Je potrebná zmena termínu svadby - august 2020?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte. Mame mat svadbu 1.8. 2020 Myslíte, že už aj augustové nevesty by si mali lámať hlavu nad zmenou termínu? 😩 Mame zaplatenú zálohu už skoro za všetko a 11.4. som si mala ísť skúšať šaty... Neviem ci počkať aspoň do konca mája alebo rovno riešiť zmenu termínu.. Asi ma porazí.. 😩 Ďakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@zusi369 ... My sme si tiež z 25.4 presunuli na 8.8.2020😁😁😁
Odpovedať
@dooomcab no výborne dúfam, že nám to na ten druhý pokus výjde :)
Odpovedať
@martinao05 Prosim!? A uvedomujes si, že predtým samotným termínom je potrebné zaplatiť a objednať veci ako sú obrúčky, etikety, vysluzky, oblek, svadobné šaty, výzdoba, príp. slavobrana..kupit alkohol atď? To nie sú veci, ktoré sa riešia týždeň pred svadbou a zároveň je to investícia niekoľko tisíc Eur. Takže si človek dobre rozmysli, či do toho investuje, keď sa napokon svadba nebude môcť udiať. To sú veci, ktoré treba riešiť v predstihu a nie napr. 15.jula dva týždne pred svadbou, keď už budeme vedieť, že svadba sa môže konať. Preto som sa spýtala iných neviest s podobným termínom ako to vidia a riešia ony. Žiadna panika, ani depresia, len realita. Človek si rozmysli, či minie niekoľko tisíc Eur do niečoho, čo možno nebude možné uskutočniť, takže vôbec nechapem úmysel tvojho komentára.. Pekný večer. :)
Odpovedať
@martinao05 neuraz sa ty ale... to su 4 mesiace presne tak .... Všetko je zavreté a nevieš si nič dokúpiť. Svadba nie je lacná udalosť takže jasne, že to tu riešime. Ak počkáme do júna tak za mesiac toho asi veľa nedokupime a nepripravime. Ďalšia vec určite nebudem ohrozovať starších ľudí na svadbe a mať svadbu v takej atmosfére aby sme mali na sebe rúška a nikto sa k nikomu nepriblížil. Určite ešte počkáme ako sa to bude vyvíjať ale pre istotu sme si rezervovali náhradný termín. To nie je, že tu stresujeme ostatné nevesty ale realita ktorú musíš riešiť a nie sa tváriť, že to prejde. Na ďalší rok je skoro všetko obsadené, keďže každý si presúva svadbu alebo ju plánujú až na ďalší rok kvôli vírusu. Tak prečo nemať v zálohe aj náhradný termín. :-)
Odpovedať
@minnie0 Naozaj je už skoro všetko obsadené? Ale nechápem, že ako si môžem rezervovať nejaký termín v hoteli už teraz, keď na úrade sa dá vybrať si termín a čas až niekedy v novembri, prípadne až v januári? Ako to riešite?
Odpovedať
@lillisun Áno volali sme na miesto kde mame mať svadbu a na ďalší rok mali posledných 6 termínov. Tak sme si rýchlo pre istotu rezervovali. Povedali nám, že kvôli veľkému záujmu budú robiť svadby aj v piatky. A na úrade si potom iba vymeníme termín lebo už máme vypísanu aj žiadosť aj všetko lenže ak to nebude toho 1.8.2020 tak zavolám na matriku nech nám tam zmenia dátum na toho 10.7.2021 A všetko ostatné čo máme vybavené a zaplatené zálohy ako starejší, fotograf, DJ... tak som im zavolala nech si nás rezervujú aj na toho 10.júla preistotu a že im dáme vedieť aký termín nakoniec bude platiť :-)
Odpovedať
@minnie0 Ja som tiež volala na matriku a povedali mi, že skôr ako v novembri termíny na budúci rok neriešia vôbec, ani v tejto situácii. Vôbec neviem, že ako si mám vybrať a rezervovať termín v hoteli, keď netuším, či bude voľný ten termín potom aj na matrike. Keby nás netlačil čas, tak by som svadbu odložila na 2022, ale budúci rok odchádzame na niekoľko rokov do zahraničia a tam by bolo o veľa výhodnejšie, keby sme boli manželia.
