Svadba október 2010

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte babule, najde sa tu niekto kto má svadbu v tomto mesiaci? my máme 02.10.2010 a neviem či už mám zháňať veci a zarezervovať KD a kostol.... :-) ;-)
Odpovedať
susibjork: ake obrucky ste si objednali, a kde? ak bude prsat sa gratulovat bude vo vstupnej miestnosti do kostola... miesta je tam habadej... :-)
Odpovedať
obrucky u pana Kubika (vygooglis ako nic) - z chir. ocele s pasikom striebra a ja mam 8 diamantov. odfotim a pridam vecer.
Odpovedať
oukey... tesim... nasla som stranku, velmi pekna praca...
Odpovedať
Ahoj baby, vidím, že máte toho veľa a nie všetko stíhate. Ak by ste mali záujem poskytujem auto so šoférom za celkom slušnú cenu. Pomôžem behať a vybavovať a tiež za pevnú sumu preprava všetkých hostí počas svadby :D HOc nemáte záujem prosím napíšte mi Váš názor. Ďakuejm
Odpovedať
Profilova fotka
no tak baby ja som bola týždeň mimo... a ako vidím ste sa tu dorozpisovali habadej... ak bude pršať tak gratulácie budú až v sále.. zatiaľ to tak bolo vždy, keď na svadbách pršalo podľa mňa v kostole sa to moc nehodí a takisto, keď bude mať niekto svadbu po vás tak tam budete len zavadzať.. ja budem mať niečo na šatách to je isté ale čo to ešte neviem.. 18.októbra idem na poslednú skúšku šiat tak tam sa uvidí... veď ešte nie je isté aké bude počasie možno už bude sneh a možno ešte chytí slniečko druhý dych.. takže uvidíme ;-) za kartón koláčov platíme 25 eur takže pohoda no a čo sa týka kvetov tak my budeme mať ikebanu.. mne sa to celkom páči no a na stoloch budú vázy s troma gerberami (červené a žlté)... začali sme chodiť pozývať... no zatiaľ nič moc... jakosi nám to nevychádza a svadba sa už blíži no ale snáď to všetko postiháme... a baby mám blbí pocit, pretože štefanovi ideme kupovať oblek až 25. septembra :-S aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa čo ak to nestihneme :-. už začínam poriadne stresovať uf.... a ešte musíme ísť dať zmenšiť priateľovú obrúčku a musíme ešte ísť na matriku a ešte musíme kupiť alkohol a ešte nemám bižu a spodné prádlo a ani poriadne vybraté šaty matka zem :-S
Odpovedať
baby, este sa vratim k nasej dileme ohladne vina, zaujimalo by ma, ako ste na tom s cenami, teda za kolko EUR mate jednu flasu, resp. liter? U nas zatial prevlada nazor, ze ma to byt kvalita, aj ked to bude stat trochu viac penazi. Takze otazky do plena: 1. za aku cenu sa da zohnat prijemne, kvalitne vino na svadbu? Nemam na mysli ziadne extremy, len kvalitny priemer na dany ucel. 2. za kolko ste nakoniec vybrali na vasu svadbu? 3. ake biele vino uprednostnit, aby sa lubilo vacsine? Podla mojich doterajsich informacii su to tieto: rizling vlassky, irsai, chardonnay a savignon blanc. S cervenym problem nemame, uz sme sa rozhodli pre frankovku a cab.savignon, len to biele je tazka kapitola...
Odpovedať
leelyanah: no my sme biele vybrali irsai - bolo najlahodnejsie z toho co sme chutnali a cervene sme objednali dolfika, neviem ten ich odborny nazor...ale na vine nam moc nezalezi, bude dost soferov a vela chlapov a ti si daju radsej tvrde, takze ani vina moc neobjednavame. Liter stoji pri oboch 2 eura s tym ze berieme do demizonov a nie flias, lebo na vysluzku sme kupili zvlast - sumive vino, chuti ako deluxe, ale to nikto nebude vediet lebo sak tam budu nase etikety :-) svadobna cesta...no my len planujeme - az buduci rok na jesen, strasne dufame ze sa nam to podari a bez ubytovanie by to malo vyjst cca na 1400 - 1700 eur na jedneho - ubytko mame zadarmo ako svadobny dar :-) takze vlastne musime ist kedze taky svadobny dar by bolo skoda odmietnut :-) v cene su letenky, jedlo, pozicanie auta a vyletiky :-) cena zalezi aj na tom ako sa nam podari poriesit letenky a ci sa zatavime na 3 dni v NYC....uvidime :-)
Odpovedať
Profilova fotka
baby nedoporucili by ste mi mesto,kde je take celkom vyhodne kupit nejaky kostym alebo suknovy komplet pre svadobnu mamu? je malinko plnostihla a nemusi to byt nic specialne moderne..napadla ma trnava alebo madarsko..mate nejake tipy?
