sa toho snehu už aj trochu ľakáme :-S šak uvidíme... ale naozaj treba byť na všetko pripravený :-D :-D :-D
Odpovedať
keby bol sneh v Bratislave zaruceny tak urcite to dame na taky datum, ale kedze v zime sa clovek docka akurat tak skaredosti tak sme zvolili oktober...my mame 15-teho takze ja ratam bud s kraaaasnym babim letom od 10 - 18 stupnov alebo so sychravym pocasim a dazdom a teplotou tak 5-10 :-) kamoska mala 18-teho pred dvoma rokmi a mali kraaaasne slnecno a minuly rok bolo tiez prekrasne az do konca oktobra...tak uvidime co nas prekvapi tento rok a ci sa naplni "do tretice vsetko dobre" alebo ta tretica sklame a akurat teraz bude oktober skaredy...
Odpovedať
Profilova fotka
balli: tak to dúfam, že nie.. sneh nesneh mne je to jedno len aby bolo teplo veď pekné počasie potrebujeme len na fotenie.. takže v poho...a ja si počasím nenechám pokaziť svoju jedinú svadbu :-D :-D
Odpovedať
no baby, my mame datum 29.10 a je mi jedno s pocasim....jasne ze najradsej keby bolo trochu slniecka, ale kaslat na to, aspon budu zaujimave fotky a nie ako kazdy rovnakeeee...a kamoska sa minuly rok vydavala v strede leta, pamatam ako dnes, prsalo, zima bola, mala som dlhe gate a dlhu koselu a este som sa jedovala ze som si mala zobrat aj sako aka bola zima...cize je to fuk, ako ma byt bude :-D inak minuly tyzden nam s priatelom doslo, ze sme si vybrali podvedome datum 29 a obaja tento rok mame 29 narodeniny a nas syn sa narodil 19teho sameeeee deviatky v datumoch :-D :-D este aj ja som 29 narodena =-) jaka zhoda nahod a to nas vobec nenapadlo ked sme pred dvoma mesiacmi vymysleli ten termin :-p
Odpovedať
Profilova fotka
jasne, s niecim navrch treba pocitat...pre istotu :-) balli: dufam v to babie leto ;-) pupav-a: my sme najskor chceli 2.10. lebo to vyhovovalo vacsien (ani sme si neuvedomili, ze by to aj pekne vyzeralo ten datum 2.10.2010), ale nakoniec sme termin prisposobili fotografovi, kameramanovi a DJ ovi, takze je to 16.10. no a az potom sme zistili, ze aj 20.11. je sobota a to budeme mat 12vyrocie, ako sme spolu. takze celkom sranda s cislami ;-)
Odpovedať
teda baby kukam ze riesite aj svadobne cesty, to vam zavidime :-) ani nie tak dovolenku, to ideme na predsvadobku do turecka na dva tyzdne do spa hotela ale to ze my uz mame maleho takze to je dost ine :-D teraz ked som si predstavila, ze ist dakam len my dvaja to je uz pre nas ciste sci-fi :-p :-D aj ked na druhej strane viem, ze bez maleho by som nikam nesla, lebo uz prvy den by som tam knucala ze podme spat za nim :-N tak si to uzite, tu romantiku vo dvoch aj za mna, to je rozkaz ! :-D
Odpovedať
pupav, uzijeme, musime predsa pocuvnut rozkaz. :-D hoci to bude len nejaky wellness hotel v SK, CR, HU alebo Kuba ci Maledivy... :-D cert vie, uvidime. ;-)
Odpovedať
reklamka tak pre nas je raz do mesiaca kino tazkaaa romantika :-D tazke kamkolvek pojdete, co i len pod stan tu na svk budeme zavidiet :-p vsak je jedno kam, hlavne ze budete spolu nie ? ;-)
Odpovedať
presne tak. ;-)
Odpovedať
pupav_a to bolerko alebo kabátik trápi aj mňa. máme svadbu 02.10. a som z toho zúvala. šaty čo sa mi páčia - tak k nim si bolerko neviem predstaviť žiadne. neviem čo urobím :-(
Odpovedať
sorry. čítam tu ostatné maily a potom píšem hovadiny. svadba je 09.10. :-N
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte :) fuha zacinam mat obavy ze sme s planovanim zacali prilis neskoro...ako to tak sledujem vase rozhovory... :-S svadbu mame 9.10. a mame vybaveny zatial len kostol, hudobnikov, fotografa, kameramana, miestnost na hostinu, a to je asi vsetko..mame vybrane oznamenia ale este sme ich nedali tlacit.) ako vy pokracujete s pripravami?? naco by som mala zacat okamzite mysliet?? :) dakujeeem
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?