Odpovedať
@lillisun Tak to nechápem prečo vám to nevedia zarezervovať. My sme tento termín 1.8.2020 rezervovali v pohode rok dopredu na matrike. Ale podľa mňa priestor si môžete v pohode rezervovať na iný termín lebo v jeden deň je viac časov kedy sobášia. Zvyčajne sa sobáši od tej 13:00 do 17:00 každú hodinku. Takže si myslím, že aj keď to nahlásiš na matrike aj v novembri tak tam bude ešte na ten dátum voľný nejaký čas.
Odpovedať
@minnie0 A môžem sa opýtať, kde ste mali svadbu? Normálna matrika na nezaplatenie. :D
Odpovedať
Profilova fotka
My máme svadbu 22.8.2020 .. zrušila som jedine gravírovanie dátumu na obrúčky (obrúčky mi robí známa povedala že potom nebude problém dorobiť) ... ale aj tak verím že svadba bude ;-)
Odpovedať
@lucia2907 Ja uz zacinam byt tiez pozitivnejsia a verim ze svadba bude.. Akoze my uz datum nemenime, max sa vezmeme len s 2 svedkami bez hostiny, ale tak snad vsetko dobre dopadne a bude vsetko ako sme chceli.
Odpovedať
Určite počkajte nič nerušte do svadby je ešte ďaleko a len zbytočne stresujete ostatné nevesty, ktoré majú svadby skôr respektíve v auguste x-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
My sme mali mať 28.08 a presunuli sme už minulý týždeň až na budúci rok. Berieme ohľad aj na hostí, všetci chceme, aby to čím skôr ustúpilo, ale určite budú trvať nejaké opatrenia a nechceme týždeň pred svadbou riešiť obmedzenia hostí alebo svadbu v rúškach. A keď to zoberiem z druhej strany,ja by som ako hosť tiež nešla riskovať,keď sa uvoľnia opatrenia na začiatku augusta dobrovoľne niekam kde bude 80 ľudí. Zdravie je najdôležitejšie a chceme mať na svadbe aj babku a dedka a nechceme ich vystavovať riziku. Radšej si v polovici augusta povieme, že škoda, že sme to presunuli, ako riešiť posun termínu na poslednú chvíľu. Aj voči dodávateľom je fér to dať vedieť čím skôr, aby sa mohli zariadiť, ako tesne pred. A za ďalšie, ja by som nevydržala byť pol roka v neistote, nie som ten typ. Radšej si počkám.❤️
Odpovedať
@petase My sme sa vcera s tazkym srdcom ale predsa.. Tiez rozhodli hostinu zrusit. Vsetky seriozne media informuju, ze najblizsie 3 mesiace zmena nehrozi a keby tl aj v juli skoncilo, isto sa nikto nebude 1.8. hrnut na takuto "hromadnu akciu". Navyse tato finalna cast ako obiehanie salonov kvoli satam, zhananie zenichovho obleku, rozlucka so slobodou atd mali byt tou najlepsou castou priprav a keby sa to aj do toho augusta zmenilo, toto vsetko mi teraz nie je umoznene.. Rozhodli sme sa vsak obrad neposuvat, vezmeme sa s 2 svedkami, sme spolu 7 rokov a nejakym sposobom uz chceme zit v manzelstve a nemienim uz cakat dalsich xy mesiacov. Vcera som mala dost depku, aj som si poplakala, ale dnes to uz beriem ovela triezvejsie, dokonca sa zacinam tesit na taku tu intimnu pankacsku svadbu len za ucasti svedkov. 😄 + Niektori dodavatelia boli hned aj ochotni vratit zalohu, co som ani necakala. 😊
