Svadba október 2010

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte babule, najde sa tu niekto kto má svadbu v tomto mesiaci? my máme 02.10.2010 a neviem či už mám zháňať veci a zarezervovať KD a kostol.... :-) ;-)
Odpovedať
no ved to, ale platia to nasi rodicia a druhej polovici to prevysilo planovany rozpocet, tak sa potom rozhodli urobit to takto. a pravda je, ze ked boli dohoadovat jedlo, tak sa s majitelom hotela nedalo normalne komunikovat, nemal cennik a ceny strielal od brucha... (raut 27€na osobu a 3chodove menu 19€ na osobu)
Odpovedať
neviem, mne sa tie tri chody nepacia, ale budem sa musiet prisposobit. :-| som z toho taka bez nalady, aj ked to teda asi nieje take velmi vazne...
Odpovedať
bali: to mate super, mne sa paci ze tam mate aj lososa...lebo nie kazdy chce maso. my sme mali mat povodne veceru(polievka, 3druh masa s prilohou a kava) potom bufet (iba teply) rezne, pecene morcacie stehna, pirohy, kapustnica a 3 druhy salatov a prilohy, studeny nemal byt. a teraz po novom ma byt teda vecera (ostava) a potom rezne s opek.zemiakmi a salat a po polnoci kapustnica (vecera bude okolo 18,00 - 18,30) pocet ludi mame 65 aj s kapelou a fotografom
Odpovedať
nuz tak to musis potom aj s vasimi dohodnut ze ako vysoko chcu ist...v tomto to mame super, my sme si vybrali co sme chceli a keby sa to aj nasim nepacilo tak maju smolu. Je fakt ze sme velmi uvedomeli co sa tyka toho ze nechceme iba nadrajsie veci a naco kupovat dubakovu ryzu 2 euri za porciu ked mozem kupit normalnu o 2/3 lacnejsie a kazdy sa na tu dubakovu vykasle a dubaky budu v kapustnici :-) my mame aj tradicne veci aj vymyslance, ale tak sme radi, stari si budu pochvalovat ze boli rezne lebo na to vela ludi zabuda uz v dnesnej modernej dobe a mlady si spapkaju mimo porciu lososa a budu mat pocit ze su asi v le monde alebo co :)
Odpovedať
vies z nasej strany sme presne vedeli s akym rozpoctom mozme ratat a nam ta cene sedela, ale z druhej strany sa na to prevysenie rozpoctu prislo pred 2 tyzdnami...doteraz bolo vsetko ok! preto som taka nastvana :-(
Odpovedať
ale fakt je, ze treba brat ohlad jeden na druheho...kaslem na to. svadba bude pekna tak ci tak.
Odpovedať
akoze z druhej strany prevysenie rozpoctu? ze sa draheho rodicom nieco nepacilo? ci co?
Odpovedať
ale nie...praveze sa nam snazia vyhoviet ako sa da, len maju zlozitejsiu fin. situaciu neviem, vecer sa s nimi o tom porozpravame a uvidim. mozno sa etse bude dat najst kompromis drzte palce.
Odpovedať
tak drzim paste aby ste to vyriesili :-) aj tak to mate super ze vas ta svadba stoji iba to ze sem-tam ustupite rodicom pre peniaze... + nam pomozu so zakuskami a vinom. nam nasi daju peniaze ako svadobny dar, takze to mame vlastne jedno ci by platili svadbu alebo nam daju cash, draheho otec nam dal nejake peniaze ako svadobny dar ale na svadbu nic a jeho maminka mu zaplatila oblek a viac od nej cakat nemozeme...takze tak...
Odpovedať
tak to nasi rodicia chceli vsetko zaplatit sami, su zlatí, lebo my sme terz skoncili VS a iba ja mam pracu (este som len v skusobnej 3 mesacnej lehote), a to by sme museli najmenej rok-dva cakat kym by sme si na svatbu nasetrili (keby sme si ju mali platit sami) a vsetko si oraganizujes sama? alebo ti vasi pomahaju?
