Svadba v roku 2022 - sú tu už nejaké nevesty?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte. Iba tak uvažujem - je tu niekto, kto plánuje svadbu na rok 2022, či som tu ešte skoro? 🙂 Ak sa tu predsa niekto nájde, v akom stave ste s prípravami? 🙂 Priznám sa že ja vôbec netuším čo riešiť ako prvé a či už vlastne niečo riešiť. 😄 Dátum sa ešte len rozhodujeme (určite druhá polovica roka), no neviem či najskôr riešiť miesto a oddávajúceho alebo ako postupovať. 🙂 Budem rada ak sa tu nájdeme nejaké a navzájom si poradíme 🙂)) Pekný deň. - Foxxy
Odpovedať
My sme mali mat svadbu teraz 2.10. Ale presunuli sme ju na jún 2022,nie kvôli korone ale narodil sa nám synček. Určite ako prvé zajednaj kostol a sálu. My sme najprv stanovili termín a volali na farský úrad ci majú nejaký čas v tom dátume voľný a potom sme išli hneď na sálu. Určite už teraz hľadaj lebo šály sú rýchlo rezervovane
Odpovedať
@kikonky no my máme termín v júni a pred 2 týždňami som volala do jedného salónu že by som si chcela vyskúšať šaty, tak mi povedala ze to je ešte skoro.
Odpovedať
@pilcha33 no tak už ste počuli 😂
Odpovedať
Nehovorím, že celé to má byť úplne mega veselé, ale tak zas aby to bolo také ťahavé smutné celý čas, to nechcem. A páči sa mi, ak sú tam okrem dievčat aj chlapci, väčšinou je to potom vtipnejšie 😊
Odpovedať
@katkoli ja som mala FS Drienka Drienov - chcela som decentné čepčenie bez toho, aby musel niečo robiť manžel, keďže nie je na tieto veci - prišlo asi 10 žien, nádherne spievali a začepčili ma, dali mi kroj. Cena dokopy 150€. Ja som bola spokojná, ľudia nadšení, každý si ich chválil, veľmi sa im to páčilo. Celé to trvalo asi 15 minút. Iné súbory, ktoré som oslovila tiež, ale mne veľmi nevyhovovali alebo neboli voľní: *FS Kalvarčan, cena aj s krojom vrátane dopravy - 200€ (chodí 6 dievčat, dvaja chlapci ak si dobre spomínam) *PARTA - svadobné čepčenie Košice, Prešov - oni majú tri balíky od 180€/ 210€/ 230€ (3 speváčky, 1 družba) *FS Škvarkare, 250€ (chodia myslím traja, ale za to neručím), v cene je už aj kroj ak ma pamäť neklame *FS Hornád - 160€ + 10€ doprava; cena je bez kroja (ten je možné zapožičať +40€ ženský; +30€ mužský) *FS Jahodná - 250€ vrátane dopravy a krojov Potom je ešte FS Čarnica, FS Borievka, Dedinská folklórna skupina Vinica o.z. - Myslava.
Odpovedať
@tralala94 Ďakujem krásne za takú odpoveď vyčerpávajúcu, to je od vás veľmi milé 🙂 ja mám presne taký typ snúbenca, takže ste sa úplne trafili 😂😊😊
Odpovedať
@katkoli Tak v tom prípade tá Drienka alebo Kalvarčan. 🙂 Ostatné FS zapájajú aj ženíchov. A niet za čo. 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@mrs_nat ahojky, myslím, že to je dosť variabilné, niektoré sály sú krásne samy o sebe a tým pádom stačí 'kyticka na stôl', v iných človek uvažuje o rôznych zástenach po celom obvode, takže sa cenovo dostáva inam..🤷 prípadne má nereálne predstavy o výzdobe kvôli pinterestu a to je možno tretia kategória 😁😁🤦
Odpovedať
@nikol_ballova tak potom patrím asi do tej tretej kategórie 😀😀😀 všetky ponuky boli nad 1000€😒😒 a to si teda nemyslím že som nejaká náročná a teda nebudeme mať ani jednu zástenu 😀 je v tom len výzdoba sály a exteriéru plus kytice ( pre mňa, mamky, pierka pre hostí, výzdoba auta ), ešte som sa teda ale nerozhodla som v tomto nejaká zaseknutá 😀
Odpovedať
Ja mám svadbu az april 2023😄 jedine co mam zajednane je sala... dufam, ze covid uznebude zneptijemnovat situaciu
Odpovedať
