Svadba v apríli 2008. Koľko nás tu je?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, asi je este skoro planovat april 2008 ale kedze sme odlozili svadbu z maja 2007 na april 2008, pretoze chceme zostat verni "19tke", cize 19.4. a april je blaznivy mesiac ako aj my... :-D tak preto zacinam tuto temu a som zvedava kolko nas bude :-)
Odpovedať
Ahoj Babenky! Tak konečne mam chvilku tak sa pridam medzi vas aj ja... my planujeme svadbu na 19.4.2007 ale zatial len planujeme ... :-) . Zda sa mi strasne skoro o tom co i len rozmyslat ale vazne som počula ze niektore veci je dobre riešiť aj pol roka dopredu. Priatel chce mat len sobas jeden obed a koniec.Ja som najprv s tym nesuhlasila ale ako tak pozeram na tie vase vybavovačky bude to tak najjednoduchšie ... len mamy,otcovia a surodenci ... ;-) Má niekto podobne plany ...????
Odpovedať
Sugi: nebud smutná, do svadby ešte daleko, tak sa snad rodina spamätá, že je to svadba vás dvoch, a mali by to akceptovať! U mna zatial nikto z rodiny nerobí problém, okrem babky, ktorá klebetí a rozoberá kto bude a nebude na svadbe ]-( , jaj už som rozmýšlala že ju nakoniec nepozvem. Problém koho pozvať a nepozvať ma asi každý, ja som sa rozhodla, že pozvem iba sesternice a žiadne tety a ujov. A uraziť by sa nemal nikto, a ked hej tak jeho problém. Aj ja som rozmýšlala pozvať ešte pár kamarátov po desiatej, ale nikomu som to ešte nehovorila.. A proti akým starým zvyklostiam bojuješ? Ahoj Judith, zlý rok máš vyplnený ;-) My budeme mať len 30 ludí, takže nič velké.
Odpovedať
Profilova fotka
Silvi, dakujem za podporu, :-) mne islo o to, aby som nemusela pozyvat vsetky sesternice, lebo inak by to bolo len cisto z mojej strany rodina 29 ludi...a to je dost. NAvyse mam sesternice, ktore su vydate a maju uz deti a ako je rok dlhy, tak sa ani neozvu ani nemaju zaujem o to, co mam nove. A tieto som jednoducho nechcela pozvat. ved ak niekoho vidim a to naozaj - raz za rok/dva, tak nemam dovod ho pozyvat na svadbu, nie? Lenze to je hriech a peklo v rodine, ze ako nemozem pozvat tieto sesternice a ine (konkretne 1, s ktorou si vyborne rozumiem) pozvat mozem....no hroza. a ked som chcela urobit teda kompromis, ze vsetky pozvem ale az o 9tej, tak aj to je zle, lebo ked mozu prist po 9tej, tak preco by nemohli uz na hlavnu veceru? no katastrofa, a najviac sa hadam s maminou, ktoru velmi lubim, no toto ma na nej sklamalo. aj som je povedala, ze ma mrzi, ze je na strane "rodiny" a nie na mojej. ze ma nedokaze podporit a pochopit. a ona to jednoducho nechape, preco to chcem urobit tak. a tak mam z toho celeho zly pocit, ze mam chut tam nepozvat nikoho. A tiez nerozumiem, ako sa niekto moze urazit za to, ze ho nepozvem na hostinu??? a silou mocou sa tam trepat? az ma to vytaca, ze cely rok sa o mna nezaujimaju, ani o nikoho z mojich najblizsich, ale ked ide o svadbu (jedlo a pitie zadarmo,vsakze), tak to uz sa tam silou mocou trepu. az mi je z toho na vracanie, taka hnusna pretvarka, ako nas maju akoze radi......ved podla mna sesterka ani nevie, akosa moj nastavajuci vola!!!! a to jej muz ho este ani nevidel! ach jo.... A zvyklosti? no hlavne to co som tu hore napisala, dalej vysluzky - mamina chce silou mocou velke, ja by som kludne nechala aj male vysluzky, do kelu, ved bude po velkej noci, aj tak kazdy bude vsetkeho prejdeny. Odobierku tiez nechcem, co bola