Svadba s Talianom - 2. august 2008 v Levoči. Je tu niekto?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Caute babenky. Je tu niekto, kto ma svadbu v rovnaky den, mozno blizko Levoce, berie si zahraniciara a zije v Anglicku? :-D
Odpovedať
Profilova fotka
jej, kocky, ale ste to tu roztocili. parada! :-D ja som na par dni vypadla - mam tu mamcu na navsteve atd. a teraz mi to trvalo dobehnut vsetko, co sa tu udialo! tak k papierovackam - my sa budeme brat na urade a funguje to takto: treba vsetko vybavit na matrike rodneho mesta (u mna presov) a potom to odniest na matriku, kde sa chceme brat (levoca). v PO mi dala teta taky papier, ze co bude Gab potrebovat, ale zaroven povedala, ze mali asi pred mesiacom svadbu s talianom a zevraj sa v tal zmenil nejaky zakon ci co a ze teraz namiesto nejakych dvoch papierov treba iba jeden z tal. ambasady v BA. nebola si ale ista, tak mi vela nepomohla, no povedala, ze na ambasade nam povedia presne, co mu treba. inac, udajne vsetko to, co chcu, moze byt napisane na jednom papieri - ze je slobodny, sposobily na sobas a meno, bydlisko - co je potvrdenie o pobyte, ak to chapem dobre... a proste. ja sa dost spolieham prave na ambasadu, ze tam zavolame a zistime - pol roka pred svadbou. no kdesi som pocula ci citala, ze musi byt on na uzemi slovenska urcitu dobu pred svadbou? je to pravda?
Odpovedať
Profilova fotka
a co sa tyka materskej v ita. no to i mna zaujima, ale z toho co hovorite, vyzera to tak, ze to tam u nich funguje tak ako tu v UK - musis mat urcity cas odpracovany, aby ti firma platila... ja z toho tiez nie som nadsena, lebo by sme sa chceli vziat, ist do ita a zalozit rodinku. ktovie, ci sa mi podari predtym najst robotku a ci vobec na to este bude cas!! (biologicke hodinky tikaju :-N )
Odpovedať
corlianos, technicky tu musi byt, lebo treba popodpisovat hromadu papierov / napr na matrike treba podpisat zapisnicu najnesko 14 dni pred sobasom /, inak teraz ked sme v unii a je volny pohyb ludi hore dole, tak je to dost komplikovane...
Odpovedať
...chcela som dopisat, ze je komplikovane aby sa niekde hlasil, ved sem predsa moze prist len tak.... dashenka, momentalne sme na slovensku, teda aspon ja, manzel chodi pracovat mimo slovenska, chodievali sme spolu, tak sme sa vlastne zoznamili, ale teraz cakame miminko, tak som ostala tu.... Inak dievcata, bacha na to, aby sam vam nestalo co mne, poslednych 5 rokov som zila a pracovala mimo sk, po svadbe som otehotnela / strasne sme po miminku tuzili / a tu na sk mi nikdo neda ziadnu matersku...., aj ked som tu predtym pracovala a odvadzala vsetky odvody.... teda ak planujete mimnko a chcete ostat na sk, tak si zacnite zistovat co a ako, aby ste nedajboze neboli prekvapene ;-(
Odpovedať
Profilova fotka
janette, my sa chystame vsetky papiere vybavit tak 5 mesiacov pred svadbou (aby boli pocas svadby este platne :-N ), o tom viem. ale neviem, ci musi byt nejaky tyzden alebo dva pred svadbou na svk. no ako vravis - ako by mu niekto zistil, ci tam bol ten tyzden pred svadbou alebo nie?? :-S co sa tyka materskej, je to hroza. a cuduju sa, ze sa deti nerodia. nuz, keby sme ich mali z coho zivit, tak by sa i rodili!!! 8-( tu v uk musis robit 2 roky vo firme na to, aby ti platili matersku. a nemoze to byt hocijaka firma... a ja som zatial viac ako 2 roky v ziadnej i tak nevydrzala - po chvili cloveka kazda praca omrzi... no uvidime, co vydumeme v ita.