My máme v júli 2022.. a to ma nedávno len požiadal o ruku.. farára už máme aj kostol.. a sálu sme vyberali len podľa voľneho datúmu (september kedy sme chceli plný aj október).. šaty si idem dať ušiť tak idem teraz niekedy 🙂.. výzdobu si robím sama takže len tú riešim čo a ako 🙂 koláče zajednané, dj podla volneho datumu sme brali prvého, a aj fotografka zajednaná
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte my mame svadbu v júni 2022, salu mame zarezervovanu, aj dja, fotografku, kolace, výzdobu, tortu aj kostol no problem mame zohnat farara, zatiaľ neuspesne pri hľadaní lebo problém je ze svadbu chceme v inej farnosti z akej sme 🙈myslela som, ze budu iné problémy a nie to ze nevieme zohnať farara 🤔
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Ahojte baby 😄 My budeme mať svadbu v júni 2022. 🙂 Zasnúbili sme sa tento rok začiatkom júla, v auguste som obvolala sály, ktoré sme mali vyhliadnuté, no zároveň sme mali v hlave dátum, ktorý sa nám páčil a našťastie sa nám podarilo vybaviť krásnu sálu v daný termín. 😄 Tak potom sme šli hneď na faru, kde sme si dohodli ten ,náš´ termín, vybrali kostol a oddávajúceho a počas ďalších dní som hneď riešila aj fotografku, DJa a vizážistku. A o mesiac som objednaná na prvú skúšku šiat. 🙂
Odpovedať
@katkoli a musíš mať čepčenie ? Je to u vás nejaká tradicia ? Lebo aj u nás to byva ale ja to mať nebudem , príde mi to zbytočne . A keďže som už bola na takých svadbách kde čepčenie robil súbor (cudzie dievčatá ) tak polovica ľudí šla fajčiť alebo ich to ani nezaujímalo . Keď to robili blízke baby ( sestry, sesternice a kamošky ) tak to malo inú atmosféru . A skúšala si už napísať na FB je stránka svadba roku 2022/2023 tam by ti možno baby poradili niekoho 😉
Odpovedať
Profilova fotka
Aj my máme dátum na jún 2022, zasnúbili sme sa tento rok ...zijeme v Španielsku ale svadba bude na Slovensku....zatiaľ máme zajednanu sálu, DJ, mám však problém nájsť fotografa a kameramana ak máte nejaký dobrý kontakt prosím sem s ním....no a ešte šaty to som ako prvé...ako inak...ideš na prvé skúšanie a láska je tam ...ešte neviem čo s výzdobou...vlasy ...doplnky ...ale hrozne sa teším. Prajem každej neveste len to najlepšie nech si to každá z vás krásne užije...
Odpovedať
@hviezdicka2019 Ahoj, Presne v ten dátum mam aj ja svadbu <3
Odpovedať
@daniela_pancakova a odkial si? Tesim sa mozme byt v kontakte 😘
Odpovedať
@hviezdicka2019 Košice a ty? 🥰
Odpovedať
@daniela_pancakova Rimavska Sobota
Odpovedať
My sme sa na presnom datume este nedohodli, ako niekedy by som bola najradsej, ak by sme sa len tak vzali natajnasa na urade a bolo by
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@amy_de_fleur My sme tiež hľadali priestor v okolí Trnavy, priamo v Trnave sa mi nič nepáčilo, ten stan v Ruzindole je pekný ale nie je to ziadna pevná konštrukcia v prípade nepriaznivého počasia, no nakoniec sme našli krásne miesto Zemanský Dvor, myslím že v Šúrovciach. Tento rok tam máme termín svadby.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte , my máme dátum 27.8.2022. Prvé sme zacali riešiť miesto , to sme v podstate vyriešili hneď prvé ktoré sa nám páčilo, obvolala som matriku, keďže to bude obrad vonku a v inom meste ako bývame , zapísali si nas a dátum a ešte budeme musieť povybavovat papiere okolo toho. Ďalej máme zajednaneho dj-a, fotografa a nejaké koláče.Momentalne pôjdem riešiť výzdobu. Mám už teraz z toho hlavu ako melón , všade na mňa vybieha niečo svadobné 😂 Keď čítam čo všetko ešte treba zajednat a vybaviť , mám pocit že dátum som mala dať tak na rok 2025💁😂
