Svadba v roku 2022 - sú tu už nejaké nevesty?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte. Iba tak uvažujem - je tu niekto, kto plánuje svadbu na rok 2022, či som tu ešte skoro? 🙂 Ak sa tu predsa niekto nájde, v akom stave ste s prípravami? 🙂 Priznám sa že ja vôbec netuším čo riešiť ako prvé a či už vlastne niečo riešiť. 😄 Dátum sa ešte len rozhodujeme (určite druhá polovica roka), no neviem či najskôr riešiť miesto a oddávajúceho alebo ako postupovať. 🙂 Budem rada ak sa tu nájdeme nejaké a navzájom si poradíme 🙂)) Pekný deň. - Foxxy
Odpovedať
Profilova fotka
@lusia88 noooo uprimne ako tie salony ktore poznam nerobili 😄 takze nerada by som ostala prekvapena a spoliehala sa na nieco co nakoniec tak nebude 😄 viem ze napr kamoska mala problem zohnat saty musela kupovat z druhej ruky na internete a nakoniec bola smutna z toho ze mala saty ktore sa jej ani nepacili
Odpovedať
Profilova fotka
Ja by som sa tiež na tie šaty až tak nespoliehala, že budú voľné. My máme naplánovanú svadbu v oktobri, teda radi by sme 🙂 Šaty som bola v salónoch vyberať hned prvý deň ako povolil lock down, tuším február to bol? A tie šaty čo som si ja vybrala mi (a nechcela by sm žiadne iné 😄) my v dvoch salónoch povedali, že sú na celé leto už vybookované, že ešteže máme svadbu až október, to je ešte voľné. Takže nenechávala by som si to úplne na poslednú chvíľu...
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojtee, my mame v 5/2022, tiež som si najprv hovorila že ideálne bude riešiť šaty koncom roka alebo začiatkom nového (cca 6 mesiacov pred svadbou). Ale teraz začínam stresovať že ak opäť zatvoria salóny, budem si musieť vybrať narýchlo nejaké ktoré sa mi až tak nepáčia. Takže možno začnem už august/september, snad na mňa nebudu pozerať ako puk že som prišla tak skoro 🙈😁
Odpovedať
No my sme z októbra 2021 presunuli svadbu na jún 2022,podla vás, kedy si mam už hľadať šaty?
Odpovedať
@radanitta urcite zacat v novembri ved radsej nech je z coho vyberat ako by mali byt uz rezervovane aj ked neviem aku mas predstavu ja osobne si davam sit mam sikovnu krajčirku uz sme sa dohodli ze od januara zhaname latku a jej treba taky mesiac na ušitie...
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte žienky. Ako pokračujú Vaše prípravy? 🙂 My uz máme vybratého starejšieho aj s DJ (ozaj koľko Vás vysiel?🤔) a ideme platiť zálohu, kvetinovú výzdobu sme vybrali a ideme podpisovať zmluvu. 🙂 Nemôžem uveriť že 10 mesiacov a bude deň D 😁
Odpovedať
Ahojte, my sme si našli pekný dátum 22-7-2022 a tiež sme si najprv zistili, kde v okolí je najväčšia spokojnosť s prostredím, dokonca celú svadbu si chystáme z anglicka 🙂 dá sa to všetko vybaviť po telefóne, prvé sme si rezervovali miesto, potom kameraman, starejší, fotograf, kapela, súbor 🙂 myslím, že kameraman sa najťažšie zháňa, tí, ktorí majú peknú robotu, sú často aj rok dva vopred zajednaní, mali sme šťastie 🙂
Odpovedať
Ahojtee 🙂 svadbu plánujeme v auguste 2022 , už mám zajednané miesto, kameramana, fotografa, súbor na čepčenie, kapelu do kostola, DJ. Čo momentálne riešim je výzdoba prosím neviete ako sa pohybujú ceny za výzdobu sály?
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, ja sa vydávam 14.5.2022. a tiež už riešim a zisťujem veci asi od mája... tiež mi veľa ľudí povedalo, že je to strašne skoro, ale tak moja povaha je plánovač, a čo ma po nich.. termín ešte nemám potvrdený z matriky, lebo až na jeseň budú sprístupnené matrikou. naša svadba bude maličká ( 18ľudí) organizujem si ju ja, pomôže mi moja družička s niektorými vecami, šaty si dávam šiť už teraz niekedy, tiež sa bojím, že priberiem do nich ale tak hádam nie 😄 obrúčky začneme vyberať niekedy v jeseni keď už budeme mať potvrdený termín, jedlo si poriešime formou bufetu z nejakého cateringu, hostina bude v našich súkromných priestoroch, nie sú veľké, ale hádam sa tam pomestíme. fotografku som si radšej zajednala už po zásnubách, lebo keď som si predstavila, že sa začnú presúvať svadby z 2021 na 2022 tak radšej som to riešila hneď. vizážistku a kaderníčku mám tiež predbežne rezerovovanú. čo sa dá poriešim, zistím a konzultujem mojmu nastávajúcemu, keďže je veľmi vyťažený a nemá na to čas.