Odpovedať
Profilova fotka
cavte holky :-) *ta materska mi kazi plany..ja som tiez chcela hned babatko - budem doma, naucim sa poriadne jazyk a po materskej sup do prace..no,ale asi to bude musiet byt v opacnom poradi ]-( * ja este nad papiermi nerozmyslam..zatial sa dohadujeme len na satach a momentalne je temou numero uno hafan x-) .. sak ked bude priatel v praci co ja sama doma..xixi :-D * inak neviete, co sa da v taliansku robit, ked neovladate jazyk?? chcela by som nejako prispiet do rodinneho "rozpoctu", ale ked nikomu nerozumiem asi tazko :-N *
Odpovedať
cau dashenka, ja tiez, ked som poriadne nevedela po taliansky, nerobila som este a nudila sa doma sama, tak som si kupila psika... no ale teraz mam dvojnasobok prace.. ale stoji to za to!! a urcite tam budu aj nejake slovenky a cesky, ktore ti pomozu.. ja som si tu tiez hned nasla kamaratky.. najskor polky (3) a teraz aj slovenky a jednu cesku.. a tie polky mi pomohli s jazykom.. a bez jazyka sa daju robit vselijake prace- ale to by si si asi musela vybavit po znamosti- a urcite nie su dobre platene- napr. roznasat letaky, umyvat riady (no ale neviem,ci by si to chcela robit..) ine ma zatial nenapadaju
Odpovedať
Profilova fotka
mne spisovna taliancina nerobi az take problemy..nerozumiem vsetko, ale co-to pochytim :-) * len ked oni na mna vsetci hovoria slangovo a strasne rychlo!! ]-( ..ked sa poviem "ma", tak babo rad - vola MA-mu, sestru /MA-ry/ alebo len nema co povedat, tak povie MA-h..som z toho jelen 8-( *ani si tam vsetko skracuju na prve 2-3 pismena!! ]-(* francy a akeho hafana mate?? :-) , my rozmyslame nad yorkshirom /je to moja "kabelkova" srdcovka :-D /..ibaze priatel je kapanek alergicky.. :-| * noo..tak letaky suz nikdy - tie som si uzila na sk..a riady v zivote..tuto pracu zasadne nevykonavam..ani doma..prr*ale priatel mi nieco spominal, ze su aj nejake prace na doma /cez agenturu ci ako/..sa mi tazko takto, zo sk riesi :-(
Odpovedať
tie riady-to vidim u draheho v restike-u nich to robia cudzinci, ktori nehovoria taliansky... tak preto som si na to hned spomenula my mame tiez yorkshira, je hrozne zlaty, ale cele dni steka, ma strasne dobry sluch a hocijaku blbost, ked pocuje vonku, tak steka donekonecna a niekedy je to na nevydrzanie.. dam foto do albumu alebo potom au-pair by si mohla robit.. ja som robila aj modelku nechtov-teda skusali na mne vytvarat majstrovske diela :-) to bola sranda..
Odpovedať
Profilova fotka
jeziiis, ten je krasny!! x-) *som zahajila prave dnes "utok" - som priatelovi poposielala fotky malych yorkshirov..v obleckoch..super taskach ..xixi :-D *len neviem ako mi krpec vydrzi 13 hodin v aute, ked pojdeme do tal. :-| * inak priatel si teraz otvara nieco,ale tak..ked sa neviem vykoktat.. :-. *zatial z toho nerobim tragediu - ved nejako sa do tej talianciny dostanem a potom to pojde snad samo :-p * modelku nechtov?? to za to oni platia?!..ze sa pytam - taliani :-D :-D * inak francy, vy kde byvate?? len mi nehovor, ze pri milane..tam ste tusim vsetky :-)
Odpovedať
nie, aj ked rada by som!! my sme na sardinii-zapadakov c.1
Odpovedať
a ty?