zvyklost. A tiez som chcela, aby sa kazdy dopravil uz rovno na miesto obradu, a nie k mojim rodicom. potom tam bude uplne cela rodina natrepana u nas v dome, co je viac ako 30 ludi, a z tade sa hromadne presunu na miesto obradu. pricom nas chudak pes bude uplne na psycho, co sa deje, bude tam aj tak chaos a krik a ja namiesto toho, aby som v klude krasne odisla na obrad aj s drahym, tak budem nervacit a starat sa aby vsetko prebehlo TAK AKO MA....fuj, fakt sa mi to nechce. normalne viac a viac rozmyslam, ze to cele zrusim....Najhorsie je, ze moji rodicia su v tomto strasne ale strasne "zastarali" a zial a to priznavam, nedokazu akceptovat moj nazor a rozhodnutie. a ked neurobim ako oni chcu, tak vidim, ze moja mamina bude oduta a urazena, ze ako som sa jej dotkla....a pritom je to nas den s Petkom...len nas...
Odpovedať
silvie101 - dakujem už som si to opravila ... chybička se vloudila ... ;-) sugi81 - prave pre tie dôvody čo opisujes budeme mat uplne maličkú svadbu. Nechcem robiť svadbu pre niekoho ineho ale pre seba. Chcem si ten den užiť a tak isto chcem aby si ten den užili aj moji blizki a nezaťažovať ich starostami okolo svadby .... ;-) Ja mam tak isto velku rodinu a plno ujov a tiet ale jednoducho sme sa takto rozhodli a oni to musia prijat (vsak nic ine im ani nezostava.. ;-) )Prajem ti veľa síl aby si to v pohode vyriešila aj ked viem že to nieje určite jednoduché...
Odpovedať
Sugi: to s tebou súhlasím, ani ja nechcem na svadbe niekoho, s kým sa nebavím (aj ked to je rodina) a ešte ked nevedia ani ako sa volá nastávajúci. a ešte keby si niekto dovliekol osobu, s ktorou chodí 1 mesiac a pokladá ju za svoju frajerku (to mi hrozí u jedného pozvaného, ktorý strieda baby). Skrátka nechcem ani osoby, čo nepoznám. A výslužky, najlepšie bolo ked mi mamina povedala, že aj jej do roboty treba, lebo u nich je to zvykom (to som rátala, že mne aj drahému do roboty, ale ešte aj rodičom??) A čo keby si zo srandy navrhla rodičom, že ked sú také problémy so svadbou, tak pôjdete do Las Vegas a tam sa tajne zoberiete, a je po probléme. Možno by ustúpili od svojich požiadaviek a boli by radi, že budú vôbec na vašej svadbe. Ak sa samozrejme na smrť neurazia :-| ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
:-D Silvi, to s Las Vegas nie je zly napad, ale to by nasim len vyhovovalo :-D lebo oni sami povedali, ze sa mame zobrat o 2 svedkoch a bude pokoj, ze radsej mame ist na svadobnu cestu!!! takze s Las Vegas asi moc nepochodim :-D No naozaj babulky rozmyslam, ze prerobim cely zoznam hosti a okresem to maximalne na tu najblizsiu rodinu a potom kamaratov. a bude svaty pokoj. 8-) a namiesto 60 - 70 ludi bude ich 30 :-D No a s tymi vysluzkami - Silviiiii, tak toto iste mam aj ja!!! No ja som suhlasila, lebo jej kolegov poznam a casto som s nimi v kontakte a navyse mi vela veci vybavili /najma topanky za nakupnu cenu, kedze je to firma s obuvou/ takze tam tu vysluzku by som navrhla aj sama. Ale aj tak - je to tiez zvyklost, ze sa dava do roboty aj u rodicov, nechapem naco, ale aj u nas v rodine to tak bolo.....A to mamina ze - rodine pojdu velke vysluzky, ostatnym male a ja to mam roznasat tyzden pred svadbou ...no ja nebudem mat cas. lebo marec je u mna v robote najhorsi mesiac v roku (danove priznania a pod.), a tak budem do noci v robote a nebudem mat vobec cas chodit roznasat vysluzky....