Odpovedať
hej, chapem to, ved to je kazdeho vec a situacia ci si plati alebo neplati svadbu, hlavne aby to bolo na dohode a aby nikto nic nelutoval a neboli zbytocne skrenice :-) vsetko organizujem sama - teda na par detailikov ako ze drahy si nasiel kontakt na obchod kde mu usili oblek, potom maminka mi nasla kontakt na cukrarku a aj mi to pomohla obehat a spravit ochutnavky a znameho sofera co nam bude rozvazat ludi zabezpecila, bracho nam spravil oznamka a taku prezentaciu a etikety na vino, no a babina zacala suche kolace vypekat - ale to proti mojej voli pretoze ja uz zijem takym tym hlupym rychlym zivotom a je to mozno smutne ale je mi lahsie dat 8 eur za kilo sucheho peceneho nez to vypekat...no ale som jej samozrejme vdacna, len ona je taka ze chce za vsetko revans vo forme totalnej oddanosti a nikdy-neodporovania co ja zase na to nie som :-) aha a bracho este kupil take prisavky co nasijeme na medvedikov co budu na aute a maminka zohnala organzu na auto a to je vsetko :-) inak vsetko sama od DJ-a cez fotografa, saty, hostinu, kvety, doplnky, prstene, organizaciu, tak sme zvladli sami...ale pomaha nam ked tam iba moja rodina a musim povedat ze s maminou sa radim o veciach - dva mozgy su lepsie ako jeden aby sa nestalo ze by som na nieco zabudla :-)
Odpovedať
tak to si strasne sikovna, ze si to skoro vsetko zorganizovala...ja som sa snazila ale nestihala som...hlavne preto, ze svadba bude na vychode a ja som stale v ba...takze vo vela veciach sa musim spolahnut na buducu svokru. no zatial problem nebol ziaden. idem uz, zelam vsetkym pekny den
Odpovedať
Článok sa načítava...
:-) tak kazdy si to zariadi tak ako vie :-) ja by som svojej svokre dat nemohla nic lebo sa nas za rok a stvrt co o svadbe a termine vie nespytala ani raz ci nieco netreba a ani sa nas nepyta ci to vobec mame zorganizovane. Takze to radsej ani neriesim :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ja so teda velmi chcela svedske stoly, nech si kazdy vyberie, co mu chuti, no ale bola som upozornena, ze pri nasom pocte a kulture ludi sa bud vsetkym neujde, alebo sa budu hanbit alebo podobne blbosti, tak som sa na to vykaslala, navyse ma uspokojilo to, ze tety kucharky varia super a navyse aj netradicne svadobne jedla, teda nie len plnenu sunkou rolku a maso s ryzou a hranolkami, takze sme mali na vyber kopu jedla tiez cenovo nas to vyjde lacnejsie
Odpovedať
katharrina: no jasne, sak svedske stoly nie su nutnost a je to vymyslanec novej doby. My sme boli pred tromi rokmi na svadbe a nabrala som si zo svedskeho stolu z kazdeho po troche no a aj som to tak nechala ako sa to nedalo vobec jest, fakt tak hnusne veci som ete nejedla nikdy :-( takze to mas tazko :-)
Odpovedať
Profilova fotka
baby, tak dnes to zacina, ja uz stresujem aj za vas, dufam, ze potom budete aspon stresovat menej ;-) vsetkym, ktore to budu mat uz dnes za sebou, zelam vsetko naj a dufam, ze sa potom podelia o skusenosti a zazitky a nezabudnu tu na nas ;-) pekny den
Odpovedať
Ahojte. Ja mam otca v nemocnici a este sa mi vyhodil herpes. Takze stresu az az..a to som si myslela, ze som vcelku pokojna.
Odpovedať
Profilova fotka
lin123: herpes natri najlepsie kazdy den zubnou pastou a bude oki, neboj a otca snad pustia, ci je to vazne?
Odpovedať
Ahojte. Ak je ten Vas nastavajuci futbalista alebo miluje futbal a mate svadbu nahodou 9.10., tak bude v Bratislave original pohar LIGY MAJSTROV . Mozte mu urobit radost a prist sa odfotit :-) v eurovea
Odpovedať
lin: verim ze ocinovi bude lepsie, to su take neprijemne veci :( dufam ze sa budete buduci tyzden zabavat aj s nim o dusu!!! no a babam co to maju dnes tiez prajem aby sa leeeen zabavali, cely den na to myslim...za chvilu to caka aj nas ostatne oktobrove :-)
Odpovedať
tak vcera v noci som oka nezazmurila, ine stresy som chytila... ak sa takto nevyspim noc pre svadbou, tak zaspim pred oltarom :)
Odpovedať
neboj sa, nakoniec zaspis od stresu... a co si tolko vcera stresovala??? sak to mas este daleko :-)
Odpovedať
asi preto, ze som bola vcera u nasich a mama ma zase tak nasr*la, ze som nemohla zaspat a zase som premyslala co vsetko treba este spravit. samozrejme, ze rano som si nespomenula ani na jedinu vec, co mi napadla v noci... uz to chcem mat za sebou. najlepsi moj frajer - salam banan, vie, ze vsetko vybavim ja, ale kto si to ma vsetko pamatat?!