Odpovedať
Článok sa načítava...
inak, tu na sardinii je to teraz taky boom chodit s cudzinkou!! odkedy som ja s mojim priatelom, tak dalsi dvaja jeho kamarati zacali s dvoma cudzinkami... a dalsi boom-svadba.. poznam dalsie dve slovenky, ktore sa tu budu vydavat a este jednu polku, takze nas tu bude!!! inak, ten pes mal dva mesiace na tej fotke, teraz je uz trochu vacsi, ale sranda je s nim stale :-p
Odpovedať
Profilova fotka
mi nieco hovor o zapadakove!! :-D .. ja som prve 4 dni v taliansku s nikym neprehovorila a nic sa mi nepacilo..ani jedlo, ani dom, ani nic!! uz som len cakala kedy mi svokra kupi letenku a posle ma domov :-D :-D *ale potom som si zvykla - nasla som aj tie dobre veci, co tam na mna cakali -plaz, zmrzlinka, automaty na sladkosti /tie su moja zavislost x-) / :-) * inak mi budeme byvat v sante d´giliu /neviem ako sa to pise presne :-N ,ale viem , ze to je nejakych 20 km od alba adriatici :-D * prave som dovolala s priatelom a zevraj mam zhanat hafana..huraaa!! x-) * pre dnes koncim - zajtra musim do prace :-S * takze, a domani e buona notte ;-)
Odpovedať
buonanotte ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
dashenka, ja som mala presne taky isty plan - materska, pocas ktorej sa naucim fajnovo hovorit a potom hura do prace! ale ktovie, ako to bude s peniazmi.. ja som sa chcela dat na ucitelstvo, ale udajne tam maju strasne hlupy system (statny) a tak by som si hladala nieco na schuola internacionale (neviem spelling). proste, mohla by som ucit anglinu, ked uz nic ine - i ked studujem tu informatiku a business. tak ktovie. naj by bolo ucit pocitace or business ale po anglicky :-D . A co sa tyka pejsanka? I my mame v plane! a preto by sme radi byvat niekde blizko prirody - naj by bolo pod alpami! hadam nieco v okolo torina najdeme... ale ja uz mam za sebou jazvecika a irskeho setra a od setra ma nikto uz len tak lahko neodkloni, naj pes na svete, takze my budeme hladat setricu! ja svoju este mam, v juni mala 9 rokov, no "zdedila" ju mamca ked som sa odstahovala tu... a vy ste este obaja na slovensku?
Odpovedať
Profilova fotka
ajoj corlianos :)* nie ja som na slovensku a priatel je v taliansku..uz to takto tahame skoro rok a pol..je to o nervy :-( ..ale uz su to tie posledne 2 mesiace, takze to uz prezijem :-D* chcete sucku?? to ja som len za psikov..ti mi aspon nemozu prist domov "zbuchnuty" a nemaju "zenske problemy" :-D inak vy ako??uz byvate spolu?? :) no, ja som kedysi anglictinu vedela, ale odkedy som s priatelom, tak uz som si ista jedine pri "hi" :-D .. ako je vseobecne zname - taliani a anglictina..nula bodov :))*takze som svoju anglictinu jemne "skomolila" aby sme sa vedeli aspon nejako dohodnut :-) *je celkom zabavne nas pocuvat :-D :-D * ja som si teda povedala, ze babatko musi ten rok pockat..bo nemozem cakat, ze to priatel sam vsetko utiahne..tam maju strasne ceny len za najomne..len tak mesacne dat 500 euro :-S *sak to je pomaly cely moj plat na sk :-D *
Odpovedať
Profilova fotka
joj, dashenka, klobuk dolu. rok a pol. tak vydrz! my spolu byvame uz skoro 3 roky. oddeleni sme boli na 3 mesiace, ked bol gab pracovne v usa a to bolo tazkeee!!! :-( co sa tyka pystinky, ano, chceme fenku. su totiz milsie, pritulnejsie a hlavne poslusnejsie, nez psy. taktiez, ano, 2x za rok sa haraju, ale to nie je vobec problem - ak si ini majitelia ovladaju svojich psov... ak nie, tak ich musime ovladat my :-) . vies, pes salie za kazdou harajucou sa fenkou a zalezi od toho, kolko ich na okoli mate, pejsanek mozno nikdy nebude mat klud. a priroda je silnejsia nez vycvik... ;-) kdezto s fenkou si opatrnejsia 2x za rok a hotovo, ziaden problem. tak to aspon viem z vlastnej skusenosti, i ked psa som este nemala, no s mnohymi majitelmi som sa rozpravala... takze vy dvaja hovorite anglicky, ci uz taliansky? ja sa teraz od septembra chcem dat na taliancinu, uz by sa patrilo... a co sa tyka penazi, to vzdy bol, je a bude problem. neviem si predstavit, ako to my poriesime s tou materskou, ale hadam nejak bude, ved vsetko sa stane jak sa ma stat, no nie? :-N