Odpovedať
Profilova fotka
Tak to vyzera,ze dam napiect kolace len kvoli vysluzkam :-p Na svadbe mat nebudeme,vyriesili sme to inac a roznasanie tyzden pred svadbou nehrozi,lebo nikto s rodiny nebyva v meste,kde my dvaja a ani do Ciech sa trepat nebudem.Svaokra akurat oznamila,ze dojdu az den pred svadbou,tak sa tesim s nou :-D
Odpovedať
Sugi: :-D tak plán s Las Vegas nevyšiel. Ale s tými 30 ľudmi to je dobrý nápad ;-) A tie výslužky, aké sú veľké a malé? Ja plánujem 10 zákuskov, kúsok z torty a 1 fľašu, stačí?? Pracuješ na daňovom? bŕŕŕŕŕ dane
Odpovedať
Profilova fotka
Aj flasa ma byt vo vysluzke??Jak tak pozeram,este tu musim vela citat...
Odpovedať
Profilova fotka
Stanka: no vraj aj flasa sa dava, my sme teda po kazde dostali aj flasku vinka (niekto dava slivovicu). No a ake su male a velke? Silvi - chichi, tak to ja ani netusim, to vie moja mamina :-D Ona ze nejakych 20 kolacov a stvrtka torty!!!!! to su velke a male - tak to neviem, asi bez torty. uprimne povedane - stacili by male vysluzky, my ked sme dostali - tak vzdy sa nejake kolace vyhodili, lebo normalna rodina nema sancu zjest v priebehu par dni tolko kolacov. podla mna by stacilo ak pises - 10 kolacikov a kustik torty. no ale vysvetli to mojej mamine :-N ta si hudie svoje, ze do toho sa nemam starat lebo: a to je novinka baby: nevestina mamina vraj plati vysluzky svojej strane, plus kolace na hostinu. zenichova mamina plati vysluzky svojej strane plus alkohol na hostinu!!!! ]-( nechapem. zase nejake tradicie. :-S
Odpovedať
Profilova fotka
Hahaha,tak to som sa zasmiala,ale akusim to rodicom navrhnut :-D Samozrejme zo srandy,nasi tam tak akurat pridu,nie este aby nieco platili.Z jeho strany mam vyhodu,cestou do Ciech sa mozu kolace pokazit,tak velmi nechcu 8-)
Odpovedať
baby, ešte otázočka, ked ste si boli rezervovať miestnosť na hostinu dovolia vám priniesť vlastné pitivo (alko, nealko)? Aké máte skúsenosti?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Nam ano,zatial to mame rezervovane,zajtra ideme platit zalohu,tak to hned napisem.Ale predbezne nam bolo povedane,ze aj alko,aj nealko si mozeme doniest,akurat pripitok musi byt od nich,co sa alka tyka
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, ako tu tak čítam, tak ste s prípravami v plnom prúde.. my ešte nemáme NIČ a stále mám pocit, že mám ešte čas :-D ale možno preto, že svadbu si plánujem ja (drahý to platí :-D ) a ostatní budú "len" pozvaní, vrátane rodičov.. keďže už spolu žijeme skoro 5 rokov a máme už aj bábo, tak sa nikto neodávži mi do toho pindať.. len babky ešte nevedia, že sa neberieme v kostole.. dosť ťažko predýchali to keď som otehotnela a oznámila, že svadba bude až potom.. :-N a pozývame naozaj len najbližšiu rodinu (ja mám ešte troch súrodencov, každý má partnera, jedna sestra tiež už aj bábo, drahý má ešte dve sestry..) a zbytok budú naši kamaráti.. máme ich veľmi veľa spoločných... my sa chceme na svadbe zabávať s ľuďmi, s ktorými som v kontakte