Odpovedať
margetakuska: gratulacie az v sale??? to vsetkych pozyvas na hostinu? ked pridu len nejaky kamarati alebo spoluziaci, tak ti pojdu blahozelat do sály? my mame vinko z vínneho sklipka... 1 liter vínka (bieleho aj cerveneho) nas vysiel 2€. Biele sme vybrali polosladke, červené suché. kitta: moja krsna si kupila velmi pekny kostýmik v Polsku na trhoch... no z BA to mate daleko :-( my ideme na svadobnu cestu do Pariza, odchádzame v stredu po svadbe :-) tesime sa strasne...
Odpovedať
Ahojte, aj my berieme vino z vinice, chutovo je vynikajuce, cena 40 SK za 1liter s flasou,ak bez flase, tak 30 sk za liter. A naleju nam to do 0,7 l flias. Vinica je niekde na strednom slovensku v okolo ziaru. Sama neviem nic presnejsie, lebo to vybavuju svokrovci, ale ak by mal niekto zaujem, prezistim a dam vediet.
Odpovedať
Inak baby, vsetky budete mat bolerka? resp. nieco proti zime? Ja mam 2.10 a bolerko zatial nemam... a akosi ani neriesim...neviem teda, ako ste na tom vy? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ja som si predbezne tiez bookla bolerko...take, co sa mi pacilo aj hodilo k satam, lebo vela takych tam nebolo :-) tak uvidim, ci pouzijem, ale istota je gulomet
Odpovedať
Článok sa načítava...
caute, balli, vy idete na svadobnu cestu do US? wooow zavidim :) my sme svadobnu cestu neriesili, ale teraz ma pelikan akciu na letenky, tak sme uvazovali o Rime, letenka vychadza na par evry. my chceme ist radsej na jar na poriadnu lyzovacku. s tym vinom: berieme z Moravy a sedmicka vychadza na 65 Kč - lenze vsetko su to neskore zbery - cize privlastkove. cena je super - je to bez etikety a teda aj bez dane. uz ste boli na matrike?? stale mi to nejako nevydava.. a o dva tyzdne uz ideme na dovolenku... a fesi este stale nema oblek :-|
Odpovedať
susibjork: na matrike sme neboli, nám farar povedal, ze on vsetko vybavi! ved ked mam sobas v kostole, tak na co treba na matriku?
Odpovedať
neviem ako to chce farar vybavit, ked nema tvoj rodny list, tvoj obciansky preukaz a tvoj podpis... ked mas tieto tri veci, teda 6 lebo aj od zenicha to iste, na matrike ti daju nejake potvrdenie pre farara... alebo dako takto by to malo fungovat, ak nie, opravte ma....
Odpovedať
ale mne farar povedal, ze nikde chodit nemusim, ze nemam sobas na úrade ale v kostole... ze on vybavi potrebne veci a mi podpiseme ziadost... vsetky nase osobne udaje ma...sobás mame v evajlelickom kostole
Odpovedať
ja som bola na matrike este asi pred pol rokom.... musis mat obcianksy so sebou, asi aj rodny list ako pise synduska, uz som aj zabudla, samozrejme osobne musi prist aj zenich. Treba tam tlacivo, ziadost o uzavretie manzelstva, kde sa povypisuju vase osobne udaje, udaje rodicov a tiez to, ake priezvisko si zvolite po svadbe a ake priezvisko budu mat vase deti, n tieto udaje sa mozu aj doma v klude povypisovat ale podpisat to musite az tam na urade, priamo pred tou pracovnickou, ona skontorluje vase udaje a potvrdi, da peciatku, potom to tlacivo sa nesie fararovi.
Odpovedať
kitta, na taky typ postavy urcite zozeniete nieco s mamou v Gyori. My to mame cerstvo zmapovane, najmensi problem je zohnat taky komplet vo velkostiach 40 - 50. Pod tym rozpatim je trosku problem so sortimentom, ale vybrat sa da aj tak. Odporucam zacat v meste v pesej zone za trhom. Potom sa mozete pozriet aj do shopping centra Arkad, obchod s takym zameranim je hned pri vchode na prizemi po pravej strane, tusim Modesta, ci ako sa to vola... V meste toho najdete viac a za trosku lepsie ceny.
Odpovedať
Profilova fotka
tak dakujem baby za tipy uz sme nakupili, take pohodlne,nic upnute a mama bola spokojna tak sme to hned kupili a nakoniec sme nesli ani do trnavy..takze to by sme mali.. zajtra ideme na posedenie so starejsim, tak sa tesim na vylet do topolcian a dnes ma zmerala krajcirka na popolnocky, tak buduci tyzden by mali byt :) som zvedava, lebo su krasne farebne ale tak zvlastna latka,saten nemala taky farebny tak uvidime :) a k satam sv. mam bolerko, ale neriesila som ho nejak koli pocasiu, lebo musi byt teplo,lebo bola by skoda aj vyzdoby co mame na obrad vonku...