Odpovedať
Profilova fotka
mne teraz odchadzala kamoska do anglicka a mi plakala ako to tam prezije 2 mesiace bez frajera..no ako "strasne" :-S *to ja to uz beriem ako nutne zlo :-D..aj ked..po roku a pol uz mam toho akurat dost..8-( * no, viem, ze v tom baraku je este jeden pes, ale ci je to fenka to neviem..budem musiet vyzistit ]-( * no, po anglicky..ako sa to vezme..pri mojom priatelovi som nemohla pouzivat casy pretoze mi nerozumel a tak som nakoniec anglictinu tak dokalicila, ze teraz uz nikto nevie po akom vlastne rozpravame :-D *mozem ti uviest priklad: "ciao amo*what you fai?you go in doma?..." ecc* :-D :-D si predstav tie pohlady ked niekam prideme..este v taliansku v pohode, ale tu na slovensku!! :-N .. casnici chudaci nevedia akym jazykom na nas maju prehovorit :-D * ja mam doucko z tal. .. je to taka mlada holka, strasne zlata..len to mam tak striedavo-oblacno..som skoro stale v robote :-S * my sa teraz nemozme ani pohnut, co a ako dalej s byvanim a peniazmi, bo priatel otvoril aj s kamaratom lokal..tak cakame ako to vypali.. :-) *ma to stve..si nemozem nic naplanovat /a to ja rada/ :-| ..aj ked byt uz mame vyhliadnuty..*inak v taliansku maju super byty!! tie balkony!!..ten , ktory sa mne paci je na rohu budovy a do elka mas balkon..je to ak keby si mala dalsie 2 izby x-) * a vy ako?? byvate v byte, ci mate nejaky domcek?? :) aj ja si myslim..ak sa nieco ma stat, stane sa..dobre ci zle..*ale my sa len tak nedame!!no nie?? ]-( *xixi*
Odpovedať
Profilova fotka
No, nam sa pred rokom podarilo kupit domcurik, taky fajny, anglicky :-) . A teraz ho budeme asi 30 rokov splacat. radi by sme si ho nechali a prenajali, ked sa odstahujeme, ale ktovie, ako to bude fungovat, lebo ked sa nenajdu najomnici, budeme hypoteku i tak my musiet splacat a to by sme asi neutiahli. na taliansko sa veeeelmo tesim na vyhladavanie byvania, to je vzdy super vzruso! inac ta vasa rec znie velmi zaujimavo! :-D ale aspon viete, ze vas nikto nemoze odpocuvat! haha
Odpovedať
Profilova fotka
to hej, odpocuvat nas nikto nemoze, pretoze ak nas niekto pocuje a rozumie min. anglicky a slovensky, tak upadne do takeho smiechu, ze dalej uz nic nepocuje :-D * to ja nerada hladam byvanie..ja skor uz dopredu chodim s otvorenymi ocami a ciham, ci sa mi nieco zapaci :)*ale tento byt je super /ja som ho sice nevidela zvnutra, ale priatel ho bol pozriet a zevraj je skvely :p /takze sa tesim ked ho pojdem "mrknut" aj ja x-)* inak taliancina mi sama o sebe nepripada tazka..teda ta spisovna /ktora sa pouziva max. tak v telke/..ale ked vacsinou na mna hovoria tym ich slangom a narecim..proste nemam sancu :-S*
Odpovedať
ahoj dashenka, nerob si z toho nic ze im nerozumies ked hovoria slangom. Ja mam priatela sicilcana a aj oni doma pouzivaju ten ich slang. Zo zaciatku som si myslela, ze to v zivote nepochopim, ale uz im rozumiem, ale nerozpravam, a myslim,ze ani nikdy nebudem. Nie ze by som nebola schopna, ale ked pocujem rozpravat jeho tetu, ktora je povodom rakusanka slangom, tak sa idem popukat od smiechu...Ja s nimi rozpravam a vzdy im odpovedam taliancinou, aj ked oni hovoria slangom. A ide to!!!
