Svadba s Talianom - 2. august 2008 v Levoči. Je tu niekto?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Caute babenky. Je tu niekto, kto ma svadbu v rovnaky den, mozno blizko Levoce, berie si zahraniciara a zije v Anglicku? :-D
Odpovedať
Profilova fotka
kvoli tomuto si ja objednavam 4formagi - aspon ma nema co prekvapit :-) *ja v kuchyni moc experimenty nemusim.. :-| *ja tie morske prisery nemusim len kvoli tomu, ze nelubim ryby..a tie potvory strasne smrdia rybacinou..teda aspon mne :-S * ale na co som si velmi rada lahko zvykla su obchody..teda s oblecenim - to bol pre mna raj na zemi x-) *ked som porovnala ich terranovu a nasu!? :-D :-D *nakupuje sa tam samo :)
Odpovedať
Profilova fotka
inak baby, neviete ako to je s posielanim prachov na sk??oni vam to potom prerataju na koruny alebo ako to funguje?? :-|
Odpovedať
to je pravda!! aj ked tu az taky vyber nie je-ale v milane by som vedela, ako minut peniaze :-D to je pre mna raj na zemi ;-) ale zase na obranu talianska musim povedat, ze maju nadherne plaze (aspon tu), krasne tyrkysove more a vedia sa zabavit...a samozrejme tie obchody a aj niektore talianky su pre mna pohroma (cest vynimkam),mam asi iba 2 kamaratky talianky, po vacsine ma zdravia so sirokym usmevom a pusinkami, ale za chrbtom ohovaraju-zevraj ich hneva, ze im cudzinky preberaju chlapov... tak som tu trnom v oku vacsine bab
Odpovedať
teraz som si spomenula-ja som raz posielala cez Western Union a tam sa platia dost vysoke sumy za poslanie-posielala som asi 600 euro a platila som 35 euro postovne (alebo co to je) ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
no pekne..slusna palka =-) *nechapem, co z toho robia vedu - ved sme v EU, tak prevod ako prevod, nie?! zgrlosi ]-( * tak to nie, taliankam chlapa prebrat nemozes..sak tie su take skarede, ze o nich ani jeden nestoji /hlavne tie nosy!!/ :-D - teda cest vynimkam..ale ja som moc peknych talianiek nevidela :-| *ale zato talianov..vazne sa da z coho vybrat :-) *na nich sa mi paci, ze sa o seba staraju..aj ked nenosia znackove handry, ale vyzeraju super* to nie ako tu na sk - chlapci v teplakoch na diskoteke..ti trapni hip-hoperi..12-rocne deti, co napite vablakuju po ulici..*ako toto sa mi vazne na taliansku paci..vsetko tam ma nejaku uroven :-) *
Odpovedať
ja som tu tiez videla zatial asi iba dve pekne baby, z toho jedna bola z rakuska (co je tiez divne!?). no a ta druha chce mojeho, tak bojujem!! aj ked je to take hlupe dievca... nevadi.. a s tou urovnou-to je pravda-tu aj najchudobnejsi alebo najnevychovanejsi ked pridu do restauracie sa spravaju dobre a vobec nevyzeraju ako "ti nasi teplakovi". ale snad to dojde aj k nam 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
dashenka - polievky milujem ale tu v uk volaju kase a omacky polievky a ja nemam rada nieco, v com mi lyzicka stoji...a je pravda, ze tu polievky veru velmi neletia... tak my si tu varime gulasik, kuraciu, paradajkovu, zeleninovu... mnam! a v tal. je to s polievkami asi dost podobne ako tu v uk, co? ale nevadi, u nas doma budu vzdy dobre polievocky. co sa tyka toho, ze pozdrav a potom aka si krasna, ano i ja som tym presla. az sa mi verit nechcelo :-) talianska sunka - tie surove nemam rada, ale da sa kupit aj taka normalna dobra ako nasa kava - kave velmi nefandim tak ci tak. ja ked, tak latte. cize skor mlieko, ako kavu :o)
Odpovedať
Profilova fotka
a velka pravda s obliekanim. ale to je tak i u nas na svk. ked ides po ulici, kazdy je pekne doladeny, upraveny, proste pekne obleceny. teda aspon v meste. na diskach neviem, velmi som doma na disky nestihla chodit... a tak je to i v ita. tu v uk je to otras. asi by kazdy mal skusit zit v uk a potom to bude raj na zemi vsade inde! :-D a co sa tyka dievcat, ja som videla i pekne a hlavne opalene! ani ma nenapadlo, ze si budem musiet fesaka lepsie strazit tam v ita (lebo tu v uk teda konkurenciu nemam). hej a este som chcela ku tancovaniu - my sa chceme dat od septembra na tanecnu - kvoli svadbe. nech sa na parkete trochu zohrajeme. chodili sme na salsu, ale boli tam prilis pokrocili ludia a tak sme sa tam len dost motali. teraz sa dame na rozne spolocenske pre pary, uz sa tesim!
