Svadba v Septembri 2010. Ako skoro a s čím začať?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte babenky! Chcela by som sa s vami poradiť. So snubencom plánujeme svadbu v septembri buduceho roku, cize v roku 2010. S cim zacat ako prvym a ako skoro pred svadbou? Nemam ani len tusenia, ako skoro treba ist vyberat saty, ci ist na urad pre ziadost atd atd... Prosim poradte!
Odpovedať
Profilova fotka
Marosusu: Ahoj, no mozno aj my to posunieme na toho 11. 9. 2010, to sa este uvidi, nam na tom moc nezalezi, ci to bude o tyzden skor alebo neskor, alebo aj keby to bolo o dva tyzdne neskor...My nemame zarezervovane nic, musim kontaktovat jednu babenku, ktora ma teraz v septembri svadbu v tej sale na Myjave, ako chceme my dvaja, tak sa jej chcem spytat ako skoro si ju zajednala a potom uvidim...
Odpovedať
Profilova fotka
baby a na čo je ten bedeker????čo v ňom zistím???? :-x
Odpovedať
Profilova fotka
Tam si mozes kadečo vpisovať, ale su tam aj rady co a ako, vsetko okolo svadby ....
Odpovedať
Profilova fotka
Mozem ti napisať OBSAH :-DD
Odpovedať
Profilova fotka
Babulky my chceme svadbu urcite v kostole...neviete aky je postup na vybavenie??ze ci ist na faru...alebo na matriku alebo najprv tam a potom tam...alebo ako to vlastne ma byt?? :-|
Odpovedať
Profilova fotka
Peysinka to neviem, ja neviem ani aky je postup pri urade, lebo my teda na urade.... Viem ze si musim ist pre ziadost, ale nie som si ist ci mozes dostat presne ten termin aky chces, lebo sa mi zda, ze som pocula ze na danom urade (vacsinou to je v mensich mestach) nemusia mat kazdu sobotu sobasny den, cize to by som sa asi mala ist na to informovat, alebo sak aj na nete si myslim ze to je, aj v tom bedekeri, len tam je len ze co k tomu potrebujes, ale nic tam nie je o tom ako mas vlastne postupovat ked prides na ten urad :-))
Odpovedať
Profilova fotka
Par dni som tu nebola a ako sa ta diskusia rozbehla :-) miruska, peysinka: dakujem za priania, no bolo to necakane :-)
Odpovedať
Profilova fotka
peysinka: mna tiez čaká svadba v kostole, myslím, že najprv sa ide za kňazom, potom na matriku (rieši sa tam spoločné priezvisko a pod...) a zase s potvrdením od matriky za kňazom. Stále rozmýšľam nad tým, čo povedať kňazovi, či mu klamať alebo povedať pravdu-bývame totiž s priateľom-no teraz už snúbencom :-) spolu a to sa vraj nesmie z hľadiska kresťanskej morálky. Moju kamarátku kňaz z vedľajšej dediny kvôli tomu odmietol dokonca sobášiť...
Odpovedať
Profilova fotka
Zlatica: Nooo veru pekne sa to tu rozbieha, a som rada samozrejme...Kazda skusenost je dobra skusenost!!!! Inak vazne ma napadlo ze si tu salu asi pojdeme zajednat, alebo sa popytat... V septembri mam v plane dovolenku, a budeme s priatelom u nas doma - Myjava, varovať byt pretoze nasi idu na dovcu, tak by sme vtedy mohli vybehnut na ten gympel a popytat sa....Coraz viac tu citam ze ten rok dopredu si páry tu salu zajednávaju... Tak neviem no, ale asi nic nestretime (skor ziskame), obhliadneme si ju nazivo - ak sa bude dat, lebo sak to uz bude skolsky rok, ale snad sa bude dat, a budeme vediet na com sme, v nasom meste nie je moc z coho vyberat... A este by sme mohli skocit aj na urad - teda matriku sa opytat ohladne toho datumu a ziadosti a tak....Co vy na to?