Odpovedať
Profilova fotka
radkaz, presne ako pises :), ja tiez ked niekoho "netaliana" pocujem ako sa snazi, tak sa idem popukat od smiechu :-D .. akurat, ze vacsinou som to ja, takze sa staram o ich zabavu ..ale ved..raz sa predsa len dohodneme :-) *najvacsiu trauma ma z toho priatelov ocino - tak rad by sa so mnou porozpraval, skusa to vselijako mozne..ale ja mu proste nerozumiem :-S * ale uz som to prestala riesit..ved nejako sa to snad naucim..boli aj blbsi odo mna a teraz rozpravaju jedna radost ]-( * len neviem ako budem ucit hafana povelom..asi ho to naucim po slovensky , nech pocuva len mna :-D *
Odpovedať
cau, dashenka, tak s tym psikom je to aj u nas sranda- take veci ako-pod sem, sadni-to ovlada v taliancine, ale ked mu poviem, aby doniesol hracku (ma hlavne tie zvierata piskacie)-tak tie ovlada iba v slovencine- napr. zabka, levik, lopticka.. a aj drahy tie hracky vola po slovensky, takze to je dost zlate-portami zabku.. :-D
Odpovedať
Profilova fotka
hehe, vy o psikoch a my sme dnes rozpravali o tom, aku rec naucime svoje dietky :-D . ked sme este planovali zalozit rodinu tu v uk, bolo to jasne - ja na nich slovensky, gab taliansky a anglina sa na nich nalepi. ale ked budeme v taliansku... =-) mozno sa medzi sebou budeme rozpravat anglicky, nech nevyjdeme z cviku a i na deti sa nalepi - budu mat menej robotky potom v skole :-D
Odpovedať
to som pocula, ze deti, ktore rozpravaju od narodenia dvoma recami, su psychicky vyrovnanejsie... aj ja budem urcite s detmi hovorit slovensky... lebo moja taliancina je tak na 70% a keby s nimi rozpravam zlou taliancinou, mohlo by sa to na nich nalepit a nemuseli by ani dobre rozpravat svojou rodnou recou... aj drahy mi hovoril, ze ani niektori rodeni taliani nerozpravaju dobre taliansky, robia chyby v casoch... a to aj v TV.. ale zase mozno ma moje dieta nauci na 100% taliansky :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte kocky....takze vsetky skoro talianky? ;-)
Odpovedať
cau, zlaty.. ja som skorotalianka.. ty kde si?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj Francy....Ja tu zijem uz 9.rok......60km od Milana
Odpovedať
9. rok??? to je dost!! ja zatial len 2,5.. a niekedy mam fakt dost. hlavne z jedla.. neviem si stale zvyknut, stale tu len chudnem a ked dojdem domov, tak jem aj za styroch!!! ale pokrok som spravila-chobotnicky zjem a gamberi mi fakt chutia.. no a pizza-ale ta iba s tuniakom..
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?