Odpovedať
Profilova fotka
Causte baby, tak si uzivate vikendik? Francy: to o tej katalancine viem, moj mily mi neustale pripomina, ake velke bolo kedysi katalanske kralovstvo, ze mali Siciliu, Sardiniu, cast Francuzska a neviem co este. To vyahuju hlavne vtedy ked sa rozprava o nezavislosti Katalanska, lebo oni Spanielov nemoze ani citit. Akurat dnes som mu vravela o Vas babach z Talianska a on ze Sardinia musi byt ozajstny raj. Nieco ako Menorca. No a co sa tyka turistov, tu v BCN ich uz nemozem ani citit, su vsade nasackovani a robia bordel, takze do centra radsej ani nepachnem, ked nemusim. No a Spanielky, tak tu je vsetko, ale pravda je ze su dost fashion victims a trendy beru dost vazne, takze momentalne vsetky nosia saticky v style 50.rokov.Ale chyba im torcha zenskej neznosti. Zavidim im akurat to krasne opalenie...
Odpovedať
a ty si v barcelone? ja som tam bol pred dvoma rokmi s drahym, ale iba na 3-4dni.. ale to bol nas zaciatok, takze sa mi ani velmi nechcelo chodit (to radsej na byte s drahym :-) ), ale pamatam si, ze sme boli na ramblas (neviem, ci je to spravne :-N ), potom v pristave a na takej diskoteke, co si musela prejst cez most.. ani som poriadne nevidela tie gaudiho diela.. to ma mrzi.. ale asi sa tam este niekedy vyberieme. inac, nie cela sardinia "je katalanska". iba alghero zevraj. no a je tu uplne naaadherne!! teda nie presne, kde som ja, ale costa smeralda je uuuuzasna. ved sem aj chodia americke hviezdy, flavio briatore tu ma diskoteku a aj ceny su "uzasne"..
Odpovedať
zdravim Vas..baby nie je z vas niektora v Neapoli alebo v blizkosti?
Odpovedať
cau maela, asi pri neapoli nikto nie je, vacsinou su pri milane.. ale mozno zajtra niekto napise ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
guiri - ja mam dvoch kamosov katalancov a velka pravda, ze spanielov neznasaju, a ked im povies, ze su spanieli, tak sa nesmierne urazia. zvlastne. prirovnali mi to ku cechom, ze akoby mna oni volali ceska. tak som im vysvetlila, ze my sme 2 rozdielne krajiny :-D ale sak ja im to nemeriem, ze su katalanci, mne je to tak srdecne jedno :-N . a co sa tyka dievcat? mam jednu kamosku a ano, ma peknu hnedu farbu, ale i fuzy a "chlpy" po stranach tvare! chuda a pritom je taka pekna! to jedno im nezavidim - facial hair. :-. vsetky babenky - pohol sa niekto vopred s vybavovanim svadby? :-D
Odpovedať
Profilova fotka
caute holky :), tak mam konecne trochen casu..cisty blazninec v robote 8-( * corlianos, to ja ked som bola na plazi, tak sa tam pristavili taki dvaja a zacali patrat odkial som..priatelova sestra povedala, ze zo slovenska a on, ze jasne, "ceskoslovensko", to poznam :-D :-D * a s tymi polievkami - to ja sa ich nemienim vzdat..aj ked oni namiesto toho jedia to ich primi piati, ci ako sa to vola..ako chapem, ze v takom teple sa im moc polievky nechce jest, ale tak..kupim si vifonky :-D * ja som tu robila na diske casnicku, takze som si uzila az-az..zebraci v sustakoch zbierali na male pivo..vazna "urovej"..*sak aj chalani, co si o sebe myslia, ze patria do nitrianskej "mafie", tak chodia v sustakoch a na autobusoch.. bacha na nich!! :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
a k tej svadbe..ja uz mam v taliansku vyhliadnute vsetko - hotel, miesto obradu..a dokonca uz aj viem, kde sa da zohnat pecene prasiatko :-) *ale tu nemam este nic..neviem sa rozhodnut pre hostinu..som chcela beladice, ale neviem..nic mi tak "nepadlo do oka" :-|
Odpovedať
Profilova fotka
no dashenka, daj pozor, aby si neprepiskla nejake pekne miesto, lebo tie su vychytane dost dopredu... my sme si kvoli tomu urobili vylet na svk, tyzden sme jazdili z miesta na miesto az kym sme nenasli to, co nam vyhovovalo najviac, bookli sme to a teraz veget. teda este zhanam takto zavcasu DJa a potom vsetko uz necham tak na polrok pred svadbou... my v taliansku budeme robit "iba" veceru pre tych, co nedojdu na svk, ale mam pocit, ze o to sa postara jeho mama. dufam. a hladas doma nieco vo svojom okoli, ci je ti jedno kde?