Odpovedať
Profilova fotka
No veru choď.......u nás v PB mali niektoré dátu obsadené aj na rok 2011,
Odpovedať
Profilova fotka
čaute baby... no ja nestíham fakt waw... tak my chceme tiež v kostole viem že sa musí ísť najneskôr 3 mesiace dopredu sa nahlásiť na náuky a ja byť tebou peysinka nevrav mu nič... on sa ťa to nebude pýtať... veď aj moje tety keď sa išli vydávať tak boli už všetky tehotné a on sa k nim správala akoby boli ešte panny... dokonca mal kázeň v štýle : keď sa budete snažiť o deti....začal im tam dávať návody... a my všetci do výbuchu... že oni by vás mohli učiť.... :-D :-D :-D :-D :-D miruskatt: ja byť tebou by som šla... už isto obhliadať a popýtať sa na úrad môžeš... veď ti neodhryznú z nosa... myslím že tam chodia páry často sa pýtať ako to majú robiť... teda aspoň tí čo sa berú prvýkrát :-D 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
Hej hej, mate pravdu, pojdeme to vybavit....Viete, lebo stale sa stretavat s komentarmi ze co tak skoro a naco a hento toto a ze co stresujeme, reku cooooooooooooo???? Nikto nestresuje, praveze ten pravy stres este len pride, sak doteraz som len na nete kukala, a to teda stresujuce urcite nie je.... Dohodnem sa s mojim na presnom datume, a pojdeme na ten urad sak co, snad nebudu na nas kukat na dilinkov... Inak ti farari su niektori fakt na hlavu :-DD skoda reci
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Juuj baby moje, to suhlasim ze niektori ti farari s tym narobia drahoty..ako keby ide o zivot..ale asi treba natrafit na toho spravneho :-) my sa asi tiez pojdeme popytat buduci tyzden aby som mala pokoj na dusi :-)
Odpovedať
Profilova fotka
miruskatt, peysinka: jaj baby ako vám závidím...u nás sú len reči a žiadne činy a nakoniec to dopadne tak že sa brať budeme až o 2 roky pretože kým sa ten môj rozhýbe tak aj zabudneme všetko čo sme vedeli ]-( no a predsa ja ho nemôžeme do teho nútiť no nie?
Odpovedať
Profilova fotka
Peysinka: Preto moc kostoly a vsetko okolo toho moc nemusim, ale zase fakt je ze pekny ale NIE DLHY obrad v kostole je krasny, ale videla som krasny obrad aj na urade - na matrike. My preto volime matriku, a este by som asi neprezila tie nekonecne navstevy pred sobasom v kostole...no bleee, ale kazdy mame iny nazor, beriem to :-) Margetakuska: Neboj moja, ja tiez musim mojemu stale nieco ukazovat ako sa mu co paci, s cim suhlasi a s cim nie, lebo on sa na nic neopyta nic proste...Keby som sa ja nestarala tak on ne, a ja som mu tiez dnes povedala ked sme sa bavili ze pojdeme na ten urad a na tu salu sa popytat, ze ak sa nemieni angazovat tak to mozme posunut o rok o dva, a on hned ze neeee, ze to v ziadnom pripade...reku ok, ale ja nebudem vsetko zhanat, vybavovať, riesit a tak.... tak bol ticho :-D..... Chlapy su proste takí, netreba to moc riešiť, aj ked verim ze to často lezie na nervy... osobna skusenosť :-))
Odpovedať
Profilova fotka
baby no pridavam sa k vam,aj ten moj sa nejako neangažuje(zatiaľ) do toho len sa opýta čo a ako a všetko musím vybaviť ja, no čo už aspoň nech do toho kostola príde :-D :-D načas. :-D
Odpovedať
Ahojte, ja budem mat tiez svatbu v septembri 2010, konkretne 18/9 :D. Tiez uz mam salu objednanu, teraz sa riesi kostol, na ostatne veci je , verim este cas. Vraj este fotografa a kameramana je potrebne vybavit ASAP.