Odpovedať
Profilova fotka
@mrs_nat My sme mali dve ponuky a jedna cca 980€ a druhá 550€. Takze je to individuálne 🙂 Ja potrebujem poradiť ohľadne kozmetičky a kaderníčky - kedy riešiť a aká je cca cena? Robí sa aj skúška make-upu a vlasov? Čo vyšli skúšky? 🙂
Odpovedať
@mrs_nat aj jasom augustova nevesta sme na tom rovnako..
Odpovedať
@mrs_foxxy Ja som teda začala riešiť aj tú vizáž a teda veľmi som chcela jednu kaderníčku, ktorá robí podľa mňa tie najlepšie účesy. Mám ju vyskúšanú a overenú niekoľkokrát ale teda ja veľmi chcem aby v deň svadby prišla aj kaderníčka aj vizážistka k nám aby som nemala zbytočne časový stres ja a ani mamka a budúca svokruška 🙂) čo ma troška zarazilo bola cena ,kvôli tomu, že ona domov zvyčajne nechodí ale že teda spraví výnimku, buď sa s tým zmierim alebo nie a budem hladať adekvátnu náhradu. za mňa to treba určite takto skoro riešiť lebo niektorým čo som písala už mali obsadené.. a aj ostatné dievčatá toto riešili takto skoro 🙂) Tá skúška je individuálna niekto ude niekto nejde , ja sa chystám len kvôli tomu, že už v deň svadby budeme vedieť koľko nám to bude trvat ja nebudem z ničoho prekvapená a podobne , na tej skúške vieš doladiť čo sa ti páči a čo nie a nemusia v deň D vzniknúť nedorozumenia 🙂) ale je to asi na každom či áno či nie. Čo viem tak každá skúška sa robí aj makeupu aj vlasov a obe sa platia.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@mrs_foxxy Aj pri kozmetické a kadernícke je to rovnaké ako so všetkými službami - čím skôr si urobíš prieskum, tým budeš mať väčší výber. A s cenami je to rôzne, u niektorych kozmeticiek sa za skúšku make upu neplatí, až za líčenie vo svadobný deň. Skúšku účesu aj líčenia určite odporucam, vieš jednak doladiť účes a makeup ak by bolo treba a tiež vieš ako dlho to asi bude trvať, aby si si vedela urobiť harmonogram dňa.
Odpovedať
Profilova fotka
😵‍💫 Ahoj my mame svadbu 28.5.2022 a kadernicku aj vizazistku mam uz rezervovanu kazda kadernicka aj vizazistka to maju rozne niektore maju rezerve aj rok dopredu takze zistovala som si hoc koho u nas v Kosiciach no a radsej som uz rezervovala ja mam balik 3 liceni za tusim 140eur .. je v tom skuska , licenie svadba a licenie v iny den na fotenie 🙂 ja som si povedala ze do vizazistky investujem predsa len make up musi vydrzat a nerada by som bola ak by ma niektora " zhovadila " 😄 takze pri vyzazistke som si dala zalezat tak ako pri fotografovi , kadernicka uz raz cesala niekedy 100 rokov dozadu na stuzkovu takze viem ze od nej uces vydrzi 🙂 tam som nemusela velmi rozmyslat mala som hned jasnu volbu 🙂 saty planujem kupovat v novembri /zaciatok decembra 🙂 a obrucky mame zatial predbezne vybrate bola by som rada keby sme sa isli popozerat este niekam ale ak nie tak nevadi objednaju sa tie ktore mame vybrate asi az po novom roku , pan zlatnik pracoval pocas lock downu takze jemu staci zavolat povedat mu ake chceme a on nam ich vyrobi aj keby bolo zavrete 🙂 jedine co mi robi vrasky na cele tak to je asi playlist kedze DJ-a nemame hudbu riesime svoju ... klasicke vypalovacky som uz stiahla a dalej ma nic nenapada cize to bude boj .. a napr nemam zatial ale ze vobec predstavu ako vyzdobit miesto 😄 netusim ake kvety ani aka farba ale tak to mam caaaasu a casu 🙂 neverim ze to tak rychlo leti 🙂 mam pocit ze este len teraz ma poziadal o ruku a vyberali sme termin 😵‍💫
Odpovedať
Ahoj ahoj 😊 nás to čaká v septembri 2022, mame dohodnutú miestnosť, DJa, fotografa kameramana, dekorácie, vizážistku 😊
Odpovedať
Profilova fotka
Aj mna to znovu caka dufam ze na druhy krat tu uz vide 😂 September 2022 uz mame miesto forografa a video svadba bude v Irsku a ja objednane svadobne saty
Odpovedať
@amy_de_fleur Ahoj, my máme tiež 4.6. 😊 Zatiaľ máme zajednanú iba sálu s cateringom 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte dievčatá 🙂 Chcela by som poradiť. Svadbu máme začiatkom mája 2022, od začiatku som bola skôr toho názoru že šaty si požičiam (myslela som že ich bude ťažké potom predať) a fotenie urobíme v deň svadby. Lenže ak nám nevyjde počasie tak záložný plán bude asi fotiť v iný deň 😐. Je podľa vás lepšie šaty kúpiť alebo požičať? Ďakujem za každú radu!