Odpovedať
My sme tiež preložili z 18.4. na 15.8, tak snáď už bude dovtedy všetko v poriadku a nebudem musieť znovu prekladať 🤔
Odpovedať
@redzmen aj mne to bolo ľúto, hlavne keď už mám aj šaty aj topánky a zo všetkého som sa tešila, ale hneď po pár dňoch prišiel pocit úľavy. Každá správa ktorá vyjde v médiách vo mne nevyvoláva paniku. A presne tie pravé emócie šťastia, nadšenia, stresu, ktoré majú sprevádzať prípravy svadbu sa v tomto období úplne vytrácajú a nahrádza ich neistota, obavy, panika, stes a katastrofické scenáre. Držím palce nech to dobre zvládnete
Odpovedať
Ahojte baby ako by ste riesili situaciu kedy chcete svadbu v kostole a mm sen vydavat sa este bez deti, no uz sme chceli tento rok zacat pracovat na babu v maji mala byt svadba, a teraz to vidime realne az na buduci rok? Aj co sa tyka priestorov atd? Necem si odpustit svadobnu hostinu,cepcenie,odobierku,kostol..no necem sa vydavat ani tehotna ci a babom. Zaroven uz ale nechceme cakat. Riesite to tu niektora? V com ste urobili kompromis? Pekne dni vsetkym
Odpovedať
@redzmen obdivujem ta ja sa s tym zmierujem uz 2 tyzdne a akosi mi to nejde stale mam predstavy o klasickej svadbe no tiez mam strach cakat uz by sme chceli babo. Je to tazke
Odpovedať
Profilova fotka
Dievcata v akom predstihu je potrebne zabezpecovat dodavatelov, saty, oblek? Kedze sme prestali s pripravami uplne. Mame zatial iba salu, vyzdobu, foto, dj, termin v kostole, kadernicku a vizaz. Svadba ma byt 19.9.
Odpovedať
Profilova fotka
@11katy11 ja to riešim a náš plán bol sa po svadbe, buď hneď alebo pomerne skoro po, začať pokúšať. Ja už fakt nechcem čakať ďalší rok a stopnúť celý svoj život kvôli jednému dňu. Náš kompromis bol proste sa zobrať, hostina alebo nie. Vymenila som kvázi vysnenú svadbu za túžbu po rodine, keďže chcem dieťa priviesť do manželstva. A poviem ti, nie je to ľahké rozhodnutie, ísť do toho s tým, že je šanca 50/50, že hostina nebude. Každý deň na to myslím, na to všetko čo mám pripravené, na svadobné šaty v skrini, a myslím, že človek sa s tým úplne nikdy totálne nezmieri. Náš kompromis bolo, že s fotografom sme sa dohodli, že v prípade stále trvajúcich opatrení nám aspoň urobí foto z obradu a potom perfektné portrétne fotky v prírode, hoc aj celý deň :-D Presunúť svadbu a začať sa snažiť zároveň je riskantné. Môže to vyjsť aj hneď, neviem si predstaviť, že by som sa nevošla do šiat, prípadne celý deň fungovala s nevoľnosťou, ten risk fakt nechcem.