Odpovedať
susibjork :-D salam-banan je veeeelmi vystizne pomenovanie ... viem o com hovoris ]-(
Odpovedať
u nas sa tiez otec nestara, ale som aj rada, mamina sa stara, ale iba naozaj do veci o ktore su ju poprosila + mysli na to vseobecne ze ak sa jej zda ze som ja na nieco zabudla tak jasne ze sa ma spyta ci to netreba a tamto netreba, ale je to v mojej rezii, maminu pomoc si strasne vazim... u nas sa nestara vobec draheho mama, aj sme sa kvoli tomu pohadali cez vikend, akoby on chudak mohol za to aku ma mamu, tak som sa aj vzorne musela ospravedlnit, on potom vynadal jej, lebo - a to kraaasne moj drahy vystihol - sprava sa akoby sa zenil uz asi stvrty krat...salam parky, nic neriesi, na nic sa nepyta, ona ani nevie ci ju odvezieme niekam a ani nevie ci bude mat co jest ani nic... susibjork, musis to spravit ako ja - sice sa zdoverit a postazovat ale nesmies riesit ani cakat ze ti niekto poradi lebo na to aby sa nieco vyriesilo treba dvoch a ked druha strana nespolupracuje tak teba moze rovno slak trafit!!! P.S. musim sa pochvalit ze som schudla, takze uz trochu menej stresujem s tymi satami, v stredu idem pre ne, ak ich nezapnem tak ja sa tam asi psychicky zrutim, sice som dala na centimetre jednu konfekcnu velkost dole, len aby to dost bolo....
Odpovedať
bali: gratulujem k schudnutiu...ja idem pre saty tiez buduci tyzden (a mam stres ci sa do nich napracem, lebo od kedy mi ich zuzili-tak mi velmi chuti papat...ale taaaaaaak sa snazim ovladat)
Odpovedať
kamila: uplne to poznam, ja som bola medzi dvoma cislami a objednali sme tie mensie no a sice som schudla a mam pocit ze dost odvtedy, fakt jedna konfekcna velkost co je v priemer 4 cm na kazdom obvode, ale aj tak sa bojim...hlavne mam siroky chrbat dost a ten bol najma problem...tak snad to bude ok lebo neviem co potom kedze tie saty som kupovala....uff... ale davam si pozor veliky, pijem 2-2.5 litra vody a nesladkeho caju denne, jem striedmo a fakt to ide...no sak je to sice ucelove chudnutie, lebo vlastne nejem vecer, ale potom ked zacnem tak viem ze s mierou takze sa vyhnem jojo-efektu a metabolizmus bude tiez ok :-) no sak dam vediet ze co vo stvrtok....sa bojim najviac!!!
Odpovedať
no, vecer nejest je naozaj dolezite, o to sa aj ja snazim...drzim palce :)
Odpovedať
ahojte tak uz sa nam to pomaly blizi :-) vy tu pisete ze ste schudli..potichu zavidim :-D ja som si nasla minuly tyzden na teste 2 ciarky tak a cuduj sa svetu preco drzim dietu a nic :-D a ktomu este kilecko navyse brucho natiahnute a nafuknute ako pred kramamy ze no super...tak som volala do salonu zajtra idem posledny krat na skusku lebo sa nesmiem zatiahnut ako na posledy a saty potrebuju mensiu upravu.
Odpovedať
luciaaa: no gratulujeme!!! ale to su nahodou este tie stastne spravy a dobre dovody preco nechudnes :-) pre tehulky zakaz chudnut a hlavne stastny vyber saticiek :-) pre nas ostatne iba potit krv a vydrzat aby sme boli kocky :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?