Odpovedať
Profilova fotka
Kosta123: Ja hovorim to iste, ale ked ja takto vsetko obkukavat a angazujem sa, tak ja mam potom pocit ze jemu sa do toho nechce, sak som mu aj vcera povedala ze sak ked chce mozme svadbu o rok o dva posunut... On hned ze to v ziadnom pripade!!! Len stale ma pocit ze je casu, ved je, ja nehovorim ze nam hori za zadkom, le to hlavne ako datum - matriku, salu, kameramana, fotografa a DJ chcem mat tento rok na 100% zajednane!!!! A potom mozme trosku oddychovat... Len co ked chlapom sa to zle vysvetluje :-| Lucikka: Tak to si sikovna, my chceme 4. septembra 2010 a ako hovorim zatial nemam absolutne nic, ale pevne verim ze v tom septembri od siedmeho, ako mam dovolenku, tak vybavime urad a salul - musiiime proste!!!! a moj ma na starosti co najskor kontaktovat DJ - pozna ho osobne, šak býva dva domy od neho :-))
Odpovedať
ahojte babenky,,,no co by ste povedali nato keby Vam Vas chlap povedal -ked ste uz 2.roky zasnubeni a pritom ste spolu uz 6 rokov,,ze on sa este nechce zenit..?Ja uz sa tesim. aj by sme chceli babatko,,ale on sa na to vraj este neciti,,:-)
Odpovedať
Profilova fotka
Tatiana176 - Cozeeeeeeeeeeeeeee???? Sorry ale to je choré.... Tak načo sa s tebou zasnuboval??? Ak sa na to necíti tak nie je dostatočne citovo zrely!!! A na to bacha! Takeho muža by som si nezvolila za manzela... Sorry, je to len moj nazor! Drzim palce!
Odpovedať
Profilova fotka
tatiana176 - dlho som mala podobný problém,my sme spolu 6 rokov,zasnubený rok,,,dlho som mu o tom hovorila ale nechcel o tom ani počuť tak som mu aj snubák vratila,,,,,,,,no ale asi časom dospel k tomu, že sa chce naozaj oženiť a sám prišiel zamnou cca v aprili že sa chce už ženiť :-D niekedy netreba tlačiť na pílu, :-) ja chcem bábo už dlhšie ale on až na rok tak uvidíme po svadbe
Odpovedať
Profilova fotka
Ja som tiez mojmu vratila snubačik, ale nemalo to nic spolocne so svadbou, islo o dost vaznu hadku...Samozrejme za necele dva dni som ho mala opať na ruke :-) Ako hovorí Kosta, niekedy netreba tlacit na pilu, ale chlapov treba stale mierne usmernovať a viest, lebo velmi vela veciii by oni sami nikdy nespravili, aj ked mozno v kutiku duse chcu alebo nad tym rozmyslaju, len ich treba proste "dokopat" :-) ale mierne samozrejme :-D My by sme tiez uz velmi chceli babo, obaja chceme, len my zase mame ten problem ze nemame este svoje vlastne byvanie (a okrem toho priatela čaka posledny semester na VŠ), a teda ja chcem babo az do svojho vlastneho hniezdocka.... Do konca tohto roku budeme byvat este v podnajme a potom ideme ku svokrovcom na dom, pretoze chceme aspon daco usetrit, a potom stavat domček, ak sa poštastí tak este pred svadbou... a teda az potom babo, cize min. za rok sa budeme pokušat, ak nie neskor- ale zase mam taky plan ze do tridsiatky chcem mat urcite jedno babo na svete, teraz mam 26, v deň svadby budeme mat obaja 27 (aj to nám pekne vychádza, pretože vždy som snívala sa v takom veku vydavať, podla mna je idealny)...Tiez nechcem babo ked budeme byvat este u svokrovcov, kym nas domcek bude obyvatelní. Takze take su asi naše plány :-)
Odpovedať
Ahojte baby, ja sa idem vydavat o rok v auguste ale zacala som ju pripavovat az teraz pretoze si idem dokoncit studium v zahranici a tak tu nebudem. Mam obrovsku prozbu. Vedeli by ste mi poradit nejaku velku a peknu salu v BA pre 200 ludi. Uz hladame tva tyzdne ale zatial dost marne. Dakujem vam za pomoc.