a nie nasilu sa usmievať na niekoho, koho nemusím (naše rodinné vzťahy s ostatnými bratrancami a sesternicami sú skôr nijaké).. keď som to predbežne rátala, tak nás bude asi 60 :-D a z toho nejakých 6 detí.. a neplánujem žiadne tie tradície (odobierka, odčepčenie, prezliekanie po polnoci, ...) ja ani neviem či do polnoci vydržím :-D moja predstava je taká, že keď už budem unavená, resp. moja maličká bude chcieť ísť spinkať so mnou (a nie napr. s babkou, lebo aj to sa môže stať), tak sa rozlúčim a proste pôjdem, aj keď to bude o desiatej.. a ostatní nech sa bavia do kedy sa im ráči .. kamarátka, ktorá mi pôjde za svedka má tiež malé bábo (vtedy bude mať 10 mesiacov) a keď bude chcieť odísť skôr, tak proste pôjde, nebudem ju nútiť, aby ešte vydržala neviem do kedy, lebo by sa to patrilo a pod., na nikoho sa nenahnevám... svadobné šaty by som chcela krémové, takže ani neplánujem nejaké prezliekanie.. proste to bude obrad na úrade s následnou párty :-p :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte Aprilové!Môžem sa k Vám pridať? Vidím že 5teho sa nás bude viacej zabavat. A 6teho už bude o pár PANÍ viac na svete...
Odpovedať
Profilova fotka
Baby,ja uz musim do prace 8-( To je neludske vstavat za tmy :-S Odveci,ale musim sa aprilovkam postazovat ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
AHoj babulky, no tak mi si na hostinu mozeme priniest vino a kolace, nealko a tvrde musime brat od nich. Je to trosku nevyhodne, ale zase stoji nam za to ta miestnost. ;-) Simi - vitaj medzi nami!!!! :-D Stanka - fuuuuuuuuuuuha, tak to ta lutujem, takto skoro vstavat, ja som taka hniloba, ze o 7-mej ledva oci otvorim, nastastie mam robotu od domu asi kilometer...ale zase - skoncis asi v praci skor, ci? Pekny dnicek babulky!
Odpovedať
Profilova fotka
Vitaj Simi medzi nami piato aprilovymi ;-) Tak co uz mas vybavene??? Baby ja som bola vcera na saty. Mam vybrate troje, dnes tam idem so sestrou, nech nejake schvali, bolo to super! Co sa nasej hostiny tyka, mozme si doniest vsetok alkohol, len musime brat nealko od nich a takisto pol litra vina na osobu. Ostatne, ako kolace, slane aj sladke, vsetko si mozme doniest. Prajem krasny slnecny dnik.
Odpovedať
Profilova fotka
Jej, akurat som si vsimla tu krasnu hrubku v mojom predch.prispevku :-N fuuha...no ale neva. Lupienka a kde si bola na satocky? Nemas foto zo skusania? a ake si si vybrala satocky (strih, farba, zavoj...) Veronika - je to len a len vasa svadba, tak si ju hlavne urobte podla seba a kaslite na to, co sa "ma" a co nie, co je zvykom a pod.pa
Odpovedať
Ahojte, Stani: tak to je naozaj neludské, skoré vstávanie. Mne povedala slečna z reštiky, u ktorej som bola rezervovať, že nealko aj tvrdý alk. od nich, tak som sa spýtala, či nemôžeme doniesť vlastný, že ona sa ešte opýta šéfa. Ale dodnes sa mi neozvali, tak neviem. Doma máme slušnú zásobu alk., tak som to aspoň chcela vyničiť, kedže my slopeme zriedka :-D Baby, ako pozerám samý 5.apríl..