Odpovedať
Profilova fotka
matrika:teda my mame tiez v kostole a taktiez sme boli uz na matrike, presne ako baby pisu obaja spolu s potrebnymi dokladmi, vsak s tymi papiermi sme potom isli na faru, radsej by som si to na tvojom mieste este poriadne prezistila vino:mame z okolia PK, tiez len flase bez etikety, je vraj super, ja vino nepijem, tak neposudzujem, flasa vysla tiez tak okolo 2e, mame cervene aj biele, nalepime etikety, uz mame navrhnute na vysluhy mame pre blizsiu rodinu spissku hrusku, pre ostatok vino (v albume) kupovali sme v AT, ale aj na SK ho dostat, ale na vsetko si budeme naliepat etikety, to bol moj sen, vzdy sa mi to tak pacilo ;-) oblecenie pre mamku: vo Viedni je polsky obchodik s oblecenim, za vyhodne ceny a vacsina pre starsie damy, tak ak mas cestu do W mozes skusit :-) bolerko&co.: do kostola urcite, podla bontonu by sme v kostole nemali byt s odhalenymi plecami, takze tam urcite nieco beriem a na von podla pocasia, ale to mam v cene siat aj s bizuteriou, takze to nejak neriesim ;-)
Odpovedať
susibjork: hej, chceme ist na hawaii, ja uz som tam bola tak viem ze to je to najlepsie co by sme mohli spravit...hlavne uz sa tam viac nedostaneme ked budu deti, sme priemerni slovaci, prachy nebudu nazvys a kedy ked nie na svadobnu cestu? NYC je moje mesto, takze by som tam chcela spravit stop-over aspon na tri dni a mozno by dosiel aj bracho moj za nami tam nech je vacsia sranda, sak letenky do NYC uz nie su voooobec hrozne :-) kitta: no skoda ze som ta nestihla, moja mamina si kupila v jednom butiku v carrefoure v petrzalke - dvoje si kupila ze ked sa nastve tak sa prezliekat bude ked ja nechcem :-) hehe sydnuska: este si to over s tym fararom, my sme tiez boli dat na matrike potvrdit take tlacivo co nam dal farar a potrbovali nas rodny list aj obcianske preukazy takze neviem ako to chce poriesit farar ked tieto veci nema... ja som inak stale nezohnala take vazy ake potrebujem na stol....do kelu, stve ma to...
Odpovedať
Profilova fotka
no inak aj ten obchod ma napadol...mama sa tesila ze nemusi skusat tolko, lebo to je pre nu hroza....tak som rada, ze sme to vybavili v prvom obchode..
Odpovedať
moja mamina z toho tiez mala stres, som rada ze to mame za sebou :-)
Odpovedať
Profilova fotka
tak taaaak.... a baby kde ste kupili biele samodrzky, lebo ja som zatial nenasla len ta v tescu a v meste.... zajtra pozriem mimo ba... a nausnice som si nasla v acessorrize vo viedni a myslela som ze u nas je ten obchod a nieje...tak este hladaaaaam :)
Odpovedať
biele samodrzky ja sice mat nebudem ale najdes aj v bepone urcite nie? sice tam maju dost drahe ale urcite maju...
Odpovedať
Profilova fotka
sak nechcela som ist prave tam ze zase za 15€ my daju jedny a chcem troje nech mam do rezervy po foteni a tak...
Odpovedať
pekne samodrzky mali v poluse v golden lady, za 11 Eur. Celkom ok este mali vo favabe, za 9 Eur, tiez polus...
Odpovedať
Profilova fotka
no čo sa týka tých gratulácii to ma teda nenapadlo že čo s tými čo nepôjdu na hostinu ale zatiaľ to mali všetci tak ktorým pršalo a žiaden problém takže ani ja si s tým hlavu lámať nebudem... no a čo sa týka vína tak to zatiaľ ešte nemáme, moja mama to chce vybaviť za nejakú rozumnú cenu vôbec netuším po koľko ešte sme to až tak neriešili... na matrike sme boli dnes a mali sme problém, pretože musíte mať originál rodný list čo drahý nemal, tak sme sa museli ešte prehnať do trstenej čiže musíme ísť znova na matriku... no a aj my máme svadbu v kostole ale úradné záležitosti s farárom nevybavíš, takže musíš ísť na matriku ,kde dáš všetky údaje o sebe, manželovi, svedkoch, o tom aké meno budete mať, aké meno bude mať vaše dieťa a bla bla bla... ja mám bolerko tiež v cene šiat takže žiaden problém ;-) oblečenie pre mamu bude tiež dosť veľký problém, keďže je trošičku dosť pri sebe ešte chceme pobehať v poľsku keďže u nás sme nič nenašli takže to bude dosť tvrdý oriešok... a dnes som si konečne bola zajednať kyticu a kvety do kostola takže už mám v kľude :-D
Odpovedať
uz to mam zistene, na matriku chodit nemusim,,, je to tak ako som pisala vyssie... vsetky zalezitosti ohladom mien, deti atd sme vypisali na fare...
Odpovedať
Profilova fotka
synduska: tak máš o jednu starosť menej :-D
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?