Odpovedať
Profilova fotka
@kikonky ja som sa v salóne dohodla že ich nemusím vrátiť v pondelok, ale až v utorok. Takže stále nám zostáva nedeľa / pondelok na fotenie... Takže kvôli tomuto si nemusíš kupovať...
Odpovedať
Ahojte ☺️ My mame svadbu až 1.10.22 a hlavne kvôli korone a tomu, že žijeme v Nemecku sme všetko už riešili dopredu. Sálu sme rezervovali úplne že v pravý čas lebo týždeň po našej rezervácii som pozrela stránku a dátumy sa rapídne míňali. Kvôli tomu som hneď riešila aj ostatne veci, keďže som mala presne vybratych ľudí, ktorých som tam chcela (ako napr. fotograf). Šaty som si bola vyskúšať minuly týždeň lebo sme mali cestu na Slovensko, čo za rok sa tam dostaneme len tak 3-4x, takze u nás je vyriešená sala, výzdoba, dj, fotograf, vizážistka, šaty a aj matrika. Radšej by som všetko riešila čím skôr, na jednej strane mám väčší klud a na druhej je fakt, že termíny kvoli presúvaniu svadieb ktoré nemohli byt cez koronu sa na rok 2022 veľmi rýchlo zapĺňajú. ☺️
Odpovedať
Profilova fotka
@lu211 wooow Írsko milujem 😍 kde bude svadba ak sa môžem opýtať? 🙂)))
Odpovedať
waaaau a tam z akeho dovodu ak smiem vediet? budete mat svabdu niekde vonku alebo? tam maju krasnu zelen vsade
Odpovedať
Profilova fotka
@mrs_foxxy v Cong the lodge of Ashford castle nadherne miesto 😊
Odpovedať
Akurát to pozerám a no musím ti napísať, že mi idú oči vypadnúť. To bude megakrásna svadba. To miesto je fakt brutálne
Odpovedať
Ahojte baby , aj my máme svadbu 4.6.2022 , zatiaľ máme zariadenu sálu, catering , fotografa a to je asi všetko . Teraz v októbri idem na skúšku šiat . Dúfam že nebude lockdawn lebo by sme chceli svadbu tak aby sa všetci zabavili , no ak bude zoberieme sa aj o 2 svedkoch .
Odpovedať
Profilova fotka
Tiež som júnová a nemám ani šaty ešte. Ale už by sa mi patrilo poobzerať sa a skúšať že aké by sa hodili, keďže nie som najchudšia 😄 Dievčatá, aké šaty budete mat? Požičané či kupujete v salóne alebo z druhej ruky z bazáru? 🙂
Odpovedať
@mrs_foxxy taktiež nie som najchutšia . Moja veľkosť bežne je 44/46 tak som zvedavá aké šaty mi ide pani v salóne ponúknuť keď ma uvidi . Treba si najprv prezistit či v salónoch majú aj väčšie šaty , ja som písala asi do 3 a s toho len jedna pani mi povedala že má do veľkosti 56 . Tak som sa tam aj hneď objednala . Chcela som šaty začať skúšať až v januári ale pani ma upozornila (čo som aj rada) že ak bude lockdawn tak mi šaty môže vydať cez okienko len aby som mala vyskúšané šaty ktoré mi budú sedieť , tak dám vedieť do akých šiat ma teta navliekla . A či budú čipkované , čisté hladké je mi jedno len aby som ich zapla 😂 keďže kilá na vyše vyberať si moc nemôžem 🤷
Odpovedať
Profilova fotka
tak to je super. ono ked najdes milu predavacku, hned je vyber jednoduchsi. podla mna nie je neskoro na planovanie, len furt je to take neiste. clovek uz nema ziadne istoty
Odpovedať
Ahojte, my máme svadbu v septembri a zatiaľ najväčší kameň úrazu je súbor na čepčenie 🙈 veľa z nich sa mi nepáčilo, aj keď som pozerala na YT, lebo boli na mňa až veľmi také pochmúrne a tie, čo ma zaujali už majú obsadené. Nemá niekto nejaký tip? 🙂 KE a okolie
Odpovedať
@katkoli pochmurne? Tak ako take prirovnanie som veru ohladom cepcenia este nepocula
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?