Odpovedať
Profilova fotka
Ajoj,no tiez som nemyslela, ze v aprili nas bude takto vela :-D co je teda uzasne, aspon mame s kym vykecavat!
Odpovedať
Profilova fotka
No ako tak ratam, tak ratam, zatial sme 3 na 5.4. Sugi, foto budem mat dnes, tak si zalozim aj album. Ja som si vybrala troje saty a sestra ma dnes rozhodnut (teda pomoct rozhodnut), ktore su tie prave. Bola som tu v TN, salon sa vola Amarel a ja pracujem kusok od neho. Zlata pani tam bola, poskusali sme najprv vsetky typy siat, ze ktore sa mi hodia a potom sme sli na to vylucovacou metodou. Saty budu asi smotanove, na pase zuzene, potom tak do Acka. Bozenku, ja to neviem popisat, radsej zajtra foto...potom zhodnotite!
Odpovedať
Lupienka: ja som vás narátala 4 :-D A budete mať aj rukavičky? mne sa to strašne páči.
Odpovedať
Profilova fotka
Rukavicky mat nebudem, radsej bolerko. Mne osobne sa rukavicky moc nepacia, teda klasicke este aj ano, ale tie, co su na retiazku okolo prstu, tak tie nemusim.... :-N Ale kazdemu sa paci nieco ine a kazdemu svedci nieco ine. Kamoska sa vydavala v decembri a mala rukavicky, nakolko gratulacie boli vonku, tak aby jej nebolo chladno, to je podla mna super napad a ked budu hlasit chladno na nas svadobny den, tak asi si dam rukavicky a stolu, inak radsej bolerko...
Odpovedať
Profilova fotka
Tak uz som vyvalena doma,prezila som to rano..Pozeram,ze by som sa mala nejak uz aj rozhybat na saty,ja mam vsetko len postahovane z netu a skusala som akurat dvoje,aj to asi dva mesiace dozadu,ked sme s kamoskou nemali co robit :-p Idem si lahnut na hodku a zaplatit salu 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte holky.Tak ja už šatočky mám. To som si myslela že to bude najvačší problém ale zalubila som sa na prvý pohlad tak už su zajednane. Inak mam sálu, fotografku, kameramana, miesto na fotenie a farára. Teraz by som chcela ist s nastavajucim pozriet oblek, vestičku a kravatu...
Odpovedať
Sugi: tak mne sa páčia práve tie čo su na retiazku okolo prstu. Stani: nie si sama, ani ja som sa ešte nerozhýbala čo sa týka šiat ;-) ja som ešte vôbec nikde nebola, ty už aspon hej. Simi: tak pridaj foto, nech sa pokocháme..
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte babky žabky. Iba náhodou mi sem zablúdili moje oči a ako tak čítam, tak som dosť pozadu. S mojím drahým plánujeme svadbu na 25.4.2008 a ešte len teraz v sobotu sme začali hovoriť o tom, že asi by už bolo najvhodnejšie začať s nejakými tými prípravami. No vidím, že vy už aj šaty skúšate jedna radosť. Zdalo sa mi že mám ešte dosť času ale ako vidím tak nie. :-o
Odpovedať
Ahoj Cucoriedka, aj ja som si myslela, že času dosť, kým som nezačala navštevovať túto stránku :-) My sme začali posledný augustový týžden vybavovať reštiku, kostol a v septembri kameramana, foto, hudbu, takže ja som začala s prípravami prednedávnom, no ale obrúčky už máme od júla :-D Ako pozerám svadba bude v Pezinku, ja som donedávna chodila do PK do školy 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj. No to dúfam , že bude v Pezinku aj keď drahý je z BA, ale skoro celú rodinu má v PK. Len ako som písala ešte nič sme nevybavovali tak ešte neviem kde presne V PK. Dúfam, že nájdeme niečo čo sa nám bude páčiť.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?