Odpovedať
Profilova fotka
najlepsie by bolo niekde okolo nitry, bo aj tak uz bude dost "cezpolnych" /z topolcian, blavy,../ :-| *tu na slovensku sa mi zda vsetko take komplikovane..nic sa mi nezda dostatocne dobre /za tie prachy, co pytaju/ :-( *tu mam este aj problem s fotografom.. :-N *v taliansku bude fotit sestra so svojim priatelom..su do toho taki mensi blazni :-D ..a vedia sa s tymi fotkami pohrat..takze vysledku sa nebojim 8-) * v taliansku uz presne viem, kde to bude a viem, ze s tym nebude problem..miesto obradu, hostina, zabava..vsetko je presne ako chcem a aj cenovo sa to bude urcite dat nejako :-D *inak,neviem, ci som spominala, uz aj prasiatko viem, kde mi upecu :)*proste v taliansku je to pohodaaaa :)
Odpovedať
Ahojte dievcata, ako sa mate? Takze aj vy pokracujete s pripravami? Ja o 3 tyzdne idem domov, idem si obzriet nejake veci, a musim ist za fotografkou, dohovorit sa. A z podstatnych veci uz mam vsetko ...Teraz mi chodia po rozume take napady, ze nic nerobim iba zapisujem, aby som si to vsetko pamatala. Minule sme boli u jeho stryka na navsteve, a medzi recou prisla na pretras aj svadba a svadobne menu. Hovorila som im, ze my mame aj kuraciu polievku!!! No to ste mali vidiet, tie tvare :-) Jeho teta mi povedala, ze oni tu kuraciu polievku davaju tak akurat v nemocnici a niekedy ani tam nie!!! Tak to bude este sranda na tej nasej svadbe :-) Dievcata budete davat aj bomboniere a confetti?
Odpovedať
Profilova fotka
tak to ja som jedla len jednu polievku, za tie 3 tyzdne co som tam bola..a popravde..fuj!! bolo to strasne slane a nemali v tak slize ako my, ale nejake tenke sulance alebo nieco take..brrr :-S*kuchynu maju svetovu, ale na polievky su moc machri neni :-D :-D * radkaz, co presne si predstavujes pod pojmom "bomboniere a confetti"?? :))
Odpovedať
Profilova fotka
No s jedlom sa obavam aj ja trocha, lebo predsa len, ta nasa kuchyna a zvyky su trocha ine. No ale aspon budu mat Spanieli vzruso. :-D
Odpovedať
confetti su tie mandle v cukre, ktore sa davaju hostom na pamiatku. Bomboniere je darcek,(moze byt nejaka vazicka, malicky ramik na fotky,nejaky skleneny kvet,atd., kde mas napisane na papieriku mena mladomanzelom a datum svadby. Je to pekne, je to ako podakovanie mladomanzelov za dary...a dava sa 1 do rodiny. Opytaj sa tvojej svokry,nech ti ich ukaze, urcite ma nieco doma aj moja ma!!!