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, baby, no ako to ide? Dlho som sa neozvala. Ja dám nakoniec úplný plot-twist 😄 v lete som sa naštvala, že neviem nájsť v okolí nič podľa predstáv, a tak som rozšírila okruh hľadania a našla skvelé miesto na južnej Morave, ČR. Nádherná stodola, kúsok odtiaľ krásne ubytovanie v starej fabrike na keramiku, no proste úžasné. Je to trocha od ruky, ale napokon, aj tak sme chceli svadbu s prespatím všetkých hostí, tak je to asi aj jedno. Navyše, celý catering, alko aj nealko, tortu, zákusky aj výzdobu mi poriešia tam, nič nemusím riešiť ja. A vedia to ozaj krásne. Tým sa nám zmenil dátum, budeme sa brať napokon 25. 6., ale povedala som si, že to je minimálny ústupok za tak krásne miesto. Okrem toho už máme aj kameramana, fotografku, DJa a kňaza. Ja už čakám na ušitie šiat, neverila som, že si vyberiem v salóne, ale tak sa stalo. Vôbec ma na prvý pohľad neupútali, ale na postavu sadli ako uliate, dala som si tam pár úprav podľa vlastných predstáv a nakoniec to teda asi budú tie pravé. Mám už aj popolnočné, našla som v sekáči. 😄 Posledný týždeň som si už bookla aj hairstyle-istku a vizážistku, topánky mám tiež vybraté zo Sashe. Už ostávajú len obrúčky, darčeky pre hostí, oblek pre ženícha (ale to si rieši sám) a nejaké malé detaily, napr. dokončiť vtáčiky, vybrať si pieseň na prvý tanec, poriešiť aktivity do svadobného programu, napísať si sľub pre drahého... No, jednoducho samé príjemnosti 🙂 Čo vy, už máte miesta vybraté? Šaty a ostatné dôležitosti sú? Ako sa cítite, keď sa to blíži?
Odpovedať
Profilova fotka
@amy_de_fleur ako tak citam tvoj prispevok, tak to fakt tak znie ako radost planovat svadbu. vsetko vam zatial vychadza
Odpovedať
Profilova fotka
@niminkee ano, ale popravde, takto sa to rozbehlo až posledného pol roka… ja som s plánovaním veru začínala skoro, ešte koncom roka 2019 a za rok a pol som stále nemala nič a bola som pekne na nervy, lebo nič sa mi nepáčilo, dodávatelia neodpisovali a pod😄 až keď som sa oprostila od myšlienky, že to musí byť okolie BA/ TT, veci začali vychádzať. Aj keď, je pravda, že nám to aj značne zdvihlo rozpočet a viem si predstaviť, že také výdavky nie sú pre každého. Ja verím, že sa nám to dosť vráti od hostí, ale treba rátať aj s tým, že to bola proste investícia do krásnej oslavy našej lásky, nuž čo 😄
Odpovedať
Profilova fotka
zienky drzim palce aby vam to vsetko vyslo podla planov, aby neboli ziadne opatrenia a obmedzenia, lebo teda to vie najviac svadbu pokazit 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Dievčatá rada čítam že ste už tak pokrocili. Ja sa vydávam +/- o 5 mesiacov a nemám ešte ani tortu, ani zákusky, tobôž nie šaty a prstene 🙈 Dnes nám len napísala naša známa ktorá má priestory svadby kde sa berieme, ze nám poslala cenník a môžeme zaplatiť zálohu 😁 Asi budeme musieť pridať do tempa lebo takto príde deň svadby a ja tam budem vo vreci od zemiakov a nebude nič hotové 😂 Ale poviem Vám pravdu ze mne sa nechce, bola by som rada keby ideme do zahraničia a tam sa zoberieme iba dvaja, bez stresov 🙈
Odpovedať
@hviezdicka2019 ahoj, nebola som ty dlho, tak ti odpisujem až teraz. Kde máš konkrétne svadbu? Ja už mám skoro všetko zajednane, akurát som si riešila termín na skúšku šiat, to idem 5.2. A ubytovanie teraz riešim. Ale ťažko povedať aké budú opatrenia, ja dúfam, že sa to všetko uvoľní
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@stinia presne ako píšeš 🙂 my sme prvé riešili miesto, úrad, oslovili priestory aj fotografa a starejsieho s DJom. Teraz je čas na zvyšok. Mám vytlačený taký svadobný plánovač z internetu a tam si to zapíšem 🙂 Musím pridať do tempa lebo som na to sama, keďže snúbenec chodí pracovne do BA a nemám ho tento mesiac po ruke 🙈😅
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?