Odpovedať
Profilova fotka
Kosturkova: Ahoj, no v tomto ti asi neporadim, nie som z BA.... To budete mat 200 ludi??? Preboha!!!! :-) Tak to klobuk dole a este v BA.....Ja sa chcem dostat max po 70 ludi, zatial som narátala tušim 56 plus 5 detí a teda ešte my dvaja a DJ a fotograf a kameraman + stary svat....
Odpovedať
Profilova fotka
kosturkova - prosím ťa to máte aký rozpočet????? =-) na tolko ľudíííííí :-)
Odpovedať
baby co tu plasite, ja mam svadbu 04. septembra, ale tento rok, t. z. za mesiac. vo stvrtok si idem objednat saty do salonu, uplne v pohode mali tie, co som chcela. matriku, obrad na cervenom kameni sme vybavili koncom juna, co bolo 2 mesiace do svadby, restiku, fotografku, chatu pre kamosov na grilovacku, kadernicku, obrucky, vsetko som stihla cca pred dvoma tyzdnami, co bolo mesiac a pol do svadby. za rok sa vam moze zivot tak strasne otocit a co mi hovorila aj fotografka, ze najvydarenejsie svadby su tie najrychlejsie vybavene....
Odpovedať
Profilova fotka
Jahodka: Prepac ale nesuhlasim s tebou.... Mozno si mala IBA stastie! Ano ja viem ze sa da svadba zbuchat aj za mesiac, ale aká??? Asi nie taka, ktorú mam vysnívanu cely zivot a vydavat sa idem raz, cize ziadne "opravné terminy" v tom to prípade nehrozia.... Poznam velmi vela bab, ktore zacali svadbu planovať tak pol roka dopredu a nic im nevychadzalo, ani miestnosť, ani fotograf - ten ktoreho ona velmi chcela bol zajednany rok a pol dopredu, šaty ake chcela boli uz zajednane... Aj by som s tebou suhlasila, v pripade ze mas peniaze a s nicim si nerobis hlavu, tak ked nebude tato sala tak bude taky zamok ci taky hrad a podobne, ja ale nemam na svadbu vyceleneny milion aby som s ničim starosti nerobila.... A zatial absolutne neplašime, my len kecami a vymiename si skusenosti ci pocity ci napady... Nikto tu nestresuje ani neplaší.... Rok je relatívne velmi krátka doba, sak vidim ako to vsetko leti.... neskutočne ten čas leti!!! Ono je este aj rozdiel kde tu svadbu mas, a ako hovorim vsetko zavisi od financii.... Jasne aj aj by som isla saty vyberat mesiac pred svadbou keby som mala na ne vyčlenené aj 40tis. - urcite by si niekde take VOLNE našli, tak isto obrucky, ak si za ne zacvakas oni ti ich na mieru spravia aj do 24 hod., tak isto kadernicka, fotograf a ine....
Odpovedať
Profilova fotka
Jahodka: A ak si si nevsimla tak je tu diskusia aj na rok 2011 - tak chod prosim ta buzerovať tam.....
Odpovedať
čafte holky my mame tiež svadbu v septembri 18.09.2010, a ešte len teraz pomaličky začiname, momentalne hladame skupinu lebo fakt dobre skupiny už maju tento termin obsadeny, čo sa tyka saly tak to budeme riešiť v septembri po dohode s rodičmi, a tiež ešte tento rok xceme objednať kameramana, a ja si xcem zajednať šaty kedže ma čaka štatnicovy ročnik tak od oktobra nebudem mať veľa času kvoli škole diplomovke atd.
Odpovedať
Profilova fotka
Luudka23: Ahoj, no ja šatky začnem kukať asi az tak v decembri tohto roku, to sa len tak obhliadat kde maju ake ceny a tak... Do konca tohto roku by sme chceli mat datum - a ziadosť na matrike, salu, kameramana a fotografa zajednaneho... To musime do konca tohto roku mat iste! :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?