Odpovedať
Profilova fotka
jaaj, uz viem o com je rec :))* tie mandle sme chceli davat aj my..len sa bojim ,aby sa to v tom teple nezacalo topit :-| ..takze rozmyslame nad niecim praktickejsim :)*ved jedla a sladkeho si na svadbe uziju, takze sa mi tie mandle zdaju zbytocne..radsej asi nejaky ten darcek /ramik,vazicka,../,aby mali pamiatku*ved tie mandle zjedia a co si budu odkladat sacik?! :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Ja doporucujem slovensku obdobu: Medovnik, pripadne s menami, inicialami. Je to typicke pre nase konciny a netopi sa to, no a je to pomerne lacne. Mandle su fajn, ale co si ja pamatam zo svadieb na ktorych sme boli, ludia ich povacsine nechali tam. Oni byvaju niekedy dost tvrde. =-)
Odpovedať
Profilova fotka
dashenka - co sa tyka vybavovaciek na slovensku - my sme asi natrafili na fajn ludi, lebo na vsetko nam povedali ano, samozrejme. coho sa ale bojim je, ze teraz naslubuju a ked na to pride, tak nam vsetko pekne zauctuju. ale asi mame stastie, ze sme najprv zistovali veci tu v uk, lebo tie ceny tu su s nasimi neporovnatelne, takze nam nie je luto zacvakat... a ano, prasiatko v taliansku si spominala :-D sa nanho tesis, co? :-D radkaz - my vymyslame nejaku spomienku - darcek, ale tych mandli sa asi vzdame, este neviem. podla toho, co darcek bude a aky tvar, lebo ak bude krabicka, tak do nej ku darceku mozme nieco sladke dohodit, ale ako dashenka vravi - sladkeho bude na svadbe az az, bolo by to plytvanie... :-N Inac, ked sme boli doma, lozili sme po presove a hladali nieco a natrafili sme na ake male drevene rapkace a tie by nam urobili s nasimi menami a datumom, tak zatial to vyhrava. aspon mozu hostia robit hluk. ja som totiz dost proti "zbytocnostiam", z ktorych treba len prach utierat...niezeby rapkace boli super uzitocne, ale sak viete...uvidime, ci objavime este nieco ine.
Odpovedať
Profilova fotka
corlianos..ee, v zivote som take prasa nejedla :-D , ale paci sa mi to :-) *no, chcem len nejake mrna, nech toho zas neni vela ;-) * ja neviem, ked mne sa vsetko zda uz otrepane..mandle, medovnicky, ...*nehovorim, ze to nie je pekne..ale ako spomenula guiri - pochybujem, ze hostia si spomenu na nejake "mandle", ked budu o 4-5 rano odchadzat :-D *
Odpovedať
Ja by som tie mandle chcela, mam doma par a oni su tak pekne zabalene, ozdobene, jedne su zabalene v tyle a druhe su vo vrecovine... Aj by uplne stacilo dat tie aj bez darceka, oni su tak darcekovo zabalene.
Odpovedať
caute, baby. tak sa k vam znova pridavam po rusnom vikende :-) . ja som si bola dneska skusat saty, ale to iba preto, aby som videla, aky styl sa mi hodi... strasna zabava!! asi tam budem chodit kazdy den :-D k polievkam-ja som tiez doniesla zo slovenska maxibalenia a drahemu veeelmi chutia.. ale videla som uz aj tu zopar polievok-ale to skor take nepodarky :-) a tie komplimenty, co robia taliani-je to fakt na nevydrzanie.. zo zaciatku to bolo super, ale teraz mi to uz trochu vadi, lebo mi komplimenty robia aj draheho kamarati a to nie je zrovna prijemny pocit.. a aj niektore baby-ale zase to aj viac potesi... :-)
Odpovedať
boze, vy mate svadby v auguste, my v juni a ja zatial nemam nic okrem topanok :-N .. a to som s pripravami chcela zacat v septembri... bojim sa, ze to nestihnem!!!
Odpovedať
Profilova fotka
dashenka - ja si tiez myslim, ze na mandle nikto nebude mysliet. prihodime nejake lentilky? :-D inac na tvojom obrazku, to ste vy dvaja? vela na tychto mini fotkach nevidno, ale tvoj talian je blondak??
Odpovedať
radka-ty budes mat confetti?- tieto som nasla na nete, ja neviem este, ci ich budem mat... http://www.ilconfettiere.it/confetti/...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?