Odpovedať
Profilova fotka
hej hej a tak každý to má inak no chápe ťa, je to veľký stres nie len plánovanie a svadba ale aj to všetko čo sa deje okolo. ľudia sú podľa mňa v takom strese, že už dávno to takto nebolo
Odpovedať
Profilova fotka
@11katy11 my sme sa rak (ja tehotná) vzali pred dvoma rokmi. Iba obrad na úrade a obed. Tento tom keď menší buse mat 2,5 mame mat posvätenie v kostole a hostinu... V októbri 🙄. Dufam
Odpovedať
My nič nerušíme, ani nepresúvame, svadbu máme 8.8 a pevne veríme, že do leta už bude situácia dobrá, veď sú to ešte 4 mesiace :) .. prípadne svadbu skrešeme na mininum ľudí, aby boli aspoň tí najbližší :) ale myslime pozitívne, bude leto, teplo, ten vírus zmizne... a vám všetkým prajem aby nám tie svadby vyšli tak ako sme ich mali vysnívané :)
Odpovedať
@11katy11 záleží koľko máš rokov, či si ešte môžeš dovoliť čakať 🙂
Odpovedať
Ahojte. My sme mali mat svadbu 20.6.2020 a úplne sme ju zrušili. Ja viem prehnane, aj sama si vravím co ak? Nieje to zbitocne? Urýchlene? No podľa správ a hlavne podľa rozhovorov s krstnou, ktorá robí v zdravotníctve a prakticky je každý deň s koronou som si povedala BUDIŠ! Jednoducho prognóz sú také, že v juny to ešte len vyvrcholí (ved je apríl a Čína ešte stále bojuje) a v septembri - októbri epidemologovia predpokladajú ešte nejake % nakazených na Slovensku. Ú nás hlavne rozhodoval dátum presunutia. V restike. Mali už len 3 volne termíny. Koniec augusta, čo si myslím, že do úvahy nepripadá, koniec októbra a cely december. Keď som tak pozerá na zoznam ludi, tak som povedala, že aj keby sa to upokojilo a povedzme december by bol super kto mi príde? Rodina, kamošky, ktoré už majú detičky, rodicia, kamoši, všetci teraz sú doma, nemajú, nebudú mať výplaty v takej výške ako pred karantenou, každý šetrí ako sa dá aby tieto ťažké časy prežil aj s tým 55% platom. Kto bude dávať peniaze na svadbu po tak ťažkom období a hlavne pred Vianocami? Ja sama(keď som sa na to pozrela očami rodinke majú malé deti a plat klesol, či človek dostal výpoveď) by som radšej kúpila pod stromček malickost pre moje deti, než riešila, šaty, oblek, finančný dar, kaderník.... Verte, je mi to strašne ľúto, že tento rok to opäť nebude (áno dve deti=2x odložená svadba 🤣🤦‍♀️) a isto to nechápte tak, že vás presviedčam, odpohovaram aby ste ju nemali, prajem to každej jednej z vás a nech to vyjde tento rok (ptuj, ptuj ptuj), píšem len ako sme sa rozhodli po dlhých rozhovoroch medzi sebou, s priateľmi, ktorí sú v zdravotníctve, potom ako sme to prebrali spredu i zo zadu, z lava i s prava, s ohľadom na rodinu, priateľov, ktorí sú nútení byť doma na ocr, alebo na tých 55% z platu. Sam môj budúci svokor nesmie ísť do práce-šofér DP, lebo ma 60 a je riziková skupina, čo znamená zníženie platu skoro o polovicu, moja mamka je onko pacient, tiaz musí byť doma ale keďže je predavacka, tak jej lekár musel dat PN, ešte menej bude dostávať. Preto sme sa takto rozhodli. Tento rok to ruším a držíme si prsty abo to na 11-te výročie vyšlo, keď už 10-te nie 🤣 PS: okrem saly, foto, dj (ktorí boli ochotní nám to presunúť bez poplatkov), obruciek mame iba alkohol. Ten si teraz môžme pokojne piť 🤣
Odpovedať
@ranbow paci sa mi tvoj optimisticky pristup:)
Odpovedať
@petase no ved to, uz 30 a pokladame to za dolezite uz zalozit si rodinku, asi to nechame na osud, nech sa to vyvinie ako ma. Ja aj stale rozmyslam na kedy prelozit svadbu ale clovek ani sam nevie co robit v tejto situacii.
Odpovedať
@petraant určite vsetko dobre dopadne a vyryvakom odpovedz, že ak by sa niečo zmenilo určite ich informuješ (ak su to hostia) a tym ostatnym, že ich to trápiť nemusí :-) Kto sa bojí nech ostane doma ty sa vydáš tak či tak :-D
Odpovedať
ja verím tomu, že naše augustové budú v pohode :) a určite nič nerušíme
Odpovedať
Ahojte dievčence. August sa blíži. Ako to vidíte? Počet hostí 100+. Pretože u nás prebiehajú prípravy v plnom prúde a nepripúšťame si niečo také ako, bez kapely, do 22 a podobne blbosti.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?